Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.11.02 09:01

Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju stoi budynek należący do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", w którym część pomieszczeń dotychczas wynajmował Młodzieżowy Dom Kultury. Teraz Spółdzielnia wystąpiła o wykup terenu pod obiektem. Temat ten został podniesiony podczas wrześniowej sesji Rady Miasta.
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Rada Miasta Biłgoraj wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni prawie 3 tys. m2 przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju na rzecz użytkownika wieczystego.

Nieruchomość stanowiła dotychczas własność miasta i była w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". Zabudowana jest pawilonem handlowym (dawna siedziba MDK).

Jak wyjaśnił burmistrz Janusz Rosłan na przedmiotowy teren brak jest opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka położona jest na terenie oznaczonym symbolem C, czyli w centrum miasta. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana wyłącznie temu użytkownikowi, czyli SM "Łada".

Zgoda Rady Miasta na sprzedaż gruntu była niezbędna, gdyż jego wartość przekroczy 20 tys. zł. Teraz działka zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem bilgorajska.pl prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" chodzi o obniżenie kosztów funkcjonowania spółdzielni. - Posiadają ten teren na własność będziemy płacić jedynie podatek od nieruchomości, a to przyniesie znaczące oszczędności. Podobnie zrobiliśmy już z terenem w Puszczy, na którym stoi market Biedronka oraz z terenem pod pawilonem SDH - mówi Aleksander Bełżek.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6258
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
NL
0fc-42b
~ hahaha   Dokładnie, o jakich milionach tu mówić.
Wycena rzeczoznawcy będzie "milionowa", raczej tu wałków nie będzie robić, bo za to i kryminał grozi. No bo i po co? Takie sprawy załatwia się "w białych rękawiczkach". Wycena wyceną, ale w momencie sprzedaży miasto dajmy na to daje nabywcy 99% bonifikatę i nabywca działkę wartą milion kupuje za 10 tysięcy. W papierach wszystko się zgadza, wszystko jest legaklne i obie strony zadowolone, bo nikt nikomu krzywdy nie zrobił ;)
3 listopada 2016
+2
-1
PL
631-316
~ Ja   E tam,zaraz miliony. Przecież miasto / burmistrz/ nie skrzywdzi Olka / Alekander Bełżek-prezes Sp. Mieszk./ Przecież obaj w SLD działali. Jak Rosłan został burmistrzem to przestał się z SLD afiszować. Ale stare kontakty podtrzymują. Mają też wspólnego radcę prawnego Eugeniusza Batkowskiego. Ten to jeszcze za Gomułki działał i doradzał a to milicji a to sekretarzom, o innych formacjach nie wspomnę. I tak Gienio najpierw siada u burmistrza i smaruje pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej. Burmistrz podpisuje i nasz niezastąpiony radca wali z tym pismem do Bełżka.Tam siada przy biurku i już jako radca Sp.Mieszkaniowej redaguje pismo do burmistrza. Bełżek stawia autograf i wybitny radca naszych geniuszy samorządowych może z powrotem maszerować do burmistrza i sprawę pilotować. To przecież normalne w Polsce samorządowej, że najlepiej się rządzi w lokalnej klice. Przecież o taki rodzaj samorządowego władztwa walczy sędzia Trybunału w stanie spoczynku Jerzy Stępień. Nawet fundację założyli z dwoma autorami ustawy samorządowej Kuleszą i Regulskim,żeby ten rodzaj rządów umacniać przy pomocy milionów pompowanych do tych fundacji przez spoufalonych kacyków samorządowych.
3 listopada 2016
+3
-1
PL
e07-533
~ pol  do ~ abc   A jak odkupują to po 19 zł/m2 ŻENADA
3 listopada 2016
+1
-1
PL
ca4-bae
~ abc  do ~ Irek   Co ma do tego zadłużenie miasta?
Przecież miasto będzie sprzedawać, a nie kupować. Po tej sprzedaży się ono troszkę zmniejszy.
A co do milionów to nie przesadzajmy. Miasto kiedy próbowało bezskutecznie wiele razy sprzedać tereny przy PKS (parking) to cena wywoławcza była chyba w okolicach 400zł za m2. Gdyby tu była podobna to daje za tą działkę lekko ponad milion.
2 listopada 2016
+3
-1
PL
d9a-181
~ Irek   Skąd oni wezmą takie miliony przecież Biłgoraj jest zadłużony
2 listopada 2016
+1
-1
PL
e07-533
~ pol   Proszę o podanie ceny po wycenie!!
Zobaczymy jak wycenią do sprzedaż a jak do odkupienia mojej działki przez UM !!
Proszę też o podanie rzeczoznawcy wezmę tego samego.
2 listopada 2016
+4
-1
PL
ca4-bae
~ fff   Nie, nie może tu być mowy o żadnej tajemnicy handlowej. Jest to mienie komunalne i cena za jaką zostanie sprzedane musi być jawna.
2 listopada 2016
+4
-1
PL
d9a-181
~ obniżyć koszty   sprzedać łatwiej
to pewnie i tak podlega pod tajemnicę handlową
więc nikt nie powie za ile
2 listopada 2016
+1
-2
PL
8f1-b45
~ olgierd   czekamy na wycenę jaka będzie bo to ciekawa sprawa ile kosztuje teraz metr w centrum tyle co na wolnym rynku czy miasto inaczej się ceni
2 listopada 2016
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl