Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.20 17:53 | aktualizacja: 2015.10.21 23:39

Ćwierć wieku samorządności

We wtorek, 20 października, w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Biłgoraj. Poświęcona była 25-leciu Samorządu Miasta Biłgoraj.
Ćwierć wieku samorządności
Ćwierć wieku samorządności

Wydarzenie rozpoczęło się we wtorkowe południe od mszy świętej dziękczynnej za 25 lat Samorządu Miasta Biłgoraj. Msza została odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Uroczysta sesja odbyła się w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Obecni byli burmistrz Janusz Rosłan, zastępca burmistrza Michał Dec, radni Rady Miasta, starosta Marian Tokarski, wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Udział w wydarzeniu wzięli także: posłowie Genowefa Tokarska i Stanisław Żmijan, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica, były członek Zarządu Województwa Tomasz Pękalski, wicemarszałek Jacek Sobczak.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć byłych włodarzy miasta. Swoją obecnością zaszczycili Roman Sokal i Stefan Oleszczak. Za swoją nieobecność przeprosiła natomiast podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel. Wszystkich gości powitała kapela "Wygibusy". Następnie podsumowano XXV lat pracy samorządu w Biłgoraju.

Minęło ćwierć wieku od chwili, gdy zmiany ustrojowe w kraju przyniosły też zmiany administracji terenowej. Powstałą autentyczna administracja samorządowa. Aktualnie, po reformie z 1999 roku wprowadzającej trójstopniowy podział terytorialny państwa, samorząd terytorialny składa się z gmin, powiatów i województwa. Biłgoraj mieści się w tym systemie jako gmina miejska ze statutem miasta.

- Obchodzony w naszym mieście jubileusz 25-lecia samorządności jest doskonałą okazją do oceny dotychczasowego dorobku oraz podziękowania wszystkim, którzy się do niego przyczynili. Ostatnie lata to okres wzmożonych inwestycji. Dzięki nim miasto zmieniło swoje oblicze. To zasługa pracy i zaangażowania wielu osób i instytucji - mówił włodarz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Dziękował także wszystkim życzliwym osobom za wsparcie, a byłym burmistrzom miasta za możliwość korzystania z ich doświadczeń.

Poseł Genowefa Tokarska podkreśliła, że miniona 25 lat to czas ogromnego postępu i rozwoju miasta. Zwłaszcza widoczne jest to na przestrzeni ostatnich lat, za co "odpowiedzialni" są sprawnie działający burmistrzowie. Mówiła, że wokół władz miasta stworzyła się grupa niezwykle przychylnych osób, dzięki którym inwestycja goni inwestycję. Jedną z największych jest budowa obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 835. Poświęcenie nowej trasy nastąpiło we wtorek, 20 października, o czym bilgorajska.pl pisała w artykule pt. Droga poświęcona, ale inwestycja nie jest ukończona.

- Ta uroczysta sesja jest doskonałą okazją, by samorządowi miasta Biłgoraj złożyć gratulacje. To jest nasz wspólny jubileusz, całego kraju. Ale państwu chcę pogratulować dorobku tego dwudziestopięciolecia. Biłgoraj bardzo zmienił się w tym czasie. To tutaj jak w soczewce widać, jak materializowali państwo ideę samorządu, wprowadzonego ustawą o samorządzie terytorialnym. To tutaj widać jak można wyzwolić energię. Bez państwa aktywności nie byłoby efektów. Możecie być z siebie dumni - mówił poseł Stanisław Żmijan.

Z okazji jubileuszu Urząd Miasta wydał biuletyn, w którym podsumowano ostatnie ćwierćwiecze samorządności. Biłgorajska Telewizja Kablowa przygotowała film prezentujący zmiany, które dokonały się w tym czasie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ćwierć wieku samorządności, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7408

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
c76-e70
~ biało-czerwony  Jak za Gierka... .
20 października 2015
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
136-eea
~ Orinoko  do ~ prawda   ich młodzież czyli ich dzieci pracują w ZUS KRUS w Ministerstwach a Ty masz jechać za granicę lub pracować w BRW za 1200netto
22 października 2015
+3
-0
PL
d9a-181
~ prawda   średnia wieku tłustych ubecko komunistycznych aparatczyków ..55 lat, jak oni moga decydować o życiu młodzieży??? gdzie jest młodzież? w Anglii, Irlandii, Szwajcarii, Norwegii itd, itd...
22 października 2015
+3
-0
PL
bd7-2a2
~ Hejter  do emmanuelle   Emmanuelle, spadaj! Frajerów szukaj w Różańcu Pierwszym lub Babicach!
21 października 2015
brak ocen
PL
c8e-427
~ co ty masz do olszowki ze na kazdym artykule go krytykujesz ? z PO jestes debilu ?  do ~ Olszówka program Szeligi skopiował proszę porówna   niejestem za olszowka ale juz mnie to drazni ze tak sie czepiasz go debilu na kazdym forum
21 października 2015
+2
-2
PL
c8e-427
~ http://us.tomonews.net/ISIS-says-it-executed-more-than-200-captured-Syrian-soldiers.-Here’s-the-video-128070591561728   to nasz czeka tak islamisci traktuja chrzescijan , dalej na PO ewe kopacz glosujcie
21 października 2015
+5
-1
PL
a0d-754
~ Ola   Głosujemy na Piotra Olszówka numer 8 na liście PiS.
21 października 2015
+0
-7
PL
532-85a
~ Olszówka program Szeligi skopiował proszę porówna   Moim celem jest skuteczne działanie dla dobra człowieka i rozwoju Naszego Regionu.
Jako poseł podejmę działania w zakresie:
- budowy i usprawnienia sieci drogowej w naszym regionie. Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne. W pierwszej kolejności droga numer 835 Lublin - Frampol - Biłgoraj - Tarnogród - Przemyśl , droga przez Sól, droga Tarnogród - Różaniec - Obsza - Lubaczów, droga Biłgoraj - Zamość, droga Obsza - Zamość, droga Józefów - Krasnobród;
- budowy terminalu przeładunkowego na stacji PKP w Biłgoraju - przeniesienie transportu TIR na kolej, nowe miejsca pracy;
- powstrzymania zamiarów likwidacji placówek KRUS, ZUS i Poczty Polskiej;
- rozbudowy placówki Urzędu Celnego w Biłgoraju;
- budowy zbiornika na Czarnej Ładzie w Brodziakach oraz rozbudowy zbiornika Biszcza Żary - rozwój turystyki i zabezpieczenie przed powodziami;
- uporządkowania gospodarki wodnej - udrożnienie koryt rzek, rowów melioracyjnych;
- obniżenia cen paliw - mniejsza akcyza;
- zniesienia opłat za autostrady i myta dla samochodów ciężarowych;
- zlikwidowania fotoradarów; nie poprawiających bezpieczeństwa na drogach;
- doprowadzenia do uwłaszczenia ogródków działkowych na rzecz działkowców;
- zrównania dopłat dla polskich rolników z innymi krajami EU;
- zapewnienie zbytu produktów rolnych w systemie kontraktacji - zboża, owoce miękkie, tytoń, żywiec;
- przywrócenia dopłat do kosztów uprawy tytoniu;
- wspierania działań dotyczących przetwórstwa i zbytu owoców miękkich;
- wspierania rozwoju turystyki i agroturystyki w naszym regionie;
- zapewnienia studentom bezpłatnego kształcenia na wszystkich uczelniach;
- przywrócenia wszystkich ulg na bilety dla studentów;
- zapewnienia preferencyjnych kredytów na studia i pierwsze mieszkanie dla młodych;
- zapewnienia nowych miejsc pracy, szczególnie dla ludzi młodych;
- zapewnienia lepszej opieki medycznej dla chorych - większe nakłady na służbę zdrowia;
- zapewnienia lepszej opieki zdrowotnej dla ludzi starszych oraz godziwych rent i emerytur.
Jestem za:
* wspieraniem polityki prorodzinnej - ulgi na dzieci, dłuższe urlopy macierzyńskie, niższe podatki dla rodzin wielodzietnych, tanie podręczniki szkolne;
* utrzymaniem ubezpieczeń KRUS dla rolników;
* ustaleniem wysokości ubezpieczenia ZUS dla przedsiębiorców w zależności od wysokości dochodów w danym miesiącu;
* rozwojem energii odnawialnej;
* utrzymaniem Karty Nauczyciela;
* utrzymaniem funduszu alimentacyjnego.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem:
- skracania dzieciom dzieciństwa poprzez obowiązkową edukację od 6 roku życia;
- likwidacji szkół;
- prywatyzacji szpitali;
- prywatyzacji lasów Państwowych;
- legalizacji małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci;
- żywności genetycznie modyfikowanej GMO.
Popieram Naukę Społeczną Kościoła i chrześcijański system wartości.
Moja działalność poselska będzie oparta na ścisłej współpracy ze wszystkimi samorządami bez względu na opcję polityczną. Będę się wsłuchiwał w głos wyborców. Wspólnie zadbamy o rozwój naszego regionu. Zawsze będę służył pomocą wszystkim mieszkańcom, dbając o zwiększenie miejsc pracy i polepszenie warunków życia.
Drodzy Wyborcy,
zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o poparcie mojej kandydatury w wyborach do Sejmu RP. Każdy głos jest bardzo cenny i zwiększa szansę abyśmy wreszcie mieli posła z Ziemi Biłgorajskiej.
Z góry dziękuję za wszelkie wsparcie i dobre słowo.
Proszę przekażcie mój program i apel wszystkim swoim Znajomym.
Razem możemy więcej - na pewno nie zawiodę.
BIŁGORAJ I NASZ POWIAT ZASŁUGUJĄ NA WIĘCEJ
LUBELSZCZYZNA ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ
Z poważaniem
Piotr Szeliga
Zainteresowanych rozmową, spotkaniem ze mną proszę o kontakt - tel. 609 205 715
lub e-mail: szeliga.p@wp.pl
21 października 2015
+3
-3
PL
fcb-6d3
~ Nie wygra PiS dla Dobra Polski   Nie mogliście zrobić tą hucpę komunistów i ich podlizusów po wyborach do sejmu tylko 3 dni przed wyborami (i tak Żmijan straci i się nie dostanie a pracę stracą OBY Brat z ARiMR i kierownik KRUS)
Szczęść wam BOŻE
Po co ta hucpa lewaków - zabawa elit Kto mądry zagłosuje na WAS
21 października 2015
+4
-2
PL
430-c36
~ Vincent   cba rozpracowuje tez wiele innych nie mniej znanych nazwisk naszego powiatu :) 25 lat a twarze wciąż te same - całe funkcjonowanie "rady" ( :)) ) pozbawione jest jakiejkolwiek transparentności. Wkrótce będzie głośno.
21 października 2015
+5
-4
PL
3d7-b29
~ vnbgfhy   Przecież to za nasze podatki , nikt z nich ze swoich wypłat tam nic nie dał i za darmo nie robił więc łaski nie robią ,że pracują
21 października 2015
+5
-1
PL
0da-e23
~ kjh uh   Ci ludzie za pracę biorą wypłaty , to jeszcze im dziękować za to ,że coś w pracy robią?Niewolnikowi ktoś dziękuje?Za darmo nie pracowaliście ale dostajecie grubą kasę i przywileje
21 października 2015
+9
-2
PL
0da-e23
~ nkjiki   przez 20 lat w BRW nie było podwyżek a w urzędach non stop nagrody i 13 stki i bale na koszt podatnika plus wycieczki
21 października 2015
+6
-1
PL
d92-d93
~ sdf   zjazd parti PZPR
21 października 2015
+8
-3
PL
48c-a53
~ mnb utf   Pamiętajcie Gienka głosowała za ustawami 67 i 1066 typowo zdradziecka ustawa i moim zdaniem każdy kto za tym głosował powinien siedzieć w pace a potem wywalony z kraju .Tak samo PO
21 października 2015
+11
-3
emmanuelle   Oferta pożyczki od 1000 do 30.000.000
Na poważnie międzybibliotecznych ofertę kredytową Osób, które potrzebują dla małych firm lub osobistej inwestycji w niskim oprocentowaniu w wysokości 3% do 15% w zależności od wnioskowanej kwoty. Wykonujemy kredytów i pożyczek międzynarodowych natinaux do ludzi na całym świecie. Nasza organizacja nie jest bankiem, a my nie nécessitons wiele dokumentów. Sprawiedliwe gotowe; uczciwe i wiarygodne. Skontaktuj się z nami i daj nam znać kwotę, którą chcesz pożyczyć. Jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni.
E-mail: emmanuellelivet1@gmail.com
21 października 2015
+0
-10
PL
f77-db6
~ Stan   podatki miejskie wzrosły w tym czasie ponad 100 procent
wydatki ponad 200 procent
20 października 2015
+7
-2
PL
48c-a53
~ bjkhui   Był tam może zaproszony jakiś niewolnik który płaci podatki na tych wypasionych w garniturach?Czy takich to mają w d........
20 października 2015
+8
-2
PL
00b-729
~ Buczek szykuje zamach!   Kandydat Buczek szykuje zamach!!! więcej na grzegorzbuczek.pl
20 października 2015
+2
-2
PL
665-6e6
~ ej   komuna wróciła ? ... a w ogóle wychodziła ? :D
20 października 2015
+10
-2
PL
850-779
~ STOP   Ćwierć wieku złodziejstwa, oszustów, przekrętów, obsadzania państwowych stanowisk swoimi ludźmi, rozkradania kraju.
Wybory już niedługo - Ludzie nie głosujcie na bandę PO-PIS-PSL-SLD !!!!!!!!
20 października 2015
+13
-5
PL
c76-e70
~ biało-czerwony   Jak za Gierka... .
20 października 2015
+15
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w czwartek, godzina 14:01 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania 22-latka
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
Szukają strażaków
25 marca 2023 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Uczniowie ONZ w Izraelu i Jordanii
w czwartek, godzina 17:55 Majdan Sopocki
Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje mieszkaniec powiatu [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:06 Biłgoraj
44 rodziny będą miały nowe lokum
Miasto jest o krok bliżej budowy dwóch nowych bloków mieszkalnych, które mają stanąć przy ul. Matrasia w Biłgoraju. - Łączna kwota finansowania zwrotnego oraz bezzwrotnego uzyskanego z instytucji zewnętrznych wyniosła 20 783 920, 75 zł - przekazał podczas marcowej sesji Rady Miasta burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 20:43 Lipiny Dolne
Przedstawiciele Fundacji ECPU Polska ujęli mieszkańca powiatu
dzisiaj, 08:06 Gliny
Przedświąteczne porządki w Glinach
23 marca 2023 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 10:00 Józefów
Samochód i wyposażenie garażu zniszczone w pożarze
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
24 marca 2023 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
25 marca 2023 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
w czwartek, godzina 08:47 Komodzianka
Palił się dom jednorodzinny
w piątek, godzina 10:44 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w czwartek, godzina 12:56 Biłgoraj
Biłgoraj stał się stolicą tańca
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 12:48 Turobin
Kolejna próba. Tym razem Turobin zostanie miastem?
Pod koniec ubiegłego roku gmina Turobin przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące przywrócenia praw miejskich miejscowości Turobin. Wyniki jasno pokazały, że mieszkańcy popierają ten pomysł. Wójt gminy zapowiedział złożenie wniosku do wojewody lubelskiego w tej sprawie.
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
w czwartek, godzina 08:12 Biłgoraj
Do Lublina pojedziemy pociągiem. PKP ogłosiło przetarg z programu Kolej+
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl