Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.04.28 16:21 | aktualizacja: 2016.04.28 16:33

Anonimem w komendę policji

Mobbing wobec podwładnych, wykorzystywanie seksualne, nieuczciwe konkursy - te wszystkie zarzuty dotyczące biłgorajskiej Komendy Powiatowej Policji pojawiły się w anonimowym liście. Trwa prokuratorskie śledztwo.
Anonimem w komendę policji
Anonimem w komendę policji

Anonimowy list dotyczący biłgorajskiej jednostki, wpłynął do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W liście opisano sytuację nadużycia władzy przez przełożonych w KPP w Biłgoraju: miało tam dochodzić do wykorzystywania seksualnego, a także obsadzania stanowisk kierowniczych po nieprawidłowo przeprowadzanych konkursach. Sprawą zajmuje się także Prokuratura Rejonowa w Zamościu.

Jak informuje prokurator Bartosz Wójcik, KWP Lublin po przeprowadzonej wewnętrznej kontroli uznała, że zarzuty te są bezpodstawne i nie ma dowodów na to, że do takich zdarzeń w biłgorajskiej jednostce dochodziło. - Komenda badała sprawę pod kątem służbowym, czy doszło do złamania dyscypliny. My prowadzimy śledztwo w sprawie zaistnienia przestępstwa. Jesteśmy na etapie weryfikacji zawartych w anonimie zarzutów. Czynności, na nasze zlecenie, prowadzi także wydział Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Bartosz Wójcik, prokurator rejonowy w Zamościu. Jak dodaje prokurator trwają także czynności zmierzające do ustalenia autora listu. Biuro Spraw Wewnętrznych to jednostka, która specjalizuje się w sprawach przestępstw popełnionych przez policjantów, a także rozwija systemowe rozwiązania zapobiegające patologii w służbie.

Biłgorajskim garnizonem, liczącym ponad 150 policjantów, szefuje insp. Ryszard Piłat. Piłat zaczynał swoją służbę w Krakowie. Od 1999 r. był Komendantem Policji w Kraśniku, następnie w Opolu, skąd przeszedł do pracy w swoim rodzinnym mieście - Janowie Lubelskim. Od kwietnia 2011 r. pełni funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju.

Co o anonimie sądzi biłgorajska komenda? - Zarzuty w nim zawarte sprawdzane były przez Wydział Kontroli KWP w Lublinie, który nie stwierdził jakiegokolwiek naruszenia dyscypliny służbowej. Jesteśmy jedną z nielicznych instytucji, która ma tak rozbudowany system kontroli. Zawsze poddajemy się ocenie by wyjaśnić wszelkie niejasności. Dlatego też niezależnie od czynności wykonywanych przez KWP materiały zostały przesłane do Prokuratury by dokonała ona oceny pod względem prawno - karnym - informuje kom. Tomasz Kasprzyk, z KPP w Biłgoraju.
Jak dodaje trudno ocenić intencje autora listu. - Jedno jest pewne, funkcjonariusze z naszej jednostki są oburzeni podnoszonymi w anonimie zarzutami, które stawiają w nieuzasadniony sposób pracę biłgorajskich policjantów w złym świetle. Jeśli rzeczywiście ktoś miałby wiarygodne informacje wskazujące na naruszenie prawa to złożyłby zawiadomienie w prokuraturze - dodaje komisarz Kasprzyk.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Anonimem w komendę policji, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 11455
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
67c-d5b
~ adam  Wystarczy zainteresować się przyczynami awansu obecnej kierowniczki w Potoku Górnym i dlaczego wszyscy doświadczeni policjanci z Potoka przenieśli się do innych komórek w Policji.
28 kwietnia 2016
+20
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
63b-b13
~ znafca   Adam bój się Boga,wszyscy doświadczeni z Potoka?Byli tam jacyś?
Ty to pewnie ten najmłodszy stażem co nie pasuje do wiejskiego posterunku,nie bój,będziesz szlifował chodniki w Zamościu i jeszcze zatęsknisz za wiejską ciszą i byłą szefową.
30 kwietnia 2016
+4
-4
PL
1ec-75f
~ Facet   Banda moralistów się zebrała. Wszyscy taacyyy cnotliwi. K**** nikt nic złego nie zrobił, mandaciki płaci w terminie, przepisowo jeździ i bzyka sąsiadkę bez afery. Jak laska ma większe potrzeby to ją skosić trzeba!!! Żaden nie korzystał, co? Komuś jaj zabrakło i musiał puścić bluzgi do gazety. A może liczył na sponsoring, bo kredycik we frankach trzeba spłacać? Za to trzeba pana płaczącego polcjancika wyrzucić - won z mazgajami. A bohaterce komentarzy szklankę wody i terapię u specjalisty.
30 kwietnia 2016
+1
-0
PL
1ec-75f
~ kolega   Mieli problem koledzy, że za często łapała ich za kolano, to ją przenieśli?
30 kwietnia 2016
+1
-1
PL
1ec-75f
~ mądrala  do ~ adam   Napisz jak wiesz. W końcu pracujesz z nią! Wszyscy? - a ilu ich tam wszystkich jest?
30 kwietnia 2016
+2
-0
PL
3d5-9e7
~ z autopsji   Desant zwierzyniecki?.
30 kwietnia 2016
+7
-0
PL
1ec-75f
~ historii bieg   Któremu MISIOWI nie podobają się zmiany? Trzeba by tam pracować, żeby wiedzieć o przejściach na stanowiskach, między wydziałami, wiejskimi posterunkami itd. policjantów, ale też innych, którzy tam pracują (np.:sprzątaczka też może ci n.a.p.l.u.ć do wody na kawę). Rzucił jeden oburzony MISIO błotem i obrzucił wszystkich równo - winnych i niewinnych, tak dla prymitywnego zysku,deprecjonującego rozgłosu. Ktoś myślał, że jak zapłacił za wejście w szeregi to wielki "pan" i zarządca folwarku. A tu trafił się NOWATOR z nazwiskiem o znaczeniu historycznym (czyt. Biblia) i poparciem Sanhedrynu i wymiatać zaczął s-y-f i Orvellowskie ś.w.i.n.i.e, więc zderzył się z buntem i ksenofobicznym podejściem do swojego "nietutejszy" tzn. przeciw nam.
29 kwietnia 2016
+6
-1
PL
1ec-75f
~ historii bieg   Kolejnym razem nie wypał hipokryto z natury. Firma się obroni, wzniesie się ponad tą mieliznę, w której tkwi od wielu wielu lat, wstrzymywana przez zaślepionych żądzą władzy i materialnego zysku w.a.r.c.h.o.l.s.t.w.o z długim stażem działalności na szkodę (zatrudnionych w czasie panowania "Sasa", "Napoleona", "Iwana Groźnego"),a także tych którymi rządzi ciało. Nowator ze swoimi planami i urokliwym sprytem przeprowadzania radykalnych zmian, niczym Sejsmos wyrywa tą "u p a d ł ą komórkę" na najwyższe miejsca w rankingach sukcesów, by ostatecznie zamienić ją na spokojną i stabilną Delos. Emocje opadną każdemu według jego woli, a odpowiedzialność za słowa przyniesie obfite żniwo. Ostatnie podrygi nie dających się poskromić narcyzów i modliszek i stetryczałych odrzuconych, będą opieczętowane pod znakiem ich porażki wiekopomnej. Wszakże nie bez znaczenia są nazwiska dowodzących tą rozpędzoną machiną: otoczony wieloma legendami prefekt rzymski i przynoszący spokój benefaktor. Kończąc opis cytatem z "Medalionów" Z. Nałkowskiej "Ludzie ludziom zgotowali ten los" pozostawiam do rozważenia wszystkim fanom sensacji.
29 kwietnia 2016
+6
-1
PL
5ee-ae5
~ ak  do ~ ak   Samo stawianie mi minusów świadczy i stopniu kretynizmu i braku myślenia. To co napisalłem to prawda osobiście sprawdzona w dochodzeniu. Ja nigdy nie by£em gołosłowny jak już coś twierdzę to muszę to mieć conajmniej sprawdzone dwukrotnie.
Tępymi ciulami jesteście żeście się nie poznali na tym bandyckim szubrawcu i jego patologicznym zarządzie brwsa.
29 kwietnia 2016
+4
-1
PL
1ec-75f
~ ciekawe-ciekawe  do ~ podoba mi się stwierdzenie   Anonimy w komendzie? TEJ komendzie. No to musi się coś tam wewnątrz dziać - może taka firma w firmie jak w programie "Państwo w państwie".Przez ostatnich kilka lat dużo zmian tu zaszło. Walka o władze czy ki czort.
29 kwietnia 2016
+4
-0
PL
1ec-75f
~ ~.~.~  do ~ detektyw łodyga   Ktoś tam jeszcze pracuje z takim samym nazwiskiem? Jakieś to nie tutejsze...ale po zmianie takie biłgorajskie.
29 kwietnia 2016
+3
-1
PL
1ec-75f
~ detektyw łodyga  do ~ trzy...kropki   http://bip.bilgoraj.kpp.policja.gov.pl/211/rejestr/4182,dok.html
galarda
29 kwietnia 2016
+4
-0
PL
1ec-75f
~ kółko i krzyżyk  do ~ adam   A co masz problem s.e.k.s.i.s.t.a jesteś? Kobieta nie może szefować? Poprzenosili się, bo może też mają problem z akceptacją kobiety-kierowniczki? Urażona duma kilku policmajstrów i temat wokół kierowniczki gotowy. W KGP wiele kobiet szefuje, a w tym zad***u tacy jak ty mają pobudzoną wyobraźnię. Zaściankowy troll z Ciebie panie Adamie.
29 kwietnia 2016
+3
-5
PL
1ec-75f
~ Dartanian   Czepili się insp. Piłata - festyn zorganizował w zeszłym roku dla dzieciaków. Było zimno i wiało, ale dzieciaki zadowolone,łabędzie i koty rozdawał. Któryś wcześniejszy zrobił coś dla ludzi? Pamiętacie papierośników - to dopiero hit - 4 wspaniałych :P za czyjej kadencji to było?? Pamięta ktoś...
29 kwietnia 2016
+8
-6
PL
1ec-75f
~ trzy...kropki   Komuś argumentów zabrakło to walnął anonimem bez dowodów? W innych komendach czy urzędach mieli albo nagrania, albo fotki, a tu co - bzdury wyssane z palca? Ten aktualny Boss widocznie komuś nie spasował. A szanowna policjantka-rzecznik Wardach Milena ma zakaz komentowania?? Jak ona wcześniej się nazywała, coś na G. ? Czyżby maczała palce w tym pomówieniu, dziwne co? Powinna wiedzieć że na to też są paragrafy.
29 kwietnia 2016
+10
-3
PL
1ec-75f
~ koleś   A za czyjej kadencji poprzyjmowali KRASNALI (ten Komendant jest w Biłgoraju od 5 lat,ominęły Go te zaszczyty)i bałwanów.Patrząc na zarobki pracowników w policji czy innej budżetówce - każda sekretarka zwiewa wcześniej czy później- najkorzystniej do szkółki Policyjnej.
29 kwietnia 2016
+5
-1
PL
67c-d5b
~ leon   najlepiej spytajcie się komendanta Piłata jak to jest że ostatnie cztery sekretarki jakie pracowały przy nim i Deryle już są policjantkami i pracują pod jego dowództwem albo są na szkołach Policji. Dziwny zbieg okoliczności.
29 kwietnia 2016
+10
-7
PL
f7e-cf1
~ Fred   no kawałek scenariusza do Drogówka 2 ... gdzieś na prowincji.
28 kwietnia 2016
+8
-1
PL
67c-d5b
~ adam   Wystarczy zainteresować się przyczynami awansu obecnej kierowniczki w Potoku Górnym i dlaczego wszyscy doświadczeni policjanci z Potoka przenieśli się do innych komórek w Policji.
28 kwietnia 2016
+20
-5
PL
d50-e28
~ ak  do ~ 55555080   Jest dyskryminacja. Bo Jehowcy pociotki szubrawca i mendy Chmiela wysadzają oszczerstwami prawdziwych braciszków a sami się ustawiają .Wilki w owczych skórach fa£szybę swiadki Jehowy pajaca i durnua zrobili z fa£sxywego świadka Jehowy Chmiela.
A Chmiel Szubrawiec zaplecowa gnida oszczercza z niego on i zarząd to deprawatorzy i patologia robienia się murem na ofiary pociotków. Chmiel takich fałszywie zrobionych w cuda dobija skorumpowanymi sądami gdzie sąd prawdę ma w ***** i wrabia be to co Chmiel sądowi zaleci.
Wiecej info i bardzo chetnie te szubrawe mendy pod nr gg 9673525 .
W Biblii pisze że takie oszczercze scierwa nakarmi nimi ptaszyska 83rd.
Ja się nie boją pisać i demaskować te zaplecowe oszczercze świnie przestępcze bandy pociotków. Są grupy fałszywych świadków Jehowy co zrobili urągownie i wilczarnie i zagryzają prawdziwych świadków Jehowy.Chmiel jest patologicznym głupcem co wspiera takie bandyckie grupy a nawet bojówki na tzw jego zdaniem niepokornych.
Chmiel od 2006 nie powinien być świadkiem Jehowy do nadal to kanalia przynoszącą wstyd Bogu Jehowie.
I niech mi ktoś napisze że pisze nieprawdę to niech sobie uważa.
I zaznaczam nie jest moim zamiarem zbliżanie Chmielowi Ale nazwać się go i to co nawyrabiał. To jest deprawator i korumpator. Niekomunikatywny modliszka dobijacy zaplecowo ofiary zdegenerowanych pociotków.
Tyle i niech mnie jakiś dereń tu nie wypisuje że napisa£em nieprawdę.Suchej nitki nie zostawię.
Bywajcie zdrowi ludzie biadający ich los czeka marny.
28 kwietnia 2016
+6
-9
PL
950-7df
~ MO   Moralność w śród policjantów nie jest silną stroną,zwłaszcza u tych starszych wiekiem.
28 kwietnia 2016
+9
-3
PL
f52-617
~ wredne   za takie anonimy to powinno się w pace siedzieć, a w ogóle to po co takie anonimy brać pod uwagę ? i je sprawdzać ?
jak ktoś ma dowody to niech się ujawni, a może ma urojenia - to trzeba zbadać psychiatrycznie
28 kwietnia 2016
+12
-26
PL
f81-a38
~ 55555080   W każdym zakładzie niewolniczym jest mobbing i szantażowanie niewolników , jeżeli niewolnik ma 1200 podstawy i plus 90% premii to jest prawie drugie tyle i zawsze można mu zabrać tą premię , gdy było kiedyś 10% to już takiego bata na ludzi nie było , ja się pytam gdzie są niezapowiedziane kontrole inspektora pracy?Na Krzeszowskiej w zakładach są plany do zmuszania ludzi do tyrania w soboty ,kiedy się skończy wykorzystywanie ludzi przez braciszków?Na Foreście poza księgową w biurze sami bracia a na halach katolicy popychadła i tak wszędzie ,a o podwyżkach jakoś nie słychać , tylko syf w płucach, smród po klejach utrata słuchu ,kto nie brat a normy wyśrubowane dla robotów, stoi jehowy ze stoperem i mierzy czas jak niewolnik zapier... I niech nikt nie pisze ,że nie ma dyskryminacji ze względu na wiarę
28 kwietnia 2016
+10
-6
PL
f95-e3d
~ podoba mi się stwierdzenie   Jeśli rzeczywiście ktoś miałby wiarygodne informacje wskazujące na naruszenie prawa to złożyłby zawiadomienie w prokuraturze - dodaje komisarz Kasprzyk.
czyta
28 kwietnia 2016
+14
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
dzisiaj, 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
dzisiaj, 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Chciała sprzedać leżaczek dla dziecka. Została oszukana
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Mikołajki z OSiR
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w poniedziałek, godzina 10:10 Biłgoraj
Czujny 45-latek ujął nietrzeźwego kierowcę
dzisiaj, 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
w poniedziałek, godzina 11:58 Lubelszczyzna
Ani jednego zgonu wśród zakażonych osób na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
w sobotę, godzina 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl