Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2015.11.10 09:15 | aktualizacja: 2015.11.10 09:26

Świętuj aktywnie

Już jutro będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Poza oficjalnymi obchodami odbędą się też inne wydarzenia, w wśród nich: I Biłgorajski Bieg Niepodległościowy, Jesienna Biesiada Kulturalna, rajd rowerowy, czy koncert pieśni patriotycznych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Świętuj aktywnie
Świętuj aktywnie

11 listopada obchodzimy 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zorganizowane zostaną uroczystości miejskie. O godz. 9 zaplanowana jest msza św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele pw. WNMP. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują z Orkiestrą Dętą im. Czesława Nizio pod Pomnik Jubileuszowy na Placu Wolności. O historii będzie mówił dr Adam Balicki. Na zakończanie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

W ramach obchodów Święta Niepodległości wieczorem, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, odbędzie się koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne i przeboje lat 20. Na scenie BCK wystąpi zespół Impressja. Podczas pierwszej części koncertu będzie można posłuchać najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych m.in: "Pierwsza Brygada", "Pierwsza Kadrowa", "Ułani, malowane dzieci", natomiast druga część to piosenki znanych polskich wokalistów: H. Ordonówny, M. Fogga, Z. Pogorzelskiej czy A. Żabczyńskiego. Rozpoczęcie o godz. 19.

Tego dnia zaplanowano także Biłgorajski Rowerowy Rajd Niepodległościowy. Uczestnicy zbiorą się o godz. 10:30 na Placu Wolności, tuż przed Urzędem Miasta. Rowerzyści pokonają trasę: Biłgoraj - Sól - Kolonia Sól - Dąbrowica - Biłgoraj. Łącznie przejadą ok. 25 km. Odbędzie się też ognisko turystyczne przy Trakcie Janowskim. Organizatorem jest PTTK o/Biłgoraj.

Wójt gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury oraz zajazd Na Rozdrożu zapraszają na XX Jesienną Biesiadę Kulturalną. Wydarzenie rozpocznie się od mszy św., która zaplanowana jest na godz. 13. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in: patriotyczny montaż słowno-muzyczny, konkursowe prezentacje gminnych zespołów, koncert kapeli Kalina Folk, zabawa z zespołem Volveremos.

Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie wystąpi podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości we Frampolu. Na koncercie okolicznościowym zaprezentują się także chór mieszany i uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Organizatorami uroczystości są: Burmistrz Frampola, Parafia p.w. Św. Jana Nepomucena, Samorządowy Zespół Szkolny i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Frampolu.

W środę, 11 listopada, zorganizowany zostanie także I Biłgorajski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartują o godz. 18 z Parku Solidarności. Trasa biegu będzie wiodła przez ul. Zamojską, ul. Leśną, ul. Poniatowskiego, obwodnicę północną, Al. Jana Pawła II, ul. Tarnogrodzką, ul. Kościuszki. Meta usytuowana będzie także w Parku Solidarności. Organizatorem wydarzenia będzie inicjatywa Biłgoraj Biega.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3222
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
63b-b97
~ kibic  do ~ kibic   I warto było pojechać, bo Łada wygrała 2:0 i została liderem ligi na koniec rundy jesiennej:). Gratulacje!
12 listopada 2015
+1
-0
PL
6e0-d51
~ Polak   Uczciłem dzisiaj wszystkich walczących o wolność naszą którzy polegi abyśmy żyli w wolnym i bezpiecznym kraju ,to co się dzieje teraz w polsce woła o pomste do nieba walka tylko o koryto władze i nic więcej napewno nie o taką Polskę oni walczyli!!!
11 listopada 2015
+1
-0
PL
457-670
~ Hejter  do ~ młody   Nie jesteśmy krajem niepodległym, nie ma co świętować. Kiedyś jeździliśmy po wytyczne do Moskwy, teraz dyktuje nam Bruksela. Co to za wolność, gdy we własnym domu nie mogą obowiązywać prawa tego domu, tylko prawa sąsiadów? Jesteśmy także zniewoleni przez rozpasanych polityków, którzy nie dość, że obrastają w tłuszcz - za nasze, to jeszcze pławią się w rozdawnictwie - chętnie dają naszą kasę biedocie, cwaniakom, życiowo niezaradnym i politycznym pomagierom. Co wieczór modlę się: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".
11 listopada 2015
+2
-1
PL
ae1-b49
~ ytutyt   W 1848 roku w powstaniu Krakowskim Zbrodnia bez kary
Główni inspiratorzy rzezi galicyjskiej otrzymali od rządu austriackiego ordery i nagrody pieniężne. Nikogo do odpowiedzialności nie pociągnięto, a w sądach wszystkie sprawy
skierowane przeciwko chłopom mordercom umarzano. Na rozkaz gubernatora Kriega księża zostali przez biskupów zobowiązani do udzielania rozgrzeszenia wszystkim uczestnikom mordów. Rozgrzeszano nie tylko z dokonanych już morderstw, ale także z tych, które zamierzano dopiero popełnić.Macie chłopów kochających kraj, ich obchodzą dopłaty ziemia i lasy dla nich zabijali ,czemu się o tym nie pisze?Czemu mieszczanom nie dawano lasów?
11 listopada 2015
+2
-0
PL
63b-b97
~ kibic   A o 13:00 w Różańcu Łada Biłgoraj będzie grała mecz z tamtejszym Gromem. To na pewno będzie ciekawe widowisko i dobry sposób na spędzenie wolnego czasu po zakończonych uroczystościach.
10 listopada 2015
+2
-3
PL
b41-085
~ do=~ zbyszek   a Suskiewiczowa to jaki wyrok dostała za wypadek w Soli, 10 mies w zawiasach na 5 lat .To pan minister który nie zabił nikogo więcej dostał jak ona , nad sądami musi być kontrola i potrzebna jest ława przysięgłych , bo to jest patologia co jest w sądach, a co do ministra to są taśmy ,że go wrobili,zawsze się znajdzie odpowiedni sędzia na usługi władzy
10 listopada 2015
+4
-1
PL
620-5a6
~ zbyszek   młody masz racje ja też tak zrobię. Przedtem rządziła mafia ukrywali co mogli .Teraz legalnie biorą człowieka który dostal wyrok 3 lat wiezienia do odsiadki na ministra to ja p****le taki kraj i taką sprawiedliwość.Co z tego że wyrok ma nie prawomocny ??Który sędzia teraz uprawomocni wyrok Panu Ministrowi .
10 listopada 2015
+6
-4
PL
c76-e70
~ młody   Nie świętuję. To nie moja Polska. Mój kraj okupują politycy i biurokraci. Raz z PO, raz z PiS razem z ZSL. Wiosną wyjeżdżam do Anglii, nie chcę pracować na emerytury tych, ca zawładnęli Polską. Nie chcę pracować na horrendalne długi za które politycy powinni odpowiedzieć karnie. To nie mój kraj.
10 listopada 2015
+6
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl