Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.05.31 08:43

Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki

Radni powiatowi nie zgodzili się na zmianę warunków zatrudnienia radnej Beaty Strzałki. Rada Powiatu przedstawione argumenty oceniła jako niewystarczające, a zmianę jako utrudnienie w wykonywaniu obowiązków wynikających z posiadanego mandatu radnej powiatowej.
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki

4 maja br. do Przewodniczego Rady Powiatu w Biłgoraju wpłynął wniosek wraz z załącznikiem w trybie art. 22 ust. 2 Ustawy o samorządzie powiatowym, o wyrażenie zgody na zmianę warunków pracy z radną Beatą Strzałką zatrudnioną w oddziale Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Biłgoraju. Wniosek został podpisany przez prezesa Zarządu SKOK im. Franciszka Blachnickiego z siedzibą w Zamościu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zmiana stosunku pracy z samorządowym radnym wymaga wcześniejszej zgody Rady, w której tenże zasiada. Rada ma obowiązek odmówienia takiej zgody w przypadku, gdyby wniosek związany był z wykonywaniem przez radnego mandatu. Chodzi o uniknięcie przypadków wywierania nacisków politycznych poprzez groźbę zwolnienia z pracy.

Zarządu SKOK-u wnosił o wyrażenie zgody na dokonanie wypowiedzenia zmieniającego wynikających z umowy o pracę warunków pracy radnej Beaty Strzałki, poprzez zmianę miejsca zatrudnienia z Biłgoraja na Zamość oraz zmianę stanowiska pracy z koordynatora oddziału na radce ds. usług - kasjera. Zmiany spowodowane są likwidacją biłgorajskiego oddziału. Jego pracownica i radna powiatowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, pracuje w SKOK-u od 9 lat. Ponadto jest także wiceprezesem Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej.

- Rada Powiatu po zapoznaniu się z argumentami oceniła je jako niewystarczające powody do wyrażenia zgody na zmianę warunków zatrudnienia i w tym brzmieniu przedstawiamy uchwałę - mówił przewodniczący Rady Powiatu, Kazimierz Paterak.
W uzasadnieniu decyzji rada zwróciła uwagę na łączenie przez radną obowiązków zawodowych z obowiązkami społecznymi, wynikającymi z pełnienia funkcji radnej. Podkreślano, że Beata Strzałka bierze regularnie udział w sesjach Rady Powiatu, oraz w posiedzeniach komisji merytorycznych powołanych przez Radę Powiatu. Jest aktywną radną, a ponadto wiceprezesem SZRiPS oraz udziela się na Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego.

W uzasadnieniu do uchwały zaznaczono także, że wypełniając obowiązki art. 21 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, radna utrzymuje stała więź z mieszkańcami, przyjmując zgłaszane postulaty i przedstawiając je do rozważenia radzie, w formie składanych interpelacji. - Należy zaznaczyć, że miejscem zamieszkania, miejscem wykonywania pracy i innych czynności życiowych radnej Beaty Strzałki jest Miasto Biłgoraj, jednocześnie siedziba Powiatu Biłgorajskiego, w którym radna objęła mandat. Zaproponowane nowe miejsce wykonywania pracy w Zamościu oddalonym o około 50 kilometrów zdecydowanie negatywnie wpłynie na wykonywanie obowiązków wynikających z posiadanego mandatu radnej powiatowej, a wręcz utrudni jej udział w pracach organów Powiatu, do których została wybrana - napisano w uzasadnieniu do uchwały .

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności Rada Powiatu w Biłgoraju nie znalazła podstaw do podjęcia uchwały o wyrażeniu zgody na dokonanie wypowiedzenia zmieniającego warunki pracy radnej Rady Powiatu Beacie Strzałce.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rada Powiatu nie zgodziła się na zmianę warunków pracy Beaty Strzałki, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8132
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
d13-d15
~ danek  A to będzie miało takie znaczenie,jak ma się rozwój pingwinów na wpływ kolarstwa szosowego w mozambiku,rada powiatu niech poprowadzi ten skok w Biłgoraju i wtedy będzie skuteczność,relikt ,skostniałość systemu,nijak to się ma do realiów.
31 maja 2016
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
f26-61e
~ g   polskie chore prawo , nawet prości radni nie do ruszenia ? zgroza
1 czerwca 2016
+1
-0
PL
74a-613
~ Ja   Klika radnych mocno się trzyma. Krążą słuchy, że w momencie uzyskania mandatu radnego miejscowa mafia samorządowa-niezależnie z której opcji partyjnej- dokonuje nowego radnego przyjęcia do lokalnej samorządowej mafii. W tej ceregieli bierze udział miejscowy Al Capone, który obdziela rodzinę radnego etatami, żeby go przekupić. To widać jak na dłoni, gdy dochodzi do tego, że pracodawca chce się pożegnać z obibokiem który nie sprawdza się w pracy. Tak było w kadencjach poprzednich, gdy radni nie zgadzali się na wygaśnięcie mandatu radnego damskiemu bokserowi z PIS-u, którego zaciekle bronił lektor Radia Maryja. Tak było z Furlepą, któremu rada powiatu w terminie ustawowym nie zdążyła wydać opinii co do jego zatrudnienia w OSiR-ze. Tak jest ze Strzałkową. Agencja SKOKU w Biłgoraju przynosi straty firmie ale Strzałkowa pracować musi, bo dieta radnej w wysokości ponad 1600 zł jej do przeżycia nie wystarczy. To teraz SKOK bedzie musiał dalej ją zatrudniać przez 3 lata do końca kadencji. Będzie oddziałem jednoosobowym, przy jednym biurku. I będzie dla siebie dyrektorem, kierownikiem i pracownikiem. I sama siebie będzie nadzorować i wypłacać pobory. A udziałowcy SKOK-u będą na nią się składać swoimi udziałami w SKOK-ach. Bo Przecież SKOK-i to jest twór PIS-owski tylko pieniądze tam ulokowane na lokatach i kontach to jest forsa obywateli, którzy nieświadomi niczego finansują ten PIS-oland. Jak Tokarski ze swoją kliką z Partii Szubrawców Ludowych tak ją broni to może zatrudni ją w swej plantacji POrzeczek jako dyrektora albo radny- właściciel tartaku- zrobi z niej dyrektora w swej firmie. Kiedy w Polsce pojawi się jakiś dyktator co zrobi zamach stanu i tę samorządową hołotę zamknie w obozie reedukacyjnym ?
1 czerwca 2016
+6
-3
PL
d4d-3d0
~ abc   Tak w ogóle to takie opiniowanie przez radę kwestii zwolnienia pracownika jest dla mnie czymś dziwnym.
Czy partia musi się wszędzie pchać?
Nawet pracodawcy będą mówić kiedy może a kiedy nie zwolnić pracownika.
Nawet jakby taki pracownik nie dawał sobie rady na stanowisku, olewał sobie pracę, czy robił przekręty, to co tam pracodawca może wiedzieć, partia zawsze wie lepiej.
W Polsce jest ponad 47 tysięcy radnych różnych szczebli, no i co? Mają wszyscy być świętymi krowami nie do zwolnienia?
Bo bądźmy szczerze partyjni koledzy praktycznie zawsze wydadzą opinię negatywną, bo zawsze na siłę jakieś argumenty można wymyślić na obronę takiego radnego.
Jak w gospodarce centralnie planowanej, partia będzie mówiła pracodawcy co ma robić.
31 maja 2016
+8
-1
US
6a3-333
~ ///   To uzasadnienie rady jest dośc mocno naciągane i nigdzie nie ma konkrtnego odniesienia do podstawy prawnej na którą wcześniej się powołują, a która mówi:
"Rada Powiatu odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku pracy są zdarzenia związane w wykonywaniem mandatu radnego"
Rada powiatu nie podała żadnych konkretnych dowodów, że zmiana stosunku pracy ma związek z wykonywaniem funkcji radnego.
Poza tym raczej nie wygląda na to, żeby ta zmiana miała podłoże polityczne. Przecież SKOKi i PiS, żyją w symbiozie.
No, ale w sumie nie ma to większego znaczenia, bo taka zgoda/jej brak nic nie zmiania. Pracodawca i tak może zrobić co chce. W przypadku radnego Furlepy też rada nie wyraziła zgody na zwolnienie, a jak się skończyło każdy wie.
Radna może pójść do sądu pracy, ale tam musiała by dośc rzeczowo i konkretnie udowodnić, że zmiana stosunku pracy miała związek z pełnieniem funkji radnej.
31 maja 2016
+9
-1
PL
d13-d15
~ danek   A to będzie miało takie znaczenie,jak ma się rozwój pingwinów na wpływ kolarstwa szosowego w mozambiku,rada powiatu niech poprowadzi ten skok w Biłgoraju i wtedy będzie skuteczność,relikt ,skostniałość systemu,nijak to się ma do realiów.
31 maja 2016
+13
-0
PL
d74-3f1
~ seba   Typowa złośliwość. Pozdrawiam.
31 maja 2016
+3
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 12:19 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
dzisiaj, 08:35 Józefów
Kąpielisko zamknięte. W wodzie wykryto enterokoki
dzisiaj, 08:17 Powiat
Goraj i Łukowa z dotacją na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych
23 lipca 2021 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w piątek, godzina 13:54 Aleksandrów
Wjechała do rowu
w piątek, godzina 11:01 Ruda Solska
Wpadł przez brak kasku
w środę, godzina 08:15 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Targi ślubne w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:22 Długi Kąt
W powiecie biłgorajskim spadł kilkucentymetrowy grad
23 lipca 2021 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w czwartek, godzina 13:22 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 10:32 Biłgoraj
Kolizja na światłach
24 lipca 2021 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w piątek, godzina 08:23 Frampol
Dyrektor MGOK we Frampolu odchodzi na emeryturę. Kto zajmie jego miejsce?
we wtorek, godzina 06:55 Biłgoraj
Zaginęła mieszkanka Andrzejówki [AKTUALIZACJA]
20 lipca 2021 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w czwartek, godzina 09:15 Powiat
Ile osób zaszczepiono w szczepieniobusie?
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować [AKTUALIZACJA]
21 lipca 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w czwartek, godzina 23:50 Biłgoraj
Przyjaciele Sztukmistrza dotarli do Biłgoraja
w piątek, godzina 11:20 Lubelszczyzna
2 osoby z powiatu zakażone koronawirusem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl