Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.10.05 09:40

SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju podjęła decyzję o zmianie wysokości opłat za ogrzewanie. - Ta decyzja to wyjście naprzeciw potrzebom społecznym, która znacząco obniży koszty utrzymania mieszkania - mówi prezes spółdzielni Aleksander Bełżek.
SM "Łada" obniża opłaty
SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września zebrała się Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju. Podczas spotkania podjęta została decyzja, która powinna ucieszyć wszystkich mieszkańców bloków należących do Spółdzielni.

- Z propozycją obniżenia opłat wyszedł Zarząd SM "Łada", a Rada Nadzorcza przychyliła się to tego pomysłu. Chodzi o zmniejszenie kwoty zaliczki za ogrzewanie. Myślę, że wszyscy lokatorzy czekali na taki krok, bo znacząco wpłynie na ich domowy budżet - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Aleksander Bełżek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju.

Nowe stawki obowiązują od 1 października.

Opłaty za ogrzewanie lokali mieszkalnych zasilanych z kotłowni BPEC zmniejszą się o prawie 13%, oznacza to, że zaliczka będzie wynosiła 2,75 zł za m2 zamiast 3,16 zł za m2.

Nieco droższe ogrzewanie jest z kotłowni gazowych, ale i tu też przewidziano obniżki, w tym przypadku kwoty będą niższe o 5,48% z 3,65 zł za m2 do 3,45 zł za m2. Natomiast ogrzewanie z kotłowni gazowych SM "Łada" będzie tańsze o 5,68%, zaliczka za 1 m2 zmniejszy się z 3,87 zł do 3,65 zł.

Zmiana kwot dotyczy także budynków usytuowanych w Goraju. W lokalach mieszkalnych kwoty zmniejszą się o prawie 12%, w lokalach użytkowych o 11%. Bez zmian pozostaną za to koszty utrzymania w Tarnogrodzie.

- Od trzech lat pełnię funkcję prezesa, od początku nie chciałem podnosić czynszów, czyli kosztów eksploatacji. Udało się nawet więcej, bo koszty zostały zmniejszone - mówi dalej prezes SM "Łada" i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
SM "Łada" obniża opłaty, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5249
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
4d4-487
~ .  "i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
5 października 2016
+20
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
e13-999
~ do: Grzesiek   A to ciepło z BRW będziesz nosił w wiadrach czy woził w taczce?
No, a przy okazji pochwal się może tymi kalkulacjami i wyliczeniami według, których będzie taniej dla mieszkańców. Rozumiem, że je posiadasz, inni by się chętnie zapoznali. Jeśli nie posiadasz to trochę śmieszne i niepoważne jest rzucanie takich stwierdzeń na które nie ma się żadnych argumentów.
No, a tak czysto hipotetycznie, nawet gdyby Spółdzielnia dała radę wynegocjować umowę na zakup ciepła z BRW to to ciepło trzeba jakoś dostarczyć. Właścicielem i zarządcą ciepłociągów na terenie miasta jest BPEC. Tak więc oprócz opłaty dla BRW za ciepło trzeba by płacić dla BPEC opłatę dystrybucyjną za użytkowanie/utrzymanie sieci ciepłowniczej. Więc nie wiem czy było by taniej. Poza tym BRW nie jest organizacją charytatywną i też by chciało raczej zarobić na sprzedaży ciepła (gdyby mieli takie techniczne możliwości).
7 października 2016
+1
-0
PL
ee7-073
~ niedługo przekonamy się czy   czy radna z oś. OGRODY poprze dofinansowanie z funduszu miasta dofinansowanie do projektu SM Łada odnośnie przebudowy i remontu dróg i chodników na jej osiedlu.
7 października 2016
brak ocen
PL
8b3-af8
~ abc  do ~ zobaczymy czy będziesz   Przecież wy też zapłacicie, więc nie wiem z czego się cieszysz?
Fakt trochę mniej, bo mieszkanie zazwyczaj jest mniej warte niż dom, ale jednak zapłacicie.
Jak masz powiedzmy mieszkanie 3 pokojowe warte 150 tysięcy to zapłacisz 1,5 tysiąca rocznie.
6 października 2016
+2
-0
PL
2d4-bf2
~ aaa   jeszcze wiecej oszczednosci by sie przydalo napewno sie da !!! czynsze duze praca jesli jest to za najnizsza krajowa
6 października 2016
+2
-0
PL
ee7-073
~ zobaczymy czy będziesz  do ~ Mieszkaniec domu prywatnego   taki mądry jak przyłożą ci człowieku podatek katastralny wtedy my w bolkach będziemy mówili brawo my
6 października 2016
+1
-1
PL
d9a-181
~ Mieszkaniec domu prywatnego   Ale wy ludziska macie dużo problemów podnoszą opłaty źle obniżają jeszcze gorzej. Brawo WY
6 października 2016
+3
-1
wiesjaw   Opłaty za ciepło w SM łada mamy najwyższe w kraju.
Zaliczki są zawyżone nawet do 40%.
Po sezonie grzewczym, (ale aż w maju, po rozliczeniu kosztów grzania) Zarząd SM Łada łaskawie zwraca nadwyżkę.
Sorry, nadwyżkę zalicza na poczet przyszłych opłat. Dopiero po upomnieniu się przelewa nadwyżkę na nasze konto.
My mieszkańcy darmowo kredytujemy w ten sposób Ładę.
Miało się to zmienić już 2 lata temu.
Niestety zmian nie ma.
5 października 2016
+5
-2
PL
ee7-073
~ tak obniżyli opłaty  do ~ .   żeby ludzie myśleli że będą mieli taniej ale jak będzie ostra zima to będą musieli dopłacać i zaraz opłaty pójdą do góry. Oczywiście nie omieszkam dodać że na poziomie chyba lipca spółdzielnia podniosła opłaty za czynsz
5 października 2016
+3
-2
PL
2b6-2bb
~ max   Wspólnoty mieszkaniowe miałyby się znakomicie ale przez lata w znikomym stopniu odtwarzano ifrastrókturę /odwodnienie, docieplenia, pokrycia dachowe, instalacje CO itp./ Teraz fundusz remontowy znacznie zwiększa czynsz.
5 października 2016
+2
-0
PL
ee7-073
~ najwyższa pora żeby tworzyć   wspólnoty mieszkaniowe odłączając się od SM "ŁADA" świetna inicjatywa na osiedlu ogrody. na blokach wspólnotowych zakładają solary i ciepłą wodę mają za darmo a prezes Bełżek obniża cenę za ogrzewanie śmiech na sali panie dobroczyńco. Na klatkach schodowych światło sieci się cały dzień a we wspólnotach detektory ruchu oszczędzają prąd. Przyszła mi kartka z OBNIŻKĄ z 620 na 590zł a za taki sam metraż mieszkania jak mój we wspólnocie płacą 460 zł o dzięki ci za HOJNOŚĆ panie prezesie
5 października 2016
+9
-3
PL
da2-677
~ Jan   To strach, który zagląda Bełżkowi w ślepia zmusił go do obniżenia opłat. Strach, że właściciele mieszkań powołają wspólnoty mieszkaniowe i przestaną płacić wysokie czynsze na utrzymanie spółdzielnianych urzędasów i prezesów. Ci którzy wystąpili ze spółdzielni ponoszą nawet o 50% mniejsze koszty.
5 października 2016
+9
-4
NL
366-365
~ fff  do ~ Grzesiek   Tylko, ze jest to technicznie niemożliwe.
Ciepłownia BRW ma za małą moc, aby ogrzać miasto, a a nawet chyba za małą, żeby własne obiekty ogrzać, bo w zimie BRW kupuje ciepło od miejskiej ciepłowni. Za to w sezonie wiosna.lato miasto kupuje ciepło na potrzeby ogrzania CWU od BRW, a swoją ciepłownię chyba wyłącza.
/
Fragment z Raportu o stanie Miasta Biłgoraj 2010-2014:
/
W ramach wzajemnej współpracy w okresie letnim, tj. od maja do września, całość zapotrzebowania ciepła dla potrzeb ciepłej wody użytkowej produkowana jest przez kotłownię „Black Red White”. Natomiast w okresie sezonu grzewczego część obiektów „Black Red White ogrzewana jest z Ciepłowni C-1.
5 października 2016
+8
-1
PL
543-ef7
~ Ale prezes zrobił łaskę   na osiedlu ogrody idzie agitacja aby odłączyć bloki od spółdzielni ,już są prace związane ze stworzeniem komitetu który będzie działał na rzecz bloków które chcą przekształcić się we wspólnoty
5 października 2016
+8
-3
PL
8f1-b45
~ Grzesiek   ciepło powinno być kupowane z BRW byłoby jeszcze taniej
5 października 2016
+6
-3
PL
4d4-487
~ .   "i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
5 października 2016
+20
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 21:27 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia zespołu "Tanew"
W tym roku Zespół Tańca Ludowego "Tanew" obchodzi 40-lecie powstania. Z tej okazji, w sobotnie popołudnie 3 czerwca, odbył się koncert jubileuszowy, w którym wystąpili obecni i byli tancerze, ale także Grupa Folklorystyczna "Pokolenia".
dzisiaj, 09:36 Biłgoraj
400 szt. podrabianych zabawek w jednym ze sklepów w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 17:07 Okrągłe
Turniej Wsi 2023 [NOWE ZDJĘCIA]
30 maja 2023 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
w poniedziałek, godzina 13:22 Okrągłe
Święto ludowców
dzisiaj, 07:51 Biłgoraj
Będzie niebezpiecznie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem
27 maja 2023 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:24 Biłgoraj
Fałszywa policjantka oszukała mieszkankę na 30 tys. zł
w niedzielę, godzina 14:30 Szyszków
Młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w Szyszkowie
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w poniedziałek, godzina 08:19 Biłgoraj
Tak wygląda przebudowa basenu
w poniedziałek, godzina 09:32 Biłgoraj
Boże Ciało - znamy trasy procesji
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w piątek, godzina 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
dzisiaj, 07:49 Goraj
Gminny Dzień Dziecka w Goraju
dzisiaj, 11:28 Biłgoraj
Biłgorajanie na marszu 4 czerwca
4 czerwca obchodziliśmy rocznicę częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali marsz, który przeszedł przez Warszawę. Udział w wydarzeniu wzięli też mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.
w piątek, godzina 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
28 maja 2023 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w piątek, godzina 19:54 Biłgoraj
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu
w niedzielę, godzina 19:24 Biłgoraj
Mistrzyni KSW w Biłgoraju
27 maja 2023 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w poniedziałek, godzina 10:53 Biłgoraj
Umowa na drogę podpisana
w poniedziałek, godzina 09:26 Powiat
Śpiewacy pojadą do Kazimierza
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl