Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.27 10:46 | aktualizacja: 2016.07.27 17:51

O WORD w Starostwie

W czwartkowe przedpołudnie, 21 lipca, do Biłgoraja przyjechał dyrektor WORD w Zamościu Janusz Szatkowski. W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju rozmawiał z przedstawicielami władz miasta i powiatu o utworzeniu filii ośrodka szkolenia kierowców w naszym mieście. Jakie poczyniono ustalenia?
O WORD w Starostwie
O WORD w Starostwie

W drugiej połowie ubiegłego roku, w odpowiedzi na wniosek włodarzy miasta i powiatu biłgorajskiego, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przegłosowali uchwałę o wskazaniu Biłgoraja jako miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, Al, A2, A, B1 i B.

Tym samym otworzyli drogę do utworzenia w Biłgoraju filii ośrodka egzaminacyjnego dla przyszłych kierowców. Od tego momentu trwały rozmowy dotyczące lokalizacji filii WORD. Padła propozycja, by jednostka usytuowana była na terenie ośrodka Ligi Obrony Kraju, czyli przy ulicy Włosiankarskiej. Ośrodek dysponuje odpowiednią infrastrukturą i warunkami. By omówić szczegóły z władzami miasta i powiatu, jak również członkami zarządu powiatowej organizacji LOK spotkali się przedstawiciele ogólnopolskich struktur organizacji. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Krajowe władze LOK zainteresowane ośrodkiem egzaminowania kierowców w Biłgoraju.

Kolejne spotkanie w sprawie utworzenia filii WORD w Biłgoraju odbyło się w czwartkowe przedpołudnie, 21 lipca, w Starostwie Powiatowym. Tym razem ze starostą i wiceburmistrzem Biłgoraja rozmawiał Janusz Szatkowski.

Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem bilgorajska.pl starosta Marian Tokarski dyskusja toczyła się m.in. w temacie ilości wydanych praw jazdy w ubiegłym roku oraz pierwszych miesiącach bieżącego roku. Dodatkowo władze powiatu przekazały informację dotyczącą ilości osób, które zdawały egzamin w poszczególnych ośrodkach ruchu drogowego.

W r oku 2014 wydano praw jazdy kat. B - 1257, kat. A - 22, w ubiegłym roku kat . B - 1391, kat. A - 40. Do 20 lipca br. wydano natomiast 786 praw jazdy kat. B oraz 26 kat A.

Przedstawiono też informację jak kształtuje się ilości przeprowadzonych w WORD Zamość i WORD Tarnobrzeg w 2015 r. egzaminów (teoretycznych i praktycznych - wszystkie podejścia) na kat. A, B dla osób szkolonych w ośrodkach szkolenia kierowców działających w 2015 r. na terenie powiatu biłgorajskiego:

WORD Zamość

kat. B

liczba egzaminów teoretycznych

601

liczba egzaminów praktycznych

710

kat. A

liczba egzaminów teoretycznych

4

liczba egzaminów praktycznych

5

WORD Tarnobrzeg

kat. B

liczba egzaminów teoretycznych

2.104

liczba egzaminów praktycznych

2.2 Po 75

kat. A

liczba egzaminów teoretycznych

40

liczba egzaminów praktycznych

49

Podnoszone były także kwestie dodatkowej infrastruktury, która musi zostać uzupełniona, by ośrodek w Biłgoraju mógł funkcjonować. - Zapewniłem dyrektora Szadkowskiego, że w momencie, gdy poznamy termin rozpoczęcia funkcjonowania ośrodka w Biłgoraju, niezbędna infrastruktura powstanie, chodzi m.in. o plac manewrowy, który zostanie wykonany na terenie LOK, potrzebna jest także jezdnia o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Ale to sprawa techniczna, którą jesteśmy w stanie pokonać - wyjaśnił starosta Tokarski.

Dyrektor WORD w Zamościu Janusz Szatkowski wspomniał o trudnej sytuacji ośrodka oraz o wzroście kosztów utrzymania po przeprowadzce do nowej siedziby, co nastąpi niebawem.

- Dostałem zapewnienia, że przedstawiciele zamojskiego WORD są przychylni powstaniu filii w naszym mieście, jednak niestety nie odniosłem wrażenia, że tak jest naprawdę - opisuje spotkanie włodarz i dodaje: - Potrzebna jest dobra wola i konkretne decyzje. Na to czekamy.

Podczas spotkania nie padły żadne deklaracje odnośnie terminu utworzenia ośrodka w Biłgoraju. O kolejnych ustaleniach będziemy informować.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
O WORD w Starostwie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8020
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
a46-5c8
~ .  do ~ Andrzej   Było już wyjaśniane. Nie może być na autodromie, bo ma on nieuregulowane sprawy własnościowe.
Poza tym w czym, by było szybciej i taniej?
Zarówno w Loku jak i na Autodromie trzeba praktycznie od podstaw zrobić plac manewrowy, aby spełniał on warunki techniczne, tak samo trzeba przystosować budynek.
28 lipca 2016
+2
-4
PL
0a9-98d
~ Andrzej   Filia WORD powinna być zlokalizowana na Autodromie - byłoby szybciej i taniej, ale chyba Starosta tego nie rozumie.
28 lipca 2016
+5
-0
PL
d13-d15
~ poprostu   Robi tokarski ośrodek albo dymisja ,Szatkowski to prezes PSL grodzki zamość ,dobry kompan Tokarskiego ,oni nie moga się dogadać,jak zawsze było tiu,tiu propozycja od Marszałka Sosnowskiego do Szatkowskiego ,do dnia 31.12.2016 r tworzysz ośrodek w Biłgoraju albo od 1 stycznia następnego roku dyrektorem już nie jesteś i to jest skuteczność a nie gadanie ,papranie i obiecywanie ,tu się liczą Panie Tokar słowa i czyny a nie tylko słowa .
28 lipca 2016
+6
-0
PL
30b-f09
~ i  do ~ formaldehyd   Rydzyk to jeszcze jeden F Kiepski .Obaj maja wspulny interes i tekst ... Babka dawaj rente.
27 lipca 2016
+3
-4
PL
820-844
~ .   No to oczywiste, że Zamość nie odpuści.
Przecież wiedzą, że powstanie filii ośrodka w Biłgoraju to dla nich potężny spadek przychodów.
Cały powiat biłgorajski tracą, do tego sporo osób z zamojskiego wybierze Biłgoraj (Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Radecznica, Krasnobród), do tego dość spora część tomaszowskiego. Oprócz tego niż demograficzny. Wiedzą, że jak powstanie filia w Biłgoraju, to u nich będą redukcje etatów.
W Tarnobrzegu pewnie podobnie, tyle, że oni nie mają nic do gadania i nie bardzo mogą jakoś zablokować powstanie.
Tarnobrzeg straci cały powiat biłgorajski, pewnie większość janowskiego i dużą część podkarpackiego, niżańskiego.
.
Tu trzeba rozmawiać, ale wyżej, na szczeblu województwa. WORD Zamość nigdy sam z siebie nie dopuści do powstania filii. Jedyny sposób to lobbować tak, aby to województwo wymusiło na nim zgodę na powstanie tef filii.
27 lipca 2016
+6
-0
PL
74a-613
~ Ja   Z tego PORD-u to wyjdzie ale PIRD. A w telewizorni dzisiaj ciągle Papież Franciszek i całe stada dziennikarzy niczym w telewizji Arabija urabiają zabłąkane owieczki. Ojciec Święty, ekscelencja, Jan Paweł -Święty Cudotwórca, Benedykt XVI już nie Święty Ojciec. Ale żyje a przestał być Ojciec Święty. Jest teraz normalny Jozef Ratzinger.A Ratzinger to porządny chłop, chociaż Niemiec. Zrzekł się godności bo nie mógł ścierpieć zakłamania u obłudy w Watykańskim gnieżdzie Sodomy i Gomory. Szacun dla Józia Ratzingera !!!
27 lipca 2016
+5
-7
PL
3a1-5a9
~ górol   Kto myśli że Zamośc to odpuści, bo ja nie.
To trzeba robić po góralsku---?
27 lipca 2016
+7
-0
PL
cc4-4a1
~ formaldehyd  do ~ logan   Kto to jest 'Rydzyk' i czego nie rozumie ?
27 lipca 2016
+3
-2
PL
0a7-4f7
~ logan   Papiez Franciszek jezdzi po Krakowie volkswagenem golfem,szkoda,ze Rydzyk tego nie rozumie.....
27 lipca 2016
+7
-4
PL
abd-5df
~ w...   To w końcu Szadkowski czy Szatkowski?
27 lipca 2016
+1
-0
PL
535-1b5
~ vG  do ~ logan p.s.   Logan, w kwestii poglądów na "zamojskom stolyce" nadajemy na tych samych falach. :) Dodam jeszcze, że zawsze mnie bawią te różnice w tytulaturze. Biłgoraj, Kraśnik, Świdnik mają burmistrzów, ale Zamość to już ma "prezydęta" (błąd celowy). Rany, prezydent to może być Miasta Stołecznego Warszawy, ewentualnie pozostałych kilkunastu wojewódzkich; nie wiem, kto wpadł na pomysł, aby generować sztuczne różnice we władzach miast powiatowych i jedne z nich w ten sposób bardziej wyróżniać. Poza tym myślę, że gdyby uprościć pewne prawne procedury biurokratyczne, to delegatury paszportowe mogłyby istnieć we wszystkich Starostwach, nie tylko w dawnych miastach wojewódzkich pokroju Zamościa (może się tu mylę, nie analizowałem przepisów - ale prawo ma to do siebie, że dobrą wolą naprawdę można je zmienić i dopracować).
27 lipca 2016
+5
-0
PL
0a7-4f7
~ logan p.s.   Wiadomo,podzial na 49 wojewodztw i sztuczna produkcja tzw,miast wojewodzkich z roznych zapyzialych dziur, byla bledem i doprowadzila do dlugiej stagnacji ekonomicznej chocby Bilgoraja,ja jednak mam pretensje o co innego,od lat jestesmy w woj Lubelskim a stare,sparciale struktury i etaty zamojskie wciaz istnieja.Czy wiecie ze istnieje taki kretynizm jak Lubelski Urzad Wojewodzki filia w Zamosciu,ze przypomne tez bezsensowne wyjazdy paszportowe i inne, do nieboszczki wojewodzkiej w Zamosciu
27 lipca 2016
+11
-0
PL
535-1b5
~ vG   "Dostałem zapewnienia, że przedstawiciele zamojskiego WORD są przychylni powstaniu filii w naszym mieście, jednak niestety nie odniosłem wrażenia, że tak jest naprawdę". Pan Starosta zapewne się tu nie myli, to jest oczywiste, że zamojskie pany tak naprawdę są i będą przeciwni powstaniu naszego PORD. Mogą nawet tu po cichu coś kręcić, utrudniać. Teraz to my jeździmy do nich, płacimy grubą kasę za egzaminy w WORDzie, przy okazji wyjazdów L-kami na jazdy kursowe zostawiamy pieniądze w zamojskich sklepach itd. I co, nagle źródło ich przychodów chce się usamodzielnić i mieć egzaminy u siebie. Normalne, że im się nie podoba, iż nie będą już mogli drenować z nas pieniędzy. Panie Starosto, Panie Burmistrzu, NIE PODDAWAĆ SIĘ, proszę uparcie robić swoje i organizować PORD w Biłgoraju. Będzie większy ruch na ulicach, ale nasi sklepikarze i nasz Powiat na tym zarobią. Tym bardziej, że pieniądze będą zostawiać wtedy u nas nie tylko zdający z pow. biłgorajskiego, ale zapewne też z ościennych (w tym zamojskiego).
27 lipca 2016
+7
-0
PL
535-1b5
~ vG  do ~ logan   Niestety, nie jesteśmy jedynym miastem, które straciło na utworzeniu 49 województw w latach 70. Było wówczas w kraju więcej równoważnych dla regionu ośrodków, z których jeden został "wybrany", a potem sztucznie dostosowywany do tego, by dobrze pełnić swoją rolę. Diabli wiedzą, jak duża część dzisiejszej zamojskiej infrastruktury mogła powstać u nas, a została wybudowana tam, aby "miasto wojewódzkie" mogło się szybciej rozwijać od reszty. I cóż, jak widzimy, do dzisiaj odbija nam się to czkawką.
27 lipca 2016
+8
-0
PL
0a7-4f7
~ logan   od dawna juz nie ma woj.Zamojskiego a dziwne potworki jezykowe pozostaly-Wojewodzki Szpital,Wojewodzki Osrodek Ruchu Drogowego.Powiniem byc PORD Zamosc i PORD Bilgoraj,oba niezalezne a tak jak zwykle Zamosc robi nam laske,bo nie chce zrezygnowac z kasy i etatow.Podobna karykatura byla kiedys z dostawa pojazdow dla Policji,Pogotowia Ratunkowego czy Strazy Pozarnej-Zamosc nowe a okoliczne powiaty demobil ze stolycy(celowo napisane)wojewodztwa.Tamten wrzod juz dawno przeciety,czas na nowa operacje!!!!!!!
27 lipca 2016
+9
-0
GB
35f-7f7
~ gosc   jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase
27 lipca 2016
+9
-0
PL
3d1-45b
~ rodowity biłgorajak   tyle to mogli i przez telefon uzgodnić
27 lipca 2016
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl