Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.13 15:44 | aktualizacja: 2015.08.13 15:54

Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni

Do naszej redakcji wpłynęła informacja dotycząca "dziwnego" zachowania starszego mężczyzny, który w Parku Solidarności robił zdjęcia bawiącym się przy fontannie dziewczynkom. - Każdy tego typu sygnał, również anonimowy jest natychmiast przez nas sprawdzany - zapewnia rzecznik KPP w Biłgoraju. Dlatego nie bójmy się zareagować. Chodzi przecież o bezpieczeństwo dzieci.
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni

Do tej nietypowej sytuacji doszło w miniony poniedziałek, w biłgorajskim Parku Solidarności.

- W poniedziałkowe późne popołudnie, około godz. 19 wybraliśmy sie z dzieckiem i mężem do Parku Solidarności. Wysokie temperatury sprawiają, że dzieci i młodzież chętnie chłodzą się na fonntanie. Poniewaz moje dziecko korzystało z kurtyny wodnej z pewnej odległości zauważyłam, że mężczyzna podszedł do fontanny, na której bawiły się dwie dziewczynki w wieku około 10 lat i zaczął robić im zdjęcia - relacjonuje czytelniczka naszego portalu (nazwisko do wiadomości red.).

Dodaje, że wg niej mężczyzna miał co najmniej 60 lat, a cała sytuacja wyglądała dziwnie szczególnie kiedy dzieci mokre siadały i leżały na fontannie.

- Potem wyglądało to tak, jakby pisał sms lub sprawdzał jakość zdjęcia, następnie znowu wyciągal rękę tak, jak robi się zdjęcia. Wtedy pomyślałam, że nie wygląda to dobrze, dziewczynki były bez opieki dorosłych. Kiedy zaczęłam tłumaczyć mężowi swoje obawy i wskazywać na tego mężczyznę wyglądało, że usłyszał albo zauważył, że coś nas zaniepokoiło i natychmiast odjechał rowerem w stronę Puszczy Solskiej - opowiada dalej mieszkanka Biłgoraja, zaznaczając, że osoby, które siedzą w parku i coś takiego zaobserwują nie powinny udawać, że nic się nie dzieje.

Jak zapewnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Milena Wardach rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju każdy tego typu sygnał, również anonimowy jest natychmiast sprawdzany. Nawet jeżeli taka osoba odjedzie z miejsca, należy o takim fakcie niezwłocznie powiadomić policję, być może nie będzie za późno i osoba zostanie zatrzymana i sprawdzona.

- W takiej sytuacji zaniepokojona matka powinna bezwzględnie powiadomić policję, jeżeli bała się zareagować powinna zatrzymać najbliższy patrol policji i opisać mężczyznę oraz jego zachowanie. Jednak bądźmy nadal czujni, obserwujmy czy w pobliżu miejsc zabaw dzieci nie kręcą się podejrzane osoby, policja zweryfikuje każdy niepokojący mieszkańców sygnał - mówi rzecznik Wardach, dodając, że parki i skwery są pod szczególnym i stałym nadzorem policji, każdego dnia patrole prewencji są wielokrotnie kierowane w te miejsca.

Obecnie nie jest jednak prowadzone żadne postępowanie o charakterze pedofilskim. Milena Wardach podkreśla również fakt, że w przeszłości poważniejsze tego rodzaju sprawy, były wyłącznie śledztwami prokuratorskimi i z uwagi na charakter sprawy i dobro dzieci, nie były ujawnianie.

Pamiętajmy zatem, że jeśli nie możemy sprawować opieki nad dzieckiem, gdy bawi się na dworze, należy zawsze zostawiać je pod opieką starszego rodzeństwa bądź rodziców innych dzieci. Dzieci nie powinny bawić się bez nadzoru, ani być spuszczane z oczu opiekunów.

Policja przypomina, że należy przestrzegać pociechy przed kontaktami z obcymi ludźmi, aby nie rozmawiały i nie przyjmowały niczego od osób nieznajomych, a przede wszystkim o tego rodzaju incydentach jak najszybciej alarmowały dorosłych.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Podejrzane zachowanie - nie bądźmy obojętni, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8126
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
3d6-1f6
~ Anonim  Również byłem przy całym zdarzeniu i wyglądało to tak jakby mężczyzna nagrywał co wyprawiały te dwie dziewczynki a później ledwo działające dysze. Obie rzucały się po fontannie i skakały po dyszach - później się dziwić, że fontanna nie działa jak powinna a matki obu dziewczynek siedziały na ławce i niczym się nie przejmowały :)
13 sierpnia 2015
+29
-3
PL
8cd-115
~ hhhh  ja bym się bardziej zajęła matką, która nie zwraca uwagi jak dziecko niszczy fontannę
13 sierpnia 2015
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
8fe-fdb
~ przepraszam literówka  do ~ teraz ten pan co robił zdjęcia   nie 'dzieciaków" miało być bachorów
14 sierpnia 2015
brak ocen
PL
8fe-fdb
~ teraz ten pan co robił zdjęcia   powinien zgłosić to na policję jako niszczenie mienia a pani co tak ładnie interweniowała powinna być świadkiem (nazwisko do wiadomości red.) a rodzice rozbestwionych dzieci zapłacić za szkody
14 sierpnia 2015
+3
-0
PL
72f-a0d
~ pewnie to była biedna rodzina   cyt "wybraliśmy sie z dzieckiem i mężem do Parku Solidarności. Wysokie temperatury sprawiają, że dzieci i młodzież chętnie chłodzą się na fonntanie. Poniewaz moje dziecko korzystało z kurtyny wodnej z pewnej odległości zauważyłam, że mężczyzna podszedł do fontanny, na której bawiły się dwie dziewczynki w wieku około 10 lat i zaczął robić im zdjęcia " pewnie wody w domu nie ma i trzeba się pod kurtynami myć nie mówiąc o prysznicu no i oczywiście kurtyna jest za pieniądze publiczne nie dziwiąc się że o godzinie 19 jest jeszcze gorąco i spacery z dziećmi przy temperaturze 29-35 stopni jest co najmniej niewskazana ale tego mądra paniusia nie wie bo pewnie uniwerstytet skończyła
14 sierpnia 2015
+5
-2
PL
0e6-ae3
~ starym zwyczajem   młode bździagwy miały w głębokim poważaniu (czytaj w ***** co robią ich dzieci , a nawiedzona paniusia robi przestępce z gościa co dokumentuje przestępstwo matek ,gdyż ich dzieci niszczą mienie publiczne.
14 sierpnia 2015
+8
-0
PL
565-325
~ abc  do ~ hhhh   Niestety tak to już jest, dasz komuś palec to rękę całą rękę weźmie.
Jak tak dalej będą niszczyć te dysze, to chyba trzeba będzie fontannę 2 metrowym płotem ogrodzić.
Jeszcze jak jakiś 2-3 letni dzieciak wejdzie na brzeg i pochodzi po wilgotnej płycie to się raczej nic nie stanie, ale widzę ostatnio, że nawet 12-13 letnia patologia skacze po dyszach i po płycie.
Trzeba było zamontować monitoring w parku przy okazji remontu to pewnie by tego nie było, jakby była tabliczka, że teren monitorowany i taki gówniarz by wiedział, że wszystko się nagrało i może później za to odpowiedzieć.
Myślę, że może trzeba na ławeczce obok fontanny posadzić patrol straży miejskiej, autami parkującymi na chodnikach nie potrafią się zająć to może chociaż z pilnowaniem fontanny, by sobie poradzili. W Warszawie pilnują tęczy, to u nas mogą pilnować fontanny.
13 sierpnia 2015
+12
-1
PL
8cd-115
~ hhhh   ja bym się bardziej zajęła matką, która nie zwraca uwagi jak dziecko niszczy fontannę
13 sierpnia 2015
+15
-1
PL
382-75f
~ Alfred  do ~ vbbg   Przypuszczam, że Ferens robił fotkę do ambitnego tekstu o fontannie, a wy robicie z tego wielkie halo.
13 sierpnia 2015
+4
-2
PL
d41-61a
~ vbbg   może jakiś pedofil reporter?
13 sierpnia 2015
+3
-0
US
eb8-6e6
~ Jan  do ~ Biłgoraj   Nie wstydził się?
13 sierpnia 2015
+3
-0
PL
ce3-82a
~ bystrzak   dobrze że ta stara baba tylko nogi pchała bo mogła na dyszy okrakiem usiąść i dyszę wessać!
13 sierpnia 2015
+7
-0
PL
e08-abb
~ obserwator   Sądzę że zdjęcia są robione dlatego gdyż rodzice nie zważają uwagi na bawiące się dzieci na fontannie w granicach rozsądku, wyginanne są dysze na fontannie być może to ma być jako dowód, kiedyś przyuważyłem jak starsza baba pchała nogi do fontanny.
13 sierpnia 2015
+9
-1
PL
619-d89
~ BANTER   też widziałem tą sytuacje. dziewczynki 10/10
13 sierpnia 2015
+6
-3
PL
f31-bdb
~ Biłgoraj   Pewnie Bielak, biłgorajski pedofil. Którego nie raz podobno policja łapała, i za każdym razem nie miała dowodów na to ze bawił sie miejscem intymnym przy dziewczynach.Nie raz słyszałam że w okolicach kładki obok nowego targowiska lub przy przystanku obok cmentarza na lubelskiej był Bielak. Zawsze jeździ na rowerze, grubszy wysoki.
13 sierpnia 2015
+9
-1
DE
588-0e1
~ perła   Może matka też chciała żeby jej fotki zrobił?
13 sierpnia 2015
+5
-4
PL
382-75f
~ Jacek P.   Ja pitole, co za temat. Dziennikarstwo na poziomie gimnazjum.
13 sierpnia 2015
+6
-5
PL
3d6-1f6
~ Anonim   Również byłem przy całym zdarzeniu i wyglądało to tak jakby mężczyzna nagrywał co wyprawiały te dwie dziewczynki a później ledwo działające dysze. Obie rzucały się po fontannie i skakały po dyszach - później się dziwić, że fontanna nie działa jak powinna a matki obu dziewczynek siedziały na ławce i niczym się nie przejmowały :)
13 sierpnia 2015
+29
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
dzisiaj, 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
dzisiaj, 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl