Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Budynek LOK sprzedany
Trwa rozbudowa targowiska
Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
home > Start > Aktualności > Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej
Rozmiar tekstu:
AAA
ALEKSANDRÓW
2017.07.10 14:42 | aktualizacja: 2017.07.11 12:10

Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej

W poniedziałek, 10 lipca, otwarta została droga leśno-gminnej relacji Aleksandrów - Margole - Bukownica. Inwestycję wykonano w ramach programu współpracy leśno-samorządowej, której inicjatorka jest posłanka Agata Borowiec. Ulica została nazwana Aleją Marii i Lecha Kaczyńskich.
Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej
Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej

Uroczyste podsumowanie inwestycji odbyło się w poniedziałek,10 lipca, w Aleksandrowie, a rozpoczęło się od sesji Rady Gminy, którą otworzył przewodniczący Jerzy Bielak. W wydarzeniu udział wzięli m.in. parlamentarzyści: Janusz Szewczak, Piotr Pyzik, Piotr Olszówka. Obecni byli również dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski i jego zastępca Andrzej Borowski.

Nie zabrakło samorządowców z gmin z terenu powiatu ze starostą biłgorajskim Kaziemierzem Paterakiem na czele oraz leśników. Na uroczystość zaprosiła inicjatorka programu współpracy leśno-samorządowej, w ramach której na terenie powiatu powstają drogi z funduszu leśnego, posłanka Agata Borowiec

Droga leśno-gminna relacji Margole - Bukownica prowadzi od ulicy Wesołej w Aleksandrowie do Bukownicy w gminie Tereszpol i przebiega przez masyw leśny. Jej budowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Odcinek ma długość ok. 11 km, nawierzchnia bitumiczna położona jest na długości 9 km, natomiast na ok. 2 km ułożony jest tłuczeń, a to z uwagi na kwestię związaną z ochroną przyrody i występującym na tym terenie głuszcem. Inwestycja pochłonęła prawie 2 mln zł.

- Droga ta wpłynie bardzo korzystnie nie tylko na skrócenie czasu przejazdu z jednej miejscowości do drugiej, ale też pomoże lokalnej społeczności uatrakcyjnić bazę turystyczną. Dzięki tej drodze polepszymy infrastrukturę, a jak pokazuje przykład niektórych regionów turystyka to turyści, turyści to pieniądze, a pieniądze to ruch, tworzenie bazy noclegowej, tworzenie się gospodarstw agroturystycznych, co wpływa na rozwój regionu - mówiła podczas poniedziałkowej uroczystości posłanka Agata Borowiec.

- Rozwój terenów leśnych jest niezwykle ważny z punktu widzenia wspierania zrównoważonego rozwoju całej Polski. Dlatego tak istotna jest współpracaleśno-samorządowa. Oddana do użytku droga leśno - gminnej relacji to dowód na to, że Lasy Państwowe to nie tylko sprawny zarządca, lecz także instytucja blisko współpracująca z lokalną społecznością - napisał minister środowiska Jan Szyszko.

Drodze, uchwałą Rady Gminy Aleksandrów, nadana została nazwa Lecha i Marii Kazyńskich, przy trasie stanął pomnik w hołdzie parze prezydenckiej, jak również 94 pozostałym ofiarom katastrofy smoleńskiej. Pomnik powstał z inicjatywy i ze środków mieszkańców gminy Aleksandrów. Podczas dziesiejszej uroczystości obelisk został odsłonięty i poświęcony, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

- To ważny dzień w historii waszej wspólnoty. Wolą mieszkańców i lokalnego samorządu upamiętniacie dziś Państwo Parę Prezydencką. Lech i Maria Kaczyńscy wpisali się w polską historię ostatnich dziesięcioleci. Pozostaną w naszej pamięci jako wzór służby Ojczyźnie, jako ludzie bez reszty oddani spawom Polski, ale rozumiejący również codzienne troski Polaków. Dziękuję inicjatorom i tym, którzy przyczynili się do uhonorowania Pary Prezydenckiej tutaj w Aleksandrowie - napisała do uczestników uroczystości premier Beata Szydło.

To już kolejna inwestycja, która powstała w ramach pilotażowego programu współpracy leśno-samorządowej. Pierwszy etap zakończył się zimą ub.r., kiedy do użytku oddano drogę łącząca Gózd Lipiński i Potok Górny, przecięto też wstęgę na nowo wyremontowanej trasie Harasiuki - Naklik. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo pod adresem Miliony zł od Lasów Państwowych na drogi w powiecie. Są już efekty.

Przypomnijmy: W ubiegłym roku powiat biłgorajski został objęty pilotażowym programem współpracy leśno-samorządowej, w ramach którego finansowane są najważniejsze i najbardziej potrzebne inwestycje zarówno z punktu widzenia Lasów Państwowych, samorządu i społeczności lokalnej. Powiat biłgorajski od Lasów Państwowych na realizację inwestycji drogowych otrzymał łącznie 22 mln zł. Współpracę zainaugurowano w pierwszym kwartale 2016r., o czym mogli Państwo przeczytać w artykule pt. Lasy Państwowe kołem zamachowym polskiej gospodarki.

Kolejna inwestycja w ramach programu to droga z Aleksandrowa do gminy Łukowa, do miejscowości Szostaki. Prace budowlane ruszą niebawem.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowej, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 8000
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (28)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
e03-ecb
~ Aleksandrów  Pani Posłanka ani grosza nie dała na tą drogę i na inne też! Czemu wy ludzie nie rozumiecie to lasy państwowe wyłożyły pieniądze które miały uskładane z kapitału swoich zasobów posłanka nawet palcem nie kiwnęła a teraz robi szum medialny że to ona, jest to jedno wielkie kłamstwo!
10 lipca 2017
+34
-4
5e3-e76
~ dziadek  A czym tak sobie Kaczyńskie zasłużyli że aż drogi nazywać ich imieniem? Dzisiaj postawiłem wc na budowie więc też ich imieniem nazwę
10 lipca 2017
+24
-4
Ostatnio dodane komentarze
3a8-4e2
~ ozon   Tylko ujadać umiecie ale nie cieszy was psy że jedzie się stukrotnie lepiej do Biłgoraja przecież smólsko Biłgoraj też dzięki lasom mamy drogę nie jedziesz po dołach ale wy ujadaliście i będziecie ujadać a co komu przeszkadza jak droga się nazywa może się nazywać i czarna d... mnie to nie boli ważne że nareszcie coś w naszym rejonie drgnęło że coś się robi pasuje tylko jeszcze drogę z Aleksandrówa do Biłgo poprawić i byłoby jako tako
14 grudnia 2017
brak ocen
95a-08e
~ KijeK   Pani Agato i Panie Konradzie trochę to niezręczne tak pchać się na piedestały - wystarczyło by napisać mieszkańcy, przedstawiciele lasów itp.
Cóż, skromność to jednak natura ludzi wielkich...
13 lipca 2017
+3
-0
d9a-181
~ nie trzeba wycieczki  do ~ 222   przeczytaj i zrozumiesz dlaczego tak jest
12 lipca 2017
brak ocen
10b-3c4
~ 222   Otwarto drogę która nie jest skończona (a może ma tak być) brakuje ok 4-5 km w środku lasu. Zapraszam na wycieczkę
12 lipca 2017
+1
-0
5e8-86d
~ anonim   To początek działaności poselskiej Agaty Borowiec a już widać wiele zmian i sukcesów. Mam nadzieję, że będzie nadal tak aktywnie działać na rzecz powiatu biłgorajskiego nie zwazajac na oszczerstwa i zazdrośc innych.
11 lipca 2017
+3
-8
90b-9a2
~ Sybilla   Pomniki i ulice, za jakiś czas będzie wielkie sprzątanie, jak po stalinie.
11 lipca 2017
+7
-1
bae-500
~ bae-500   Tradycyjnie wstążkę przecinają ci, którzy w pocie czoła budowali drogę.
11 lipca 2017
+3
-0
251-d1b
~ mieszkaniec   Jak ktoś ma czas to wysłuchać i obejrzeć ze zrozumieniem.
Stare ale jakie ciągle aktualne...
11 lipca 2017
+1
-0
f87-63d
~ karol   To dzięki działaniom posłanki pieniądze trafiły na modernizację dróg w naszym regionie a nie w innych powiatach ! Drogi posłuża nam wszystkim i kolejnym pokoleniom. Oby tak dalej !
11 lipca 2017
+2
-9
857-31c
~ Wstyd  do ~ Lucjan   Bo Borowce wyprowadzą Kaczyńskiego do lasu. Już nie jednego oszukali i wykorzystali
11 lipca 2017
+6
-0
6ea-9da
~ Wolf666   ulicy braklo tyle jest ojcow sukcesu :) zenada goni zenade . teraz beda tam pielgzrmki ,i miesiecznice lokalne . taka nazwa ulicy ,ze az rozklada na lopatki ,czy Olszowka przylecial swoim samolltem??
11 lipca 2017
+8
-0
f08-f3a
~ 21io   Czy kłaniacie się swoim się do swoim traktorom?To może do płotu się modlicie?
"Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobnego złota albo srebra, albo do kamienia wytworu sztuki i ludzkiego umysłu." Dz.Ap.17:29
"Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka." Rzym.1:22.23
"Przeto najmilsi moi, uciekajcie od bałwochwalstwa" 1 Kor. 10:14
"Nie łudźcie się…bałwochwalcy…Królestwa Bożego nie odziedziczą." 1 Kor. 6:9
"Udziałem zaś …bałwochwalców…będzie jezioro płonące ogniem i siarką." Obj. 21:8
"Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu co uczyniły ich palce. I tak poniżył się człowiek i spodlał rodzaj ludzki. Ty im nie przebaczysz." Izaj. 2:8,9 https://turystyka.wp.pl/o-czym-trzeba-pamietac-wybierajac-sie-do-korei-polnocnej-6104543913571457g/2Czy Bóg tego chce?Może jakieś objawienia tam były pod tym pomnikiem gdzie się kłaniacie?
11 lipca 2017
+4
-1
f08-f3a
~ cvb   Ja u siebie wybuduję pomnik z kamieni i każe napisać Kaczyński i wszyscy będą się kłaniać kamieniom .Nie czyńcie sobie cielców ludzką ręką zbudowanych . Ogłupienie ludzi nie ma granic. Nie dajcie się zwariować , macie studia ,wykształcenie ,może drzewom będziecie się kłaniać jak za Mieszka ?Mój syn ma 6 lat i nigdy by się nie kłaniał kamieniom
11 lipca 2017
+8
-1
991-7e9
~ Zorba   Dała...Albo nie dała...?? Po prostu potrafi coś zrobić dla społeczności lokalnej... T zostaje na wiele lat...
10 lipca 2017
+5
-8
d64-a9b
~ ghhh   A kiedy będzie otwarcie zalewu co Tokarska obiecała?koparki tam może kopią?
10 lipca 2017
+6
-1
5e3-e76
~ dziadek  do ~ bar93xxx   No niestety. Pińcet plus, koryto plus, trzeba skądś wziąć a wiadomo że z lasu niezła kasa
10 lipca 2017
+7
-0
1b3-b93
~ lodzia   A Szarlip to przyjechał z jakiej okazji,maskuje się żeby go nie poznać,binole na gały ,Pani Poseł Agato , to wielki przeciwnik Pani
działań ,gonić tego typa,on Pani szkodzi ile może .Odciąć go od informacji.
10 lipca 2017
+8
-7
d83-aab
~ bar93xxx  do ~ dziadek   niczym sobie nie zasluzyli. po prostu zgineli w drodze na kolejne spotkanie a politycy wymyslili ze zgineli oddajac zycie za ojczyzne i teraz juz nawet las upolitycznili
10 lipca 2017
+5
-1
d83-aab
~ bar93xxx   droga margole bukownica a droga asfaltowa kończy sie w polowie lasu do bukownicy brakuje conajmniej 4 km asfaltu
10 lipca 2017
+2
-1
bca-37c
~ D   o jacku zapomnieliście, też jest ;D
10 lipca 2017
+2
-0
30a-b00
~ azotox   Droga ta bardzo ucieszy okolicznych mieszkańców. I nie chodzi tu o skrócenie dojazdu czy rozwój bazy turystycznej. O nie. Cieszą się bo będą mieli gdzie wywalać swoje śmieci tak, jak to się od dawna dzieje przy innych drogach asfaltowych w lecie.
10 lipca 2017
+8
-2
e03-ecb
~ Tereszpol   a Pawluk po co tam był! lepiej niech się robotą zajmie a nie lansuje się przy borowcach a taki niby to przyjaciel olszówki! Wstyd Panie Wójcie!
10 lipca 2017
+9
-3
e03-ecb
~ Aleksandrów   Pani Posłanka ani grosza nie dała na tą drogę i na inne też! Czemu wy ludzie nie rozumiecie to lasy państwowe wyłożyły pieniądze które miały uskładane z kapitału swoich zasobów posłanka nawet palcem nie kiwnęła a teraz robi szum medialny że to ona, jest to jedno wielkie kłamstwo!
10 lipca 2017
+34
-4
e03-ecb
~ Lucjan   To wstyd aby drogę leśną nazywać imieniem tak Wspaniałej Pary Prezydenckiej.
10 lipca 2017
+15
-4
e03-ecb
~ Wyborca   A gdzie Poseł Olszówka? Nie zaprosić obecnogo na uroczystości Posła do przecięcia wstęgi to wstyd i Hańba
10 lipca 2017
+8
-4
6cd-cfe
~ Aleksandrów   Borowce hahaha
10 lipca 2017
+11
-1
3e7-e12
~ oo  
10 lipca 2017
brak ocen
5e3-e76
~ dziadek   A czym tak sobie Kaczyńskie zasłużyli że aż drogi nazywać ich imieniem? Dzisiaj postawiłem wc na budowie więc też ich imieniem nazwę
10 lipca 2017
+24
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl