Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.10.05 09:40

SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju podjęła decyzję o zmianie wysokości opłat za ogrzewanie. - Ta decyzja to wyjście naprzeciw potrzebom społecznym, która znacząco obniży koszty utrzymania mieszkania - mówi prezes spółdzielni Aleksander Bełżek.
SM "Łada" obniża opłaty
SM "Łada" obniża opłaty

Pod koniec września zebrała się Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju. Podczas spotkania podjęta została decyzja, która powinna ucieszyć wszystkich mieszkańców bloków należących do Spółdzielni.

- Z propozycją obniżenia opłat wyszedł Zarząd SM "Łada", a Rada Nadzorcza przychyliła się to tego pomysłu. Chodzi o zmniejszenie kwoty zaliczki za ogrzewanie. Myślę, że wszyscy lokatorzy czekali na taki krok, bo znacząco wpłynie na ich domowy budżet - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Aleksander Bełżek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju.

Nowe stawki obowiązują od 1 października.

Opłaty za ogrzewanie lokali mieszkalnych zasilanych z kotłowni BPEC zmniejszą się o prawie 13%, oznacza to, że zaliczka będzie wynosiła 2,75 zł za m2 zamiast 3,16 zł za m2.

Nieco droższe ogrzewanie jest z kotłowni gazowych, ale i tu też przewidziano obniżki, w tym przypadku kwoty będą niższe o 5,48% z 3,65 zł za m2 do 3,45 zł za m2. Natomiast ogrzewanie z kotłowni gazowych SM "Łada" będzie tańsze o 5,68%, zaliczka za 1 m2 zmniejszy się z 3,87 zł do 3,65 zł.

Zmiana kwot dotyczy także budynków usytuowanych w Goraju. W lokalach mieszkalnych kwoty zmniejszą się o prawie 12%, w lokalach użytkowych o 11%. Bez zmian pozostaną za to koszty utrzymania w Tarnogrodzie.

- Od trzech lat pełnię funkcję prezesa, od początku nie chciałem podnosić czynszów, czyli kosztów eksploatacji. Udało się nawet więcej, bo koszty zostały zmniejszone - mówi dalej prezes SM "Łada" i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5747
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
4d4-487
~ .  "i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
5 października 2016
+20
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
e13-999
~ do: Grzesiek   A to ciepło z BRW będziesz nosił w wiadrach czy woził w taczce?
No, a przy okazji pochwal się może tymi kalkulacjami i wyliczeniami według, których będzie taniej dla mieszkańców. Rozumiem, że je posiadasz, inni by się chętnie zapoznali. Jeśli nie posiadasz to trochę śmieszne i niepoważne jest rzucanie takich stwierdzeń na które nie ma się żadnych argumentów.
No, a tak czysto hipotetycznie, nawet gdyby Spółdzielnia dała radę wynegocjować umowę na zakup ciepła z BRW to to ciepło trzeba jakoś dostarczyć. Właścicielem i zarządcą ciepłociągów na terenie miasta jest BPEC. Tak więc oprócz opłaty dla BRW za ciepło trzeba by płacić dla BPEC opłatę dystrybucyjną za użytkowanie/utrzymanie sieci ciepłowniczej. Więc nie wiem czy było by taniej. Poza tym BRW nie jest organizacją charytatywną i też by chciało raczej zarobić na sprzedaży ciepła (gdyby mieli takie techniczne możliwości).
7 października 2016
+1
-0
PL
ee7-073
~ niedługo przekonamy się czy   czy radna z oś. OGRODY poprze dofinansowanie z funduszu miasta dofinansowanie do projektu SM Łada odnośnie przebudowy i remontu dróg i chodników na jej osiedlu.
7 października 2016
brak ocen
PL
8b3-af8
~ abc  do ~ zobaczymy czy będziesz   Przecież wy też zapłacicie, więc nie wiem z czego się cieszysz?
Fakt trochę mniej, bo mieszkanie zazwyczaj jest mniej warte niż dom, ale jednak zapłacicie.
Jak masz powiedzmy mieszkanie 3 pokojowe warte 150 tysięcy to zapłacisz 1,5 tysiąca rocznie.
6 października 2016
+2
-0
PL
2d4-bf2
~ aaa   jeszcze wiecej oszczednosci by sie przydalo napewno sie da !!! czynsze duze praca jesli jest to za najnizsza krajowa
6 października 2016
+2
-0
PL
ee7-073
~ zobaczymy czy będziesz  do ~ Mieszkaniec domu prywatnego   taki mądry jak przyłożą ci człowieku podatek katastralny wtedy my w bolkach będziemy mówili brawo my
6 października 2016
+1
-1
PL
d9a-181
~ Mieszkaniec domu prywatnego   Ale wy ludziska macie dużo problemów podnoszą opłaty źle obniżają jeszcze gorzej. Brawo WY
6 października 2016
+3
-1
wiesjaw   Opłaty za ciepło w SM łada mamy najwyższe w kraju.
Zaliczki są zawyżone nawet do 40%.
Po sezonie grzewczym, (ale aż w maju, po rozliczeniu kosztów grzania) Zarząd SM Łada łaskawie zwraca nadwyżkę.
Sorry, nadwyżkę zalicza na poczet przyszłych opłat. Dopiero po upomnieniu się przelewa nadwyżkę na nasze konto.
My mieszkańcy darmowo kredytujemy w ten sposób Ładę.
Miało się to zmienić już 2 lata temu.
Niestety zmian nie ma.
5 października 2016
+5
-2
PL
ee7-073
~ tak obniżyli opłaty  do ~ .   żeby ludzie myśleli że będą mieli taniej ale jak będzie ostra zima to będą musieli dopłacać i zaraz opłaty pójdą do góry. Oczywiście nie omieszkam dodać że na poziomie chyba lipca spółdzielnia podniosła opłaty za czynsz
5 października 2016
+3
-2
PL
2b6-2bb
~ max   Wspólnoty mieszkaniowe miałyby się znakomicie ale przez lata w znikomym stopniu odtwarzano ifrastrókturę /odwodnienie, docieplenia, pokrycia dachowe, instalacje CO itp./ Teraz fundusz remontowy znacznie zwiększa czynsz.
5 października 2016
+2
-0
PL
ee7-073
~ najwyższa pora żeby tworzyć   wspólnoty mieszkaniowe odłączając się od SM "ŁADA" świetna inicjatywa na osiedlu ogrody. na blokach wspólnotowych zakładają solary i ciepłą wodę mają za darmo a prezes Bełżek obniża cenę za ogrzewanie śmiech na sali panie dobroczyńco. Na klatkach schodowych światło sieci się cały dzień a we wspólnotach detektory ruchu oszczędzają prąd. Przyszła mi kartka z OBNIŻKĄ z 620 na 590zł a za taki sam metraż mieszkania jak mój we wspólnocie płacą 460 zł o dzięki ci za HOJNOŚĆ panie prezesie
5 października 2016
+9
-3
PL
da2-677
~ Jan   To strach, który zagląda Bełżkowi w ślepia zmusił go do obniżenia opłat. Strach, że właściciele mieszkań powołają wspólnoty mieszkaniowe i przestaną płacić wysokie czynsze na utrzymanie spółdzielnianych urzędasów i prezesów. Ci którzy wystąpili ze spółdzielni ponoszą nawet o 50% mniejsze koszty.
5 października 2016
+9
-4
NL
366-365
~ fff  do ~ Grzesiek   Tylko, ze jest to technicznie niemożliwe.
Ciepłownia BRW ma za małą moc, aby ogrzać miasto, a a nawet chyba za małą, żeby własne obiekty ogrzać, bo w zimie BRW kupuje ciepło od miejskiej ciepłowni. Za to w sezonie wiosna.lato miasto kupuje ciepło na potrzeby ogrzania CWU od BRW, a swoją ciepłownię chyba wyłącza.
/
Fragment z Raportu o stanie Miasta Biłgoraj 2010-2014:
/
W ramach wzajemnej współpracy w okresie letnim, tj. od maja do września, całość zapotrzebowania ciepła dla potrzeb ciepłej wody użytkowej produkowana jest przez kotłownię „Black Red White”. Natomiast w okresie sezonu grzewczego część obiektów „Black Red White ogrzewana jest z Ciepłowni C-1.
5 października 2016
+8
-1
PL
543-ef7
~ Ale prezes zrobił łaskę   na osiedlu ogrody idzie agitacja aby odłączyć bloki od spółdzielni ,już są prace związane ze stworzeniem komitetu który będzie działał na rzecz bloków które chcą przekształcić się we wspólnoty
5 października 2016
+8
-3
PL
8f1-b45
~ Grzesiek   ciepło powinno być kupowane z BRW byłoby jeszcze taniej
5 października 2016
+6
-3
PL
4d4-487
~ .   "i podkreśla, że jest to wynik oszczędnego gospodarowania środkami spółdzielni i szukania oszczędności."
A może łagodnych okresów zimowych?
Łaski nikomu nie robią. Zimy nie takie jak kiedyś to chyba normalne, że mnej ciepła trzeba?
5 października 2016
+20
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
dzisiaj, 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju
dzisiaj, 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
dzisiaj, 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
dzisiaj, 15:04 Biłgoraj
Wioska indiańska w centrum miasta
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:46 Biłgoraj
Słodka pomoc dla Igi i Maćka
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
dzisiaj, 08:24 Biłgoraj
Uczennica ZSZiO z wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie
w czwartek, godzina 18:46 Gmina Biłgoraj
Ustalono wysokość diet i pensję wójta
Podczas III sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbyła się w czwartek 23 maja, radni podjęli kluczowe uchwały dotyczące wynagrodzenia wójta oraz diet dla członków rady.
w czwartek, godzina 19:10 Bukowina
Zdarzenie drogowe w Bukowinie
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl