Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.06.06 09:08

Ruszył remont ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego

Jedna z ważniejszych arterii w Biłgoraju przejdzie gruntowny remont. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace. Przebudowa ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego ma zakończyć się jeszcze w tym roku.
Ruszył remont ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego
Ruszył remont ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego

By możliwa była realizacja inwestycji konieczne było pozyskanie środków zewnętrznych. Wniosek złożony przez władze powiatu pn. "Poprawa dostępności komunikacyjnej ulic powiatowych: nr 2987L Bohaterów Monte Cassino, nr 2974L Długiej, Nr 2984L Gen. Komorowskiego, nr 2996L Bolesława Prusa oraz nr 2965L Bankowej do dróg wojewódzkich nr 835 I nr 858 w Biłgoraju" znalazł się na 3. miejscu listy rankingowej, która została zatwierdzona pod koniec stycznia br. Wnioskowana kwota dofinansowania, którą otrzymaliśmy w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej to 3 mln zł. Przebudowany zostanie odcinek o długości 3,281 km.

Przetarg został ogłoszony w marcu. Oferty zostały otwarte na początku kwietnia. W środę, 1 czerwca, rozpoczęły się prace remontowe. Zakres inwestycji obejmuje ulicę Długą, Boh. Monte Cassino, Komorowskiego, Prusa i Bankową.

Głównym Wykonawcą jest firma Strabag, która wygrała przetarg na kwotę ok. 5,6 mln zł. Termin wykonania - to 31 października br.

- Zaczęto prace od rozbiórki starych chodników przy ul. Długiej. Jednocześnie Rejon Energetyczny w Zamościu prowadzi prace związane z kablowaniem sieci energetycznych na odcinku od ul. Zamojskiej do ul. Cegielnianej. Ruch kołowy będzie odbywał się bez większych zakłóceń - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Kolejny etap będzie dotyczył wykonywania kanalizacji deszczowej w ul. Boh. Monte Cassino na odcinku od ul. I Armii Wojska Polskiego do ul. Wiejskiej. W trakcie tych prac planowane jest zamknięcie ulicy z zapewnieniem dojazdu do posesji.

- Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców oraz prosimy o zachowanie ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco - dodaje dyrektor Góralska.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ruszył remont ul. Długiej, Boh. Monte Cassino i Komorowskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5040
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
983-a38
~ pol  CZy na początku Prusa przy zakładzie mechanicznym dalej chodnik będzie prywatnym parkingiem gratów do naprawy ?
6 czerwca 2016
+18
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
88f-e13
~ gonic dzieciarnie z forum  do ~ cfgfg   odezwał się specjalista od wiecznej krytyki!GDZIE te sciezki na Kosciuszki bys budowal???NAD Kosciuszki czy tunel POD ulicą cwiercinteligencie z gilem pod nosem?
8 czerwca 2016
+4
-1
PL
88f-e13
~ ludzie myślcie,to nie boli!  do ~ sly   a według ciebie to te sciezki na Kosciuszki to mialyby byc wiszace czy przez prywatne posesje poprowadzone mądralo?
8 czerwca 2016
+4
-1
PL
88f-e13
~ do ferdek  do ~ ferdek   A co chcesz od burmistrza ?ty zapewne z ekipy erotomana hotelowego ,intryganta,pieniacza i dyżurnego opluwacza
8 czerwca 2016
+3
-0
PL
7b8-024
~ aa  do ~ ferdek   a w marketach kto niby pracuje? sam stwórz zakład pracy i daj zatrudnienie-pokaż jaki z ciebie przedsiębiorca..
8 czerwca 2016
+5
-1
PL
e36-284
~ ferdek   A ul.Nowakowskiego nie można przejechać,bo plomby wypadają.Takiego mamy gospodarza.Jak to możliwe,że ludzie go wybierają ponownie? Powstają tylko supermarkety a nie zakłady pracy.
8 czerwca 2016
+0
-3
PL
a98-702
~ piechotkąnarowerze  do ~ sprzedawca   1. Lokalni handlowcy dali d*py, że dali sobie wpuścić na podwórek duże sieciówki.
2. Przy Kościuszki postawiono tylko na ruch samochodowy i z ulicy głównej, która do tej pory skupiała handel zrobiono prawie ekspresówkę. Przewartościowano funkcję ulicy centralnej w mieście.
7 czerwca 2016
+1
-5
PL
759-c0e
~ ułomny  do ~ pol   W puszczy przy pierogarni też jest wesoły mechanik,chodnik już czarny od oleju na długości 10metrów.
6 czerwca 2016
+4
-0
PL
d73-a27
~ cfgfg   A Kościuszki kiedy do poprawy?Gdzie ścieżka dla rowerów?Za to spartolenie powinien ktoś siedzieć w pace i marnowanie kasy , jakich wy tam macie projektantów ,jakie ci ludzie mieli stopnie na studiach i kto im dał dyplomy?
6 czerwca 2016
+5
-4
PL
9fb-efa
~ sly   Proszę pamiętać o ścieżkach rowerowych ul. Długa by nie powtórzyć błędu ul Kościuszki
6 czerwca 2016
+7
-4
PL
34b-f09
~ drogowiec   i odraz niech pomyślą o ograniczeniu do 70 a te 40 do śmieci albo na parkingi przy blokach
6 czerwca 2016
+3
-1
PL
d3c-cfc
~ bbb   No to po przebudowie można się spodziewać zakorkowania skrzyżowania Bohaterów Monte Cassino/Komorowskiego, bo zostanie dość okrojone i zawężone.
Dziś jadąc od strony Puszczy są 3 pasy (lewoskręt, prosto i prawoskręt). Jadąc do PKS są 2 pasy (prawo+prosto i lewoskręt). Jadąc Komorowskiego od Kościuszki, też 2 pasy (lewoskręt i prosto+prawo).
Po przebudowie na każdym wlocie zostanie tylko po jednym pasie wspólnym dla wszystkich kierunków.
6 czerwca 2016
+5
-1
PL
983-a38
6 czerwca 2016
+4
-0
PL
210-f3a
~ sprzedawca   współczuję ludziom, którzy mają biznesy na tych ulicach, u mnie po remoncie kościuszki ubyło połowę klientów
6 czerwca 2016
+5
-3
PL
983-a38
~ pol   CZy na początku Prusa przy zakładzie mechanicznym dalej chodnik będzie prywatnym parkingiem gratów do naprawy ?
6 czerwca 2016
+18
-2
PL
467-81c
~ Jarek   Strabag :) przynajmniej zrobią w terminie bez większych jaj. To strabag robił frampol wysokie
6 czerwca 2016
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl