Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zmiana na stanowisku komendanta w Biłgoraju
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
home > Start > Aktualności > Dwie nowe drogi uroczyście otwarte
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.14 13:59 | aktualizacja: 2017.11.14 15:06

Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Na terenie powiatu biłgorajskiego powstają kolejne drogi w ramach leśno - samorządowego programu współpracy. Łącznie na ten cel Lasy Państwowe przeznaczyły kilkadziesiąt mln zł. Dwie nowe trasy zostały uroczyście otwarte we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada.
Dwie nowe drogi uroczyście otwarte
Dwie nowe drogi uroczyście otwarte

Inicjatorem rozpoczęcia współpracy z Lasami Państwowymi w zakresie pozyskania środków na budowę dróg na terenie powiatu biłgorajskiego była posłanka Agata Borowiec. I to ona zaprosiła na wydarzenie podsumowujące kolejny etap realizacji programu. Tym razem dokonano otwarcia drogi powiatowej 2923L relacji Smólsko - Biłgoraj oraz drogi leśnej Edwardów - Biłgoraj.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego, we wtorkowe przedpołudnie, 14 listopada. Odział w niej wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, samorządu województwa lubelskiego, miasta, gminy i powiatu biłgorajskiego, jak również samorządowców z gmin z terenu powiatu. - Dziś symbolicznie oddajemy do użytku dwie drogi, symbolicznie, bo mieszkańcy już z nich korzystają. Jest to również okazja dla nas samorządowców, by się pochwalić i zaprezentować doskonałą w naszym odczuciu współpracę z Lasami Państwowymi, której patronuje poseł Agata Borowiec, jak również z gminami i miastami z terenu powiatu - mówił na wstępie starosta powiatu Kazimierz Paterak. Przedstawił również statystyki dotyczące infrastruktury drogowej. - Na naszym terenie dróg krajowych mamy 11 km, wojewódzkich 208 km, powiatowe to 588 km, a gminne 505 km. Ich stan jest różny, drogi dobre i bardzo dobre to 310 km, co staowi 53% wszystkich tras, złe to natomiast 106 km, dróg bardzo złych mamy za to 96 km, a gruntowych 78 km - dodał gospodarz powiatu i podkreślił, że władze samorządowe dokładają wszelkich starań, by pozyskać środki zewnętrzne na remonty ulic, jednak nie wszystkie trasy wpisują się w funkcjonujące programy. Jedyną nadzieją na poprawę jakości dróg biegnących przez lasy jest właśnie fundusz współpracy leśno - samorządowej.

W ubiegłym roku powiat biłgorajski został objęty programem współpracy leśno-samorządowej, w ramach którego finansowane są najważniejsze i najbardziej potrzebne inwestycje zarówno z punktu widzenia Lasów Państwowych, samorządu, jak i społeczności lokalnej. O tym fakcie informowaliśmy w artykule pt. Lasy Państwowe kołem zamachowym polskiej gospodarki.Od tego czas do powiatu trafiają kolejne miliony, obecnie jest to 27 mln zł. Żaden inny samorząd w kraju nie został wsparty taką kwotą.

- To ogromna kwota, która przyczyni się do rozwoju infrastruktury na naszym terenie. Łącznie za te pieniądze powstanie 13 odcinków dróg, ale już teraz widać efekty współpracy. Ostatnio otwarte drogi wiele zmieniły w naszym powiecie, cześć ma rolę strategiczną. Właściwie wszystkie te trasy, które zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach tego programu nie miałyby szans na realizację z innych programów - mówiła posłanka Agata Borowiec. Odczytała też list, jaki do uczestników skierował minister środowiska Jan Szyszko.

Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na nowych trasach. Droga gminno - leśna Biłgoraj - Edwardów ma 3,8 km, a całkowity koszt jej realizacji zamknął się kwotą 1 mln 350 tys. zł, z czego dofinansowanie z Lasów Państwowych wyniosło 67%. Druga z tras Biłgoraj - Smólsko została przebudowa na długości 5,3 km, a koszt inwestycji to ponad nieco ponad 2 mln zł, z czego udział Lasów Państwowych to 70%.

Dotychczas, w ramach współpracy leśno - samorządowej powstało kilka tras. Relację z uroczystości ich otwarcia znajdą Państwo pod adresami: Miliony zł od Lasów Państwowych na drogi w powiecie. Są już efekty, Powstała nowa droga w ramach współpracy leśno-samorządowejoraz Droga Lipiny Górne - Stoczek otwarta.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dwie nowe drogi uroczyście otwarte, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
red. dodany
 
Odsłon: 8944
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
6a6-4fd
~ Działacze  Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
14 listopada 2017
+41
-9
c19-36f
~ z Lipin  A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
14 listopada 2017
+33
-1
93c-660
~ nw  A czemu rabin żaden nie święci drogi?
14 listopada 2017
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
1f7-868
~ wiedzący   Furlepa hejtuje na Borowców i robi zamęt.
19 listopada 2017
+10
-1
493-8c5
~ Nawiedzona  do ~ katoliczka   Ty pilnuj lepiej kapliczek, bo ktoś demoluje, urywa ręce, pewnie muzułmanie.
16 listopada 2017
brak ocen
4a4-ebc
~ tak   Pan zawiślak boi się Pani Agaty ,że w wyborach do Parlamentu Europejskiego albo z nim wygra albo zabierze mu wiele elektoratu przez co nie zostanie on wybrany i dlatego ta cała ,,kabała,, w PIS-ie.
16 listopada 2017
+1
-8
4d9-bd5
~ z Biłgoraja   Pani Agata Borowiec jest aktywną i skuteczną posłanką, o czym świadczą m.in. liczne inwestycje, możliwe dzięki jej staraniom. To razi nieudaczników, także z jej opcji politycznej. Miernot i pieniaczy nie potrzebujemy,a posłance Borowiec należy się szacunek, bo jest za co.Za kulturę osobistą również wielki plus.
15 listopada 2017
+5
-16
aca-b09
~ podatnik   Więcej ich tam nie można było pomieścić przy tej wstędze? Z byle ***** taka feta.
15 listopada 2017
+11
-1
e02-e34
~ dobra zmiana   Co tam robi ten były milicjant Kacoń?
15 listopada 2017
+10
-0
b7f-42c
~ katoliczka   Opatrzność zesłała nam PiS przed islamizacją to oni by święcili teraz droge wy przestańcie psioczyć tylko dziękujcie Bogu za pana Kaczyńskiego to wielki mąż stanu
14 listopada 2017
+9
-18
93c-660
~ nw   A czemu rabin żaden nie święci drogi?
14 listopada 2017
+15
-1
59e-b6a
~ paweł   Ja będę głosować tylko na Sławomira Zawiślaka , i tak radzę reszcie mieszkańców z elektoratu PiS
14 listopada 2017
+3
-21
05d-84e
~ chlop   dobrze ze poswiencone morze bendzie mniej krzyzy po wypadkach a piratom doda rozumu
14 listopada 2017
+3
-4
d4e-69a
~ abc   jakby via carpatia otwierali... żałosne widowisko...
14 listopada 2017
+13
-4
c19-36f
~ z Lipin   A co tam robi ten radny bezradny Józef Borowiec już ze Stoczka u nas siostra zabrała go do Biłgoraja , nic mu to nie pomoże przy wyborach ludzie się już na nim poznali
14 listopada 2017
+33
-1
143-558
~ kupa   jednego nie zrozumiem: po cholerę tam ksiądz? a nawet trzech. Czy już nie można nawet pierdnąć bez księdza w tym mieście?
14 listopada 2017
+12
-5
92f-132
~ mario   Tak Olszówka jak i Zawiślak nic dla Biłgoraja nie zrobili. Więc niech sie trzymają z daleka. A drogi nie są ani lewicowe ani prawicowe. Służą wszystkim.
14 listopada 2017
+22
-29
6a6-4fd
~ Działacze   Niech sobie pani stratuje ze swojej listy do SEJMU!!!
14 listopada 2017
+41
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl