Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2015.11.10 09:15 | aktualizacja: 2015.11.10 09:26

Świętuj aktywnie

Już jutro będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Poza oficjalnymi obchodami odbędą się też inne wydarzenia, w wśród nich: I Biłgorajski Bieg Niepodległościowy, Jesienna Biesiada Kulturalna, rajd rowerowy, czy koncert pieśni patriotycznych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Świętuj aktywnie
Świętuj aktywnie

11 listopada obchodzimy 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zorganizowane zostaną uroczystości miejskie. O godz. 9 zaplanowana jest msza św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele pw. WNMP. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują z Orkiestrą Dętą im. Czesława Nizio pod Pomnik Jubileuszowy na Placu Wolności. O historii będzie mówił dr Adam Balicki. Na zakończanie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

W ramach obchodów Święta Niepodległości wieczorem, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, odbędzie się koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne i przeboje lat 20. Na scenie BCK wystąpi zespół Impressja. Podczas pierwszej części koncertu będzie można posłuchać najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych m.in: "Pierwsza Brygada", "Pierwsza Kadrowa", "Ułani, malowane dzieci", natomiast druga część to piosenki znanych polskich wokalistów: H. Ordonówny, M. Fogga, Z. Pogorzelskiej czy A. Żabczyńskiego. Rozpoczęcie o godz. 19.

Tego dnia zaplanowano także Biłgorajski Rowerowy Rajd Niepodległościowy. Uczestnicy zbiorą się o godz. 10:30 na Placu Wolności, tuż przed Urzędem Miasta. Rowerzyści pokonają trasę: Biłgoraj - Sól - Kolonia Sól - Dąbrowica - Biłgoraj. Łącznie przejadą ok. 25 km. Odbędzie się też ognisko turystyczne przy Trakcie Janowskim. Organizatorem jest PTTK o/Biłgoraj.

Wójt gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury oraz zajazd Na Rozdrożu zapraszają na XX Jesienną Biesiadę Kulturalną. Wydarzenie rozpocznie się od mszy św., która zaplanowana jest na godz. 13. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in: patriotyczny montaż słowno-muzyczny, konkursowe prezentacje gminnych zespołów, koncert kapeli Kalina Folk, zabawa z zespołem Volveremos.

Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie wystąpi podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości we Frampolu. Na koncercie okolicznościowym zaprezentują się także chór mieszany i uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Organizatorami uroczystości są: Burmistrz Frampola, Parafia p.w. Św. Jana Nepomucena, Samorządowy Zespół Szkolny i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu.

W środę, 11 listopada, zorganizowany zostanie także I Biłgorajski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartują o godz. 18 z Parku Solidarności. Trasa biegu będzie wiodła przez ul. Zamojską, ul. Leśną, ul. Poniatowskiego, obwodnicę północną, Al. Jana Pawła II, ul. Tarnogrodzką, ul. Kościuszki. Meta usytuowana będzie także w Parku Solidarności. Organizatorem wydarzenia będzie inicjatywa Biłgoraj Biega.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Świętuj aktywnie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2825
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
63b-b97
~ kibic  do ~ kibic   I warto było pojechać, bo Łada wygrała 2:0 i została liderem ligi na koniec rundy jesiennej:). Gratulacje!
12 listopada 2015
+1
-0
PL
6e0-d51
~ Polak   Uczciłem dzisiaj wszystkich walczących o wolność naszą którzy polegi abyśmy żyli w wolnym i bezpiecznym kraju ,to co się dzieje teraz w polsce woła o pomste do nieba walka tylko o koryto władze i nic więcej napewno nie o taką Polskę oni walczyli!!!
11 listopada 2015
+1
-0
PL
457-670
~ Hejter  do ~ młody   Nie jesteśmy krajem niepodległym, nie ma co świętować. Kiedyś jeździliśmy po wytyczne do Moskwy, teraz dyktuje nam Bruksela. Co to za wolność, gdy we własnym domu nie mogą obowiązywać prawa tego domu, tylko prawa sąsiadów? Jesteśmy także zniewoleni przez rozpasanych polityków, którzy nie dość, że obrastają w tłuszcz - za nasze, to jeszcze pławią się w rozdawnictwie - chętnie dają naszą kasę biedocie, cwaniakom, życiowo niezaradnym i politycznym pomagierom. Co wieczór modlę się: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".
11 listopada 2015
+2
-1
PL
ae1-b49
~ ytutyt   W 1848 roku w powstaniu Krakowskim Zbrodnia bez kary
Główni inspiratorzy rzezi galicyjskiej otrzymali od rządu austriackiego ordery i nagrody pieniężne. Nikogo do odpowiedzialności nie pociągnięto, a w sądach wszystkie sprawy
skierowane przeciwko chłopom mordercom umarzano. Na rozkaz gubernatora Kriega księża zostali przez biskupów zobowiązani do udzielania rozgrzeszenia wszystkim uczestnikom mordów. Rozgrzeszano nie tylko z dokonanych już morderstw, ale także z tych, które zamierzano dopiero popełnić.Macie chłopów kochających kraj, ich obchodzą dopłaty ziemia i lasy dla nich zabijali ,czemu się o tym nie pisze?Czemu mieszczanom nie dawano lasów?
11 listopada 2015
+2
-0
PL
63b-b97
~ kibic   A o 13:00 w Różańcu Łada Biłgoraj będzie grała mecz z tamtejszym Gromem. To na pewno będzie ciekawe widowisko i dobry sposób na spędzenie wolnego czasu po zakończonych uroczystościach.
10 listopada 2015
+2
-3
PL
b41-085
~ do=~ zbyszek   a Suskiewiczowa to jaki wyrok dostała za wypadek w Soli, 10 mies w zawiasach na 5 lat .To pan minister który nie zabił nikogo więcej dostał jak ona , nad sądami musi być kontrola i potrzebna jest ława przysięgłych , bo to jest patologia co jest w sądach, a co do ministra to są taśmy ,że go wrobili,zawsze się znajdzie odpowiedni sędzia na usługi władzy
10 listopada 2015
+4
-1
PL
620-5a6
~ zbyszek   młody masz racje ja też tak zrobię. Przedtem rządziła mafia ukrywali co mogli .Teraz legalnie biorą człowieka który dostal wyrok 3 lat wiezienia do odsiadki na ministra to ja p****le taki kraj i taką sprawiedliwość.Co z tego że wyrok ma nie prawomocny ??Który sędzia teraz uprawomocni wyrok Panu Ministrowi .
10 listopada 2015
+6
-4
PL
c76-e70
~ młody   Nie świętuję. To nie moja Polska. Mój kraj okupują politycy i biurokraci. Raz z PO, raz z PiS razem z ZSL. Wiosną wyjeżdżam do Anglii, nie chcę pracować na emerytury tych, ca zawładnęli Polską. Nie chcę pracować na horrendalne długi za które politycy powinni odpowiedzieć karnie. To nie mój kraj.
10 listopada 2015
+6
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w czwartek, godzina 14:01 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania 22-latka
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
25 marca 2023 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
w czwartek, godzina 17:55 Majdan Sopocki
Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje mieszkaniec powiatu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 20:43 Lipiny Dolne
Przedstawiciele Fundacji ECPU Polska ujęli mieszkańca powiatu
w piątek, godzina 08:06 Biłgoraj
44 rodziny będą miały nowe lokum
Miasto jest o krok bliżej budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych, które mają stanąć przy ul. Matrasia w Biłgoraju. - Łączna kwota finansowania zwrotnego oraz bezzwrotnego uzyskanego z instytucji zewnętrznych wyniosła 20 783 920, 75 zł - przekazał podczas marcowej sesji Rady Miasta burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
dzisiaj, 08:06 Gliny
Przedświąteczne porządki w Glinach
w piątek, godzina 10:00 Józefów
Samochód i wyposażenie garażu zniszczone w pożarze
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
24 marca 2023 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
25 marca 2023 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
w czwartek, godzina 08:47 Komodzianka
Palił się dom jednorodzinny
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
w piątek, godzina 10:44 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
w czwartek, godzina 12:56 Biłgoraj
Biłgoraj stał się stolicą tańca
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
w czwartek, godzina 08:12 Biłgoraj
Do Lublina pojedziemy pociągiem. PKP ogłosiło przetarg z programu Kolej+
w czwartek, godzina 19:42 Biłgoraj
O bezpieczeństwie na osiedlu Rapy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl