Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.31 08:43

Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki

Radni powiatowi nie zgodzili się na zmianę warunków zatrudnienia radnej Beaty Strzałki. Rada Powiatu przedstawione argumenty oceniła jako niewystarczające, a zmianę jako utrudnienie w wykonywaniu obowiązków wynikających z posiadanego mandatu radnej powiatowej.
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki

4 maja br. do Przewodniczego Rady Powiatu w Biłgoraju wpłynął wniosek wraz z załącznikiem w trybie art. 22 ust. 2 Ustawy o samorządzie powiatowym, o wyrażenie zgody na zmianę warunków pracy z radną Beatą Strzałką zatrudnioną w oddziale Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Biłgoraju. Wniosek został podpisany przez prezesa Zarządu SKOK im. Franciszka Blachnickiego z siedzibą w Zamościu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zmiana stosunku pracy z samorządowym radnym wymaga wcześniejszej zgody Rady, w której tenże zasiada. Rada ma obowiązek odmówienia takiej zgody w przypadku, gdyby wniosek związany był z wykonywaniem przez radnego mandatu. Chodzi o uniknięcie przypadków wywierania nacisków politycznych poprzez groźbę zwolnienia z pracy.

Zarządu SKOK-u wnosił o wyrażenie zgody na dokonanie wypowiedzenia zmieniającego wynikających z umowy o pracę warunków pracy radnej Beaty Strzałki, poprzez zmianę miejsca zatrudnienia z Biłgoraja na Zamość oraz zmianę stanowiska pracy z koordynatora oddziału na radce ds. usług - kasjera. Zmiany spowodowane są likwidacją biłgorajskiego oddziału. Jego pracownica i radna powiatowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, pracuje w SKOK-u od 9 lat. Ponadto jest także wiceprezesem Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej.

- Rada Powiatu po zapoznaniu się z argumentami oceniła je jako niewystarczające powody do wyrażenia zgody na zmianę warunków zatrudnienia i w tym brzmieniu przedstawiamy uchwałę - mówił przewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Paterak.
W uzasadnieniu decyzji rada zwróciła uwagę na łączenie przez radną obowiązków zawodowych z obowiązkami społecznymi, wynikającymi z pełnienia funkcji radnej. Podkreślano, że Beata Strzałka bierze regularnie udział w sesjach Rady Powiatu, oraz w posiedzeniach komisji merytorycznych powołanych przez Radę Powiatu. Jest aktywną radną, a ponadto wiceprezesem SZRiPS oraz udziela się na Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego.

W uzasadnieniu do uchwały zaznaczono także, że wypełniając obowiązki art. 21 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, radna utrzymuje stała więź z mieszkańcami, przyjmując zgłaszane postulaty i przedstawiając je do rozważenia radzie, w formie składanych interpelacji. - Należy zaznaczyć, że miejscem zamieszkania, miejscem wykonywania pracy i innych czynności życiowych radnej Beaty Strzałki jest Miasto Biłgoraj, jednocześnie siedziba Powiatu Biłgorajskiego, w którym radna objęła mandat. Zaproponowane nowe miejsce wykonywania pracy w Zamościu oddalonym o około 50 kilometrów zdecydowanie negatywnie wpłynie na wykonywanie obowiązków wynikających z posiadanego mandatu radnej powiatowej, a wręcz utrudni jej udział w pracach organów Powiatu, do których została wybrana - napisano w uzasadnieniu do uchwały .

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Rada Powiatu w Biłgoraju nie znalazła podstaw do podjęcia uchwały o wyrażeniu zgody na dokonanie wypowiedzenia zmieniającego warunki pracy radnej Rady Powiatu Beacie Strzałce.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7146
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
d13-d15
~ danek  A to będzie miało takie znaczenie,jak ma się rozwój pingwinów na wpływ kolarstwa szosowego w mozambiku,rada powiatu niech poprowadzi ten skok w Biłgoraju i wtedy będzie skuteczność,relikt ,skostniałość systemu,nijak to się ma do realiów.
31 maja 2016
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
f26-61e
~ g   polskie chore prawo , nawet prości radni nie do ruszenia ? zgroza
1 czerwca 2016
+1
-0
PL
74a-613
~ Ja   Klika radnych mocno się trzyma. Krążą słuchy, że w momencie uzyskania mandatu radnego miejscowa mafia samorządowa-niezależnie z której opcji partyjnej- dokonuje nowego radnego przyjęcia do lokalnej samorządowej mafii. W tej ceregieli bierze udział miejscowy Al Capone, który obdziela rodzinę radnego etatami, żeby go przekupić. To widać jak na dłoni, gdy dochodzi do tego, że pracodawca chce się pożegnać z obibokiem który nie sprawdza się w pracy. Tak było w kadencjach poprzednich, gdy radni nie zgadzali się na wygaśnięcie mandatu radnego damskiemu bokserowi z PIS-u, którego zaciekle bronił lektor Radia Maryja. Tak było z Furlepą, któremu rada powiatu w terminie ustawowym nie zdążyła wydać opinii co do jego zatrudnienia w OSiR-ze. Tak jest ze Strzałkową. Agencja SKOKU w Biłgoraju przynosi straty firmie ale Strzałkowa pracować musi, bo dieta radnej w wysokości ponad 1600 zł jej do przeżycia nie wystarczy. To teraz SKOK bedzie musiał dalej ją zatrudniać przez 3 lata do końca kadencji. Będzie oddziałem jednoosobowym, przy jednym biurku. I będzie dla siebie dyrektorem, kierownikiem i pracownikiem. I sama siebie będzie nadzorować i wypłacać pobory. A udziałowcy SKOK-u będą na nią się składać swoimi udziałami w SKOK-ach. Bo Przecież SKOK-i to jest twór PIS-owski tylko pieniądze tam ulokowane na lokatach i kontach to jest forsa obywateli, którzy nieświadomi niczego finansują ten PIS-oland. Jak Tokarski ze swoją kliką z Partii Szubrawców Ludowych tak ją broni to może zatrudni ją w swej plantacji POrzeczek jako dyrektora albo radny- właściciel tartaku- zrobi z niej dyrektora w swej firmie. Kiedy w Polsce pojawi się jakiś dyktator co zrobi zamach stanu i tę samorządową hołotę zamknie w obozie reedukacyjnym ?
1 czerwca 2016
+6
-3
PL
d4d-3d0
~ abc   Tak w ogóle to takie opiniowanie przez radę kwestii zwolnienia pracownika jest dla mnie czymś dziwnym.
Czy partia musi się wszędzie pchać?
Nawet pracodawcy będą mówić kiedy może a kiedy nie zwolnić pracownika.
Nawet jakby taki pracownik nie dawał sobie rady na stanowisku, olewał sobie pracę, czy robił przekręty, to co tam pracodawca może wiedzieć, partia zawsze wie lepiej.
W Polsce jest ponad 47 tysięcy radnych różnych szczebli, no i co? Mają wszyscy być świętymi krowami nie do zwolnienia?
Bo bądźmy szczerze partyjni koledzy praktycznie zawsze wydadzą opinię negatywną, bo zawsze na siłę jakieś argumenty można wymyślić na obronę takiego radnego.
Jak w gospodarce centralnie planowanej, partia będzie mówiła pracodawcy co ma robić.
31 maja 2016
+8
-1
US
6a3-333
~ ///   To uzasadnienie rady jest dośc mocno naciągane i nigdzie nie ma konkrtnego odniesienia do podstawy prawnej na którą wcześniej się powołują, a która mówi:
"Rada Powiatu odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku pracy są zdarzenia związane w wykonywaniem mandatu radnego"
Rada powiatu nie podała żadnych konkretnych dowodów, że zmiana stosunku pracy ma związek z wykonywaniem funkcji radnego.
Poza tym raczej nie wygląda na to, żeby ta zmiana miała podłoże polityczne. Przecież SKOKi i PiS, żyją w symbiozie.
No, ale w sumie nie ma to większego znaczenia, bo taka zgoda/jej brak nic nie zmiania. Pracodawca i tak może zrobić co chce. W przypadku radnego Furlepy też rada nie wyraziła zgody na zwolnienie, a jak się skończyło każdy wie.
Radna może pójść do sądu pracy, ale tam musiała by dośc rzeczowo i konkretnie udowodnić, że zmiana stosunku pracy miała związek z pełnieniem funkji radnej.
31 maja 2016
+9
-1
PL
d13-d15
~ danek   A to będzie miało takie znaczenie,jak ma się rozwój pingwinów na wpływ kolarstwa szosowego w mozambiku,rada powiatu niech poprowadzi ten skok w Biłgoraju i wtedy będzie skuteczność,relikt ,skostniałość systemu,nijak to się ma do realiów.
31 maja 2016
+13
-0
PL
d74-3f1
~ seba   Typowa złośliwość. Pozdrawiam.
31 maja 2016
+3
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
20 czerwca 2020 Biłgoraj
Wielkie oberwanie chmury
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
20 czerwca 2020 Biłgoraj
VII Bieg Sitarski
100 zawodników wzięło udział w tegorocznej, siódmej edycji Biegu Sitarskiego, który zorganizowano w sobotnie popołudnie, 20 czerwca nad zalewem Bojary w Biłgoraju. W tym roku ze względu na stan epidemii bieg odbył się w dwóch formach: fizycznej i wirtualnej.
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
w środę, godzina 11:05 Biłgoraj
Przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu biłgorajskiego [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w sobotę, godzina 09:17 Biłgoraj
Dekarze z ZSBiO wyróżnieni
w poniedziałek, godzina 11:06 Komodzianka
Motocyklista wiózł dziecko. Nie zapanował nad pojazdem
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
we wtorek, godzina 11:09 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarła kobieta zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
w sobotę, godzina 17:41 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
we wtorek, godzina 15:01 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
25 czerwca 2020 Biłgoraj
Wypadek podczas remontu budynku Urzędu Miasta [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 09:30 Tereszpol
Szczęśliwy finał poszukiwań
w poniedziałek, godzina 10:07 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
23 czerwca 2020 Biłgoraj
Strażacy rozkładają rękaw przeciwpowodziowy nad zalewem
w sobotę, godzina 07:03 Powiat
Ruszyły wypłaty "solidarnościowego" z ZUS
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl