Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.06.29 17:50

Jest nowy wiceprzewodniczący Rady Miasta

Po rezygnacji ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Biłgoraju Jana Tochmana konieczne było uzupełnienie składu prezydium. Radni wybrali nowego wiceprzewodniczącego podczas środowych obrad, 29 czerwca.
Jest nowy wiceprzewodniczący Rady Miasta
Jest nowy wiceprzewodniczący Rady Miasta

Jan Tochman zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Biłgoraju pod koniec stycznia br. Odpowiednie pismo w tej sprawie wpłynęło do przewodniczącego dokładnie 19 stycznia. Wcześniej jednak radny postanowił o odejściu w klubu radnych Janusza Rosłana, którego był członkiem od jesiennych wyborów samorządowych 2014 roku (startował z KWW Janusza Rosłana, reprezentuje w radzie okręg nr 10).

Od tego momentu był radnym niezależnym. Rezygnacja Jana Tochmana została przyjęta bez podejmowania w tej sprawie uchwały. Dziś, w środę, 29 czerwca, radni postanowili o uzupełnieniu składu prezydium.

Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszono kandydaturę Mirosława Tujaka, radnego zaproponowała Regina Rogowska. Grzegorz Bedoński zaproponował za to radną Renatę Sochę.

Głosowanie było tajne. Komisja skrutacyjna pracowała w składzie: Irena Polak, Tomasz Bednarz i Marek Kopacz. Protokół odczytała przewodnicząca komisji Irena Polak.

Większość radnych zagłosowała za kandydaturą Mirosława Tujaka. Otrzymał on 10 głosów, jego kontrakandydatka otrzymała 8 głosów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5745
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
558-7b9
~ i   Ta gazeta jest stronnicza kasoje wpisy ,te niewygodne ,mowiace prawde.Wolanin niemasz jaj.
3 lipca 2016
+2
-0
PL
74a-613
~ jan   Nam-podatnikom-drugi wiceprzewodniczący rady miasta jest potrzebny jak czyrak na duopie. Przewodniczący Klecha nie ma co robić bo jest jednocześnie dyrektorem LO im ONZ ale co miesiąc prawie 2 tyś zł bierze z naszych podatków.
1 lipca 2016
+4
-1
PL
74a-613
~ Wyborca   Do ,,Ja" -rzecz w tym, że to są ludzie bez żadnego honoru i samokrytyki. To tak jakby ich geny pozbawić wszelkich cech przynależnych ludziom honoru i uczciwości. A większość z nich wywodzi się z pańszczyźnianych i małorolnych chłopów, którym reforma rolna zapewniła parę morgów ziemi w ludowa władza posłała ich do szkół. To tam objawili swoje zdolności do służenia każdemu kto im da grubą kromkę chleba posmarowaną masełkiem a niekiedy z szynką. To oni obsiadali stanowiska w MO, SB, w szkolnictwie i we władzach lokalnych. Zaraz też wyrzekli się mikołajczykowskiej nazwy PSL a przemianowali się na ZSL-Zjednoczone Stronnictwo Ludowe. Nie chcieli być ,,Polskie" a chcieli być Zjednoczone tak jak ich promotor PZPR. Niektórzy mówią, że to nie było Zjednoczone Stronnictwo Ludowe ale Złajdaczone. Zaraz tez zabrali się za urabianie uczniów w szkołach organizując różne rocznice rodem z ZSRR. Rocznice Rewolucji Pażdziernikowej, Rocznice Manifestu Lipcowego, festiwale piosenki radzieckiej. Jak by przyszło któremuś z nich wspomnieć coś o Katyniu, rządzie Rzeczpospolitej na uchodzctwie albo o sowieckich łagrach opisywanych przez Sołżenicyna to oni by sobie własnymi, tępymi zębami odgryźli język. To właśnie resztki tego pokolenia przyspawało się do samorządowych stanowisk, oraz w szkolnictwie i trwa w tym opurtuniźmie, pobierając wypasione emerytury, biorąc po 10 tyś zł poborów i jeszcze diety z samorządów. Będą trwać niczym Waryński w Szlissenburgu. ,,..aż PO raz ostatni się dźwigną na boku i dokończą żywota w ostatnim krwotoku." - to z Broniewskiego bodajże...
30 czerwca 2016
+9
-1
PL
4c2-373
~ ja  do ~ maniek   a co ma piernik do wiatraka?? mowa tu o niezastąpionym dyrektorze którego poprosiło 90% nauczycieli o pozostanie(innego wyjścia nie mieli bo imienna ankieta była, inaczej podzieliłby los dyrektorki z przemysłowej:))
30 czerwca 2016
+4
-0
NO
39d-88e
~ maniek  do ~ Wyborca   Kiedyś było powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył" i było jak przekleństwo. Więc nikt inteligentny do roboty nauczyciela się nie pchał. Bo wiedza wykuta "na blachę" niewiele ma wspólnego z inteligencją. I jeżeli o nauczycielach wczesnoszkolnych nie można wiele złego powiedzieć to już o tych uczących dzieci w wieku 10+ już można. Większość z nich to nieudacznicy życiowi, którzy urodzili się pozbawieni umiejętności myślenia logicznego. Ich mózgi natomiast są doskonale przystosowane do zapamiętywania regółek z książek oraz wykonywania prostych poleceń szefa bez jakiegokolwiek zastanawiania się czy robią dobrze czy też źle. Dlatego w tej grupie zawodowej jest tak mało osób z prawdziwym powołaniem. Jednak największą wadą tych ludzi to wrodzona zachłanność a że nie mają talentu a co wiąże się z innymi możliwościami, to pchają się do polityki - tam wystarczy znaleźć sobie "przywódcę" i wykonywać ślepo jego rozkazy. A takie pozerstwo to oni już opanowali do perfekcji w swojej "pracy" zawodowej.
30 czerwca 2016
+6
-5
PL
74a-613
~ Wyborca   Do Biłgorajaka- ty taki Biłgorajak ja kosmonauta. Człowieku to Maniek Klecha siedemdziesięcioletni dyr LO im ONZ. PObiera emerytury ponad 60 tyś zł, osiemdziesiąt tyś poborów jako dyr LO i jeszcze dodatkowo zgarnia ponad 20 tyś zł jako przewodniczący rady miasta / wszystko dochody roczne/ Starosta nomen omen też Maniek z Partii Szubrawców Ludowych /PSL/ przedłużył mu kontrakt na dyrektorowanie na następne 5 lat bo podobno znają się jeszcze w czasach Bieruta i wczesnego Gomółki. Razem zawieszali w urzędach i szkołach portrety Cyrankiewicza. Przecież w Biłgoraju to na stanowiskach sami nauczyciele. Taki typ charakteru. Rosłan- bakałarz od j. niemieckiego. Klecha- fizyk równy Einsztajnowi. Wiekszość radnych w radach gmin i w starostwie też nauczyciele. A prawie wszyscy to specjaliści od WF-u lub nauczyciele na warsztatach szkolnych. Np. radny Łęcki, byli radni co ich juz wykopaliśmy z POsadek- Kurzyna, Ferens itd to nauczyciele-geniusze. Biłgorajak a nie wie kto jest kto.
30 czerwca 2016
+8
-3
PL
280-d16
~ Jasio   Bardzo dobra kandydatura !
29 czerwca 2016
+5
-12
PL
30a-b00
~ Biłgorajak   A ten w środku, to kto?
29 czerwca 2016
+1
-1
PL
9d5-039
~ lol   Ale jaja. Opozycja już niedługo będzie rządzić.
29 czerwca 2016
+4
-3
PL
30b-d40
~ Morwa   Dalej głosujcie na Rosłana i Tujaka hahaha
29 czerwca 2016
+7
-5
PL
f65-1a5
~ bystrzak   toż to Brexit po biłgorajsku
29 czerwca 2016
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
23 września 2023 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl