Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę
AAA
PIŁKA NOŻNA Zamojska Klasa Okręgowa
2012.08.13 17:12 | aktualizacja: 2012.08.27 14:24

Udane rozpoczęcie sezonu

Efektownie rozpoczęli rozgrywki Zamojskiej Klasy Okręgowej zawodnicy Łady. W pierwszym spotkaniu drużyna prowadzona przez Ireneusza Zarczuka nie dała szans Tanwi Majdan Stary wygrywając 5:1.

Inauguracyjne spotkanie mimo fatalnej pogody przyciągnęło na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji blisko 370 widzów. Kibice nie mogli czuć się zawiedzeni. Tego dnia oprócz bardzo dobrej gry drużyny Łady ujrzeli oni dodatkowo aż 6 bramek.

Jako pierwszy w tym spotkaniu impuls do ataku dał gospodarzom Michał Gawroński, lecz jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki strzeżonej przez Marcina Szponara. Goście także mieli swoje okazje za sprawą znanego z występów w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej Adama Niemca. Jednak jako pierwszy na listę strzelców wpisał się jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Łady Jakub Rozwadowski. W 17 minucie piłka po jego uderzeniu trafiła w obrońcę drużyny gości, czym zmyliła bezradnie interweniującego golkipera Tanwi. Strzelona bramka wyraźnie uskrzydliła zawodników Łady. Swoich okazji do podwyższenia rezultatu szukali Damian Rataj i Mateusz Obszyński, lecz tym który strzelił drugą bramkę dla biało-niebieskich był Mirosław Poliwka. Mimo kilku okazji wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę zawodnicy Łady wyszli bardzo zmotywowani i od początku rzucili się do ataków. W 49 minucie powinno być 3:0. Szarżę Grzegorza Mulawa w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zatrzymał zawodnik Tanwi Piotr Kmieć. Siedem minut później gospodarze znów przeprowadzili świetną akcję, lecz strzał Michała Gawrońskiego obronił bramkarz drużyny gości. Najwięcej emocji jednak oglądaliśmy w ostatnich 20 minut. Dominacja biłgorajskich zawodników nie podlegała dyskusji i tylko kwestią czasu było, kiedy strzelą oni kolejną bramkę. Bliski szczęścia był w 71 minucie Bartłomiej Hajduk, lecz trafił on tylko w słupek. Dopiero trzy minuty później fantastyczne dośrodkowanie Artura Szarzyńskiego pięknym uderzeniem głową wykorzystał Jakub Rozwadowski. Niestety dosyć szybko goście strzelili kontaktową bramką, a wszystko przez fatalne zachowanie bramkarza Łady Piotra Szmita, który tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafiła ona wprost na głowę Adama Kotwisa. Kuriozalna bramka wyraźnie podrażniła podopiecznych Ireneusza Zarczuka, którzy w ostatnich 10 minutach powinni strzelić co najmniej cztery bramki, a zdobyli ich tylko dwie. W 80 minucie Michał Gawroński wykorzystał podanie od Bartłomieja Hajduka, a na minutę przed zakończeniem spotkania wynik ustalił uderzeniem głową Grzegorz Mulawa.

- Do spotkania podeszliśmy w pełni skupieni. Bardzo chcieliśmy rozpocząć sezon od zwycięstwa zwłaszcza, że graliśmy przed własną publicznością. Szybko strzelona bramka dała nam więcej swobody w poczynaniach, więc kibice w drugiej odsłonie mogli oglądać sporą ilość bramek. Panujące warunki i mocno nawodnione boisko utrudniało nam szybką wymianę podań, ale nadrabialiśmy to zaangażowaniem czego efektem jest końcowy wynik. - tak wczorajsze spotkanie podsumował jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Łady Artur Szarzyński.

Łada 1945 Biłgoraj - Tanew Majdan Stary 5:1 (2:0)

Bramki:
Rozwadowski 17', 74', Poliwka 27' Gawroński 80', Mulawa 89' - Kotwis 77'.

Składy:
Łada: Szmit - Poliwka, Kuliński, Mulawa, Szarzyński - Rozwadowski, Socha, Skrzypek (82' Żybura), Obszyński (76' Bielak) - Gawroński (82' Dycha), Rataj (60' Hajduk).
Tanew: Szponar - M. Kowal (46' Wójcik), Cios, Skubis, Kmieć (55' Gromadzki) - T. Kowal, Zań (75' Król), Blicharz, Ruszczak (78' Solak) - Niemiec, Kotwis.

Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
09e-fa4
~ ŁADA 1945 Biłgoraj   Dzięki,powodzenia w lidze.
14 sierpnia 2012
+1
-0
PL
df6-6c5
~ Tanwiak   Gratulacje dla Łady. Byliście lepsi.
13 sierpnia 2012
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.

Najpopularniejsze

8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 14:42 Biłgoraj
Biłgoraj zaświecił na niebiesko
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w piątek, godzina 18:07 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na ul. Długiej
dzisiaj, 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w piątek, godzina 15:58 Łukowa
Gołym okiem widać zaawansowanie prac przy jednej z najważniejszych powiatowych inwestycji
w czwartek, godzina 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?