Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.18 15:22 | aktualizacja: 2018.06.18 16:16

Apel do pielęgniarek o powrót do pracy

W poniedziałek, 18 czerwca, odbyło się spotkanie przedstawicieli szpitala, starostwa i NFZ z pielęgniarkami. Próbowano przełamać impas. - Proszę się uspokoić i wrócić do pacy wykonujemy kontrakt i to jest najlepsza droga do tego, żeby udało nam się szpital płynnie przeprowadzić przez ten trudny okres - apelował syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
Apel do pielęgniarek o powrót do pracy
Apel do pielęgniarek o powrót do pracy

Poniedziałkowe spotkanie było już kolejnym, podczas którego z pielęgniarkami rozmawiano o sytuacji biłgorajskiego szpitala i postulatach płacowych. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu część pielęgniarek wzięła zwolnienia lekarskie, a brak możliwości zapewnienia wystarczającej opieki na oddziałach doprowadził do konieczności wyłączenia z funkcjonowania oddziału wewnętrznego. Pisaliśmy o tym w artykułach pt. Szpitalowi w Biłgoraju grozi paraliż? oraz Szpital nie przyjmuje pacjentów. "To tylko czasowe rozwiązanie". Obecnie na zwolnieniach przebywa już ok. 60 osób.

Dziś o tej sytuacji rozmawiano w szerszym gronie. Na spotkaniu obecny był starosta powiatu Kazimierz Paterak, kierownik delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia Teresa Michalska, dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski, syndyk masy upadłości Leszek Jarosz, obecny był też poseł Piotr Olszówka.

- Celem naszego spotkania jest przekonanie państwa o to, by akcję protestacyjną zakończyć, bo to najgorszy moment na takie działania - mówił na wstępie starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak.

O konkretnych kwotach mówili kierownik delegatury NFZ oraz syndyk. - W tej chwili przekazujemy na szpital ok. 3,5 mln zł. Wywiązujemy się ze wszystkich zobowiązań na bieżąco. Jesteśmy płatnikiem, a nie organem nadzorującym firmę - mówiła kierownik delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia Teresa Michalska.

Syndyk masy upadłości Leszek Jarosz przygotował zestawienie za ostatnie 4 miesiące. Wyjaśnił, że największe koszty to wynagrodzenie dla pracowników - ok. 1,5 mln zł, koszty ubezpieczenia społecznego to 260 tys. zł, zużycie materiałów to ponad 500 tys. zł, usługi obce to 1,2 mln zł. - Podsumowując wszystkie koszty i przychody za 4 miesiące, osiągnęliśmy średni wynik finansowy na poziomie średnio 40 tys. zł miesięcznie (nadwyżka) - mówił syndyk i zaapelował do pielęgniarek o zaniechanie podejmowanych działań i o podjęcie pracy. - Niewykonanie kontraktu będzie rzutowało na przyszłość, nawet wtedy, gdy mnie tu już nie będzie, kontrakt będzie niższy, a kosztów nie będzie dało się obciąć - dodał.

Dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski podkreślił, że placówka obecnie jest w niezwykle trudnej sytuacji, ze względu na upadłość wszystkie zakupy i dostawy muszą być realizowane na bieżąco i za gotówkę, co nie pozwala na korzystanie z preferencyjnych warunków u dostawców. Odnosząc się do funkcjonowania oddziałów powiedział, że obecnie, z uwagi na brak możliwości bezpiecznego realizowania świadczeń, do wojewody został zgłoszony wniosek o czasowe zamknięcie oddziału chorób wewnętrznych, trwa oczekiwanie na decyzję. - Wynika to z absencji chorobowej pielęgniarek. Podobna sytuacja jest na innych oddziałach, problemy narastają, zobaczymy o będzie dalej. Próbujemy różnych metod zastępczych, ale niestety się nie udaje. W sytuacji przedłużającego się impasu wiadomym jest, że lekarze będący na kontraktach nie będą ryzykowali i przeniosą się do innych szpitali, a wiem, że dostają już takie propozycje. Może być tak, że jak wrócą pielęgniarki nie będzie możliwości funkcjonowania szpitala, bo nie będzie lekarzy. To jest efekt kuli śniegowej - stwierdził dyrektor Kwiatkowski.

Starosta powiatu Kazimierz Paterak jasno stwierdził, że nie widzi żadnej możliwości podwyższenia płac komukolwiek w obecnej sytuacji, a przedłużający się impas to równia pochyła. - To prosta droga do likwidacji szpitala, który jest przecież bardzo potrzebny w Biłgoraju. Zależy nam na tym, żeby on funkcjonował. Ale przy ograniczonej ilości oddziałów automatycznie ograniczamy ilość procedur, a co za tym idzie zmniejszają się środki z NFZ. Należy wykonywać więc jak najwięcej procedur, a do tego potrzebni są pracownicy - mówił starosta.

Do tej pory jednym z głównych problemów jest także brak prawomocnej decyzji dotyczącej upadłości spółki. O planach na dalsze postępowanie mówił podczas spotkania syndyk. - Najpierw myślałem, że gdyby postanowienie sądu się uprawomocniło zrobimy otwarty przetarg na sprzedaż Arionu i wszystkich jego składników jako całości, teraz po tych trzech miesiącach, doszedłem do wniosku, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem będą negocjacje z wybranymi oferentami w przedmiocie przejęcia całego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Ze względu na obowiązujący kontrakt z NFZ trzeba być bardzo ostrożnym, żeby się nie okazało, że nie podlega cesji - wyjaśnił i jeszcze raz zwrócił się do obecnych pielęgniarek: - Proszę się uspokoić i wrócić do pacy wykonujemy kontrakt i to jest najlepsza droga do tego, żeby udało nam się ten szpital płynnie przeprowadzić przez ten trudny okres. Jeśli kontrakt nie będzie wykonywany, będę zmuszony do redukcji i to lada chwila, bo nie udźwignę kosztów pracowniczych. Nie chcę straszyć, ale następstwem mogą być wypowiedzenia. Muszą państwo też pamiętać, że podczas postępowania upadłościowego nie działają żadne okresy ochronne, czy na zwolnieniach lekarskich, czy kobiet w ciąży, czy pracowników związków. Jeżeli będziemy zamykać oddziały, to niestety będziemy dokonywać zwolnień.

Pielęgniarki apelowały za to o racjonalizację płac.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Apel do pielęgniarek o powrót do pracy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15749
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (43)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f14-ff1
~ prześcierada  Proponuję zwolnić ***** i prześcieradła prezesowe. A ich pensję rozłożyć na podwyżki dla pielęgniarek.
Do pielęgniarek - dziewczyny nie dajcie zastraszyć się zwolnieniami. Nie ma możliwości zamknąć szpitala, praca dla Was będzie zawsze.
Niech raczej starosta, dyrektor i inni martwią się o stołki, bo wybory zapewne wyeliminują tych asów z pracy. Z siłą wodospadu :)
18 czerwca 2018
+45
-3
542-d42
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o  Czekamy na pensje za kilka miesięcy dla osób pracujących na kontraktach i umowach zlecenie ok.200 pracowników , może nie wypłacić dla odmiany urzędnikom lub nauczycielom .....Ciekawe czy byli by zadowoleni .........
18 czerwca 2018
+31
-1
eb7-1e5
~ do syndyka  Apelujesz człowieku i po raz kolejny grozisz zwolnieniami ? Widziałeś kiedyś szpital bez pielęgniarek ? Bo ja bez syndyka widziałem wiele szpitali... Co takiego wielkiego dokonuje syndyk ? Zamyka, likwiduje, wielkie mi wyzwanie. Stwórz coś, rozwiń przedsiębiorstwo.
Proszę też upublicznić swoje dochody z tytułu likwidacji naszego szpitala. Pielęgniarki mają 1800 zł, a Ty ? 20 tys 30 ?
18 czerwca 2018
+30
-2
Ostatnio dodane komentarze
d75-118
~ szpital   a jakie kloszty generuje Jarosz dla panstwa i jemu podobni,jakie sa jego zarobki
17 lipca 2018
brak ocen
9f2-682
~ yaha do wszyscy równi..  do ~ wszyscy równi   jakie lewe zwolnienia?pokaż mi zdrową pielęgniarkę po 25-30 latach dźwigania pacjentów i harówki za 1700zl.100% z nich ma problemy z kręgosłupem nie mówiąc o innych schorzeniach.Jak nie masz pojęcia o ich pracy to zamilcz
23 czerwca 2018
+2
-1
9f2-682
~ yaha  do ~ solidaruch   laboratorium nie musi być przy szpitalu,pełno jest innych opcji w Biłgoraju.
23 czerwca 2018
+3
-0
9f2-682
~ kiol   zwolnić z pracy zbędnych pseudo lekarzy,jest ich zdecydowanie za dużo i biorą zbyt wygórowane pensje za pseudo pracę na której niewiele się znają. Za dyżur od 15tej do 7 rano następnego dnia 1700zl? Chyba ktoś tu oszalał,1700zl bierze pielęgniarka za cały miesiąc łącznie z wysługą i dyżurami nocnymi!
23 czerwca 2018
+5
-0
7e7-19f
~ Gospodarz  do ~ Do gospodarz   prawda w oczy kole co
20 czerwca 2018
+1
-6
76e-d23
~ kramer  do ~ mh   No przecież syndyk ma gorzej niż pielęgniarki. Pielęgniarki chcą zamknąć szpital i syndyk chce zamknąć szpital. Tyle że pielęgniarki biorą za to pensje a syndyk nie. I dlatego pewnie by się z nimi zamienił ;-P
19 czerwca 2018
+1
-1
d41-e4f
~ Pracownicy Arion szpitale sp zoo -do Syndyka   Czekamy na pensje za Maj !!!
19 czerwca 2018
+7
-1
94b-d0d
~ solidaruch   Też mi wielkie coś. Zabrakło 60 pielęgniarek i zamknęli oddział czy dwa, coś tam ograniczyli (a wrzask taki jakby czarna dziura wszystko pochłonęła). Jak zabraknie laboratorium i RTG to trzeba będzie zamknąć CAŁY szpital bo bez diagnostyki to można z fusów wróżyć albo z ręki pacjenta. A tam jest wszystkiego ze 25 osób. I nie mają "zębalowego" (1200 PLN ekstra do pensji) tylko dopłaty do minimalnej. I spokojnie (a może nie) patrzą jak pielęgniarki robią wszystko żeby zamknąć cały ten bałagan czyli faktycznie pozbawić pracy tych spokojnych nieszczęśników. No to qrka pracownicy diagnostyki - ruszcie się w końcu, rozchorujcie się (bo widać taka moda) i wyjdźcie ze spitala. I spokojnie leżąc w łóżkach poczekajcie na to co dalej.
19 czerwca 2018
+8
-4
eae-622
~ janosik   Trzymajcie się dziewczyny!!!! Nareszcie!!! Odwagi!!!!! Czy pan starosta lub ktokolwiek z tego towarzystwa pracowałby z a takie marne pieniądze???!!!! Czy pracowałby nadal gdyby mu nie płacono???!!! Może odda swoje pobory jeden z drugim na pensje dla Was!!!! Z tokarskim , olszówką, paterakiem i syndykiem na czele!!!!!! Ludzie chcą godnie i spokojnie pracować i żyć i mają was już serdecznie dość!!!! Waszej zarozumiałości , cwaniactwa i buty!!!!!
19 czerwca 2018
+11
-1
213-f75
~ oddelegować   na przemian do szpitala Piskorskiego i lipca aby tam urzedowali i przejeli sie jego losem a nie imprezki,lelum polelum.
19 czerwca 2018
+7
-0
63e-f73
~ mieszkaniec   A pan poseł głos jakiś zabrał...?
19 czerwca 2018
+6
-0
ecd-573
~ aborygen  do ~ do syndyka   Zarobki syndyka reguluje ustawa - było sobie wybrać taki zawód (do nauki się wziąć), a nie zazdrościć ile ktoś zarabia.
19 czerwca 2018
+6
-16
6d3-929
~ kasa dla powiatu   te 125000 dzierżawy dla powiatu co miesiąc przez osiem lat to te miliony trzeba było na podwyżki dać a nie dla siebie brać i klima,samochody,pensje wysokie i wstęgi,imprezy, to paskudne i wywyższające prawda tokarski.teraz na spotkanie to nie przyjdzie,strachota,a jak brali po te 125 tysiecy do starostwa-białego domu,to opływali w luksusach , kosztem szpitala ,jak im nie wstyd za to
19 czerwca 2018
+11
-0
df2-cfc
~ Do gospodarz   Gdybyś uczciwie płacił to miałbyś pracowników, jak ne dajesz rady to żuć to i zmień profesie, pracy jest w bród:)Jeszcze prosty człowieku chciałbym ci powiedzieć że pielęgniarki które nie mają innego dodatkowego (na przykład męża) dochodu zbierają truskawki, rwą tytoń i imają się innych dodatkowych zajęć aby przeżyć od jałmużny do jałmużny:) Także prosty człowieczku z takimi tekstami to możesz wyskakiwać u siebie pod sklepem tam słuchaczy znajdziesz zwłaszcza jak postawisz piwo, nie zabieraj więcej głosu na tematy które cię intelektualnie przerastają i o których nie masz zielonego pojęcia!
19 czerwca 2018
+26
-2
de8-7a7
~ wee   No bezczelni!!! Wcale się nie dziwię!Jaka płaca taka praca!!Byłem pacjentem na ortopedii swego czasu, i naprawdę nie było źle "gorzej z jedzeniem". Pielęgniarki naprawdę się starają! Zdarzy się czarna owca :)Ale to mały procent! Trzeba mieć dobrze w głowie żeby prosić żeby wróciły :) KAŻDY WIE ŻE CHODZI O CO??? O PIENIĄDZE Każdy chce godnie ŻYĆ!!! Żyj "chłopie" za taką wypłatę :) no CYRK!!! WSTYD! Co się wyprawia!
18 czerwca 2018
+11
-1
f4b-a7f
~ Gospodarz  do ~ haha   Wypraszam sobie te odzywki. Wczoraj na spotkaniu był szew PSL z wykształcenia jest lekarzem ale jak zobaczył że cienkie są zarobki jako medyka to się przebranżowił i został zawodowym politykiem. I można. Można jak się chce. Powtarzam pracy jest w brud i nikt nikogo na siłę nie trzyma. Sam potrzebuję pracowników.
18 czerwca 2018
+2
-16
674-9ee
~ ja   Geniusz straszy zwolnieniami, jakby komukolwiek zależało na takiej super pracy za 1800. Pielęgniarki znajdą pracę w innych szpitalach, bo wszędzie są braki, a nawet jeśli nie w szpitalach, to w biedronce dostaną 3000 brutto.
18 czerwca 2018
+9
-2
b21-59b
~ haha  do ~ Gospodarz   To rusz grubą d.... i sam pozbieraj truskawki. Pielęgniarki są zbyt cenne żeby zbierać twoje truskawki.
18 czerwca 2018
+16
-2
094-700
~ Gospodarz   Ludzie jak uważacie że mało zarabiacie to się zwolnijcie. Pracy jest w brud sam szukam pracowników do zbiorów i mam problem połowa truskawek mi zgniła na polu.
18 czerwca 2018
+3
-25
66f-d94
~ 65256   Na jagodach więcej zarobie jak one w pracy, czy sprzątaczka
18 czerwca 2018
+10
-1
66f-d94
~ mh   to może pan syndyk masy upadłości Leszek Jarosz zacznie brać wypłaty tak jak pielęgniarki a one jego wypłatę
18 czerwca 2018
+14
-3
eb7-1e5
~ do dyrektora   Jeśli oczekuje Pan na decyzję odnośnie czasowego zamknięcia oddziału ogólnego, to czemu ten oddział JUŻ jest zamknięty ???? Kto Panu na to pozwolił ???? Może warto powiadomić Pana Prokuratora o tym fakcie ?
18 czerwca 2018
+11
-1
eb7-1e5
~ do syndyka   Apelujesz człowieku i po raz kolejny grozisz zwolnieniami ? Widziałeś kiedyś szpital bez pielęgniarek ? Bo ja bez syndyka widziałem wiele szpitali... Co takiego wielkiego dokonuje syndyk ? Zamyka, likwiduje, wielkie mi wyzwanie. Stwórz coś, rozwiń przedsiębiorstwo.
Proszę też upublicznić swoje dochody z tytułu likwidacji naszego szpitala. Pielęgniarki mają 1800 zł, a Ty ? 20 tys 30 ?
18 czerwca 2018
+30
-2
3bf-f67
~ piotr  do ~ inny personel   Dlaczego chcesz skłócić personel i niepotrzebnie mącisz ? Pielęgniarki walczą o swoje to wywalczą, inne zawody nic nie robią to nie wywalczą. Podwyżka innym grupom też się należy ale daj ruszyć lawinie nie utrudniaj.
18 czerwca 2018
+9
-0
c39-61b
~ inny personel   W szpitalu nie pracują tylko pielęgniarki.Pracują ratownicy medyczni,opiekunowie,rehabilitanci,technicy,personel sprzątający i inne zawody.Im też należą się podwyżki a nie tylko pielęgniarkom. Należy docenić i poszanować cały ciężko pracujący personel szpitala a nie tylko wybraną grupę. Inne grupy zawodowe też pracują za 1600zł(i nie mają doliczanych nocek,świąt i wielu innych dodatków) i też nie dostały wypłaty za kilka miesięcy.
18 czerwca 2018
+5
-6
e6f-d0c
~ george   wroccie pielegniarki bo utrudniacie nam dojenie szpitala
18 czerwca 2018
+5
-0
cf2-931
~ z Biłgoraja   Skoro wszyscy równi, to już dawno pielęgniarki powinny lepiej zarabiać, a tymczasem nawet nędznych groszy nie wypłaca im się na czas. W takiej sytuacji zagrożenia bytu, każdy by się rozchorował. Trzeba być bardzo podłym, żeby mieć do pielęgniarek pretensje, a ten co je ma, niech się uderzy w serce, jak też też w swój gruby portfel ( syty głodnego nie rozumie, a szkoda).
18 czerwca 2018
+9
-0
99f-0f7
~ An   Ten szpital i tak padnie za kilka lat, za 1600 nikt nie przyjdzie z młodych pracować. Wystarczy popatrzeć na foto, średnia wieku 55, jeszcze kilka lat i emerytura, i zleceniowcy nie pomogą.
18 czerwca 2018
+8
-0
a78-f85
~ Do -wszyscy równi   Ty już się nie kompromituj, bo jesteś taki pusty że aż się widać przez ciebie!
18 czerwca 2018
+6
-0
5fa-318
~ ciekawy   Czyli dalej jechać na grzbietach pielęgniarek, tak dla wszystkich będzie najlepiej:) Czara goryczy się przelała, nie straszcie zwolnieniami bo to jest śmieszne, 1600 zł to jest tak śmieszna i żenująca kwota za tą ciężką i odpowiedzialną pracę że już nikomu na tej jałmużnie nie zależy:) Nie wracać do pracy bo jak się teraz poddacie to jest pewne że już was całkowicie zajeżdżą, jak zechcą to pieniądze się znajdą!
18 czerwca 2018
+22
-1
c00-f29
~ ciekawski  do ~ wszyscy równi   Co to znaczy lewe zwolnienie albo jestem chory albo nie. Jak lekarz wypisuje zdrowej osobie zwolnienie lekarskie to popełnia przestępstwo pytanie gdzie jest w tej sytuacji prokurator.
18 czerwca 2018
+3
-7
9c3-6ce
~ obiektywnie   Za ten skandal obowiązkowo należy ukarać winnych lekceważenia pielęgniarek i innego personelu, który też wymaga wsparcia. Dzierżawcy obławiali się latami, a personel nie ma za co żyć!Bez sensu szpital przekazano w dzierżawę. W innych miastach poradzono sobie bez tego ( zdaje się, że np. w Leżajsku itd.) Należy domagać się odgórnej kontroli, żeby sprawdzić kto i ile skorzystał na dzierżawie. Bezkarność musi się skończyć.
18 czerwca 2018
+16
-0
97a-a9b
~ MarioMixKolanko  do ~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o   Potwierdzam moja żona jest na kontrakcie i nie dostała pensji za kilka miesięcy.
18 czerwca 2018
+5
-0
6dc-9d8
~ MarioMixKolanko   Postawicie się w miejsce pielęgniarek.
Nie dostajesz pensji kilka miesięcy - i proponują Ci spotkania i konsultacje ???? o czym tu debatować ?????
Zapłaćcie zaległe pensje, podwyżka i wszystko wróci do NORMY !!!!!
18 czerwca 2018
+15
-0
27d-e08
~ bystrzak  do ~ Mila   i Mila też dni !
18 czerwca 2018
+3
-1
e0f-8fc
~ Mila   Co za miasto służba zdrowia dni, policja nieroby - dni, straż miejska nieroby - dno, dobrze że straż jest na poziomie.
18 czerwca 2018
+1
-7
5b2-9cf
~ jestem...  do ~ wszyscy równi   ciekaw czy na miejscu tych pielęgniarek też byłbyś/byłabyś wyszczekany/a. Zastanów się co piszesz bo te osoby walczą o swoje.
18 czerwca 2018
+13
-1
2cb-3ee
~ wszyscy równi   te osoby które pracują w firmie państwowej i idą na lewe zwolnienie okradają wszystkich tych którzy płacą podatki !!! mnie ,ciebie , twoją matkę, sąsiada, brata !!!
18 czerwca 2018
+9
-12
475-909
~ wszyscy równi   a ja proponuję do wszystkich pielęgniarek wysłać kontrole zus. bo jak komuś nie pasuje praca to niech się zwolni. jak ktoś pracuje w prywatnej firmie to wyżej du.y nie podskoczy a w państwówce strajki albo zwolnienia lekarskie. jakaś paranoja !
18 czerwca 2018
+6
-17
f14-ff1
~ prześcierada   Proponuję zwolnić ***** i prześcieradła prezesowe. A ich pensję rozłożyć na podwyżki dla pielęgniarek.
Do pielęgniarek - dziewczyny nie dajcie zastraszyć się zwolnieniami. Nie ma możliwości zamknąć szpitala, praca dla Was będzie zawsze.
Niech raczej starosta, dyrektor i inni martwią się o stołki, bo wybory zapewne wyeliminują tych asów z pracy. Z siłą wodospadu :)
18 czerwca 2018
+45
-3
e2d-fae
~ miastowy   pocałójta w du.ę wojewodę i wójta a do pielęgniarek nie apelujta
18 czerwca 2018
+9
-3
542-d42
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o   Czekamy na pensje za kilka miesięcy dla osób pracujących na kontraktach i umowach zlecenie ok.200 pracowników , może nie wypłacić dla odmiany urzędnikom lub nauczycielom .....Ciekawe czy byli by zadowoleni .........
18 czerwca 2018
+31
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
20 stycznia 2020 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
23-latek z promilami i bez uprawnień
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
dzisiaj, 09:32 Biłgoraj
Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w BCK
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 21:22 Biłgoraj
Koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej
w niedzielę, godzina 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
dzisiaj, 08:48 Józefów
Z Nelą przez świat
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w niedzielę, godzina 22:06 Biłgoraj
"Opowieść wigilijna"
dzisiaj, 10:07 Biłgoraj
Ubywające kilometry
Policjanci biłgorajskiej komendy będą ustalać czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru w pojazdach marki Peugeot. Ubywające kilometry zostały ujawnione przez policjantów w trakcie kontroli drogowych, które miału miejsce w miniony weekend.
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl