Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.13 09:12

Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania

Prokuratura Rejonowa w Zamościu umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dojść, w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. - Zarzuty wymienione w anonimowym liście, nie potwierdziły się - informuje w rozmowie z portalem biłgorajska.pl, Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu.
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania

O anonimowym liście, który wpłynął do Prokuratury portal bilgorajska.pl, informował w artykule: Anonimem w komendę policji.
Pismo z zarzutami m.in. mobbingu i nepotyzmu, trafiło w kwietniu tego roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sprawę poza wydziałem kontroli KWP, sprawdziła także Prokuratura. Jak mówił wtedy komisarz Tomasz Kasprzyk z biłgorajskiego garnizonu, funkcjonariusze z jednostki byli oburzeni podnoszonymi w anonimie zarzutami, które stawiały w nieuzasadniony sposób, pracę biłgorajskich policjantów w złym świetle.

Pod koniec czerwca br. Prokuratura, z braku dowodów, umorzyła postępowanie.

W sprawie tej przeprowadzono szczegółowe czynności. Przesłuchano wskazanych w liście funkcjonariuszy. - Nie potwierdziły się zarzuty, aby do Komendanta Powiatowej Policji w Biłgoraju, kierowane były pisma, lub w inny sposób docierały sygnały świadczące o niewłaściwym zachowaniu bezpośrednich przełożonych wobec podwładnych. Nie potwierdzono zarzutów w zakresie nepotyzmu, nie potwierdzono, aby wymienieni członkowie rodziny Komendanta pracowali w jednostce - informuje Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu.
Jak mówi pani prokurator , osoba, która miała być nękana, miała bardzo dobrą opinię wystawioną przez swojego przełożonego, który także kilkukrotnie pisał wnioski o premię dla tego policjanta. Ponadto w rejestrach KWP nie było żadnych skarg na Komendanta lub innych przełożonych pracujących w tej jednostce.

Nie udało się jednak zidentyfikować autora listu.
- Treść listu jest lakoniczna, mimo, że autor ma pewną wiedzę o osobach pracujących w KPP Biłgoraj i zna realia policyjnej pracy. Postępowanie nie dało podstawowego materiału dowodowego potwierdzającego wymienione w liście przestępstwa, dlatego nie można było wydać innej decyzji niż tej o umorzeniu postępowania - podkreśla prokurator Pizun.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4299
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
fa8-310
~ ghfghft  A co z mobbingiem w zakładach pracy gdzie ludzi się zmusza do tyrania w soboty?Gdzie ten inspektor pracy?Morze przejechał by się pod pol skone czy pod BRW , jawnie się łamie prawo a urzędasy nic z tym nie robią , wy jesteście dla takich niewolników którzy płacą na was podatki. Czego wy się boicie?
13 lipca 2016
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
b8e-9ee
~ Zdziwieniemoje.   Przypadkowo dowiedziałam się czytając gazetę, że takie rzeczy się dzieją w naszym mieście, anonimy na Policję piszą, narzekają na urzędników w zakładach pracy itd.Być może coś w tym jest,być może zwykła ludzka złośliwość przemawia przez wiele osób. Jednak bardzo mi się podobało zdanie napisane w ten sposób--JEŻELI KTOŚ MA DOWODY CZEGOŚ CO DZIEJE SIĘ W POLICJI, POWINIEN ZAWIADOMIĆ O TYM PROKURATURĘ A NIE PISAĆ ANONIMY.TAK POSTĘPUJĄ TYLKO TCHÓRZE, NIEUCZCIWE OSOBY OCZERNIAJĄ STRÓŻY PRAWA PO ZA ICH PLECAMI, TO WSKAZUJE ŻE CZEGOŚ SIĘ BOJĄ, gdy ktoś jest pewny swojej prawdy, nie zawaha się tego udowodnić osobiście. Nie znoszę zakłamania wśród ludzi i mściwości. Policja pracuje dla nas i należy ich pracę szanować. Jeżeli są jakieś zarzuty do ich pracy, to nie anonimy pisać, bo można skrzywdzić bardzo często nie winne osoby. Trzeba odważnie udowadniać swoją prawdę w oczy. MŚCIWOŚĆ i nieuczciwość wobec niczemu winnym osobom, często wraca do was ze zdwojoną siłą, anonimy to nie jest dobry pomysł.Jeżeli ktoś pracuje nieuczciwie wobec niewinnych często osób to i tak prawda zwycięży. Czas na efekty sprawiedliwości pracuje i trzeba tylko czekać, nie można się mścić w anonimowy sposób.Na pewno napiszecie zaraz, że z POLICJĄ i PROKURATURĄ nikt jeszcze nie wygrał. A ja was zapewniam, że cierpliwością i spokojem więcej się zyskuje. Powtarzam-- Policja pracuje dla naszego bezpieczeństwa i nawet gdy czujecie się pokrzywdzeni, przez posądzenie o coś czego nie zrobiliście-- WYBACZCIE SPOKOJNIE--a prawda wasza zwycięży,niech was osądzają jeżeli jesteście pewni swojej niewinności. Niech wam ból rozrywa serce, wasze niewinne uczciwe i sprawiedliwe serce. Wasze serce czeka wielka nagroda za cierpienie, za prawdę i uczciwość wobec Boga i ludzi. Policjanci to też ludzie i też mają bardzo niewdzięczną pracę, też popełniają błędy. Szanujmy się wszyscy, a osądzajmy człowieka według prawdy udowodnionej prawdy.Niech nie cierpią niewinnie Ci, którzy walczą o sprawiedliwość i prawdę.To są normalne zdrowe osoby, nie można tych którzy piszą tutaj komentarze porównywać z psychicznie chorymi, też taki komentarz czytałam, to przykre tak oceniać swoich rodaków nie mając takiej pewności kto jest zdrowy a kto chory.Nie warto ze zdrowego człowieka próbować zrobić psychicznie chorego, bo to się kiedyś odwróci. Nie można tak postępować z niewinnie posądzonymi o przestępstwo osobami,nie mając żadnych dowodów. Nikt z nas nie wie co nam los niesie i szanujmy każdego człowieka. PRAWDA jest jedna i prawda zawsze wyjdzie na jaw, niech po latach ale wyjdzie.Pozdrawiam POLICJĘ i życzę im spokojnej służby w codziennej pracy, a rodakom naszym więcej życzliwości w sercach i szacunku dla POLICJI.NIE MOŻNA WSZYSTKICH MIERZYĆ JEDNĄ MIARKĄ. Oni zasługują na szacunek i my cywile też.Nigdy nie boję się POLICJI bo kocham sprawiedliwość i uczciwość w życiu, nie popełniam błędów a gdyby się coś zdarzyło to nigdy nie zataję prawdy--PRAWDA to moje życiowe motto.
17 września 2016
+2
-0
PL
b37-b97
~ w...  do ~ ghfghft   Czego wymagasz od innych sam podejmij interwencję. Zadzwoń , napisz, zgłoś. Ja tak zrobiłam i wygrałam.Opłaciło się.A satysfakcja z otwartego dzioba "prezesa"- coś pięknego. .
13 lipca 2016
+4
-2
PL
fa8-310
~ do-~ aza   To jak bandyta kradnie i prokurator to widzi to nic nie zrobi bo nie ma zawiadomienia o przestępstwie ?A jak inspektor jedzie obok fabryki w sobotę i widzi ,że ludzie tyrają to też d... wypnie bo nie ma zawiadomienia ?Żaden pracownik nie da zawiadomienia o tym jak go wykorzystują bo go wywala z roboty, Inspektor sam powinien się zainteresować co się dzieje , za to ma wypłatę
13 lipca 2016
+9
-1
PL
573-545
~ aza   Aby przyjechał inspektor musisz napisac skarge do PIP - sam z siebie nie przyjedzie-wyslij skargę pokaz na co cie stac
13 lipca 2016
+1
-2
PL
fa8-310
~ ghfghft   A co z mobbingiem w zakładach pracy gdzie ludzi się zmusza do tyrania w soboty?Gdzie ten inspektor pracy?Morze przejechał by się pod pol skone czy pod BRW , jawnie się łamie prawo a urzędasy nic z tym nie robią , wy jesteście dla takich niewolników którzy płacą na was podatki. Czego wy się boicie?
13 lipca 2016
+14
-1
GB
766-fdd
~ george   kolesie sprawdzili kolesi
13 lipca 2016
+14
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 15:43 Biłgoraj
Diabetycy świętowali 20-lecie istnienia koła powiatowego
W sobotnie przedpołudnie 23 października rozpoczęły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Koła Powiatowego PSD w Biłgoraju. Była msza św., a następnie wręczenie odznaczeń i medali.
dzisiaj, 11:14 Lubelszczyzna
Rośnie liczba pozytywnych wyników testów na COVID-19
dzisiaj, 12:18 Powiat
Powiat w statystykach grypowych
w czwartek, godzina 15:38 Biłgoraj
Regionalny Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył minister Czarnek
W czwartkowe południe 21 października, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Udział w w wydarzeniu zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty oraz powiat biłgorajski wzięli minister edukacji Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk.
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Kolejne klasy będą uczyć się zdalnie
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:49 Lubelszczyzna
OSŁONA 21 - ruszyły ćwiczenia WOT na ścianie wschodniej
w czwartek, godzina 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Remont hali przy ZSBiO zakończony. Podsumowano 2,5-milionową inwestycję
Pod koniec lutego br. ruszył długo wyczekiwany remont hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Zadanie zakończyło się zgodnie z planem, wraz z końcem wakacji. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł. W czwartek 21 października uroczyście podsumowano zadanie.
w czwartek, godzina 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
w sobotę, godzina 11:24 Lubelszczyzna
29 potwierdzonych przypadków i 1 zgon w powiecie
w sobotę, godzina 11:17 Obsza
Akt oskarżenia trafił do sądu. Wnuk odpowie za zabójstwo babci
W maju br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Obsza doszło do tragedii. 26-letni mężczyzna pobił swoją babcię, kobieta zmarła. W połowie października do sądu został skierowany akt oskarżenia.
dzisiaj, 08:12 Józefów
Rzeźby Jana Chodary do obejrzenia w Józefowie
w piątek, godzina 09:40 Powiat
Pijani kierowcy ciężarówki i quada. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi zderzył się z busem
17 października 2021 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w piątek, godzina 18:07 Lubelszczyzna
870 pacjentów na łóżkach covidowych, w tym 54 na łóżkach respiratorowych
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Zakażenia w górę. W województwie prawie 30 tys. osób na kwarantannie
w piątek, godzina 16:28 Biłgoraj
Artyści z niepełnosprawnościami zaprezentowali się na scenie
Po roku przerwy spowodowanej pandemią w piątek 23 października na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. To już XVII edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
15 października 2021 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
15 października 2021 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:32 Józefów
Złote Gody w Józefowie
w piątek, godzina 09:45 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl