Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.21 15:57 | aktualizacja: 2018.06.21 15:58

Sytuacja w szpitalu wraca do normy?

Dziś w biłgorajskim szpitalu wznowiono przyjęcia pacjentów. Jak informuje dyrektor Tomasz Kwiatkowski obsada pielęgniarska na oddziałach jest wystarczająca, by zapewnić bezpieczeństwo chorym.
Sytuacja w szpitalu wraca do normy?
Sytuacja w szpitalu wraca do normy?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o czasowym zamknięciu oddziału chorób wewnętrznych w biłgorajskim szpitalu. Powodem była nieobecność pielęgniarek i brak możliwości zapewnienia opieki na wszystkich oddziałach. W sumie zwolnienia lekarskie wzięło kilkadziesiąt osób. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Szpital nie przyjmuje pacjentów. "To tylko czasowe rozwiązanie".

Z uwagi na brak możliwości bezpiecznego realizowania świadczeń, do wojewody lubelskiego został zgłoszony wniosek o czasowe zamknięcie oddziału chorób wewnętrznych. - Wynika to z absencji chorobowej pielęgniarek. Podobna sytuacja jest na innych oddziałach, problemy narastają, zobaczymy o będzie dalej. Próbujemy różnych metod zastępczych, ale niestety się nie udaje - mówił jeszcze w poniedziałek dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski. Wtedy też odbyło się spotkanie z pielęgniarkami, podczas którego apelowano do pań o powrót do pracy. Relację z tego spotkania znajdą Państwo pod adresem Apel do pielęgniarek o powrót do pracy.

Dziś już możemy poinformować, że wniosek o czasowe zamknięcie oddziału wewnętrznego został wycofany, a oddział znów przyjmuje pacjentów. - W tej chwili na zwolnieniach lekarskich przebywają 54 pielęgniarki, dziesięciu jutro kończy się zwolnienie lekarskie. Zapewniona jest opieka na wszystkich oddziałach, nie jest ona jeszcze pełna, ale pozwalająca na normalne funkcjonowanie placówki - mówi w rozmowie z naszym portalem dyrektor Kwiatkowski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Sytuacja w szpitalu wraca do normy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3720
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
9a7-d9d
~ ciekawy  Sytuacja wraca do normy, należy dodać że to są Biłgorajskie normy, słynne już teraz na całą Polskę:) Czyli dalej jazda bez trzymanki na grzbietach niedobrych pielęgniarek za 1600zł miesięcznie, dalej brak ilościowo odpowiedniej obsady, dalej jak chcesz przyjść do pracy to kup sobie za jałmużną ubranie ochronne, to jest właśnie powrót do normalności:)
21 czerwca 2018
+21
-0
Ostatnio dodane komentarze
9f2-682
~ yaha   czy wszystkie grupy zawodowe nie otrzymują na czas poborów czy tylko pielęgniarki i niższy personel ?
23 czerwca 2018
+3
-0
e61-a82
~ formaldehyd   Fajnie by było jakby w wyborach do rady powiatu wybrano wszystkich zupełnie nowych radnych,różnych opcji ale nowych, tak w ramach podzięki aktualnej radzie powiatu. Ale jak znam życie w wyborach zobaczymy dokładnie te same 'zasłużone' twarze,bez cienia wstydu za szpital.
22 czerwca 2018
+6
-1
952-355
~ odpowiedzialność   Kto poniesie odpowiedzialność za :
1. doprowadzenie szpitala do poziomu gorszego niż można sobie wyobrazić.
2. brak nadzoru nad arionem podczas ich zarządzania, brak inwestycji, brak podwyżek, brak właściwej opieki nad chorymi.
3. każdy wie, że ze złamaniem trzeba jechać do janowa, a z chorym sercem do zamościa.
4. część doktorów będących dogadanych zarabia krocie, reszta personelu to robole.
5. zastanawia kompletny brak nadzoru ze strony starostwa, albo komuś się to opłaca albo jest kompletnym ignorantem.
6. w Leżajsku jest w miarę normalny szpital, w Janowie także, czemu u nas nie może ? Może ! Tylko nie wolno tolerować tego co jest. Walczyć o swoje jak pielęgniarki, podziękować sprzedawczykom co wspierają arionków, także sławetnym ***** oraz odprawić ignorantów ze starostwa przy wyborach.
22 czerwca 2018
+10
-0
456-6d3
~ prawie   robi się lepiej jak było,pytam co powiat robił , na co wydał kasę za dzierżawę ,którą otrzymywał z pieniędzy na leczenie pacjentów,a było to 120 tysiecy miesiecznie,zgroza pobierać takie pieniądze kosztem szpitala,kto tak mógł robić ,jak tak można było,to niepomyślane,z tej kasy było 1.440 000 zł razy 8 to ponad 10 milionów złotych.Ale wówczas tokarskiemu było jak w raju i sam burmistrz dał z radą zasłużonego biłgoraja ,zamiast wielkiej kary,co czas pokazał,jakie układy funkcjonują,zgroza.
21 czerwca 2018
+7
-0
ca1-299
~ 256   norma to znaczy ,że pielęgniarki tyrają za grosze, a lekarze wpierd,,, ją ciastka d pacjentów?
21 czerwca 2018
+15
-7
3ec-185
~ adrian   hurrrrra, wszystko jest juz normalnie, hurrrrra, już nie musimy jeździć do wielkich klinik w Leżajsku i Janowie (nic tym placówkom nie ujmując), hurrrra
21 czerwca 2018
+4
-0
315-311
~ bystrzak   czyli norma to ! był BURDEL !jest BURDEL !i będzie BURDEL !
21 czerwca 2018
+8
-1
83d-bda
~ Ania   A jak wróci tych dziesięciu, to gdzie stanie do pracy? Grafomania z bożej łaski!
21 czerwca 2018
+2
-1
9a7-d9d
~ ciekawy   Sytuacja wraca do normy, należy dodać że to są Biłgorajskie normy, słynne już teraz na całą Polskę:) Czyli dalej jazda bez trzymanki na grzbietach niedobrych pielęgniarek za 1600zł miesięcznie, dalej brak ilościowo odpowiedniej obsady, dalej jak chcesz przyjść do pracy to kup sobie za jałmużną ubranie ochronne, to jest właśnie powrót do normalności:)
21 czerwca 2018
+21
-0
d79-fe4
~ Brać pożyczke i ludzi spłacać k....wa. barany   x
21 czerwca 2018
+8
-1
eb6-47f
~ Pracownicy Arion szpitale sp z o. o.   Jakiej normy jak ludzie nie mają wypłaty za maj 200 osób - pracownicy pracujący na umowach cywilno- prawnych .
21 czerwca 2018
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl