Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Spotkanie z mieszkańcami ws. solarów
Zderzenie rowerzystek
"Mamy prawo godnie żyć"
Absolutorium dla zarządu powiatu
home > Start > Aktualności > "Tele Ktosie" zapraszają
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2018.02.02 08:17

"Tele Ktosie" zapraszają

Czy kilkunastu nieprofesjonalnych aktorów jest w stanie przygotować sztukę teatralną w 10... godzin? Tego niełatwego zadania podjęli się młodzi mieszkańcy gminy Józefów, którzy w sobotę 3 lutego wystawią spektakl "Tele Ktosie".
"Tele Ktosie" zapraszają
"Tele Ktosie" zapraszają

Reżyserem i pomysłodawcą widowiska jest Jarosław Figura, który podczas ferii prowadzi warsztaty teatralne w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. To postać dobrze znana miejscowym miłośnikom sztuki scenicznej, który podobne przedsięwzięcia realizował w Józefowie w poprzednich latach. Na przykład przed dwoma laty, również podczas warsztatów feryjnych, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od prawie 30 lat związany ze Sceną Plastyczną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przygotował z dziećmi i młodzieżą spektakl "Dotknąć ciepła". Jarosław Figura ma swoim bogatym dorobku także widowiska plenerowe "Eter kwiatów", prezentowane na Festiwalu "Śladami Singera", oraz "Sen eko-Smerfów", który na Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie obejrzało kilka tysięcy ludzi, a scenografia spektaklu opiera się na... 3 tysiącach pustych plastikowych butelek.

- Tym razem przyjechałem tutaj z pomysłem na przedstawienie o niebezpiecznym zjawisku uzależnienia od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, a dokładny scenariusz powstał po pierwszym spotkaniu z młodymi aktorami. To co od nich usłyszałem i zobaczyłem utwierdziło mnie w przekonaniu, że temat jest ważny i bardzo aktualny - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Jarosław Figura. Podkreśla przy tym, że nie jest przeciwnikiem korzystania z nowoczesnych technologii i sposobów porozumiewania się, ale należy to robić z umiarem, by nie przekroczyć granicy uzależnienia. - Właśnie taki edukacyjny wydźwięk ma nasze najnowsze przedstawienie, które ma zwrócić uwagę na ten problem zarówno aktorom, jak i publiczności. Karanie to nie jest sposób na rozwiązanie tego problemu. My chcemy to pokazać poprzez ironię i metaforę, angażując w to także widzów - zapowiada Jarosław Figura.

Przygotowania do widowiska rozpoczęły się wraz z początkiem ferii, czyli w miniony poniedziałek i trwają około 2 godzin dziennie. Bierze w nich udział kilkunastu aktorów amatorów w wieku od 6 do 18 lat, z których część była zaangażowana we wcześniejsze projekty Jarosława Figury, a reszta to debiutanci. Opiekun grupy jest pod wrażeniem całego zespołu, który jego zdaniem jest bardzo kreatywny, ambitny i zdyscyplinowany, a praca z nim sprawia ogromną przyjemność.

Sobotnia premiera widowiska "Tele Ktosie" rozpocznie się w MOK w Józefowie o 17.00.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Tele Ktosie" zapraszają, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 574
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl