Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.10.20 16:49 | aktualizacja: 2015.10.20 16:58

Droga poświęcona, ale inwestycja nie jest ukończona

To jedna z największych inwestycji, jakie zostały zrealizowane na terenie Biłgoraja w ciągu ostatnich lat. Zadanie pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska" kosztowało prawie 47 mln zł. Realizacja zadania zajęła kilkanaście miesięcy. Dziś projekt został podsumowany, ale prace zakończą się w listopadzie.
Droga poświęcona, ale inwestycja nie jest ukończona
Droga poświęcona, ale inwestycja nie jest ukończona

Zadanie pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska" rozpoczęło się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wówczas został przekazany plac budowy wykonawcy. Prace rozpoczęto na odcinku od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, wykonano odcinek o długości ok. 900 m. W ramach zadania wykonany został m.in. most na rzece Czarna Łada.

Ale to tylko część ogromnej inwestycji, które obejmowało także budowę mostu na Białej Ładzie oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Tarnogrodzkiej i Motorowej. Przewidziano też remont skrzyżowania Al. Jana Pawła II, ul. Sikorskiego i ul. Włosiankarskiej. W kolejnych etapach wykonano m.in. rondo na skrzyżowaniu ul. Zielonej z Al. Jana Pawła II oraz chodnik i ścieżka rowerowa wraz z ul. Zieloną, rondo na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Batorego. Ostatnim elementem była budowa odcinka Al. Jana Pawła II od ronda Włosiankarska - Sikorskiego do ronda na skrzyżowaniu z ul. Zieloną.

Wartość zadania to prawie 47 mln zł, ale tylko część tej kwoty wyłożyły samorządy miasta i powiatu. Dofinansowanie wyniosło aż 42 mln zł. Remont wykonało konsorcjum firm: REMOST Józef Siry i wspólnicy sp. j., z siedzibą w Dębicy i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu.

Dziś, we wtorek 20 października, mimo, że budowa nie została zakończona, podsumowano zadanie. Odbyło się to podczas uroczystej sesji Rady Miasta, zorganizowanej z okazji 25-lecia samorządu.

- Przy okazji tej uroczystości chcieliśmy wspomnieć o największej inwestycji samorządu, jaka była realizowana w tym okresie, czyli budowie obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835. To prawda, że inwestycja jeszcze trwa, jest na ukończeniu. Zostało już niewiele do wykonania - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Gotowy jest już odcinek między ul. Krzeszowską i ul. Tarnogrodzką. Przejezdne jest także rondo na skrzyżowaniu ul. tarnogrodzkiej z ul. Motorową.

Do końca października ma zostać uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Krzeszowskiej z Al. Jana Pawła II. Wówczas będziemy mogli jeździć nowym odcinkiem trasy.

Całość ma być gotowa do 30 listopada. - Pozostały praktycznie prace porządkowe, ale dużo będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Niemniej termin zakończenie inwestycji nie jest zagrożony - dodaje burmistrz Dec.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Droga poświęcona, ale inwestycja nie jest ukończona, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14334
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (50)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LT
d4a-a5f
~ Troszkę inna sprawa, ale też dotyczy dróg w mieście  Panie Dec?
Czy są już naliczane kary umowne dla wykonawcy ul. Moniuszki i Łąkowej?
Wg umowy ul. Moniuszki i Łąkowa miały być całkowicie ukończone do 15 października.
20 października 2015
+35
-3
PL
d3a-339
~ Numer  Jak można święcić jak nie zakończona inwestycja. Wybory i robią z ludzi głupich?
20 października 2015
+35
-4
LU
54d-6fd
~ bv  Dla tych, którzy myślą, że tzw. największe partie się od siebie róznią różnią.
Jeśli chodzi o umiłowanie do imprez przed kamerami to niczym.
Wszyscy chętnie przybyli:
PiS - Borowiec
PO - Żmijan
SLD - Rosłan
PSL - Tokarska
20 października 2015
+20
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
176-160
~ Ave-jaaaaaaaaa   banda patafianow
29 października 2015
+1
-0
GB
6a2-946
~ Jajcek   Jednak i na klechę deszcze pada?! Jego BÓG nawet w takiej chwili nie odpuści swojemu przedstawicielowi? Najwyraźniej nie dzieli się z nim kasą!
29 października 2015
+1
-0
PL
d92-386
~ kierowca   czyli teraz jakby jakiś wypadek to znaczy że gusła nie zadziałały?
28 października 2015
+2
-0
PL
00b-729
~ co za film   a widze że działa dopiero jak sie skopiuje cały link ale dobry
22 października 2015
brak ocen
PL
00b-729
~ co za film   Warto zobaczyć!
romking@gmx.com#%2Fcloud%2F%3Agallery' target='_blank' rel='nofollow'>https://storage-eu.gmx.com/qx/gmx_com_eu/?locale=en&guestToken=5l9BNtrhSFuG0OLkQU1GVw&loginName=romking@gmx.com#%2Fcloud%2F%3Agallery
22 października 2015
+0
-2
PL
00b-729
~ co za film   co za film!
romking@gmx.com' target='_blank' rel='nofollow'>https://storage-eu.gmx.com/qx/gmx_com_eu/?locale=en&guestToken=5l9BNtrhSFuG0OLkQU1GVw&loginName=romking@gmx.com
22 października 2015
+0
-2
PL
527-d04
~ ADAK  do ~ obiketywnie   jesteś jej kolejnym trybem w kole zamachowym. No sztab na miezły, nawet widziałem tą panią za wiocha.pl jako osoba która utożsamia się z Zamościem, z Chełmem, z Białą Podlaską, z Krasnym stawem, z Biłgorajem. Wszystkim chce dobrze zrobić. A co jest do wszytskiego jest .... sami wiecie.
22 października 2015
+3
-0
PL
00b-729
~ obiketywnie   Zaznaczam, że nie należę do PISu, ale po mojej obserwacji proszę o odpowiedź:
Pan Piotr Olszówka manifestuję, że jest liderem PiSu biłgorjaskiego- co to za lider, który widzę dzieli a nie łączy?
Który niszczy zamiast budować?
Który widzę naśladuję Szeligę (banery, program- miejsca nawet gdzie sa przyczepione banery i reklamowane)?
Obiektywnie spojrzeć to najwięcej widać Panią Agatę Borowiec- ma dobry sztab- widać ją w internecie, na facebooku, spotyka się, jej ludzie roznoszą ulotki, cukierki a misio ten z targu rozbawia dzieci.
Czytam, że oddała cała dietę przez czas swojej kadencji dla innych- a Pan Panie Olszówka? Panie Buczek? Panie Rózyńska i Różański?
Co oddaliście? Pani Gieniu T??
Każdy mówi i mówi a przed wyborami najwięcej- czyny sie liczą a te przemawiają za Panią Agatą!
Dlatego pewnie chociaż mam inne upodobanie to z rodziną idziemy oddac głoś na Panią Agatę Borowiec pozycja 9!
22 października 2015
+0
-9
PL
2be-45b
~ no  do ~ Troszkę inna sprawa, ale też dotyczy dróg w mieście   stól dziub i się ciesz że wogóle cos jest.
21 października 2015
+1
-5
PL
c80-cc7
~ a to moje zdanie   Agata, Twoja twarz nic mi nie mówi jak te hasła na plakatach. Ja także mam za sobą działalność dobroczynną bo wysłałem kilkanaście smsów na różne fundacje. Nie mam do Ciebie zaufania bo Cie nie znam. Nigdy nie byłem na żadnym Twoim wiecu wyborczym, na żadnym spotkaniu z prostymi ludźmi. Obracasz się wśród elit. Gdy wczoraj bawiłaś się na otwarciu obwodnicy Biłgoraja ja 8 godzin pracowałem na deszczu i nikt mi nawet nie podziękował za to co zrobiłem. Wytykasz komuś, że ktoś Cię neguje lecz jak wytłumaczysz to, że jakikolwiek negatywny komentarz na Twój temat zostaje usuwany??? Dlaczego nie pojawiasz się na drogach powiatu biłgorajskiego tj drodze 863 (Tarnogród - Cieszanów ) 849 ( Józefów - Wola Obaszańska ). Na drogach po których jeździć się nie da. Dlaczego nie zajęłaś stanowiska w sprawie likwidacji zakładu w Długim Kącie? Mówisz o naprotechnologii a nadal mieszkasz z mężczyzną bez ślubu i bez dzieci co dla partii PiS jest wprost niedopuszczalne. Wybacz ale nie wierzę w jakiekolwiek Twoje dobre poselskie intencje. Przeszkadza Ci biłgoraj.com.pl oraz biłgorajska.pl bo tam nie masz możliwości usuwania komentarzy. Swoją działalnością wobec wolnej prasy pokazujesz twarz rodem z cenury PRL. Piszesz o rzetelności prasy ale chyba nie dotyczy ona NGB. Korzystam z wolności słowa a także z prawa konstytucji do wyrażania własnego zdania bez wulgaryzmów jak również obrażania i poniżania osoby krytykowanej. Ps. ten komentarz został kopiowany i jeśli będzie usuwany będę wklejał go ponownie a na dodatek udostępniał na "wrogich" Tobie portalach!!! Wrogich tzn nieprzychylnych Twojej osobie.
21 października 2015
+14
-0
PL
2c6-54a
~ XXI  do ~ janek   Spokojnie, puszczą ruch nowym odcinkiem to co najmniej połowa ruchu od Tarnogrodu pójdzie na obwodnicę, wtedy na rondzie pod kościołem się zrobi luźno. Tylko pytanie czy się zator nie będzie robił przed Motorową? Ale raczej nie, bo tam rondo większe i jazda będzie płynniejsza.
21 października 2015
+2
-0
PL
532-85a
~ jj   Olszówka Piotrek jest świnia wykorzystuje tego geja szarpalnia i burdelowca Szeliga do walki o mandat poselski. ludzie opamiętajcie sie Olszówka szeliga szarlip nie będą miały skrupuł kogoś sprzątnąć to są ludzie bez sumienia zniszczą każdego żeby osiągnąć swój cel. precz z Olszówką
21 października 2015
+2
-3
PL
931-b53
~ janek   Szkoda że ci włodarze uśmiechnięci na fotkach nie słyszą tego jak klną ludzie z rana w korku na wlocie do miasta .Poroniony pomysł był z tymi rondami przede wszystkim z tym koło kościoła.
21 października 2015
+2
-6
PL
99f-6be
~ Jarek  do ~ Buczek szykuje zamach!   Zdajesz sobie sprawe że te twoje metody wyborcze nic nie dają i się ośmieszasz? Już było wielu takich anonimowych donosicieli przy wyborach na burmistrza jedyne kto na tym stracił to szeliga
21 października 2015
+3
-0
PL
974-822
~ Zoro  do ~ Troszkę inna sprawa, ale też dotyczy dróg w mieście   Dodam tylko że firma X która wykonuje prace a wszyscy ją znamy miała warunki i czas na ukończenie tej inwestycji
21 października 2015
+6
-0
PL
410-63a
~ miejscowy  do ~ mamda   ta wysepka jest dla twojego bezpieczenstwa jak bedziesz lazł na działki bo wszyscy tamtedy chodzą... własnie po to jest wystajaca zeby po niej nie jezdzili a i tak hołota jezdzi w dalszym ciagu pzrez przejscie dla pieszych bo sie kilkadziesiąt metrow nie chce objechac serwisówka koło kauflandu... gdyby Ci ja przeniesli 10 m dalej to krzyczelibyscie co za idioci nie zrobili przejscia tam gdze wszyscy chodza a szerokosc w tym miejscu jest taka sama jak wszedzie
21 października 2015
+2
-1
PL
410-63a
~ xxx  do ~ kierowca   po to zebys mógł chodzic tarnogrodzka i do kauflandu bo latarnii nie włacza sie pojedynczo ale ludziom co by sie nie zrobilo to beda narzekac
21 października 2015
+8
-0
DE
43f-24c
~ lll  do ~ kierowca   - świecą się, bo z chodnika/ścieżki rowerowej na całej długości korzystają piesi i rowerzyści,
- są prowadzone testy oświetlenia,
- przed odbiorem drogi lampy chyba muszą poświecić określoną ilość godzin, aby sprawdzić czy wszystko jest o.k i czy nie ma jakichś usterek,
- świecą się, aby przeszkodzić złodziejom w kradzieży elementów drogi (znaków, barierek, czy choćby kabli z lamp) (patrz obwodnica Lublina, gdzie po zamontowaniu lamp, a przed otwarciem drogi złodzieje zdążyli powyciągać przewody oświetleniowe),
- poza tym do czasu odbioru drogi jest to plac budowy, a za oświetlenie drogi w budowie płaci chyba wykonawca.
21 października 2015
+12
-0
PL
eea-d0c
~ bbb  do ~ Kaczyński   Zaraz, zaraz, co to znaczy wybudowała?
Nie widziałem, żeby ktoś z tej władzy biegał z łopatą po budowie, czy nie słyszałem, żeby przeznaczył na budowę drogi swoje prywatne pieniądze.
Droga została wybudowana za pieniądze wszystkich podatników (oraz za dotacje, które w sumie też pochodzą z podatków).
To, że urzędnicy organizowali budowę drogi, czy starali się o dofinansowanie to przecież ich praca za co biorą niemałe pieniądze.
Jakoś nikt nie robi uroczystości piekarzom po upieczeniu bochenków chleba, czy szewcowi po naprawie butów.
Poza tym nie mam nic przeciwko, aby nawet zrobić taką uroczystość z poświęcenie i podsumowaniem budowy drogi, pogratulować tym którzy się przyczynili do jej powstania, tylko, taki coś powinno się robić po skończeniu budowy, zakończeniu odbiorów, gdy można otworzyć całą drogę dla kierowców.
Tutaj wyszedł cyrk, robiąc to w trakcie budowy, gdy droga nie jest dostępna dla kierowców, a władze już świętują i dlatego takie krytyczne komentarze.
21 października 2015
+11
-3
PL
f09-f78
~ kierowca   Jana Pawła nieprzejezdna ale latarnie świecą się całą noc pytanie po co skoro nikt nie jeździ i jeszcze kilka dni nim otworzą?
21 października 2015
+6
-6
PL
48c-a53
~ ,j iu   Z wody święconej księża widzę zrobili jakieś pomyje , zero szacunku , chlapią wodą wszystko jak popadnie ,jak chlapiecie samochody , to może też rolki hulajnogi albo i buty do biegania , stuknijcie się w te głowy i zastanówcie się co wy robicie?Czy Chrystus też by tak robił?
21 października 2015
+14
-2
PL
00b-729
~ Buczek szykuje zamach!   Kandydat Buczek szykuje zamach!!! więcej na grzegorzbuczek.pl
20 października 2015
+2
-1
PL
d33-746
~ ŚWIETNIE ŻE MODLISZ SIĘ ZA GEJÓW  do ~ fala   bo ja najczęściej modlę się za rodzinę. Pewnie na święta dostaniesz od Stowarzyszenia Związków Nieformalnych kartkę świąteczną z życzeniami
20 października 2015
+2
-0
PL
52b-6af
~ Kaczyński   Mam nadzieję, że Ci wszyscy którzy tak ujadają na władzę, która wybudowała nową obwodnicę uniosą się honorem i nie będą korzystać z tej drogi.
20 października 2015
+12
-5
PL
48c-a53
~ nmljkl   Ile kosztuje poświęcenie lodówki i telewizora?
20 października 2015
+13
-1
PL
c1c-b54
~ fala  do ~ jestem ciekawy czy przed poświęceniem   no niestety niektórych księży demony opętały ale ile opętanych pisze komentarze aż strach, pomodlę się za Ciebie geju
20 października 2015
+2
-5
LU
54d-6fd
~ bv  do ~ bv   W sumie to Borowiec, nie wiadomo czy była, bo na konkurencyjnym portalu zmienili już treść wiadomości i wymieniają tylko Woźnicową z radnych Sejmiku.
W sumie PiSu mogli nie zaprosić, bo to opozycja.
20 października 2015
+3
-0
LU
54d-6fd
~ bv   Dla tych, którzy myślą, że tzw. największe partie się od siebie róznią różnią.
Jeśli chodzi o umiłowanie do imprez przed kamerami to niczym.
Wszyscy chętnie przybyli:
PiS - Borowiec
PO - Żmijan
SLD - Rosłan
PSL - Tokarska
20 października 2015
+20
-1
PL
696-b2a
~ ziom   Zrobili pokazówkę dla ludu jak za komuny ,czasy się zmieniły ludzie nie -- mentalność rządzący ta sama
20 października 2015
+14
-0
IE
727-9ce
~ ktosik   A może zamiast kolejnej reklamy przed wyborami poświęćcie swoje serca !!! i umysły. Tak dla ludzi i Boga nie dla władzy i pychy.....
20 października 2015
+9
-3
LT
d4a-a5f
~ Troszkę inna sprawa, ale też dotyczy dróg w mieście   Panie Dec?
Czy są już naliczane kary umowne dla wykonawcy ul. Moniuszki i Łąkowej?
Wg umowy ul. Moniuszki i Łąkowa miały być całkowicie ukończone do 15 października.
20 października 2015
+35
-3
US
2ea-3dc
~ cz   Dec, człowieku nie ośmieszaj się.
Tylko prace porządkowe?
Każdy kto w ostatnim czasie szedł od ronda przy Lidlu, do Jagiełły i w okolicach ronda na Lubelskiej widział jak to wygląda.
Nie wiem co człowieku chcesz porządkować?
zamiatać piach z chodnika przy Majstrze (tego chodnika, który jeszcze nie został zbudowany), czy zamiatać liście z jezdnia między Lidlem, ajegiełły gdzie nie ma ostatniej warstwy asfaltu?
Super prace porządkowe.
20 października 2015
+15
-4
PL
d92-d93
~ miniona epoka   JAK ZA PRLu WSZYSTKO W ROZSYPCE GRUNT ŻE ODDANE POŚWIĘCONE,PREMIE BĘDĄ,KAŻDA OKAZJA JEST DOBRA BY SIĘ POKAZAĆ PRZED WYBORAMI .
20 października 2015
+17
-2
PL
e51-7fb
~ ...  do ~ hjk   Tylko problem jest taki, że nic nie otworzyli ;)
20 października 2015
+12
-4
PL
a28-fc7
~ hjk   A ja się cieszę, że otworzyli. każda inwestycja w Biłgoraju, która usprawnia mi życie mnie cieszy, a co....
20 października 2015
+9
-5
PL
c80-cc7
~ ręce opadają   Jak nażreć się za darmola to urzędasy wiedzą kiedy zorganizować sobie bibę!! ale że kierowcy dalej drogą nie jeżdżą to nikogo nie obchodzi. Ważne że smrody polityczne świętowały !!!!
20 października 2015
+15
-3
PL
507-fed
~ miś   dec , nie rób wiochy większej niż sam reprezentujesz z tą hołotą , co zmokło się , imprezka nie wyszła , a gdzie Pani minister , co mgła była , pewnie dlatego nie dojechała.
20 października 2015
+10
-1
PL
e51-7fb
~ XXI  do ~ mamda   No faktycznie jadąc od Krzeszowskiej w tamtym miejsc dość ciasno i nawet osobówka trzeba uważać, a jak zaczną Tiry jeździć to będzie ciekawie i trochę opon potną na krawężnikach z granitu.
Można było albo zrobić płaską, albo przenieść przejście z 10m dalej od mostu.
20 października 2015
+4
-2
PL
52b-6af
~ mamda   między krzeszowską a mostem na rzece obok kauflandu wybudowano wysepkę. Tam ledwie się mieści osobówka, a cięzarowe wchodzą na centymetry. zobaczymy jak pługi sobie poradzą czy przypadkiem nie będą musiały podnosić do góry bo sie nie zmieszczą. gratuluję pomysłu.
20 października 2015
+15
-2
PL
850-779
~ ANTY   Złodzieje się lansują przed wyborami. Ludzie za tydzień wybory, dokonajcie właściwego wyboru i przegońcie tą bandę złodziei !!!!! NIE GŁOSUJCIE NA PIS-PO-PSL !
20 października 2015
+16
-3
PL
d33-746
~ jestem ciekawy czy przed poświęceniem   sprawdzili czy święcący nie jest pedofilem albo pedałem bo jak po pedofilskiej albo pedalskiej drodze jeździć
20 października 2015
+6
-6
PL
b20-aee
~ bar93xxx   czyli do zakonczenia inwestycji zostalo jakies poltora miesiaca czyli okolo 45 dni a oni juz swiecą i otwieraja droge??!! warstwa scierna nie poloznoa w wielu miejscach ronda rozkopane sygnalizacja nie dziala a oni mowia ze to drobne kosmetyczne prace
20 października 2015
+9
-1
PL
cb8-04a
~ do korwina   kolega - do 30 listopada jest termin oddania inwestycji,taka jest umowa./wykonawca odda wcześniej do chwała mu zato.Naucz się czytać gamoniu!
20 października 2015
+7
-0
PL
de8-069
~ korwin  do ~ Jarek   Dec co ty wygadujesz ?? wcześniej mówiłeś że do końca października ma być gotowa a teraz przesuwasz terminy po cichu?? co to za farsa ??
20 października 2015
+4
-2
PL
ee6-d95
~ dziadek   Co za banda kretynów.
Otwierają zamkniętą drogę byle tylko pokazać się przed wyborami
20 października 2015
+15
-4
PL
e51-7fb
~ .  do ~ Numer   Księdzu to raczej nie przeszkadza, za miesiąc przyjdzie na drugie poświęcenie.
20 października 2015
+10
-0
DE
829-5e8
~ f  do ~ abc   Oficjalnie nie jest otwarty, ale niektórzy ludzie już od weekendu jeżdżą, tylko trzeba uważać na policję, bo też lubi jeździć ;)
20 października 2015
+6
-0
PL
d3a-339
~ Numer   Jak można święcić jak nie zakończona inwestycja. Wybory i robią z ludzi głupich?
20 października 2015
+35
-4
PL
e51-7fb
~ abc   Co to za nowa tradycja podsumowywać coś przed jego zakończeniem?
Odcinek Motorowa - Krzeszowska otwarty?
A sygnalizacja świetlna na Krzeszowskiej działa?
Bo jeśli nie to dzwony się będą sypać, bo ludzie będą na pamięć jechać.
20 października 2015
+7
-1
PL
fef-f88
~ Jarek   Zaraz zaraz a to nie miało być przejezdne 30 października? Jaka władza takie otwarcia jak z gazoportem :) No ale zawsze jest okazja sprosić na darmową michę...
20 października 2015
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
23 września 2023 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl