Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.11.02 09:01

Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju stoi budynek należący do Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada", w którym część pomieszczeń dotychczas wynajmował Młodzieżowy Dom Kultury. Teraz Spółdzielnia wystąpiła o wykup terenu pod obiektem. Temat ten został podniesiony podczas wrześniowej sesji Rady Miasta.
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada"

Rada Miasta Biłgoraj wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni prawie 3 tys. m2 przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju na rzecz użytkownika wieczystego.

Nieruchomość stanowiła dotychczas własność miasta i była w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada". Zabudowana jest pawilonem handlowym (dawna siedziba MDK).

Jak wyjaśnił burmistrz Janusz Rosłan na przedmiotowy teren brak jest opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działka położona jest na terenie oznaczonym symbolem C, czyli w centrum miasta. Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nieruchomość gruntowa oddana w wieczyste użytkowanie może być sprzedana wyłącznie temu użytkownikowi, czyli SM "Łada".

Zgoda Rady Miasta na sprzedaż gruntu była niezbędna, gdyż jego wartość przekroczy 20 tys. zł. Teraz działka zostanie wyceniona przez rzeczoznawcę.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem bilgorajska.pl prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" chodzi o obniżenie kosztów funkcjonowania spółdzielni. - Posiadają ten teren na własność będziemy płacić jedynie podatek od nieruchomości, a to przyniesie znaczące oszczędności. Podobnie zrobiliśmy już z terenem w Puszczy, na którym stoi market Biedronka oraz z terenem pod pawilonem SDH - mówi Aleksander Bełżek.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Teren przy ul. Nadstawnej kupi SM "Łada", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5771
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
NL
0fc-42b
~ hahaha   Dokładnie, o jakich milionach tu mówić.
Wycena rzeczoznawcy będzie "milionowa", raczej tu wałków nie będzie robić, bo za to i kryminał grozi. No bo i po co? Takie sprawy załatwia się "w białych rękawiczkach". Wycena wyceną, ale w momencie sprzedaży miasto dajmy na to daje nabywcy 99% bonifikatę i nabywca działkę wartą milion kupuje za 10 tysięcy. W papierach wszystko się zgadza, wszystko jest legaklne i obie strony zadowolone, bo nikt nikomu krzywdy nie zrobił ;)
3 listopada 2016
+2
-1
PL
631-316
~ Ja   E tam,zaraz miliony. Przecież miasto / burmistrz/ nie skrzywdzi Olka / Alekander Bełżek-prezes Sp. Mieszk./ Przecież obaj w SLD działali. Jak Rosłan został burmistrzem to przestał się z SLD afiszować. Ale stare kontakty podtrzymują. Mają też wspólnego radcę prawnego Eugeniusza Batkowskiego. Ten to jeszcze za Gomułki działał i doradzał a to milicji a to sekretarzom, o innych formacjach nie wspomnę. I tak Gienio najpierw siada u burmistrza i smaruje pismo do Spółdzielni Mieszkaniowej. Burmistrz podpisuje i nasz niezastąpiony radca wali z tym pismem do Bełżka.Tam siada przy biurku i już jako radca Sp.Mieszkaniowej redaguje pismo do burmistrza. Bełżek stawia autograf i wybitny radca naszych geniuszy samorządowych może z powrotem maszerować do burmistrza i sprawę pilotować. To przecież normalne w Polsce samorządowej, że najlepiej się rządzi w lokalnej klice. Przecież o taki rodzaj samorządowego władztwa walczy sędzia Trybunału w stanie spoczynku Jerzy Stępień. Nawet fundację założyli z dwoma autorami ustawy samorządowej Kuleszą i Regulskim,żeby ten rodzaj rządów umacniać przy pomocy milionów pompowanych do tych fundacji przez spoufalonych kacyków samorządowych.
3 listopada 2016
+3
-1
PL
e07-533
~ pol  do ~ abc   A jak odkupują to po 19 zł/m2 ŻENADA
3 listopada 2016
+1
-1
PL
ca4-bae
~ abc  do ~ Irek   Co ma do tego zadłużenie miasta?
Przecież miasto będzie sprzedawać, a nie kupować. Po tej sprzedaży się ono troszkę zmniejszy.
A co do milionów to nie przesadzajmy. Miasto kiedy próbowało bezskutecznie wiele razy sprzedać tereny przy PKS (parking) to cena wywoławcza była chyba w okolicach 400zł za m2. Gdyby tu była podobna to daje za tą działkę lekko ponad milion.
2 listopada 2016
+3
-1
PL
d9a-181
~ Irek   Skąd oni wezmą takie miliony przecież Biłgoraj jest zadłużony
2 listopada 2016
+1
-1
PL
e07-533
~ pol   Proszę o podanie ceny po wycenie!!
Zobaczymy jak wycenią do sprzedaż a jak do odkupienia mojej działki przez UM !!
Proszę też o podanie rzeczoznawcy wezmę tego samego.
2 listopada 2016
+4
-1
PL
ca4-bae
~ fff   Nie, nie może tu być mowy o żadnej tajemnicy handlowej. Jest to mienie komunalne i cena za jaką zostanie sprzedane musi być jawna.
2 listopada 2016
+4
-1
PL
d9a-181
~ obniżyć koszty   sprzedać łatwiej
to pewnie i tak podlega pod tajemnicę handlową
więc nikt nie powie za ile
2 listopada 2016
+1
-2
PL
8f1-b45
~ olgierd   czekamy na wycenę jaka będzie bo to ciekawa sprawa ile kosztuje teraz metr w centrum tyle co na wolnym rynku czy miasto inaczej się ceni
2 listopada 2016
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 11:21 Biłgoraj
33-latka straciła prawie 300 tys. zł
we wtorek, godzina 08:25 Gmina Biłgoraj
Ruszyła sprzedaż węgla w gminie Biłgoraj. Ile kosztuje tona opału?
2 grudnia 2022 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
W mieście grasuje lis. Jak się zachować?
dzisiaj, 12:05 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w czwartek, godzina 09:47 Biłgoraj
GOPS w nowej siedzibie
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
30 listopada 2022 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 07:50 Dereźnia Solska
Najlepsi z wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej
w czwartek, godzina 17:01 Biłgoraj
Młodzi radni odebrali nominacje
dzisiaj, 14:01 Sokołówka Kolonia
Zderzenie osobówki z łosiem na DW nr 835
W czwartek 8 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca hyundaiem 19-latka wjechała w łosia. Zwierzę nie przeżyło zderzenia.
we wtorek, godzina 10:29 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Lubelskiej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
1 grudnia 2022 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
30 listopada 2022 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w czwartek, godzina 15:55 Biłgoraj
Zmarł Honorowy Obywatel Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w środę, godzina 18:33 Biłgoraj
Ile zapłacimy za śmieci? Radni podjęli decyzję
W środę 7 grudnia odbyła się XL sesja Rady Miasta Biłgoraja. Jednym z punktów w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami. W planach była podwyżka. Jaką decyzję podjęli radni?
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
W Biłgoraju zapłonął znicz olimpijski
w czwartek, godzina 08:05 Lubelszczyzna
Pierwsze powołania żołnierzy rezerwy do 2 LBOT
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl