Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.07.13 09:12

Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania

Prokuratura Rejonowa w Zamościu umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dojść, w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. - Zarzuty wymienione w anonimowym liście, nie potwierdziły się - informuje w rozmowie z portalem biłgorajska.pl, Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu.
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania

O anonimowym liście, który wpłynął do Prokuratury portal bilgorajska.pl, informował w artykule: Anonimem w komendę policji.
Pismo z zarzutami m.in. mobbingu i nepotyzmu, trafiło w kwietniu tego roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sprawę poza wydziałem kontroli KWP, sprawdziła także Prokuratura. Jak mówił wtedy komisarz Tomasz Kasprzyk z biłgorajskiego garnizonu, funkcjonariusze z jednostki byli oburzeni podnoszonymi w anonimie zarzutami, które stawiały w nieuzasadniony sposób, pracę biłgorajskich policjantów w złym świetle.

Pod koniec czerwca br. Prokuratura, z braku dowodów, umorzyła postępowanie.

W sprawie tej przeprowadzono szczegółowe czynności. Przesłuchano wskazanych w liście funkcjonariuszy. - Nie potwierdziły się zarzuty, aby do Komendanta Powiatowej Policji w Biłgoraju, kierowane były pisma, lub w inny sposób docierały sygnały świadczące o niewłaściwym zachowaniu bezpośrednich przełożonych wobec podwładnych. Nie potwierdzono zarzutów w zakresie nepotyzmu, nie potwierdzono, aby wymienieni członkowie rodziny Komendanta pracowali w jednostce - informuje Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu.
Jak mówi pani prokurator , osoba, która miała być nękana, miała bardzo dobrą opinię wystawioną przez swojego przełożonego, który także kilkukrotnie pisał wnioski o premię dla tego policjanta. Ponadto w rejestrach KWP nie było żadnych skarg na Komendanta lub innych przełożonych pracujących w tej jednostce.

Nie udało się jednak zidentyfikować autora listu.
- Treść listu jest lakoniczna, mimo, że autor ma pewną wiedzę o osobach pracujących w KPP Biłgoraj i zna realia policyjnej pracy. Postępowanie nie dało podstawowego materiału dowodowego potwierdzającego wymienione w liście przestępstwa, dlatego nie można było wydać innej decyzji niż tej o umorzeniu postępowania - podkreśla prokurator Pizun.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie było mobbingu, nepotyzmu i zastraszania, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4335
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
fa8-310
~ ghfghft  A co z mobbingiem w zakładach pracy gdzie ludzi się zmusza do tyrania w soboty?Gdzie ten inspektor pracy?Morze przejechał by się pod pol skone czy pod BRW , jawnie się łamie prawo a urzędasy nic z tym nie robią , wy jesteście dla takich niewolników którzy płacą na was podatki. Czego wy się boicie?
13 lipca 2016
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
b8e-9ee
~ Zdziwieniemoje.   Przypadkowo dowiedziałam się czytając gazetę, że takie rzeczy się dzieją w naszym mieście, anonimy na Policję piszą, narzekają na urzędników w zakładach pracy itd.Być może coś w tym jest,być może zwykła ludzka złośliwość przemawia przez wiele osób. Jednak bardzo mi się podobało zdanie napisane w ten sposób--JEŻELI KTOŚ MA DOWODY CZEGOŚ CO DZIEJE SIĘ W POLICJI, POWINIEN ZAWIADOMIĆ O TYM PROKURATURĘ A NIE PISAĆ ANONIMY.TAK POSTĘPUJĄ TYLKO TCHÓRZE, NIEUCZCIWE OSOBY OCZERNIAJĄ STRÓŻY PRAWA PO ZA ICH PLECAMI, TO WSKAZUJE ŻE CZEGOŚ SIĘ BOJĄ, gdy ktoś jest pewny swojej prawdy, nie zawaha się tego udowodnić osobiście. Nie znoszę zakłamania wśród ludzi i mściwości. Policja pracuje dla nas i należy ich pracę szanować. Jeżeli są jakieś zarzuty do ich pracy, to nie anonimy pisać, bo można skrzywdzić bardzo często nie winne osoby. Trzeba odważnie udowadniać swoją prawdę w oczy. MŚCIWOŚĆ i nieuczciwość wobec niczemu winnym osobom, często wraca do was ze zdwojoną siłą, anonimy to nie jest dobry pomysł.Jeżeli ktoś pracuje nieuczciwie wobec niewinnych często osób to i tak prawda zwycięży. Czas na efekty sprawiedliwości pracuje i trzeba tylko czekać, nie można się mścić w anonimowy sposób.Na pewno napiszecie zaraz, że z POLICJĄ i PROKURATURĄ nikt jeszcze nie wygrał. A ja was zapewniam, że cierpliwością i spokojem więcej się zyskuje. Powtarzam-- Policja pracuje dla naszego bezpieczeństwa i nawet gdy czujecie się pokrzywdzeni, przez posądzenie o coś czego nie zrobiliście-- WYBACZCIE SPOKOJNIE--a prawda wasza zwycięży,niech was osądzają jeżeli jesteście pewni swojej niewinności. Niech wam ból rozrywa serce, wasze niewinne uczciwe i sprawiedliwe serce. Wasze serce czeka wielka nagroda za cierpienie, za prawdę i uczciwość wobec Boga i ludzi. Policjanci to też ludzie i też mają bardzo niewdzięczną pracę, też popełniają błędy. Szanujmy się wszyscy, a osądzajmy człowieka według prawdy udowodnionej prawdy.Niech nie cierpią niewinnie Ci, którzy walczą o sprawiedliwość i prawdę.To są normalne zdrowe osoby, nie można tych którzy piszą tutaj komentarze porównywać z psychicznie chorymi, też taki komentarz czytałam, to przykre tak oceniać swoich rodaków nie mając takiej pewności kto jest zdrowy a kto chory.Nie warto ze zdrowego człowieka próbować zrobić psychicznie chorego, bo to się kiedyś odwróci. Nie można tak postępować z niewinnie posądzonymi o przestępstwo osobami,nie mając żadnych dowodów. Nikt z nas nie wie co nam los niesie i szanujmy każdego człowieka. PRAWDA jest jedna i prawda zawsze wyjdzie na jaw, niech po latach ale wyjdzie.Pozdrawiam POLICJĘ i życzę im spokojnej służby w codziennej pracy, a rodakom naszym więcej życzliwości w sercach i szacunku dla POLICJI.NIE MOŻNA WSZYSTKICH MIERZYĆ JEDNĄ MIARKĄ. Oni zasługują na szacunek i my cywile też.Nigdy nie boję się POLICJI bo kocham sprawiedliwość i uczciwość w życiu, nie popełniam błędów a gdyby się coś zdarzyło to nigdy nie zataję prawdy--PRAWDA to moje życiowe motto.
17 września 2016
+2
-0
PL
b37-b97
~ w...  do ~ ghfghft   Czego wymagasz od innych sam podejmij interwencję. Zadzwoń , napisz, zgłoś. Ja tak zrobiłam i wygrałam.Opłaciło się.A satysfakcja z otwartego dzioba "prezesa"- coś pięknego. .
13 lipca 2016
+4
-2
PL
fa8-310
~ do-~ aza   To jak bandyta kradnie i prokurator to widzi to nic nie zrobi bo nie ma zawiadomienia o przestępstwie ?A jak inspektor jedzie obok fabryki w sobotę i widzi ,że ludzie tyrają to też d... wypnie bo nie ma zawiadomienia ?Żaden pracownik nie da zawiadomienia o tym jak go wykorzystują bo go wywala z roboty, Inspektor sam powinien się zainteresować co się dzieje , za to ma wypłatę
13 lipca 2016
+9
-1
PL
573-545
~ aza   Aby przyjechał inspektor musisz napisac skarge do PIP - sam z siebie nie przyjedzie-wyslij skargę pokaz na co cie stac
13 lipca 2016
+1
-2
PL
fa8-310
~ ghfghft   A co z mobbingiem w zakładach pracy gdzie ludzi się zmusza do tyrania w soboty?Gdzie ten inspektor pracy?Morze przejechał by się pod pol skone czy pod BRW , jawnie się łamie prawo a urzędasy nic z tym nie robią , wy jesteście dla takich niewolników którzy płacą na was podatki. Czego wy się boicie?
13 lipca 2016
+14
-1
GB
766-fdd
~ george   kolesie sprawdzili kolesi
13 lipca 2016
+14
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
w piątek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w czwartek, godzina 10:26 Biłgoraj
Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód
w piątek, godzina 08:48 Powiat
Ostrzeżenie IMGW. Na drogach może być bardzo ślisko
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
w piątek, godzina 09:05 Biłgoraj
Charytatywny pokaz baniek mydlanych
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl