Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.06.13 16:15 | aktualizacja: 2018.06.13 16:41

Szpitalowi w Biłgoraju grozi paraliż?

Sytuacja w biłgorajskim szpitalu jest coraz trudniejsza. Po ogłoszeniu upadłości przez spółkę Arion placówką zarządza syndyk. Teraz pojawił się problem z obsadą pielęgniarską na dyżurach. Ponad 20% zatrudnionych pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. O sprawie wypowiedział się wojewoda lubelski.
Szpitalowi w Biłgoraju grozi paraliż?
Szpitalowi w Biłgoraju grozi paraliż?

O sytuacji w biłgorajskim szpitalu informowaliśmy naszych czytelników wielokrotnie, pisaliśmy o upadłości spółki Arion od wielu lat dzierżawiącej miejski szpital, czy wprowadzeniu syndyka masy upadłości.

Okazuje się, że problemów przybywa. O swoje postanowiły zawalczyć pielęgniarki. Chodzi m.in. o zwrócenie uwagi na niskie płace i opóźnienia w wypłacie zobowiązań. Nikt nie mówi o oficjalnym strajku, ale faktem jest, że wiele z nich wzięło zwolnienia lekarskie i nie przyszło do pracy. A że chodzi o ponad 20% pielęgniarek, pojawił się kłopot z zapewnieniem opieki na wszystkich oddziałach.

O sprawie został poinformowany wojewoda lubelski, który postanowił odnieść się do kwestii szpitala w Biłgoraju podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- W sprawie szpitala w Biłgoraju spotykaliśmy się już kilkakrotnie, i ze starostą, i z syndykiem, i z dyrektorem, by na bieżąco monitorować, jak wygląda sytuacja - mówił Przemysław Czarnek i dodał, że to wojewoda jest podmiotem, który rejestruje działalność leczniczą, ale też jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców, także to zdrowotne.

- Dzisiaj odbyłem spotkanie ze starostą biłgorajskim, dyrektorem szpitala i syndykiem masy upadłościowej. Jak docierają do nas informacje, ponad 20% zatrudnionych pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich, co powoduje utrudnienia w działaniu szpitala. Póki co, te utrudnienia nie wpływają na tyle niekorzystnie na działalność szpitala, by podjemować jakiekolwiek inne ruchy, nie wpływają też niekorzystanie na finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, ale na bieżąco monitorujemy sytuację - mówił dalej wojewoda.

Zaznaczył też, że otrzymał zapewnienie od starosty biłgorajskiego, że organizowane jest w najbliższych dniach spotkanie z całą załogą, z udziałem również przedstawiciela NFZ, po to, żeby wyjaśnić zasady działania i współfinansowania szpitala.

- To są postulaty płacowe. Pielęgniarki żądają podwyżek. Podstawowe świadczenia rzeczywiście są niskie, natomiast pielęgniarki otrzymują dodatek, tzw. "zembalowe" i we wrześniu będzie to 1600 zł dodatku do wersji podstawowej. Nikt nie ma wątpliwości, że podwyżki są konieczne. Natomiast nie zrobi się tego w ten sposób, jak to w tym momencie funkcjonuje. Gdyby doszło do paraliżu funkcjonowania szpitala, to konsekwencje niestety są takie, że będzie to miało wpływ na wysokość ryczałtu płaconego przez NFZ w przyszłym roku. Jeśli ten ryczałt będzie mniejszy, to nie ma możliwości, żeby te podwyżki były. O tym, że muszą być wszyscy są przekonani, ale jednym sposobem na to jest wykonywanie świadczeń zakontraktowanych z NFZ. W tej chwili sytuacja jest pod kontrolą. Organizowane jest spotkanie z załogą, żeby wyjaśnić sytuację szpitala - podsumował wojewoda.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Szpitalowi w Biłgoraju grozi paraliż?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9193
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
aac-246
~ jon  "W tej chwili sytuacja jest pod kontrolą." Pod jaką kontolą ???
Czy oni wiedza co sie dzieje w szpitalu wogóle ???
Pacjenci sie sa przyjmowani do szpitala !!! odsyłają ludzi gdzie kolwiek sie da, ludzi po urazach, wypadkach odsyłają do Janowa Zamościa Leżajska !!!
Ludzie to juz jest sprawa dla prokuratury !!!!!
13 czerwca 2018
+34
-0
4c7-4f5
~ konkrety  1. podwyżki pielęgniarkom należą się bezdyskusyjnie !
2. proszę niech kadrowa odpowie czemu pielęgniarki nie dostają całości kwoty zembalowych, tylko z części są okradane ???
3. podwyżki powinny dostać także inne grupy zawodowe ( technicy, laboratorium, salowe )
4. może czas pozbyć się 'koleżanek" prezesowych.
5. jak to nie ma zagrożenia dla pacjentów, jeśli wstrzymane są przyjęcia, a karetki odsyłane do innych szpitali ? panie starosto koniec pierdzenia w krzesło, jako podatnik, a więc pana pracodawca polecam rozwiązać problem szpitala w trybie natychmiastowym !!!
6. każdy, kto nie zostanie przyjęty do szpitala proponuję składać pozwy cywilne o uszczerbek na zdrowiu i brak zapewnienia opieki zdrowotnej, przeciwko staroście, dyrekcji szpitala itp.
7. proszę przejrzeć listę nagród w szpitalu i podziękować wszystkim, kto "reprezentował" interesy arionków.
13 czerwca 2018
+26
-3
bc1-fad
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o.  Może w końcu wyjaśnią co się stało z pieniędzmi na pensje dla pracowników Arion Szpitale , pracownicy pracujący na umowach zlecenie i kontraktach nie mają wypłaty za kilka miesięcy ,dla większości jet to jedyne źródło utrzymania .Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc na leczenie i pensje , więc Gdzie są nasze pensje
13 czerwca 2018
+23
-1
Ostatnio dodane komentarze
9fd-968
~ Jan   Gdyby mieszkańcy powiatu biłgorajskiego mieli yaya to z siedziby starostwa pozostała by kupa gruzu a na drzewach wisiały by truchła łajdaków z PSL-u i PiS-u co oddali nowy szpital szemranej spółce aby jej właściciele mogli wydoić z NFZ-etu kilka milionów do swoich kieszeni. A przecież w Ustawie Samorządowej to władze powiatu są odpowiedzialne za zapewnienie opieki zdrowotnej mieszkańcom. Gdzie jest teraz bonzo PSL-owski Tokarski któremu burmistrz Januszek wraz ze swoją kamarylą radnych przyznał tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Gdzie Stach Schodek wybitny kaznodzieja radia Ma ryja co głosował za oddaniem szpitala Arionowi? Gdzie reszta PIS-owskich Szmaciaków co też była za oddaniem szpitala w prywatne ręce? A co robi teraz PiS-lamski rząd aby sytuację naprawić? Bankowy rzezimieszek frankowy Morawiecki, Stra-Szydło, Płaszczak z MON i cała ta zgraja lokai Wielkiego Kurdupla z Nowogrodzkiej codziennie uczestniczy w kilku mszach i odsłonięciach pomników Wielkiego Kaczora ,,wybawcę" Gruzji z pod niewoli rosyjskiej, smoleńskiego Aleksandra Wielkiego, największego Myśliciela wszechczasów, największego Polaka wśród Największych, większego od Jagiełły i Piłsudskiego razem wziętych. A kto zajmuje się ochroną zdrowia, prawem obywateli zapisanych w Konstytucji? Nikt, dosłownie nikt. Za wyjątkiem bełkotu wydawanego przez samorząd powiatowy, z którego nic nie wynika. Taki jest stan powiatu i taki jest stan państwa, ale o tym Polacy przekonają się dopiero jak PiS lamistom odbierze się władzę. Wtedy Polacy przejrzą na oczy tak jak Niemcy gdy na łby zaczęły im spadać alianckie bomby.
17 czerwca 2018
+2
-1
58d-0ff
~ george   a moze by tak dzialacze polityczni, wojtowie ,burmistrz,starosta zrzucili sie troche ,dostaja kupe kasy za siedzenie na stolkach i czasem czegos podpisanie,a pielegniarki pracuja za trzy za grosze
15 czerwca 2018
+1
-0
c95-cc8
~ pacjenci   Może w tej wojnie pomyślał by ktoś o ludziach chorych. Od dawna wiadomo, że biłgorajski szpiyal to obciach pod względem leczenia i opieki, kto tylko mógł to uciekał do innych szpitali ale nie wszyscy mogli bo np. karetka zawoziła tylko do Biłgoraja. Pora pomyślec o pacjentach i wreszcie pomyśleć co zrobić by wszyscy byli zadowoleni.Jeśli szpital ma leczyc ludzi na zasadach jak dotychczas to niech sie wszystko rozwali i nikt płakac po nim nie będzie.
15 czerwca 2018
+3
-0
51c-3cc
~ pytanie   Kto skorzystał na przekazaniu szpitala w dzierżawę?
14 czerwca 2018
+1
-0
adb-ce2
~ obiektywnie   Traktowanie pielęgniarek w naszym kraju jest HAŃBĄ !!!
14 czerwca 2018
+4
-0
01a-8a1
~ Do taki jeden   Nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę przynajmniej o połowę, nie ośmieszaj się:)
14 czerwca 2018
+3
-1
18c-97b
~ rosłanie   daj tutuł zasłużony dla biłgoraja całemu zarzadowi ,dlaczego tylko Tokarski dostał , obecny zarząd powoli dorównuje tokarskiemu,zaczynaj stosowne procedury już,
14 czerwca 2018
+3
-0
d1e-9f2
~ Borowiedz   Poseł Olszówka nie ma czasu teraz na szpital. Prokuratura wysyła dok. do marszałka Sejmu bo są dowody , że kupił sobie prawo jazdy i udaje, że nie pamięta... dok. w Starostwie ma starosta i chce pokazać prasie jak piotr olszówka kłamał ... Szeregowy pracownik PSL Lewandowski przyjął od piotrka 1200zł aby prawo jazdy wydać piotrkowi Olszówce i jego braciszkowi.
14 czerwca 2018
+7
-0
805-9de
~ inny personel medyczny   W szpitalu nie pracują same pielęgniarki tylko wiele innych zawodów medycznych,którym też się należy podwyżka.Doceńcie pracę ratowników medycznych,którzy wykonują bardzo ciężką pracę, opiekunów medycznych, personelu sprzątającego i wielu innych osób o których się nie wspomina,bo według niektórych tylko pielęgniarki są w szpitalu,tylko one ciężko pracują i tylko im należy się podwyżka.Panie pielęgniarki, bez innych zawodów medycznych nie dałybyście sobie rady,więc szanujcie siebie i innych.
14 czerwca 2018
+7
-2
3e2-345
~ taki jeden   pielęgniarki mają rację, że walczą są w szpitalu najważniejszym personelem, ale walka z firmą w upadłości nic nie da.prezesów już nie ma, a syndyk nie weźmie odpowiedzialności za nieprawidłowe zabezpieczenie pielęgniarskie i zamknie szpital. Wszyscy zostaną bez roboty bynajmniej na jakiś czas. sytuacja może być tylko gorsza.....
14 czerwca 2018
+3
-3
e5d-0a5
~ jj   A gdzie jest poseł Piotrek O. teraz ma pole do działania.
14 czerwca 2018
+6
-0
6b7-587
~ Pacjent   Proponuję poruszyć naszych Posłów aby pomogli odzyskać szpital.
14 czerwca 2018
+7
-1
499-223
~ zxc  do ~ cdn.   Odpowiedzialną za ten stan rzeczy jest zarówno dyrekcja szpitala, starostwo powiatowe oraz urząd miasta z burmistrzem na czele, gdyż zdrowie i życie mieszkańców Biłgoraja jest zagrożone.
Jeżeli chodzi o przecinanie wstęg wspomniani powyżej są bardzo aktywni, jeśli pojawia się problem nie widzę nigdzie ani starosty ani burmistrza.
14 czerwca 2018
+9
-1
762-203
~ Fela   Co znaczy wziąć zwolnienie lekarskie ? Wziąć to można urlop,a zwolnienie można dostać w przypadku choroby.A chorobę łatwo zweryfikować za pomocą słynnych na świecie lekarzy orzeczników ZUS ;)
14 czerwca 2018
+5
-5
53a-edc
~ sly   Dlaczego P. Dyrektor i P. Starosta w wywiadzie nie wspomnieli o prawie 200 pozwów sądowych złożonych do Sądu Pracy przez rozgoryczone pielęgniarki z powodu okrojonej zębalówki i ignorowanie funduszu socjalnego na rzecz pracowników przez dyrekcję szpitala . Zarobki pielęgniarek by osiągnęły wymagane minimum ustawowe są doładowane przez pulę pieniędzy z tzw zębalówki. Największym grzechem pierworodnym za które Biłgoraj teraz płaci było oddanie w dzierżawę nowo wybudowanego szpitala kapitaliście
14 czerwca 2018
+10
-2
3e3-27c
~ cdn.   Za sytuację szpitala są odpowiedzialni konkretni ludzie. Za swoją "pracę" brali duże pieniądze bo podobno ich praca jest bardzo odpowiedzialna. Jeśli tak, to powinni: 1) zwrócić pieniądze jakie wypłaciliśmy im my, podatnicy za ich "pracę", 2) podać się do dymisji, jeśli są jeszcze na stanowiskach, 3) ponieść odpowiedzialność karną za narażenie życia i zdrowia pacjentów. Albo jesteśmy państwem prawa i sprawiedliwości, albo nie.
14 czerwca 2018
+14
-0
9d0-56b
~ bar93xx   dodatek"zembalowe 1600" tylko to jest 1600 brutto. czyli z 1600 zl robi sie 920 na reke czyli 680 zl podatku w jaki sposob jest to opodatkowane ze tyle zabieraja z 1600 az 680 zl
13 czerwca 2018
+5
-2
fd6-438
~ j64  
13 czerwca 2018
brak ocen
373-989
~ Wiesiek   Księgowe, Naczelna, "Renia" powinny pójść pod sąd za to co robią! Jak traktują ludzi, jak nas zastraszają! Mobbing Mobbing jeszcze raz Mobbing!!!!!!!! Gdzie jest inspekcja pracy? Co to się dzieje?! Władze arionu powinny pójść pod sąd! Pielęgniarki bardzo dobrze robią bo to tylko dzięki Nim, ich ciężkiej pracy ten szpital jeszcze "funkcjonuje"! Nie poddawajcie się Dziewczyny i nie dajcie zastraszyć tym co mówi syndyk i dyrektor... POWODZENIA!!
13 czerwca 2018
+14
-1
bb7-223
~ pacjęt   brak personelu !? a pogonić do roboty prezesowe du.odajki chyba obcego członka przy przewijaniu się nie wystraszą ?!
13 czerwca 2018
+12
-3
225-ede
~ ciekawy   Giną pieniądze odciągane co miesiąc na fundusz socjalny z głodowych wypłat to i zembalowe na pewno w jakiś cudowny sposób zniknie, przecież nad tym nikt nie panuje:)
13 czerwca 2018
+14
-2
3f7-143
~ Ania   Zembalowe od września to ok 920, a nie 1600 (pod warunkiem że nie będą uszczuplone przez dziwny system naliczania), piszmy prawdę, jeśli już zaczynamy dyskusję na forum ogólnym. I jeszcze jedno na zwolnieniu jest ok 20 osób a nie 20%, to też mija się z prawdą.
Ale nie ma co dziwić się zwolnieniom jeśli średnia wieku przekracza 50 lat. Nie myśli się o przyszłości szpitala ponieważ nikt z młodych nie przyjdzie pracować za takie pieniądze, za kilka lat ten szpital sam upadnie ze względu na brak personelu.
I to nie tego wyższego , ale pielęgniarek, położnych, techników itp, no chyba że lekarze wejdą w ich kompetencje.
13 czerwca 2018
+7
-3
977-2d2
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o -do - pracownicy Arionu na etacie   20-30 tys. miesięcznie ,to nie My !!! żeby zarobić 1700 zł na rękę na kontarakcie lub umowie zlecenie trzeba 200 godzin pracować .. Zapraszamy na Izbe przyjęć spróbować walnąć 300 godzin , czyli 2 etaty.........
1700 zł sprzątaczka ma więcej w Starostwie .
13 czerwca 2018
+11
-2
d8e-063
~ pracownicy Arionu na etacie mają wypłaty na bieżąco   bo zarabiają 1700zł ale te biedaki co zarabiają na kontraktach i umowach zleceniach 20 -30tys. muszą popłakać bo koryto im wysycha , a syndyk nie jest głupi. Najpierw płaci pracownikom , potem spłaca zadłużenie firmy a na końcu płaci tym najbiedniejszym co mają kontrakty i umowy zlecenia na w/w sumy o ile ma pieniądze. Podejrzewam ,że gdyby te biedaki miały kontrakty i umowy na 3-5 tys to mieli by płacone na bieżąco a tak niedługo będą robić na RUMUŃSKĄ PANDĘ .... pan ...da ... pan ...da pod bankiem np. PKO
13 czerwca 2018
+8
-5
cce-ba7
~ ciężarowiec   nie zawracajcie głowy staroście ! on ma blond du.ą głowę zajętą
13 czerwca 2018
+14
-1
bdb-dba
~ Anna   Nie głosujmy na PO SLD - to Biłgorajszczyzna -
Dec Bełżek , PSL - Tokarski Paterak Majcher. Ludzie wybierzmy nowych do powiatu i nowego starostę. Dość rządów PSL i PO i SLD.
13 czerwca 2018
+14
-15
4c7-4f5
~ konkrety   1. podwyżki pielęgniarkom należą się bezdyskusyjnie !
2. proszę niech kadrowa odpowie czemu pielęgniarki nie dostają całości kwoty zembalowych, tylko z części są okradane ???
3. podwyżki powinny dostać także inne grupy zawodowe ( technicy, laboratorium, salowe )
4. może czas pozbyć się 'koleżanek" prezesowych.
5. jak to nie ma zagrożenia dla pacjentów, jeśli wstrzymane są przyjęcia, a karetki odsyłane do innych szpitali ? panie starosto koniec pierdzenia w krzesło, jako podatnik, a więc pana pracodawca polecam rozwiązać problem szpitala w trybie natychmiastowym !!!
6. każdy, kto nie zostanie przyjęty do szpitala proponuję składać pozwy cywilne o uszczerbek na zdrowiu i brak zapewnienia opieki zdrowotnej, przeciwko staroście, dyrekcji szpitala itp.
7. proszę przejrzeć listę nagród w szpitalu i podziękować wszystkim, kto "reprezentował" interesy arionków.
13 czerwca 2018
+26
-3
63b-5b9
~ Asdf   " co, te utrudnienia nie wpływają na tyle niekorzystnie na działalność szpitala"
Dlatego ludzie ze skierowaniami, karetki pogotowia są odsyłane z Biłgoraja do innych szpitali ? To już cyrk
13 czerwca 2018
+13
-0
aac-246
~ jon   "W tej chwili sytuacja jest pod kontrolą." Pod jaką kontolą ???
Czy oni wiedza co sie dzieje w szpitalu wogóle ???
Pacjenci sie sa przyjmowani do szpitala !!! odsyłają ludzi gdzie kolwiek sie da, ludzi po urazach, wypadkach odsyłają do Janowa Zamościa Leżajska !!!
Ludzie to juz jest sprawa dla prokuratury !!!!!
13 czerwca 2018
+34
-0
49b-ebf
~ Do Wojewody Gdzie są nasze pensje   Czekamy na wypłatę zaległych poborów z kilku miesięcy , i Starosta o tym wie , wpuścili nas w kanał to niech teraz biorą pożyczkę i spłacą pracowników a z regresem wystąpią do do Prezesów Arion Sp z o.o..
13 czerwca 2018
+12
-0
bc1-fad
~ Pracownicy Arion Szpitale sp z o.o.   Może w końcu wyjaśnią co się stało z pieniędzmi na pensje dla pracowników Arion Szpitale , pracownicy pracujący na umowach zlecenie i kontraktach nie mają wypłaty za kilka miesięcy ,dla większości jet to jedyne źródło utrzymania .Narodowy Fundusz Zdrowia płaci co miesiąc na leczenie i pensje , więc Gdzie są nasze pensje
13 czerwca 2018
+23
-1
bc1-fad
~ Praciownicy Aion Szpitale Sp z o.o.   Czekamy na wypłatę zaległych poborów z kilku miesięcy , i Starosta o tym wie , wpuścili nas w kanał to niech teraz biorą pożyczkę i spłacą pracowników a z regresem wystąpią do do Prezesów Arion Sp z o.o..
13 czerwca 2018
+11
-2
6a5-582
~ pajace   wicestarosta deby sadzi,starosta maszeruje w pochodach,lipiec - członek zarządu obchodzi lecie straży ,sobótka zagubiony bo emerytura i leciutko,krasoń sie nadyma ale nie moze wystartować,a tu problemy ze szpitalem , skądże znowu,majcher pyta na sesji ciągle jak by nie wiedział, to bilans układu psl ,wozincowej,bełz=żka,a zastepce kierownika w urzedzie pracy na polecenie lewicy mieli czas powołać,lipiec mocno zabiegał o to a szpital to przecież arion , syndyk a nie zarząd,
13 czerwca 2018
+11
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl