Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.19 10:33 | aktualizacja: 2015.12.21 11:05

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Poniatowskiego regularnie dochodzi do zdarzeń drogowych. Zwykle przyczyną jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez samochody wyjeżdżające z ul. Leśnej. To skłoniło zarządców obu tras do zmiany zasad poruszania się w tym miejscu. Ustawiono znak STOP, namalowana zostanie też linia bezwzględnego zatrzymania.
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu

Dotychczas na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z ul. Poniatowskiego obowiązywał znak "ustąp pierwszeństwa". Okazało się, że takie rozwiązanie nie wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Regularnie w tym miejscu dochodzi do wypadków i kolizji. Ostatnia miała miejsce w minioną sobotę, o czym informowaliśmy w artykule pt. Zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu [AKTUALIZACJA].

- Mimo, że jest dobra widoczność na tym skrzyżowaniu dochodzi tam do wielu kolizji. W związku z powtarzającymi się zdarzeniami podjęta została decyzja o zmianie organizacji ruchu. Drogowcy już ustawili znak STOP, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed skrzyżowaniem - wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju Maria Góralska.

Decyzja została podjęta na wniosek władza miasta. - Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu - dodaje dyrektor Góralska. Zwracajmy więc uwagę na znaki.

red.
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu, 5.0000 out of 5 based on 5 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5659
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b56-004
~ Rebai  do ~ Roweżysta   Czytanie jak czytanie ale z pisownią,szczególnie z ortografią to u niektórych źle..
20 grudnia 2015
brak ocen
PL
ba2-80e
~ ka   do yy. Most na Sikorskiego otrzymał tzw.dylatacje
20 grudnia 2015
+1
-0
PL
4c0-4a3
~ yy   Kto wie dlaczego Skanska "podrasowała" droge na moście,na Sikorskiego?
20 grudnia 2015
brak ocen
PL
d3a-0b1
~ jan   Wielbłąd powinien leżeć na drodze. Przecież był konkurs na tego wielbłąda-co miał leżeć, że niby na święta- ale jak ludzie nie głosowali to wielbłąda nie ma, garbów też nie ma i są wypadki. Ludzie są sami sobie winni, bo nie głosują, nawet jeśli to tylko o garb wielbłąda chodzi.
20 grudnia 2015
+1
-1
PL
aa4-07b
~ vgnyg   W takich miejscach powinny być takie garby jak obok szkół
19 grudnia 2015
+5
-2
PL
0ec-5ef
~ w...   A jakie ma to znaczenie dla jednego czy drugiego " ciołka", który jeździ na swój pusty łeb na pamięć. Nie patrząc na znaki.
19 grudnia 2015
+7
-0
PL
6c9-cb6
~ marek  do ~ .   Szacun dla Twojego IQ 51. Mojego Ci nie podam, nie sądzę abyś potrafił liczyć powyżej stu. A moje jest o wiele, wiele powyżej.
P.S. Naucz się prostaczku kulturalnej (jeśli to słowo jest Ci znane) dyskusji na forum. Ja dotychczas nikogo nie obraziłem, a prawo do swojej opinii mam jak każdy.
19 grudnia 2015
+3
-9
PL
1f8-6e7
~ .  do ~ marek   Nie, nie logiczniej, bo ten portal jest przeznaczony także dla osób z IQ powyżej 50.
Chyba nikt normalnie myślący nie pomyśli, że zmiana organizacji ruchu oznacza wywrócenie wszystkich zasad do góry nogami.
Zmiana organizacji ruchu oznacza po prostu zmianę sposobu poruszania się w obrębie skrzyżowania. Dotychczas można było jechać bez zatrzymywania, teraz każdy musi się zatrzymać bezwzględnie. To jest właśnie zmiana organizacji ruchu.
Jak ktoś nie rozumie takich pojęć niech odda prawo jazdy do starostwa, dla bezpieczeństwa pozostałych kierowców.
19 grudnia 2015
+10
-4
PL
6c9-cb6
~ marek  do ~ Roweżysta   Tak... Trzeba czytać, ale też i pisać ze zrozumieniem.
Media powinny przekazywać informacje językiem logicznym, nie budzącym wątpliwości i dwuznaczności, nie zaś urzędniczym bełkotem i urzędniczą nowomową, psedofachową.
Zresztą... pisma urzędowe adresowanie do obywatela także powinny być pisane językiem zrozumiałym. Nie jest to chyba wygórowane wymaganie.
19 grudnia 2015
+11
-3
PL
76d-288
~ Roweżysta   Spoko: "zmiana organizacji ruchu " to brzmi przeciez bardziej fachowo. Trzeba czytac ze zrozumieniem.
19 grudnia 2015
+1
-4
PL
6c9-cb6
~ marek  do ~ stop   Być może tak to brzmi w nomenklaturze, ale z pewnością nie jest to zgodne z logiką i prostym przekazem słownym. Każdy myślący logicznie, po takim przekazie pomyśli: na tym skrzyżowaniu zmienili organizacje ruchu, to znaczy Leśną zrobili z pierwszeństwem (chociaż na pewno się zastanowi czy to na pewno prawda, bo byłoby to nielogiczne).
Czy nie logiczniej byłoby napisać, że na tym skrzyżowaniu postawiono znak "stop" nakazujący zatrzymanie się ?
19 grudnia 2015
+7
-8
PL
1f8-6e7
~ ...   Rondo to byłby dobry pomysł, szczególnie, że podobno może w 2017 planowana jest przebudowa Poniatowskiego w tej okolicy (od Harcerskiej do 11 Liatopada).
19 grudnia 2015
+4
-2
PL
d9a-181
19 grudnia 2015
brak ocen
PL
419-664
~ stop   ustawienie nowego znaku lub zmiana już istniejącego znaku - to zmiana organizacji ruchu, tak to sie nazywa- to prawda
19 grudnia 2015
+7
-3
PL
c0d-305
~ A MOŻE   WYBUDOWAĆ W TYM MIEJSCU RONDO?
19 grudnia 2015
+4
-1
PL
6c9-cb6
~ marek   Zmiana organizacji ruchu ? Ustawienie znaku "stop" zamiast "ustąp pierwszeństwa przejazdu" to chyba nie jest zmiana organizacji ruchu. Przecież nie ma zmiany. Poniatowskiego jak była , tak nadal ma pierwszeństwo na Leśną.
19 grudnia 2015
+3
-7
PL
e20-1ce
~ dobre z netu   KuKiz zaorał Petru-sa
>youtube.com/watch?v=39m2iBxRFhg
cript type="text/javascript">
19 grudnia 2015
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 07:58 Kraj
300 zł dla uczniów
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
w środę, godzina 13:03 Powiat
Nad regionem przejdą najsilniejsze burze w tym roku [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w środę, godzina 12:26 Biłgoraj
Tłumy na pikniku nad zalewem
w niedzielę, godzina 16:53 Dyle
Niedziela z "Biłgorajską Nutą" [NOWE ZDJĘCIA]
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Spektakularny sukces ucznia ONZ-etu
w środę, godzina 13:37 Biłgoraj
Pierwsza Noc Kupały w Biłgoraju
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w niedzielę, godzina 10:22 Biłgoraj
Klasyki opanowały Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:07 Biłgoraj
Mają maturę z historii na 100 procent
w sobotę, godzina 20:58 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
w poniedziałek, godzina 15:20 Karate tradycyjne
Ignacy z medalem Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
w środę, godzina 14:41 Biłgoraj
Plaża gotowa na sezon kąpieliskowy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl