Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.09.02 11:31

Kolejne utrudnienia w ruchu

W związku z przebudową ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego w Biłgoraju, co jakiś czas zamykane są odcinki trasy. Kolejne utrudnienia czekają na kierowców już od poniedziałku, 5 września. Zamknięta zostanie część ul. Boh. Monte Cassino i część ul. Długiej od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego.
Kolejne utrudnienia w ruchu
Kolejne utrudnienia w ruchu

Na początku czerwca rozpoczął się remont kilku ulic w Biłgoraju. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Ruszył remont ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego.

W związku z inwestycją co jakiś czas zamykane są odcinki drogi. Kolejne utrudnienia czekają na kierowców już od najbliższego poniedziałku, 5 września.

O godz. 7 do odwołania zamknięty zostanie odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino, na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Komorowskiego. Wyłączenie tej części trasy z ruchu spowodowane jest koniecznością frezowania istniejącej nawierzchni.

Natomiast od wtorku, 6 września, zamknięta zostanie część ul. Długiej, od ul. Zamojskiej do ul. Piłsudskiego, łącznie z obrębami skrzyżowań.

Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Powiatowych zamknięcie ulicy jest spowodowane koniecznością ułożenia górnej, ścieralnej warstwy nawierzchni.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3522
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
992-0fe
~ .  do ~ Adam   No można było, ale jak już mówiłem wpłynęło by to na koszt i firmy startując do przetargu by sobie to odpowiednie przekalkulowały.
Nie ma takiej siły, żeby nie wpłynęło to na koszt inwestycji.
Prace mają się zakończyć do 31 października. Remont rozpoczęto 1 czerwca, czyli firma ma 5 miesięcy, no i nie ma takiej siły, aby skrócenie czasu do 3 miesięcy nie wpłynęło znacznie na ceny ofert w przetargu.
5 września 2016
+1
-0
PL
3c4-b6d
~ Adam  do ~ .   Pomijając już termin o połowę krótszy ale wystarczyło odrobinę pomyśleć i wyznaczyć termin do końca sierpnia i uniknąć tego koszmaru jaki jest teraz w godzinach szczytu,a tempo prac by było tylko trochę większe,ale oczywiście urzędnicy nie popełnili błędu co do tego bo to nie możliwe.
5 września 2016
+1
-1
PL
3c4-b6d
~ Adam  do ~ .   Bajki to proszę dzieciom opowiadać .
5 września 2016
+1
-1
PL
3c4-b6d
~ Adam  do ~ .   Strabag to może wygrał przetarg a tam pracuje kilku podpodpodwykonawców więc ten najniżej pracuje za taka kasę że widać tempo pracy.Każdy widzi co się dzieje przez te wszystkie miesiące i jak powoli .
5 września 2016
+1
-1
PL
992-0fe
~ .  do ~ Adam   No patrz Strabag niby taka wielka międzynarodowa korporacja, gdzie pewnie koszty tnie się gdzie się tylko da, a oni płaca pracownikom głównie za podpieranie łopat ;)
5 września 2016
+1
-1
PL
992-0fe
~ .  do ~ Adam   To niestety nie jest taka prosta matematyka, że 2 razy więcej ludzi, 2 razy krótszy czas i koszt ten sam.
Gdyby to było takie proste to wszystkie firmy by robiły 2 razy szybciej za tą samą cenę. Przecież w ciągu sezonu budowlanego by obrobili 2 razy więcej budów i dzięki temu zarobili 2 razy więcej, prawda?
Dziwne, że z tego nie korzystają? Dwa razy większe pieniądze leżą na ulicy, a im się nie chce schylić ;)
.
No, a widzisz, już masz prosty przepis na idealny biznes. Nic tylko wchodzić w branżę budowlaną. Jak twoja firma będzie robić za tą samą cenę 2 razy szybciej niż inne, to wszystkie przetargi masz wygrane ;)
5 września 2016
+1
-1
PL
3c4-b6d
~ Adam  do ~ hahaha   Uderz w dzwon a winny się odezwie ,te dywagacje teoretyczne to typowe kity urzędasa.Oczywiście że instalacje są wykonywane ale przez pierwszy miesiąc a reszte to ślimacze tempo wykonawcy lub podwykonawcy .Mieszkam przy ul Długiej i widze jak to wygląda,, pracuje w jednym miejscu 5-10 osób w tym 6 pilnuje aby łopaty się nie przewróciły termin za pól roku więc spoko luz.Wykopy pod kostkę na całej długości Długiej przez miesiąc stały nie ruszane i niezabezpieczone teraz żeźbią studzienki każdy widzi jakie jest tempo prac wystarczy przejechać samochodem ulica w centrum miaesta na długości kililkuset metrów jedna grupka pracujących to jest kpina a urzędnik ma stały tekst który ma się nijak do rzeczywistości.Termin co najmniej o połowę krótszy dwa razy więcej ludzi do pracy a nie do podpierania łopat wyjdzie za te same pieniądze ,a tak co tam niech się ludzie mięczą przez pół roku.
5 września 2016
+1
-1
PL
992-0fe
~ hahaha  do ~ Adam   Ludziom nigdy nie dogodzi.
Specyfika budowy/przebudowy dróg jest taka, że większości prac tak na prawdę nie widać i dlatego ludziom się wydaje, że na budowie nic się nie dzieje. No bo patrzy taki jak odkopują/ zasypują, odkopują/zasypują i tak ciągle i myśli, że tam nic się nie dzieje, a ciągle rozkopane. Taka przebudowa to bardzo wiele branż i tego ogromu prac tak na prawdę nie widać później bezpośrednio, ale zrobione być muszą. To jest droga w centrum miasta gdzie jest gęste uzbrojenie i wiele pobocznych prac do wykonania, które bardzo często blokują ułożenia choćby chodnika i dlatego tak długo rozkopane. Ludzie to myślą, że można zrobić tak jakby budować drogę przez środek lasu: zrobić wykop, nasypać piasku, nasypać tłucznia, położyć asfalt i gotowe, a to nie jest takie proste.
Inna sprawa, że faktycznie zrobienie tej przebudowy do końca sierpnia było by z technicznego punktu widzenia jak najbardziej możliwe, ale ...
Raz, że kosztowało by to sporo więcej. No bo żeby szybko zrobić trzeba robić na kilka zmian, trzeba więcej pracowników, są przepisy dotyczące czasu pracy, koszty godzin nadliczbowych, etc. Niektórym to się wydaje, że robotnik powinien robić po 16 godzin 6 dni w tygodniu, aby tylko szybciej zrobić, ale Ci ludzie też muszą odpocząć po ciężkiej pracy.
Dwa zrobienie tego znacznie szybciej wymagało by jeszcze większych utrudnień w ruchu. Na przykład CAŁKOWITEGO zamknięcia ulicy na miesiąc czy dwa. Już widzę lamenty ludzi, że całą drogę im zamknęli. Obecnie wszystkie te drogi są przejezdne poza krótkotrwałymi wyjątkami, a budowa na otwartej dla ruchu drodze idzie znacznie wolniej i jest trudniejsza.
Trzy, żeby zrobić to ekspresowo trzeba by część prac wykonywać w wieczorem i w nocy. Raz, że większe koszty pracowników, a dwa, że zaraz by się zaczęły lamenty: w nocy hałasujo, kto to widział, do pracy jest dzień, a nie noc, tłuko, warczo, spać się nie da.
Tak więc nigdy wszystkim nie dogodzi ;)
5 września 2016
+1
-1
PL
3c4-b6d
~ Adam   Ktoś jest odpowiedzialny za utrudnienia jakie są teraz na ul Długiej i Komorowskiego,Mieszkańcy tych ulic widzą w jakim tempie sa prowadzone prace i ktoś kto się zgodził na ślimacze tempo prac i termin ukończenia wydłużony dwukrotnie niż można było to zrobić.Cały remont można było bez najmniejszych problemów zakończyć w okresie wakacji a teraz widzicie co się dzieje na ul Długiej w godzinach szczytu ale urzędasy nadają się do noszenia flag na uroczystościach i winnych jak zwykle nie ma ,najlepiej rozkopać pół miasta na pół roku a ludzie niech się nauczą latać !!!!!!!!!!!!!!!
5 września 2016
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
dzisiaj, 07:58 Kraj
300 zł dla uczniów
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl