Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.13 15:44 | aktualizacja: 2015.08.13 15:54

Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni

Do naszej redakcji wpłynęła informacja dotycząca "dziwnego" zachowania starszego mężczyzny, który w Parku Solidarności robił zdjęcia bawiącym się przy fontannie dziewczynkom. - Każdy tego typu sygnał, również anonimowy jest natychmiast przez nas sprawdzany - zapewnia rzecznik KPP w Biłgoraju. Dlatego nie bójmy się zareagować. Chodzi przecież o bezpieczeństwo dzieci.
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni

Do tej nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek, w biłgorajskim Parku Solidarności.

- W poniedziałkowe późne popołudnie, około godz. 19 wybraliśmy sie z dzieckiem i mężem do Parku Solidarności. Wysokie temperatury sprawiają, że dzieci i młodzież chętnie chłodzą się na fonntanie. Poniewaz moje dziecko korzystało z kurtyny wodnej z pewnej odległości zauważyłam, że mężczyzna podszedł do fontanny, na której bawiły się dwie dziewczynki w wieku około 10 lat i zaczął robić im zdjęcia - relacjonuje czytelniczka naszego portalu (nazwisko do wiadomości red.).

Dodaje, że wg niej mężczyzna miał co najmniej 60 lat, a cała sytuacja wyglądała dziwnie szczególnie kiedy dzieci mokre siadały i leżały na fontannie.

- Potem wyglądało to tak, jakby pisał sms lub sprawdzał jakość zdjęcia, następnie znowu wyciągal rękę tak, jak robi się zdjęcia. Wtedy pomyślałam, że nie wygląda to dobrze, dziewczynki były bez opieki dorosłych. Kiedy zaczęłam tłumaczyć mężowi swoje obawy i wskazywać na tego mężczyznę wyglądało, że usłyszał albo zauważył, że coś nas zaniepokoiło i natychmiast odjechał rowerem w stronę Puszczy Solskiej - opowiada dalej mieszkanka Biłgoraja, zaznaczając, że osoby, które siedzą w parku i coś takiego zaobserwują nie powinny udawać, że nic się nie dzieje.

Jak zapewnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Milena Wardach rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju każdy tego typu sygnał, również anonimowy jest natychmiast sprawdzany. Nawet jeżeli taka osoba odjedzie z miejsca, należy o takim fakcie niezwłocznie powiadomić policję, być może nie będzie za późno i osoba zostanie zatrzymana i sprawdzona.

- W takiej sytuacji zaniepokojona matka powinna bezwzględnie powiadomić policję, jeżeli bała się zareagować powinna zatrzymać najbliższy patrol policji i opisać mężczyznę oraz jego zachowanie. Jednak bądźmy nadal czujni, obserwujmy czy w pobliżu miejsc zabaw dzieci nie kręcą się podejrzane osoby, policja zweryfikuje każdy niepokojący mieszkańców sygnał - mówi rzecznik Wardach, dodając, że parki i skwery są pod szczególnym i stałym nadzorem policji, każdego dnia patrole prewencji są wielokrotnie kierowane w te miejsca.

Obecnie nie jest jednak prowadzone żadne postępowanie o charakterze pedofilskim. Milena Wardach podkreśla również fakt, że w przeszłości poważniejsze tego rodzaju sprawy, były wyłącznie śledztwami prokuratorskimi i z uwagi na charakter sprawy i dobro dzieci, nie były ujawnianie.

Pamiętajmy zatem, że jeśli nie możemy sprawować opieki nad dzieckiem, gdy bawi się na dworze, należy zawsze zostawiać je pod opieką starszego rodzeństwa bądź rodziców innych dzieci. Dzieci nie powinny bawić się bez nadzoru, ani być spuszczane z oczu opiekunów.

Policja przypomina, że należy przestrzegać pociechy przed kontaktami z obcymi ludźmi, aby nie rozmawiały i nie przyjmowały niczego od osób nieznajomych, a przede wszystkim o tego rodzaju incydentach jak najszybciej alarmowały dorosłych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8081
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
3d6-1f6
~ Anonim  Również byłem przy całym zdarzeniu i wyglądało to tak jakby mężczyzna nagrywał co wyprawiały te dwie dziewczynki a później ledwo działające dysze. Obie rzucały się po fontannie i skakały po dyszach - później się dziwić, że fontanna nie działa jak powinna a matki obu dziewczynek siedziały na ławce i niczym się nie przejmowały :)
13 sierpnia 2015
+29
-3
PL
8cd-115
~ hhhh  ja bym się bardziej zajęła matką, która nie zwraca uwagi jak dziecko niszczy fontannę
13 sierpnia 2015
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
8fe-fdb
~ przepraszam literówka  do ~ teraz ten pan co robił zdjęcia   nie 'dzieciaków" miało być bachorów
14 sierpnia 2015
brak ocen
PL
8fe-fdb
~ teraz ten pan co robił zdjęcia   powinien zgłosić to na policję jako niszczenie mienia a pani co tak ładnie interweniowała powinna być świadkiem (nazwisko do wiadomości red.) a rodzice rozbestwionych dzieci zapłacić za szkody
14 sierpnia 2015
+3
-0
PL
72f-a0d
~ pewnie to była biedna rodzina   cyt "wybraliśmy sie z dzieckiem i mężem do Parku Solidarności. Wysokie temperatury sprawiają, że dzieci i młodzież chętnie chłodzą się na fonntanie. Poniewaz moje dziecko korzystało z kurtyny wodnej z pewnej odległości zauważyłam, że mężczyzna podszedł do fontanny, na której bawiły się dwie dziewczynki w wieku około 10 lat i zaczął robić im zdjęcia " pewnie wody w domu nie ma i trzeba się pod kurtynami myć nie mówiąc o prysznicu no i oczywiście kurtyna jest za pieniądze publiczne nie dziwiąc się że o godzinie 19 jest jeszcze gorąco i spacery z dziećmi przy temperaturze 29-35 stopni jest co najmniej niewskazana ale tego mądra paniusia nie wie bo pewnie uniwerstytet skończyła
14 sierpnia 2015
+5
-2
PL
0e6-ae3
~ starym zwyczajem   młode bździagwy miały w głębokim poważaniu (czytaj w ***** co robią ich dzieci , a nawiedzona paniusia robi przestępce z gościa co dokumentuje przestępstwo matek ,gdyż ich dzieci niszczą mienie publiczne.
14 sierpnia 2015
+8
-0
PL
565-325
~ abc  do ~ hhhh   Niestety tak to już jest, dasz komuś palec to rękę całą rękę weźmie.
Jak tak dalej będą niszczyć te dysze, to chyba trzeba będzie fontannę 2 metrowym płotem ogrodzić.
Jeszcze jak jakiś 2-3 letni dzieciak wejdzie na brzeg i pochodzi po wilgotnej płycie to się raczej nic nie stanie, ale widzę ostatnio, że nawet 12-13 letnia patologia skacze po dyszach i po płycie.
Trzeba było zamontować monitoring w parku przy okazji remontu to pewnie by tego nie było, jakby była tabliczka, że teren monitorowany i taki gówniarz by wiedział, że wszystko się nagrało i może później za to odpowiedzieć.
Myślę, że może trzeba na ławeczce obok fontanny posadzić patrol straży miejskiej, autami parkującymi na chodnikach nie potrafią się zająć to może chociaż z pilnowaniem fontanny, by sobie poradzili. W Warszawie pilnują tęczy, to u nas mogą pilnować fontanny.
13 sierpnia 2015
+12
-1
PL
8cd-115
~ hhhh   ja bym się bardziej zajęła matką, która nie zwraca uwagi jak dziecko niszczy fontannę
13 sierpnia 2015
+15
-1
PL
382-75f
~ Alfred  do ~ vbbg   Przypuszczam, że Ferens robił fotkę do ambitnego tekstu o fontannie, a wy robicie z tego wielkie halo.
13 sierpnia 2015
+4
-2
PL
d41-61a
~ vbbg   może jakiś pedofil reporter?
13 sierpnia 2015
+3
-0
US
eb8-6e6
~ Jan  do ~ Biłgoraj   Nie wstydził się?
13 sierpnia 2015
+3
-0
PL
ce3-82a
~ bystrzak   dobrze że ta stara baba tylko nogi pchała bo mogła na dyszy okrakiem usiąść i dyszę wessać!
13 sierpnia 2015
+7
-0
PL
e08-abb
~ obserwator   Sądzę że zdjęcia są robione dlatego gdyż rodzice nie zważają uwagi na bawiące się dzieci na fontannie w granicach rozsądku, wyginanne są dysze na fontannie być może to ma być jako dowód, kiedyś przyuważyłem jak starsza baba pchała nogi do fontanny.
13 sierpnia 2015
+9
-1
PL
619-d89
~ BANTER   też widziałem tą sytuacje. dziewczynki 10/10
13 sierpnia 2015
+6
-3
PL
f31-bdb
~ Biłgoraj   Pewnie Bielak, biłgorajski pedofil. Którego nie raz podobno policja łapała, i za każdym razem nie miała dowodów na to ze bawił sie miejscem intymnym przy dziewczynach.Nie raz słyszałam że w okolicach kładki obok nowego targowiska lub przy przystanku obok cmentarza na lubelskiej był Bielak. Zawsze jeździ na rowerze, grubszy wysoki.
13 sierpnia 2015
+9
-1
DE
588-0e1
~ perła   Może matka też chciała żeby jej fotki zrobił?
13 sierpnia 2015
+5
-4
PL
382-75f
~ Jacek P.   Ja pitole, co za temat. Dziennikarstwo na poziomie gimnazjum.
13 sierpnia 2015
+6
-5
PL
3d6-1f6
~ Anonim   Również byłem przy całym zdarzeniu i wyglądało to tak jakby mężczyzna nagrywał co wyprawiały te dwie dziewczynki a później ledwo działające dysze. Obie rzucały się po fontannie i skakały po dyszach - później się dziwić, że fontanna nie działa jak powinna a matki obu dziewczynek siedziały na ławce i niczym się nie przejmowały :)
13 sierpnia 2015
+29
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl