Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Kandydat na burmistrza
2010.11.03 10:26

Chciałbym dokończyć rozpoczęte prace

Rozmowa z Januszem Rosłanem włodarzem miasta Biłgoraj, który po raz trzeci ubiegać się będzie o fotel burmistrza.
Chciałbym dokończyć rozpoczęte prace
Chciałbym dokończyć rozpoczęte prace

Gazeta Biłgorajska: - Co skłoniło Pana do podjęcia decyzji o ponownym kandydowaniu na stanowisko burmistrza miasta Biłgoraj?

Janusz Rosłan: - Mam doświadczenie w pracy w samorządzie, gdyż przez osiem lat byłem radnym, a przez kolejne osiem pełniłem funkcję burmistrza miasta. Studia podyplomowe z zakresu Administracji i Zarządzania w połączeniu z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy w Urzędzie Miasta dają mi dostateczne przygotowanie do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji, ale przede wszystkim chciałbym dokończyć rozpoczęte prace, jak również wdrożyć te, które są już przygotowane do realizacji. Wśród nich jest przebudowa Biłgorajskiego Centrum Kultury - w najbliższych dniach powinna być podpisana umowa z Marszałkiem Województwa Lubelskiego na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego informację, aby przygotowywać przetarg na budowę obwodnicy północnej, gdyż najprawdopodobniej otrzymamy dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wkrótce złożymy wniosek w ramach RPO WL dot. Rewitalizacji Placu Wolności oraz zagospodarowania zalewu Bojary. Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzymał już pozwolenie na budowę kolejnego odcinka ulicy Zamojskiej, a w najbliższych dniach Wojewoda Lubelski zatwierdzi listę wniosków, które otrzymają dofinansowanie w ramach tzw. "Schetynówek". Mam nadzieję, że nasz wniosek dotyczący budowy ostatniego fragmentu ul. Poniatowskiego łączącego istniejącą z ul. Zamojską otrzyma wsparcie z NPPDL. Posiadamy również gotową dokumentację budowy ul. Nowakowskiego, a w Zarządzie Dróg Wojewódzkich jest kompletna dokumentacja przebudowy ul. Kościuszki. Kilka dni temu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie budowy lodowiska obok "Orlika" przy Szkole Podstawowej Nr 5. To tylko niektóre inwestycje przygotowane przez Urząd w tej kadencji, które chciałbym dokończyć.

- Co w przypadku reelekcji będzie dla Pana priorytetem, od czego rozpocznie Pan kolejną kadencję?

- Jak powiedziałem priorytetem będzie wykonanie ww. inwestycji. Oprócz nich, za zadania najważniejsze dla miasta uznać należy: budowę ulicy Targowej wraz z parkingami, budowę ulic: Szwajcarskiej, Korczaka i Sokołowskiego, ulic w osiedlu Batorego II, dokończenie budowy cmentarza (lapidarium), scalenie i po dział terenów w obrębie ulic Zielonej, Jana Pawła II i Batorego, budowę kanalizacji sanitarnej w osiedlu Ogrody, dążenie, aby wspólnie z powiatem wybudować ulice Cegielnianą i Partyzantów, kontynuowanie budowy obiektów sportowych przy OSiR, (bieżnia tartanowa i inne), zwiększenie bezpieczeństwa miasta poprzez modernizację monitoringu, uwzględnianie w planach zagospodarowania terenów pod budownictwo wielorodzinne, dalszą troskę o najuboższych mieszkańców naszego miasta poprzez budowanie mieszkań socjalnych, utworzenie wspólnie z gminami powiatu schroniska dla zwierząt. To są najważniejsze punkty programu KWW Janusza Rosłana.

- Startuje Pan z własnego komitetu wyborczego, dlaczego?

- Przy obecnej, upolitycznionej ordynacji wyborczej jest to, moim zdaniem, najlepsze rozwiązanie. Zawsze podkreślam, że w samorządach nie ma miejsca na politykę, tylko na solidną i uczciwą pracę.

- Jak ocenia Pan swoje szanse na zwycięstwo?

- Szanse na zwycięstwo mogą oceniać inni kandydaci. Dla mnie istotnym jest to, jak mieszkańcy ocenią moją dotychczasową pracę. Zrozumiałym jest, że chciałbym, aby ocena ta była pozytywną.

- Jak będzie wyglądała kampania wyborcza i czego w związku z nią możemy się spodziewać?

- Są jeszcze mieszkańcy, którzy uważają, że nic się w mieście nie dzieje, że nie powstają nowe inwestycje, że tempo rozwoju miasta jest niższe niż w końcówce lat 90-tych, że miasto nie pozyskuje środków zewnętrznych itd. Chcę zatem wykazać, że miasto dobrze wykorzystało możliwości, jakie dawały programy unijne i krajowe, czego dowodem są liczne inwestycje. Warto przypomnieć, że w kadencji poprzedzającej moją pierwszą, na inwestycje przeznaczono 21 398 000zł, natomiast w latach 2003-2006 wydatki na inwestycje wzrosły do 28 476 000zł, a obecną kadencję zamkniemy kwotą zbliżoną do 82 274 000zł. W czasie ostatnich ośmiu lat pozyskaliśmy ponad 46 mln zł środków zewnętrznych, głównie z UE. Tego typu informacje zechcę przekazać mieszkańcom Biłgoraja, po to, aby mogli wyrobić sobie własne zdanie w tym zakresie.

- Na stanowisku burmistrza miasta Biłgoraj urzęduje Pan już osiem lat. Co wg Pana było największym osiągnięciem, a co porażką?

- Bezspornie największą inwestycją jest nowa hala sportowa, na którą sportowcy czekali od kilkunastu lat. Przy wszystkich szkołach powstały, oblegane przez młodzież, nowoczesne boiska sportowe, budynki oświatowe zostały ocieplone i odnowione, powstał nowy ciąg komunikacyjny obejmujący ulice: Poniatowskiego, Cichą, Maczka, Okulickiego, Konopnickiej i Wiejską, zmodernizowana została oczyszczalnia ścieków, powstała stacja uzdatniania wody, kanalizacja sanitarna w osiedlach Nowakowskiego i Piaski, trzy budynki z lokalami socjalnymi i mieszkalnymi, a ostatnio otrzymaliśmy decyzję Zarządu Województwa Lubelskiego w sprawie dofinansowania przebudowy BCK. W minionym okresie powstało 17km dróg, ok. 750 nowych miejsc parkingowych, 39 km kanalizacji sanitarnej, 7,3 km kanalizacji burzowej. Natomiast największą satysfakcję sprawia mi uśmiech radości na twarzach dzieci, które wreszcie mają gdzie grać w piłkę oraz ludzi, którym pomogliśmy zapewnić godne warunki zamieszkania. Porażką, choć to chyba zbyt mocne stwierdzenie, jest niefunkcjonalny dach na nowej trybunie OSiR. Trzeba będzie ponieść dodatkowe nakłady, aby zadaszenie spełniało swój podstawowy cel, jakim jest ochrona przed deszczem. Mam już pomysł, jak pozyskać sponsorów, którzy pomogliby samorządowi sfinansować to zadanie.

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

En
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Chciałbym dokończyć rozpoczęte prace, 0 out of 5 based on 0 ratings
En dodany
 
Odsłon: 8005
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (35)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
2ab-c76
~ Franek   Przez 16 lat nic nie zrobił i przez nastempne cztery lata nic nie zrobi . eszystko czego sie dotknie , trza robić dwa razy i to co najmniej dwa razy . Idż do dziabła biłgorajski Dyzmo .
14 czerwca 2011
brak ocen
PL
728-d6f
~ mac   Rozsądny jak cos wiesz i masz na to dowody to napisz, a nie rzucasz oskarżenia i tyle. Czy któryś z kandydatów był skazany za wymienione przez Ciebie czyny? Czy któryś był chociaż oskarżony? Wiec nie zachowuj sie jak zwariowana kaczka "WIEM ALE NIE POWIEM".
Tak samo można oskarżyć p. Rosłana.
5 listopada 2010
+2
-1
PL
cbe-ff8
~ Rozsądny 38latek   Rozsądni uczciwi ludzie zagłosują na rozsądnego uczciwego Rosłana. Nie jestem urzędnikiem, ale mam rozeznanie kto jest kim z kandydatów i wiele o nich wiem. Dlatego wybieram Rosłana , bo mam za co go szanować i żadne kłamstwa jego przeciwników tego nie zmienią. Co najwyżej ludzie wkrótce się dowiedzą o brudnych sprawkach innych kandydatów i ich popleczników. Nie można dopuścić do władzy oszustów, dziwkarzy, alkoholików,łapówkarzy, damskich bokserów i aferzystów, ani osób w podeszłym wieku (miażdżyca dyskwalifikuje).
4 listopada 2010
+5
-2
PL
b26-d1b
~ syf   ... a ja to bojkotuje te wybory zresztą duza liczba moich znajomych tez ... syf syf syf
4 listopada 2010
+1
-1
SE
a9d-9f5
~ ken   Myszkin? Chuba żartujesz? Mam już trochę lat i w jego bajki już nie wierzę. Jak by był tak dobry ekspert to by siedział na dobrej posadce i planowałby wczasy w australii
4 listopada 2010
+2
-2
PL
f83-5a7
~ .   Chyba nieuważnie czytasz, bo alternatywna opcja jest tu podana i dokładnie uzasadniona.
4 listopada 2010
+2
-4
PL
df4-f77
~ ken   Skoro uważacie go za złego to przedstawcie swoich faworytów, bo gadać, że ten siaki a tamten owaki to każdy może. Ja nie widzę alternatywy.
4 listopada 2010
+3
-1
PL
f83-5a7
~ .   Tak naprawdę stawiasz na Rosłana bo jesteś urzędnikiem. Kilkudziesięciu urzędników z UM wciąż wypisuje pieśni pochwalne na temat Rosłana, bo jak by przyszedł przedsiębiorczy burmistrz to skończyłoby się obijanie i trzeba by się wziąć do roboty. Patrzycie na swoje korzyści, a nie widzicie że miasto traci swoje szanse. Tak dużej kasy z Unii później nie będzie.
4 listopada 2010
+2
-4
PL
844-dbf
~ gosc   "młody, ambitny i uczciwy" /8 lat kadencji i wielkie g.. osiągnal/ a gdzie "zaradny,przedsiębiorczy, skuteczny"
4 listopada 2010
+3
-4
PL
cbe-ff8
~ Z boku   Miszkin ? To on zapoczątkował zapaść biłgorajskiego szpitala, od niego zaczął się dług, kiedy z kolesiami z AWS wtedy działał. Taki filozofuje, że nigdzie długo miejsca nie może zagrzać. Teoretycznie można całe życie zbierać kolejne dyplomy do teczuszki, a w praktyce - niestety fatalnie. Dlatego stawiam na Rosłana.
4 listopada 2010
+2
-3
PL
cbe-ff8
~ młody   Kaśka nie rób jaj z siebie, Twojego Klechy nie chcemy, on nic nigdy nie wybudował ( nie licząc wypasionej rezydencji, ciekawe ile zarabia, że go stać na taki dom). Klecha jako działacz partyjny z rekomendacji PZPR był dyrektorem szkoły pielęgniarskije, potem przyszedł do Liceum ONZ zbudowanego przez poprzedniego dyrektora. Nie nadaje się na burmistrza. Jest w wieku emerytalnym,co dodatkowo go eliminuje. Najbardziej nam młodym pasuje Rosłan, ma doświadczenie w samorządzie, jest dość młody, ambitny i uczciwy.
4 listopada 2010
+4
-4
PL
df4-f77
~ perla   Nie napinaj sie tak! Napisałem imho- czyli, według mnie. Nie znam go zbyt dobrze ale z opinii osób, które miały okazję z nim współpracować (nie tylko szpital, bo tam to ma pozamiatane), żadna nie będzie na niego głosować. A ten program to hmm.... brakuje tam Dysneylandu. Sądzę, że jesteś jeszcze młody i wszystko co Ci napiszą i obiecują ty to bierzesz za pewnik.
4 listopada 2010
+2
-2
PL
ce8-0bc
~ Kaśka   A ja chcę darmowego internetu!!!! 8 lat czekam. Obiecał Rosłan i znów nie dotrzymał słowa.Głosuję na Klechę!!!
Cas na zmiany!
4 listopada 2010
+2
-2
PL
f83-5a7
~ .   Miszkin to pomyłka? Może rozwiń swoją wypowiedź, bo pusty slogan nic nie znaczy. Ja podałem argumenty dlaczego Rosłan jest pomyłką. Porównując tych dwóch kandydatów pod każdym względem Miszkin wypada lepiej.
Porównanie
Wykształcenie:
Rosłan: Studia germanistyczne na UMCS
Miszkin: Studia filozoficzne na KUL, podyplomowe w SGH, studia menadżerskie w LBS, kurs menadżerski w Preston.
Dotychczasowa praca:
Rosłan: Szkoła podstawowa i UM
Miszkin: BARR, doradca wojewody zamojskiego Marka Grzelarczyka, dyrektor szpitala (załatwił pieniądze na budowę nowego budynku szpitalnego, ale gdy Schodziński został starostą zwolnił go i zatrudnił kolesia), dyrektor ZKE, dyrektor Lubelskiej Szkoły Biznesu, prezes LHS, własna działalność gospodarcza, Urząd Marszałkowski
Program wyborczy:
Rosłan: Kontynuacja marazmu
Miszkin(w dużym skrócie, wymienię tylko punkty nowe w porównaniu do programu Rosłana) rozwój lokalnej przedsiębiorczości, ściąganie inwestorów, promocja produktów biłgorajskich firm, promocja miasta i wydanie prospektów inwestycyjnych, uruchomienie terminala przeładunkowego LHS, uruchomienie Muzeum Interaktywnego i Biłgorajskiego Parku Nauk, uruchomienie klubu dla młodzieży (m.in. z salą bilardową i kręgielnią), zbudowanie małego aquaparku i skateparku.
Miszkin na pewno też będzie dużo skuteczniejszy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, ze względu zarówno na swoje kontakty jak i wiedzę oraz wykształcenie. Jeżeli chcecie wyrwać Biłgoraj z przeciętności trzeba na niego zagłosować.
4 listopada 2010
+4
-5
SE
a9d-9f5
~ perla   Od dobrych kilku lat słyszę podobne plotki; a to przenoszą wszystko do mielca, to zwalniają pół fabryki. I co? Dalej nic się nie stało.
@mac. Niestety żaden z rywali Rosłana nie gwarantuje zaradnosci. Liczyłem na kogoś konkretnego z PO ale Myszkin to imho pomyłka. Roslan może być spokojny o przyszłą kadencję, a to za sprawą słabej konkurencji.
4 listopada 2010
+4
-4
PL
5be-88a
~ bilgo   perla z bezrobiciem moze byc problem - teraz jest dobrze bo BRW zatrudnia kupe ludzi a plotki kraza ze maja zwolnic nawet 1/3 osob...
4 listopada 2010
+2
-2
PL
30b-6b0
~ mac   Wybory na burmistrza to nie konkurs piekności!!! Zwolennicy p. Rosłana tylko piszą jaki on uczciwy, kulturalny i elokwentny, a gdzie ZARADNY? Przedsiebiorczy?? Skuteczny?? A reszta kandytatów według Was to co?? chamy? kombinatorzy??
Dlaczego nie odniesiecie sie do podsumowania . z 21.10??? Bo z faktami nie da sie walczyć?
4 listopada 2010
+7
-5
PL
26c-0c7
~ xyz   A ja tam też wolę z mądrym,kulturalnym i uczciwym zgubić,niż z kombinatorem,łapówkarzem i ordynusem znaleźć.Dlatego moim i mojej rodziny kandydatem był osiem jak też cztery lat temu i będzie obecnie,a jak powiedział guru biłgorajskich katolików były Prymas Glemp :"kundelki niech sobie szczekają dalej".
3 listopada 2010
+4
-5
PL
a7b-a72
~ abc   Dla mnie burmistrz to wzór człowieka na tym stanowisku. I nawet jeżeli na moją ulicę poczekam jeszcze rok, czy dwa. Oszustów i pijaków nie cierpię.
Cała moja rodzina jest za nim.
P. Burmistrzu powodzenia.
3 listopada 2010
+4
-6
PL
f83-5a7
~ .   - obwodnica północna - brak
- remont Zamojskiej - brak
- remont Kościuszki - brak
- remont Placu Wolności - brak
- remont innych głównych ulic - brak
- promocja miasta, ściąganie inwestorów - brak
- modernizacja zalewu - brak
- dworzec PKS i okolice - DALEJ STRASZY
- trybuna na stadionie - skopana i nikt za to nie odpowiedzi
- krzyżówka Długa-Zamojska skopana i nikt za to nie odpowiedzi
- krzyżówka Poniatowskiego-11 listopada - skopana i nikt za to nie odpowiedzi
- zadłużenie miasta - diametralnie wzrosło
- pozyskanie środków unijnych - cały czas bardzo małe
Przez 8 lat w mieście nie powstało zupełnie nic czym moglibyśmy się pochwalić. Miasto rozwija się tylko dzięki lokalnym biznesmenom, ale nasza władza to totalna porażka. Ale co się dziwić, że mamy beznadziejną władzę w mieście jak większość mieszkańców powiatu biłgorajskiego ma tak nawalone w głowach, że przez każde kolejne wybory nie możemy wybrać posła z tak dużego powiatu, w starostwie rządzi banda PiSowskich nieudaczników, w mieście stara klika kurczowo trzymająca się stołków bez pomysłów na rozwój tego miasta, a za rozwój 30-tysięcznej stolicy powiatu odpowiada nauczyciel. Kocham Biłgoraj, ale jak patrzę co się tu dzieje to mnie krew zalewa. A teraz mnie minusujcie za to, że napisałem prawdę.
3 listopada 2010
+11
-7
PL
698-d9c
~ perla   Dane o bezrobociu z sierpnia: Biłgorajski 6,4% Jaonwski 12,7. Mamy najniższe bezrobocie w województwach Lubelskimi i Podkarpackim, dalej nie sprawdzałem.
3 listopada 2010
+4
-1
PL
698-d9c
~ perla   qwerty, to zgłoś się do odpowiednich instytucji wpiszą cie na listę i będziesz czekał grzecznie na swoja kolej. Tym ludziom los rzuca klody pod nogi, oni maja ciężko i proszą o pomoc a takową samorządy powinny oferować bez dwóch zdań. Markety to zdaje się wina starostwa, zaraz pewnie zarzucisz Rosłanowi kryzys w szpitalu. Jak nie potraficie znaleźć mocnych argumentów, to po co się wypowiadacie?
I jeszcze 5% różnicy czyli 9 a 14% bezrobocia to jest spora różnica, dane z przed roku.
3 listopada 2010
+5
-2
PL
cbe-ff8
~ Radzę więcej obiektywizmu i wiedzy zamiast absurdalnych pyskówek   tak, tak gwerty, przejawiasz kompletny brak realizmu i totalny egoizm oraz pogardę dla ubogich. I nie mieszaj do tego wszystkich mieszkańców Biłgoraja. Wiele tysięcy mieszka w blokach i nie narzeka. A tu poroszę, jakiś pewnie małolat ma działkę, dom i jeszcze mu miasto ma drogę budować, gdzieś tam na wertepy. Szczyt egoizmu i totalny brak wiedzy o możliwościach samorządu. Żaden burmistrz nie będzie cudotwórcą, a Biłgoraj to miasteczko na tzw.wschodniej ścianie,czyli w Polsce C ( bo to nawet B nie jest), którą władze RP od początku olewają, a obecne władze szczególnie są łaskawe dla miast i tak nadmiernie dofinansowywanych ze wspólnego budżetu państwa. Podam przykład Wrocławia, Poznania itp. Tym zawsze mało, fakt faktem, że mają swoich ludzi przy centralnej władzy. Doprawdy jak czytam qwerty, to ubolewam nad jego brakiem poczucia realizmu. Jak mu tu nie pasuje, to proszę bardzo, niech się wynosi gdzie lepiej, tam gdzie kosztem miast Polski wschodniej, rozwija się centralna a szczególnie zachodnia. Starania biłgorajskich władz o dotacje wacale nie były inne niż tamtych, niestety po pierwsze władze wojewódzkie mamy beznadziejne, skoro w rankingu Lubleskie wypada jako jedno z najgorzej wykorzystujących środki unijne. Słowem, wnioski gminy składają o kasę, ale one trafiają nie do fachowców, a do buraków zatrudnionych jako urzędnicy po linii politycznej i tak to jest, czemu nie jest burmistrz Biłgoraja. Każdy burmistrz będzie się borykał z podobnymi problemami, bo na pewno w wyborach znowu roztropki trafią na lukratywne posadki w województwie. I będę marnować kolejne szanse , tak jak obecni ( czytaj ostatni ranking). Szok po prostu.
3 listopada 2010
+3
-3
PL
238-5af
~ Skrywa   moze nie jest idealny ale lepszego kandydata nie widze.
3 listopada 2010
+4
-4
PL
f83-5a7
~ qwerty   Człowieku, ja płace podatki i do swojego niewykończonego domu dojeżdżam do wertepach, a moja żona nie ma pracy. Dlaczego nikt nam nie pomoże? Burmistrz pomógł 15 rodzinom, a co z pozostałymi 30 tysiącami biłgorajan?
3 listopada 2010
+5
-3
PL
947-1ff
~ Jarek   Ochrona ludzi najuboższych to zadanie własne samorządu i naturalny odruch ludzi o właściwej wrażliwości. Pamiętam co działo się na Rapach przy budowie noclegowni i mieszkań socjalnych. Wiele osób zostało obrzuconych błotem przed kamerami TVN w tym pan Burmistrz. Czy osoby, które tak głośno krzyczały przed nowymi sąsiadami, mogłyby przynajmniej powiedzieć magiczne słowo "przepraszamy". Wszyscy teraz żyją w zgodzie i spokoju.
3 listopada 2010
+2
-1
PL
f83-5a7
~ qwerty   Czytając wywiad z burmistrzem widzę, że ten Pan nie zna podstawowych pojęć ekonomicznych. Jak ktoś taki mógł rządzić 30-tysięcznym miastem przez 8 lat? W Tomaszowie czy Janowie bezrobocie wcale nie jest dużo wyższe, a tam są strefy ekonomiczne. W każdym mieście dookoła są strefy tylko u nas nie. Ale jest wspaniale, bo powstało kilkanaście mieszkań socjalnych. I to wcale nie jest tak, ze burmistrz pomaga potrzebującym, bo gdyby tak było to by postarał się o ściągnięcie dużych firm. W potrzebie jest kilka tysięcy mieszkańców Biłgoraja, a nie tylko 15 rodzin. Czy Pan burmistrz wybuduje 2 tysiące mieszkań socjalnych?
Tesco, Kaufland? Hipermarkety mają swoje plusy, ale jeśli ktoś uważa ich powstanie za sukces to niech sobie wyobrazi, że co roku te sklepy wyprowadzą z Biłgoraja przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście milionów złotych, które mogły zostać w naszym mieście. Stracą na tym nie tylko drobni sklepikarze, hurtownicy, czy rolnicy z okolic, ale także wszyscy inni lokalni rzemieślnicy u których te pieniądze byłyby wydane, gdyby zostały w mieście. Odbije się to tym, że będziemy mieli jeszcze więcej bezrobotnych. A burmistrz będzie dalej stosował jedynie sobie znany sposób aby im pomóc - budowę mieszkań socjalnych. Niestety, ale w ten sposób Biłgoraj będzie się cofał w rozwoju.
3 listopada 2010
+5
-5
PL
f5c-7f8
~ mac   Przy ostatnich wyborach p. Rosłan rówież mówił że jest wielka szansa że obwodnica dostanie dofinansowania, I co? wiemy jak to sie skończyło. Najgorsze jest to że ten program nie różni sie od programu z przed 4 lat!! Cały czas potrafi tylko mówić że lada dzień składamy wniosek, dostaniemy dofinansowanie itd. a po wyborach cisza!! Dlaczego jak zaczynano remont 835 to nasi lokalni włodarze mówili " udało NAM sie", "budujemy" a jak sie skarza mieszkańcy janowskiej to wtedy inwestorem jest WZD i tyle.
Kaśka ma prawo Domagać sie darmowego internetu bo obiecał go p. Rosłan. I nie jest to żaden kamprys tylko próba rozliczenia burmistrza za obietnice z ostatniej kampanii wyborczej
3 listopada 2010
+3
-2
PL
069-20e
~ .......   lepsi tacy co chca zwalniac????janusz trzymaj sie i nie sluchaj pieniaczy
3 listopada 2010
+4
-4
PL
cbe-ff8
~ poważny wyborca   Mam nadzieję, że osoby gardzące ubogimi skończą pod mostem. Zwłaszcza życzę tego starej szarej strefie, nieuczciwym dorobkiewiczom, łapówkarzom i innym kombinatorom, życzę im głodowego końca, skoro pogardzają ludźmi skrzywdzonymi przez los. Kaśka marzy o darmowym internecie, to może lepiej niech od razu żąda od burmistrza złotej rybki. Bo tylko złota rybka może jej pomóc naprawić rozumek i nawet w kosmos ją wyśle, co tam internet. Mam nadzieję, że Rosłan nadal będzie burmistrzem, bo to człowiek wielu zalet, z klasą, uczciwy i gospodarny. Szanuję takich ludzi, brzydzę się oszustami i pieniaczami.
3 listopada 2010
+4
-3
PL
008-4ed
~ Rada Miasta uchwala...burmistrz wykonuje ....   popieram wpis wyborcy z godz.10.35.Rozdawnictwo mieszkan wyremontowanych za 2 mln zl ,niepotrzebnie wyrzucone pieniadze-tym 14 rodzinom kompletnie już nie oplaca sie pracowac bo inaczej stracą status osoby nadajacej sie do pomocy spolecznej....a za pare lat jak z poprzednimi mieszkaniami socjalnymi.....Rada Miasta uchwali ze mozna je wykupic za symboliczną złotówkę...i "biedni"wykupią pytajac dlaczego mogą sprzedać je dopiero po roku....czysty kryminał...
3 listopada 2010
+6
-3
PL
367-9f1
~ ken   Aby posiadać specjalną strefę ekonomiczną miasto musi spełniać pewne warunki. My takich nie spełniamy, za małe bezrobocie itp.( przynajmnie było tak 2 lata temu) Bezrobocie też jest jeden z czynników przez który potencjalny inwestor musi brać pod uwagę mniejsze to znaczy, szukanie "lepszych" kadr poza rejonem albo podnieść płace zachęcając do przejścia z innych firm. Nie wspomnę tu o drogach itp. Są tacy, którzy proponują aby miasto wykupywało działki dla przyszłych inwestorów. Taki np. p. Kowalski z naszego miasta zaczyn działalność na oferowanym mu terenie a miasto już huczy od plotek, że to kuzyn brata zastępcy burmistrza itp.
Zresztą jak wszystko pójdzie ok to za rok będziemy mieli tu inwestycję przedsiębiorców za ponad 200mln
3 listopada 2010
brak ocen
PL
55b-853
~ Kaśka   A ja chcę od pana darmowy internet, który pan w każdej kampanii obiecywał. * lat czekam. Znów mnie pan oszukał.
3 listopada 2010
+6
-2
PL
570-4dd
~ mieszkaniec   Jeżeli miasto będzie się rozwijać nadal w takim tempie inwestorzy sami się znajdą, kolega "wyborca" twierdzi, że trzeba ich ściągać. Zobacz ile marketów i miejsc pracy powstaje...ale czy tego chcemy? Marne grosze w tesco przy umowie zlecenie? Zdażyło mi się pracować w tej placówce, mobbing i wyzysk ludzi do ciągłej pracy 7 dni w tyg. jest sprawą normalną. Więc za takich inwestorów to ja serdecznie dziękuję. Dobrym aspektem jedynie jest, że dofinansowali przebudowę skrzyżowania. Marketów mamy już nadmiar, można by wszystkich mieszkańców już w tych budynkach upchać. Moim zdaniem inwestycje podczas kadencji P. Rosłana na każdym z osiedli poprawiły warunki życia, nowe ulice usprawniły komunikacje a obiekty sportowe pozwalają rozwijać zainteresowania. Nie spotkałem się z osobą która by powiedziała o naszym burmisztrzu złe słowo Wiadomo, że każdemu nie dogodzi ale potrzeba tu jedynie czasu bo nie odrazu Kraków wybudowali...
3 listopada 2010
+1
-3
PL
f83-5a7
~ wyborca   Jeśli Biłgoraj ma się rozwijać to trzeba ściągać inwestorów, a nie wydawać kasę na mieszkania socjalne. Trzeba aktywizować ludzi, bo każdy i tak nie dostanie za darmo mieszkania, a miasto jest tak zadłużone że wątpię żeby były na to pieniądze. Podobno w Wofamie mają zwolnić 200 osób i co burmistrz ma im do zaoferowania? W Tomaszowie, Zamościu czy Janowie mogą być strefy ekonomiczne dzięki którym powstaje i powstanie przynajmniej kilkaset miejsc pracy a u nas osobną sumę wydaje się na kilkanaście mieszkań.
3 listopada 2010
+4
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 21:14 Biłgoraj
Biłgorajskie morsy rozpoczęły sezon
W sobotnie popołudnie, 7 grudnia nad zalewem Bojary w Biłgoraju rozpoczęto sezon morsowania. Z kąpieli w lodowatej wodzie skorzystało ponad 50 osób.
dzisiaj, 15:53 Biłgoraj
Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju
dzisiaj, 09:35 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności okiem drona
w niedzielę, godzina 19:54 Biłgoraj
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju wzorem ubiegłych lat dołączył do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W ramach przedsięwzięcia w niedzielę, 8 grudnia w hali sportowo-widowiskowej OSiR zorganizowano koncert wychowanków.
29 listopada 2019 Biłgoraj
Pożar domu w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 09:29 Biłgoraj
Rozmawiali o lasach prywatnych
w niedzielę, godzina 09:40 Biłgoraj
Festyn Mikołajkowy dla Igi
W piątkowe popołudnie w biłgorajskiej czwórce już po raz piąty zorganizowano Festyn Mikołajkowy. Wydarzenie oprócz dobrej zabawy było również okazją do pomocy Idze, małej mieszkance Biłgoraja, która od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą.
w piątek, godzina 13:14 Dereźnia
Do Dereźni zawitał Św. Mikołaj
dzisiaj, 09:17 Tarnogród
Święty Mikołaj w TOK
w sobotę, godzina 19:12 Biłgoraj
Biegi mikołajkowe
Rada Osiedla Bojary i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosili na Rekreacyjny Bieg Mikołajkowy i IV edycję Crossu Bojarskiego. Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie, 7 grudnia.
dzisiaj, 08:09 Biłgoraj
"Dzieje Złotego"
w czwartek, godzina 17:31 Biłgoraj
Śmieci będą znacznie droższe
1 grudnia 2019 Biłgoraj
Grali dla Piotrka
Piotrek, uczeń ZSBiO w Biłgoraju ma za sobą walkę z rakiem, by odzyskać pełna sprawność potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby wspomóc Piotrka i jego rodzinę, w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej ZSBiO zorganizowano charytatywny turniej siatkówki.
w sobotę, godzina 15:53 Biłgoraj
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc
w środę, godzina 11:48 Józefów
Kłusowali na tzw. "drgawicę"
2 grudnia 2019 Karate
XXVIII Mikołajkowy Turniej Karate
Ponad 300 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego wzięło udział w XXVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Karate, który odbył się w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR.
w środę, godzina 11:24 Tarnogród
18-latek ukradł samochód i go rozbił
w piątek, godzina 09:06 Biłgoraj
41-latka udaremniła jazdę pijanemu kierowcy
27 listopada 2019 Lubelszczyzna
Michał Mulawa zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego?
Pochodzący z Tarnogrodu Michał Mulawa najprawdopodobniej zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Stefaniuka, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat.
w niedzielę, godzina 00:04 Biłgoraj
"Zemsta" - kolejna premiera Sceny Amatora BCK
2 grudnia 2019 Biłgoraj
Zbiórka dla pogorzelców
26 listopada 2019 Frampol
Frampol bez smogu
Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz Urząd Miejski we Frampolu zaprosili na spotkanie informacyjne w ramach kampanii "Lubelskie bez smogu", skierowane do mieszkańców gminy Frampol, poświęcone problemom zanieczyszczenia powietrza i niskiej emisji oraz propozycjom ich rozwiązania.
we wtorek, godzina 11:43 Biłgoraj
Majka Jeżowska wystąpiła w Biłgoraju
2 grudnia 2019 Biłgoraj
Będzie zmiana cen za odbiór śmieci
w piątek, godzina 17:37 Gmina Biłgoraj
Nowe stawki za odbiór śmieci w gminie Biłgoraj
W czwartek, 5 grudnia, opłaty za gospodarowanie odpadami podnieśli radni Rady Miasta Biłgoraja, dziś, w piątkowe popołudnie, 6 grudnia, to samo zrobili radni Rady Gminy Biłgoraj. Na wniosek wójta podjęta została uchwała, która zakłada wzrost kosztów o kilka zł od osoby. Szczegóły poniżej.
25 listopada 2019 Gmina Biłgoraj
Poprosił policję o pomoc. Trafi do więzienia
w sobotę, godzina 11:52 Biłgoraj
W tym turnieju wygrywają wszyscy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl