Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
Zderzenie osobówki z motocyklistą [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Wniosku o odwołanie starosty nie było...
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2016.01.31 11:23

Wniosku o odwołanie starosty nie było...

… bo być nie mogło - nie minął jeszcze ustawowy termin, aby można było nad nim głosować. Nie było też dyskusji na ten temat. Podczas ostatniej sesji rady powiatu radny Henryk Paska domagał się odczytania wniosku, jednak przewodniczący Kazimierz Paterak nie wyraził na to zgody.
Wniosku o odwołanie starosty nie było...
Wniosku o odwołanie starosty nie było...

31 grudnia został złożony wniosek o odwołanie starosty. Pisaliśmy o tym w artykule: Noworoczny "prezent" dla starosty - wniosek o odwołanie. Podczas ostatniej sesji rady powiatu w dniu 28 stycznia temat odwołania powrócił. Nie został ujęty w samym porządku obrad, gdyż wniosek nie mógł jeszcze być poddany pod głosowanie. Ustawa o samorządzie powiatowym precyzuje, że głosowanie nad odwołaniem ma odbyć się na kolejnej sesji po zgłoszeniu wniosku, nie wcześniej jednak, niż po upływie miesiąca.

Sprawę odwołania starosty próbował przywołać radny Henryk Paska, argumentując potrzebę odczytania wniosku zainteresowaniem wyborców. - W związku z tym, że 31 grudnia wpłynął wniosek do rady powiatu, mam liczne zapytania od mieszkańców, czy jest to prawda czy nie. Aby rozwiać te wątpliwości prosiłbym pana przewodniczącego, by przedstawić temat pomiędzy punktami obrad - mówił na początku sesji radny Henryk Paska, jeden z sygnatariuszy wniosku, dodając że władze powiatu powinny przedstawić jego treść wraz z uzasadnieniem i "nie zamiatać sprawy pod dywan".

Do przedstawienia wniosku i dyskusji nad nim nie dopuścił przewodniczący rady Kazimierz Paterak. Przypomnijmy, że wniosek oprócz czterech radnych opozycyjnych podpisało trzech członków klubu PSL w radzie powiatu. Dwaj z nich należą do partii ludowców. Dlatego przewodniczący odniósł się nie do samej merytorycznej treści wniosku, a raczej do jego politycznego kontekstu, podkreślając, że informacja o wpłynięciu takiego pisma jest powszechnie znana. - Wniosek ten jest efektem pewnego kryzysu, jaki powstał w klubie radnych PSL, dotyczącego nie negatywnej oceny pracy starosty czy zarządu, ale problemu z realizacją uzgodnień, jakie zostały zawarte w roku ubiegłym pomiędzy radnymi klubu PSL. Ten kryzys w klubie PSL rozlał się na forum rady powiatu - odpowiadał przewodniczący Kazimierz Paterak podkreślając, że wniosek zostanie poddany pod głosowanie, a jego wynik podzieli radę. Może to, jego zdaniem, źle wpłynąć na przyszłe prace rady. Jak wyjaśniał przewodniczący, Krzysztof Hetman, szef ludowców na Lubelszczyźnie, podjął próbę polubownego rozwiązania kryzysu w kręgu radnych PSL. W ciągu najbliższego tygodnia prowadzone będą rozmowy w klubie, a jeśli nie przyniosą one rezultatu, to w najbliższym czasie zostanie zwołana sesja nadzwyczajna na której wniosek o odwołanie będzie głosowany.

Radny Henryk Paska nie czuł się usatysfakcjonowany tymi wyjaśnieniami i stwierdził, że wewnętrzne sprawy PSL to kwestie partii, natomiast wniosek o odwołanie jest sprawą formalną, której należy nadać odpowiedni bieg urzędowy, bez względu jakie będą dalsze jej losy. - Skoro wymagana ilość radnych podpisała się pod wnioskiem, to uważam, że procedura powinna być dopełniona na tej sesji - mówił radny Paska i dodał, że jeśli przewodniczący nie odczyta wniosku, to klub radnych PiS zwoła kolejną sesję w trybie nadzwyczajnym, a nawet podejmie kroki zgłoszenia łamania prawa przez przewodniczącego. Kazimierz Paterak pozostał przy swoim zdaniu i wniosek nie został odczytany na forum rady.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wniosku o odwołanie starosty nie było..., 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
RED. dodany
 
Odsłon: 2853
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
6fe-ede
~ vhy  Czy Tokarski dla PSL w Biłgoraju to jest jak Mojżesz dla Żydów? Czego się tak boicie zmian?Chyba tylko tego się boicie że jak jeden stary dziad poleci to z nim i inni , bo żaden dziadyga nigdy młodego nie poprze i partie tu nie mają nic do rzeczy tu jest konflikt pokoleń, staruch nie chcą od koryta odejść ,trzeba umieć ze sceny zejść
31 stycznia 2016
+27
-3
DK
d03-977
~ Bilgorajanin  Dziwie sie radnym /ale tu obawa o kase dla siebie /ze boja sie dokonac odwaznej decyzji -juz dawno /o ile ma honor starosta /powinien odejsc -ludzie w tym wieku i ta mobilnoscia umyslu to tylko pomoc i zabawa z wnukami
Bedac mieszkancem Bilgoraja i powiatu wstydze sie i za Staroste i radnych za to co robicie
31 stycznia 2016
+18
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
37b-431
~ niko444  do ~ vhy   Bilgoraj mial juz jednego mlodego ,smród tylko po sobie zostawil i rachunki hotelowe do zaplaty .Dziekuje,wole starego sprawdzonego bez burzy hormonów..
3 lutego 2016
+1
-0
PL
a9f-11c
~ wyborca PIS   Paska nie rób z ludzi idiotów, najpierw niby to wnioskujesz o odwołanie starosty a jak przyszło do głosowania nad budzetem starosty to się wstrzymałeś. Myślisz że ciemny lud to kupi? Powiedz co cie łączy z PSL??
1 lutego 2016
+1
-2
PL
a4b-721
~ Hejter   Całe starostwo jest do przewietrzenia. Za duża w nim pajęczyna rodzinno-kolesiowsko-partyjna. Istna klika.
31 stycznia 2016
+5
-2
PL
bb2-f97
~ Ja   Żaden ZSL-PSL-owiec nie wystąpi przeciwko Tokarskiemu. Razem szpiclowali dla PZPR, razem łapówki brali za przydział ciągników i maszyn rolniczych. Razem dzielili sznurek do snopowiązałek i razem jedli darmowy bigos w GS-owskich knajpach. Czy taki Banak-kapuś SB, dokumenty w IPN- wystapi przeciwko starocie?
31 stycznia 2016
+8
-3
PL
5f1-1fb
~ seba   Sprawę przeciągają w czasie by się ''rozmyła''. Pozdrawiam.
31 stycznia 2016
+10
-1
CH
9ea-8ae
~ janek   Heniu załap sie tam na starostę a jak jak wrócę z zagranicy to przyjde pytać o robotę a nóz coś dla mnie będziesz miał .Pozdrowionka od gorszego sortu polaków.
31 stycznia 2016
+3
-3
PL
ee1-f3e
~ M.   Radni Paska i Borowiec z PiS wstrzymali się w głosowaniu budżetu. Teraz chcą odwoływać starostę a budżet im się podoba? Co oni robią w PiS?
31 stycznia 2016
+4
-4
DK
d03-977
~ Bilgorajanin   Dziwie sie radnym /ale tu obawa o kase dla siebie /ze boja sie dokonac odwaznej decyzji -juz dawno /o ile ma honor starosta /powinien odejsc -ludzie w tym wieku i ta mobilnoscia umyslu to tylko pomoc i zabawa z wnukami
Bedac mieszkancem Bilgoraja i powiatu wstydze sie i za Staroste i radnych za to co robicie
31 stycznia 2016
+18
-2
PL
6fe-ede
~ vhy   Czy Tokarski dla PSL w Biłgoraju to jest jak Mojżesz dla Żydów? Czego się tak boicie zmian?Chyba tylko tego się boicie że jak jeden stary dziad poleci to z nim i inni , bo żaden dziadyga nigdy młodego nie poprze i partie tu nie mają nic do rzeczy tu jest konflikt pokoleń, staruch nie chcą od koryta odejść ,trzeba umieć ze sceny zejść
31 stycznia 2016
+27
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl