Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.05.02 09:00

Jak przejechać przez most? Oto jest pytanie

Okazuje się, że nie wszyscy kierowcy, którzy zdali państwowe egzaminy na prawo jazdy, wiedzą jak poruszać się po niektórych odcinkach dróg. Do naszej redakcji spływają prośby o informację dotyczącą sposobu poruszania się po moście, znajdującym się na ul. Lubelskiej w Biłgoraju.
Jak przejechać przez most? Oto jest pytanie
Jak przejechać przez most? Oto jest pytanie

Ul. Lubelska w Biłgoraju jest drogą o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Jednak nie tylko ze względu na ten fakt często tworzą się tam korki. Newralgicznym punktem jest most na Białej Ładzie.

Na tym odcinku droga jest zwężona, a na obu końcach mostu ustawione są informujące o tym znaki. Jak się okazuje niektórzy kierowcy nie wiedzą jak je prawidłowo czytać.

- Często samochody zatrzymują się przed mostem od strony cmentarza, nawet jak z naprzeciwka jedzie mały samochód osobowy, z którym z pewnością zmieściliby się na moście - oburza się mieszkanka Biłgoraja.

Zdarzają się też sytuacje, w których kierowca poruszający się w stronę rynku, wiedząc jak czyta się znaki drogowe, wjeżdża na most swoim pasem, po czym słyszy sygnały dźwiękowe pojazdu jadącego z naprzeciwka, który uznał, że wymuszono pierwszeństwo. Bywa, że auta jadące w stronę Lublina przejeżdżają przez most środkiem trasy, zapewne uznając, że to droga jednokierunkowa.

Na szczęście rzadko zdarzają się w tym miejscu kolizje, postanowiliśmy jednak zająć się tą sprawą. Poprosiliśmy o wyjaśnienia funkcjonariuszy biłgorajskiej drogówki.

Jak mówi zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Biłgoraju mł.asp. Marek Kanar most na ul. Lubelskiej oznakowany jest od strony ulicy Jana Pawła II znakiem drogowym zakazu B31 (pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka), od strony ulicy Kościuszki natomiast znakiem drogowym informującym D5 (pierwszeństwo na zwężonym odcinku drogi).

- Znak B31 zabrania kierującym wjazdu na zwężony odcinek jezdni, jeżeli zmusiłoby to kierujących znajdujących się na tym odcinku lub zbliżających się do niego z przeciwnej strony do zatrzymania się. Zwykle po przeciwnej stronie zwężenia ustawiany jest znak D5 jak w przypadku omawianego mostu. Taka organizacja ruchu wprowadzana jest na zwężonych odcinkach krótszych niż 150 m, gdzie nie mogą wyminąć się pojazdy o szerokości 2,5 m oraz gdy kierujący mają dobrą widoczność pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, a taką sytuację widoczności mamy właśnie na omawianym odcinku zwężenia - informuje Marek Kanar.

Zaznacza, że w omawianej sytuacji kierujący jadący ulicą Lubelską od strony ulicy Kościuszki jest informowany, że to właśnie on ma pierwszeństwo przejazdu, natomiast jadącemu od strony ulicy Jana Pawła II zabrania się kontynuowania jazdy bez sprawdzenia czy z przeciwka nie zbliża się pojazd posiadający pierwszeństwo przejazdu, chyba że istnieje możliwość jednoczesnego przejazdu obydwu pojazdów z zachowaniem bezpiecznej odległości podczas manewru wymijania.

- Analizując tę sytuację można stwierdzić, iż jadący od strony znaku B31 nie musi się zatrzymywać. Warto nadmienić, że jednym z elementów oceny podczas zdobywania uprawnień do kierowania pojazdami jest ocenianie odległości oraz gabarytów innych pojazdów w sytuacjach dynamicznych, a takie są podczas ruchu pojazdów. Dlatego też dla osób posiadających uprawnienia omawiany odcinek drogi nie powinien w takich sytuacjach powodować niepewności co do możliwości przejazdu zgodnie z ustawionym oznakowaniem - podsumowuje zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jak przejechać przez most? Oto jest pytanie, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 28528
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (49)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
0ca-637
~ xxx  do ~ w...   wystarczy ustawić sygnalizację świetlną i po problemie na moście
19 sierpnia 2015
brak ocen
PL
314-48b
~ x  do ~ ww   B-31 Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka
Znak ten zabrania wjazdu na zwężony odcinek drogi w momencie, gdy zmusiłoby to uczestników ruchu drogowego znajdujących się na tym odcinku drogi lub zbliżających się do niego, do zatrzymania się
4 maja 2015
+10
-0
PL
ba2-8e5
~ ww   panowie kierowcy po to są znaki aby je przestrzega. Nie ma że jest miejsce. Jest znak który mówi ustąp pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka i po temacie.
4 maja 2015
+1
-17
DE
fa2-25a
~ lll   Jak się patrzy na zachowanie niektórych kierowców to na prawdę jest tragedia.
Takie przykłady:
Jadę rowerem od strony cmentarza widzę, że z przeciwka jedzie kilka aut, ale same osobówki więc śmiało wjeżdżam na most normalnie jakieś 0,5m od prawej krawędzi, a na moście jakiś typ w Golfie czy innym Passacie trąbi i wymachuje rękami z oburzeniem, że wjechałem na most, mimo, że miał jakiś 3,5 metra miejsca.
Inna sytuacja, jadę rowerem od strony Rynku, wjeżdżam na most, nie jadę środkiem tylko normalnie te 0,5 od prawej krawędzi, na moście wolne jakiś 3,5m, a auto jadące od cmentarza stoi przed mostem i wjeżdża na most dopiero jak ja zjechałem.
W sumie co się dziwić jak nawet policjanci w radiowozie sobie nie radzą i zdarza się, że stoją przed mostem od strony cmentarza i czekają na wjazd, aż wszystkie auta z przeciwka przejadą, mimo, że same osobówki jadą.
4 maja 2015
+8
-0
PL
314-48b
~ XXI  do ~ Kierowca   Jak nie będzie świadków to na 99% będzie uznana Twoja wina, bo nie udowodnisz, że ty jechałeś prawidłowo, a kierowca z przeciwka środkiem.
Jedyna rada to zaopatrz się w kamerkę samochodową, wtedy raczej sprawa na Twoją korzyść, jakby policja po obejrzeniu nagrania dalej chciała wmówić, że to ty wymusiłeś to nie przyjmować mandatu i iść do sądu.
4 maja 2015
+5
-0
PL
5c4-73c
~ w...  do ~ Kierowca   Coś się czepil P. Mileny, akurat w tym artykule się nie wykazuje.
4 maja 2015
+0
-1
PL
e88-3a0
~ Kierowca   Pytanie do Pani Mileny z Komendy - jeżeli jadę np. Meganką a z naprzeciwka ktoś takim samym autem. Typowe kompakty o standardowych gabarytach spokojnie mieszczące się na moście. Kierowca jadący w kierunku lublina nie podjedzie do swojej prawej lecz bliżej środka i zahaczymy się lusterkami to czyją winę uznają Panowie z patrolu? Jeżeli wina jest tego co jedzie w kierunku centrum to nie dziwcie się że robią się korki. Jeżeli z naprzeciwka będzie jechała jakaś pipka to nawet kierując seicento będzie jej za mało miejsca na moście.
3 maja 2015
+1
-1
PL
2a3-87b
~ jamŁasica   przecież ten znak jest prosty, nie trzeba znać 100% wszystkich znaków, wystarczy ruszyć szare komórki... to nie boli :)
3 maja 2015
+0
-1
PL
acb-199
~ ak   Chcecie se pojeździć Porche al bo inna fajna bryką ???
Polecam wspaniały prezent na wieczory kawalerskie albo panieńskie.
Można nawet polatać sobie helikopterkiem a nie tylko Chmielowi latać . A co !!
http://www.devil-cars.pl/jazda/ktm-x-bow-tor-pilica/cena-119?idpartner=ggggg14
3 maja 2015
brak ocen
PL
c8d-236
~ jk   Jak zwykle w Biłgoraju. Sytuacja prosta jak drut. Ale kierujący inaczej chcą zakaz czytać inaczej. I jeszcze Pan z-ca Naczelnika ich utwierdza w tym przekonaniu. Którędy wracają ci niecierpliwi, którym nie w smak się zatrzymać i przepuścić tych co mają pierwszeństwo? Chyba, że mają problemy z opanowaniem prostych manewrów zatrzymanie się , ruszanie bo o ciągłej analizie sytuacji w ruchu już nie wspominam. Natężeniu ruchu jest tam takie,że przepustowość tego mostu jest wystarczająca a most jest w dobrym stanie, będzie jeszcze długo służył i najlepiej go nie dotykać.
3 maja 2015
+4
-7
PL
8eb-2bb
~ pedałujenarowerze  do ~ człowieku "dwóch pedałów"   No i fajnie, tylko co z tego? Popis głupoty? Znak B33 to ciebie nie obowiązuje?
3 maja 2015
brak ocen
PL
8eb-2bb
~ pedałujenarowerze  do ~ Bent   Zgłoś to do Kungliga Vetenskapsakademien, może lizaka w nagrodę dostaniesz.
3 maja 2015
+1
-1
PL
4af-c3c
3 maja 2015
+3
-0
PL
f52-8c7
~ zabytek czy rozsądek   Most tej samej konstrukcji stał w Garwolinie. Już kilkanaście lat jak stoi na jego miejscu nowy.
3 maja 2015
+4
-1
PL
dda-d49
~ Mac   Dzwoni poseł do szefa policji. Zdzisiu mam problem, trochę przesadziłem z prędkością i potracilem 2 osoby, ratuj. -Ok. A gdzie one teraz są?? Pyta komendant. -jeden leży na masce a drugiego rzuciło do rowu. -ok. Pierwszy pójdzie siedzieć za niszczenie mienia a drugi za próbę ucieczki z miejsca wypadku.
3 maja 2015
+8
-1
PL
4c2-009
~ w...  do ~ kozi   Ta pewnie od razu nowy most. Na środku powinni palnąc np. Ławeczke Singera. Ciężką ołowianą nie do staranowania i każdy się zmieści.
2 maja 2015
+5
-2
PL
968-a87
~ abc  do ~ GOŚĆ   Jak nie będzie świadków i innych dowodów to policjant/sąd orzeknie winę tego jadącego od cmentarza, bo nie udowodnisz w w żaden sposób, że jechałeś przy prawej krawędzi.
Dlatego najlepsza opcja to kamerka samochodowa (wystarczy nawet smartfon w uchwycie).
Jak masz nagranie swojej jazdy to raczej wygrasz z policją czy sądem (no chyba, że trafiłeś na kogoś z mocnymi znajomościami to może być nawet w sądzie różnie, bo szanowna sędzina/sędzi nie dopuści nagrania jako dowód (ale wtedy trzeba apelować wyżej, aż do skutku (i rozdmuchać sprawę w mediach)))
2 maja 2015
+4
-0
DE
4be-eae
~ kozi   Czemu postawiony jest taki wąski most???? POSTAWCIE SZERSZY I NIE BĘDZIE PROBLEMU!!!
2 maja 2015
+5
-3
PL
6cc-2e8
~ jak to kto bedzie winny  do ~ GOŚĆ   ten co nie będzie znajomym policjanta albo ten który nie ma numeru telefonu do przełożonego piszącego protokół policjanta
2 maja 2015
+2
-0
PL
ee4-fb8
~ GOŚĆ   Zastanawiam się nad taką sytuacją: Jadą dwa auta takie same (dwa golfy żeby nie było wątpliwości) Na poście dochodzi do kolizji lusterkami. Ten jadący w stronę miasta trzyma się bardziej prawej a ten w kierunku cmentarza bardziej środka.
Przy takich gabarytach wszystko powinno obyć się bez strat. Czyją winę orzeknie policjant????? i sąd ewentualnie
Pytam ponieważ nie raz przejeżdżałem czy to w jedną czy w drugą stronę mijając się większymi autami, ale spotykałem się tak jak w artykule z trąbieniem a nawet z wyjeżdżaniem na czołowe.
2 maja 2015
+2
-0
PL
efe-85f
~ Bent  do ~ pedałujenarowerze   Oczywiście, nie prędkość zabija ale gwałtowny jej brak :-)
2 maja 2015
+3
-0
PL
4b0-d4c
~ marek  do ~ na krzyżówce Długa - piłsudskiego jest   Dokładnie, masz rację. Na tym akurat skrzyżowaniu opóźnienie zmiany świateł jest bardzo dobrze ustawione. Stojąc na Piłsudskiego od strony Kościuszki widać jak zmieniają się światła dla jadących Długą. Żółte dla jadących Piłsudskiego zapala się gdy dla jadących Długą świeci się już czerwone, a potem zapala się dla jadących Piłsudskiego zielone. I pomimo to na moim zielonym przemknął mi przed nosem TIR. O włos od tragedii. Nadmienię, że przejazd na czerwonym jest jednym z najniebezpieczniejszych wykroczeń drogowych. Rozwiązaniem jest chyba tylko instalowanie kamer rejestrujących te wykroczenie i wysokie karanie potencjalnych zabójców.
2 maja 2015
+3
-0
PL
4b0-d4c
~ marek  do ~ Bent   Owszem, więc trzeba to zmienić, nic prostszego.
Ale prawo zakazuje też wjazdu na skrzyżowanie jeśli nie mamy pewności, że możemy je opuścić na zielonym. W przytoczonym przeze mnie przykładzie auta (poza pierwszym i drugim) wjechały na skrzyżowanie na czerwonym z pełną premedytacją, na bezczelnego, wymuszając na mnie pierwszeństwo. I to właśnie chamstwo jest oburzające - mam zielone, a taki cwaniaczek / cham wjeżdża na czerwonym, bo znudziło mu się czekać.
2 maja 2015
+3
-0
PL
efe-85f
~ Bent  do ~ marek   Tam jest za mały przedział czasowy między zapalającym się światłem czerwonym na ul. Komorowskiego a zapalajacym się światłem zielonym na ul. boh. Monte Cassino.
2 maja 2015
+1
-1
PL
968-a87
~ abc  do ~ Jacek   W sumie to wychodzi prawie na jedno.
Zbyt duża prędkość = głupota
2 maja 2015
+2
-0
PL
4d7-ce8
~ dcssd   Niech pan policjant nie p.... głupot bo prawo to jedno w tym kraju a jego interpretacja to drugie.Przyjedzie do zdarzenia lokalny "postronkowy" i nie będzie wnikał kto co i jak,tylko winnego wskaże od razu i odfajkuje w statystyce bo to ich biblia.Filmy to jedno życie to drugie....na pewno nie W11.
2 maja 2015
+8
-0
PL
968-a87
~ bbb   Trzeba by postawić kilka razy patrol policji tuż za mostem (między mostem, a cmentarzem) i zatrzymywać wszystkie auta jadące środkiem mostu od strony miasta.
Nawet gdyby patrol był widoczny z kilometra to wielu kierowców i tak by wpadło, bo są przekonani, że znak mogą zajmować całą szerokość mostu, a jadący z przeciwka mają obowiązek się zatrzymać i poczekać, że oni przejadą.
2 maja 2015
+11
-0
PL
6cc-2e8
~ człowieku "dwóch pedałów"  do ~ pedałujenarowerze   jechałem z Lubelskiej w kierunku mostu i złapałem na liczniku 62km/h i wiesz nie miałem zadyszki a gdy obstawiałem wyścig kolarski po "ziemi Biłgorajskiej" to amatorzy kręcili po 40-50 km/h i nie mów mi że , .... się ne da
2 maja 2015
+1
-0
PL
6cc-2e8
~ na krzyżówce Długa - piłsudskiego jest  do ~ marek   to samo 30% przejeżdżających jedzie na 4 fazie żółtego ale policji tam nie ma bo po co !!! tam jeszcze nikt nie zginął tak mówią statystyki. ale policja dba o bezpieczeństwo czyli stoi w krzakach z radarem albo robi akcję "trzeźwy poranek" zamiast "trzeźwy policjant" lub jeździ nową wektrą (jeszcze nie poświęconą) i czatuje na tego co przekroczy prędkość o 20 km
2 maja 2015
+2
-0
PL
4b0-d4c
~ ...   Oczekuję na wielkie "bum" na skrzyżowaniu Poniatowskiego - Narutowicza. Wyjechanie z Narutowicza, od strony wschodniej w Poniatowskiego przy zastawionych parkingach na Poniatowskiego jest rosyjską ruletką. Pozostaje mieć nadzieję, że jadący Poniatowskiego poruszają się z rozsądna prędkością i zdążą wyhamować, bowiem parkujące auta uniemożliwiają obserwację wyjeżdżającemu z Narutowicza tak prawej, jak i lewej strony. Dziwi mnie, że nic się w tej kwestii nie robi. Czy działania podejmie się dopiero jak ktoś zginie ?
2 maja 2015
+8
-0
PL
4b0-d4c
~ marek   Wiem już jak jeździ się przez biłgorajskie mosty. Proszę o wyjaśnienie mi jak są zasady jazdy na skrzyżowaniu Boh.Monte Cassino - Komorowskiego. Rozumie, że przejeżdża się na zielonym. Stoi się na czerwonym. Z moich obserwacji wynika, że powyższe skrzyżowanie jest wyłączone z tej zasady. Ostatnio mimo, że miałem zielone, przejechały przede mną trzy auta, a na koniec jeszcze "nauka jazdy" (gratuluję instruktora). Skrzyżowanie to pokonuję parę razy dziennie. Nigdy nie widziałem tam Policji. Natomiast polowanie na pieszych w okolicy dworca PKS, czy 100 m dalej w kierunku Kościuszki, owszem nierzadko.
2 maja 2015
+7
-0
PL
3be-b83
~ Jacek  do ~ pedałujenarowerze   Kolego nie prędkość lecz głupota zabija.
2 maja 2015
+2
-1
PL
6cc-2e8
~ ostatnio biłgorajski policjant egzekwujący   prawo , jechał nawalony jak szpak powodując zdarzenie drogowe więc mając kolizję na moście po przybyciu policji należy sprawdzić ich trzeźwość bo , interpretacja zdarzenia może zależeć od trzeźwości stwierdzających zdarzenie
2 maja 2015
+4
-0
PL
2ce-d16
~ newsletter   Artykuł jak przejechać przez most :)
2 maja 2015
+1
-0
PL
8eb-2bb
~ pedałujenarowerze  do Drakkar   I tutaj zgadzam się z tobą, oprócz punktu 1. Gdyż właśnie zwężenie drogi wymusza tutaj niższą prędkość, co właśnie wpływa na bezpieczeństwo. Jeśli tutaj nie było by tego przewężenia to prędkości osiągane przez niektórych były by wyższe kilkukrotnie. A wiemy dokładnie, że prędkość zabija.
2 maja 2015
+2
-1
PL
8eb-2bb
~ pedałujenarowerze  do ~ niewinny kierowca   Tak, rowerzysta jedzie środkiem i zajmuje cała jezdnię i dodaj jeszcze, że z ogromną prędkością bez kamizelki i kasku. Szaleństwo.
2 maja 2015
+0
-2
PL
8eb-2bb
~ pedałujenarowerze  do ~ abc   Dokładnie tak tam jest jak opisujesz. Jednak fotoradar jest za drogi i nie zawsze skuteczny, za to istnieją różne inne możliwości wymuszania na kierowcach zachowania odpowiednich prędkości np. infrastrukturą. Ogólnie w naszym mieście spora grupa kierowców ma problemy z respektowaniem znaków ograniczających prędkość, to i tutaj też mają ze znakami przed mostem. Na moście mieszczą się spokojnie 2 samochody osobowe, wystarczy tylko zwolnić do 30-40 km/h, aby ten odcinek przejechać bezpiecznie w obie strony. Jednak dla większości biłgorajskich kierowców taka prędkość to ogromna frustracja. I tutaj taka ciekawostka, bo wbrew obiegowej opinii, niższa prędkość to większa przepustowość, ponieważ pojazd jadący z prędkością 60 km/h potrzebuje więcej przestrzeni (odległość za poprzedzającym pojazdem), bo aż 5 razy więcej, aniżeli pojazd jadący 30 km/h. Czyli 15 samochodów jadących 30 km/h zajmują tyle powierzchni jezdni co 3 auta jadące 60 km/h. Dlatego wymuszenie jazdy z niższą prędkością rozwiązało by tutaj problem, ale NIEDASIĘ. Aby stosować dobre rozwiązania trzeba mieć jaja, a naszej drogówce jak i zarządcy drogi zdecydowanie brakuje.
2 maja 2015
+2
-2
PL
9e4-823
~ Mołs   Jak byk napisane jest w prawie drogowym że jeśli nie zmusisz kogoś do zatrzymania się , to możesz przejechać jak sie zmieścisz !!!!!!!Ale niedzielni kierowcy ,stare dziatki,i jakieś wredne baby ci zawsze w czoło będą pukac jak wjedziesz od strony cmentarza
2 maja 2015
+4
-7
PL
4c2-009
~ w...  do ~ Greg   Ja mam kamerę i zawsze jadę maksymalnie przy prawej krawędzi jezdni. I poluje na cwaniaka z osobowki, który będzie jechał środkiem.
2 maja 2015
+4
-3
PL
88c-1d0
~ przyznaję koledze 100% racji  do ~ Greg   w przypadku zdarzenia w tym miejscu sprawcą będzie ten który nie jest "znajomym kolegą , przyjacielem rodziny lub osobą sytuowaną albo też znaną politycznie " policjanta
2 maja 2015
+12
-1
GB
223-691
~ Greg   Sam się zatrzymuję jadąc od strony Cmentarza, bo skąd mam wiedzieć że nadjeżdżający z przeciwnej strony "doświadczony kierowca" nie zdecyduje się jechać środkiem jezdni gdyż to on ma "pierwszeństwo" A czymże jest poczekanie 2 minut przed mostem w stosunku to godzinnej "interpretacji" czy była zachowana bezpieczna odległość czy to może ja jechałem zbyt daleko od krawędzi jezdni.... Po czym zarówno ja, jak i drugi poszkodowany dostaniemy po 500zł mandatu i dziekuję.
2 maja 2015
+15
-5
PL
878-126
~ Icek  do ~ abc   No tak,bo wtedy w razie kolizji zawsze "beknąłby"ten jadący od cmentarza i żadne tłumaczenia nie pomogą bo przecież jest znak.
2 maja 2015
+5
-0
Drakkar   1.Most na ulicy Lubelskiej powinien już być dawno zmodernizowany i to bez wzgledu na to że jest zabytkiem.Bezpieczeństwo w ruchu drogowym powinno być tu priorytetem.
2.Znaki drogowe jasno określaja jak należy sie zachować w ruchu drogowym i żadne interpretowanie typu co może dany znak oznaczać nie powinno mieć miejsca.
3.Znaki B-31 i D-5 stoją w tym miejscu x lat i teraz nagle kierowcy przestają rozumiec ich znaczenie.Szkoły nauku jazdy uczą obierania cebuli czy kształcą przyszłych kierowców?
4.Okazuje sie że Biłgoraj jest pełen newralgicznych miejsc wszędzie mnóstwo mostów,krzyżówek,rond no normalnie tor przeszkód a parkowanie auta to podchodzi pod czarną magię.
http://www.bilgo-raj.com.pl/
2 maja 2015
+8
-1
PL
efe-85f
~ niewinny kierowca   Problem jest wtedy, gdy rowerzysta lub motocyklista mając pierwszeństwo jedzie całym środkiem drogi a w przypadku wymijania sie pojazdów motor-samochód można spokojnie jechać. Znak ustąp pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka nie nakazuje przecież bezwzględnego zatrzymania się.
2 maja 2015
+2
-3
PL
333-8fb
~ mieszkaniec   Jeszcze nie tak dawno na tym moście była na środku pomalowana podwójna linia i można było swobodnie przejechać w obydwu kierunkach ale jakiś nadgorliwiec z ZDW w Lublinie wymyślił coś nie normalnego. Tak to już u nas jest.
2 maja 2015
+4
-2
PL
968-a87
~ abc   Problem byłby mniejszy jakby gdyby jadący od Rynku stosowali się do ograniczenia prędkości jakie jest na tym odcinku. Jest tam 40. Gdyby przed mostem poruszali sie z taką prędkością i jechali możliwie blisko prawej krawędzi to zawsze bez problemu 2 osobówki by się minęły bezpiecznie na moście.
Sytuacja obecnie wygląda tak, że większość aut jadących z górki od Rynku przejeżdża przez most z prędkością 60-70 i jedzie praktycznie środkiem mostu. Więc nie dziwię się osobom jadącym od cmentarza, że boją się wjeżdżać na most widząc jadace z przeciwka auta.
Najlepiej by było postawi fotoradar przed mostem od strony Rynku i zaręczam, że plynność ruchu na moście by się znacznie poprawiła.
2 maja 2015
+8
-5
PL
996-ee9
~ kierowca-miejscowy gość   A może tych nieukow wyslać na egzamin kontrolny -tam ich nauczą co znaczy znak drogowy!
2 maja 2015
+3
-4
PL
ac7-dcc
~ QRWA ALE CYRK   znaki postawione a ktoś je interpretuje !!! co tu interpretować jest znak i basta. Zatrzymuje policjant pijanego co ma 0.5 promila i ..... interpretuje że gość jest pijany a ,gość interpretuje że jest trzeźwy bo potrafi zrobić "jaskółkę" przejść po linii prostej i wskazać bezbłędnie palcem nos. I kto ma rację POLICJANT bo TO ON MA WŁADZĘ
2 maja 2015
+7
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 12:18 Powiat
Powiat w statystykach grypowych
Mamy dane dotyczące statystyk zachorowań na grypę wśród mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Od początku września zachorowało prawie 300 osób, największy przyrost zanotowano w połowie października. Szczegóły poniżej.
we wtorek, godzina 09:31 Biłgoraj
Burmistrz apeluje o ograniczenie ilości sztucznych kwiatów i zniczy na cmentarzach
w poniedziałek, godzina 09:02 Biłgoraj
Nauczyciele wyróżnieni przez starostę
w poniedziałek, godzina 13:02 Biłgoraj
15 mln zł dla powiatu biłgorajskiego na modernizację autodromu
Kolejne rządowe środki trafią do naszego powiatu! Premier ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Funduszu Polski Ład. Powiat biłgorajski otrzyma 15 mln zł. Rządowe środki na inwestycje przeznaczone zostaną na remont i modernizację biłgorajskiego autodromu.
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
9 zgonów z powodu COVID-19 na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Kolejne klasy będą uczyć się zdalnie
w czwartek, godzina 15:38 Biłgoraj
Regionalny Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył minister Czarnek
W czwartkowe południe 21 października, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Udział w w wydarzeniu zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty oraz powiat biłgorajski wzięli minister edukacji Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk.
20 października 2021 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w poniedziałek, godzina 08:26 Józefów
Po przetargu na fotowoltaikę
18 października 2021 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
we wtorek, godzina 08:28 Biłgoraj
Dzień Jesiennego Liścia dla Mateuszka. Już można licytować
w poniedziałek, godzina 10:07 Frampol/Hedwiżyn
Jeden wsiadł za kierownicę po narkotykach, drugi miał prawie 1,5 promila alkoholu
w sobotę, godzina 15:43 Biłgoraj
Diabetycy świętowali 20-lecie istnienia koła powiatowego
W sobotnie przedpołudnie 23 października rozpoczęły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Koła Powiatowego PSD w Biłgoraju. Była msza św., a następnie wręczenie odznaczeń i medali.
w niedzielę, godzina 20:25 Biłgoraj
Muzyczna podróż śladami Jana Pawła II w wykonaniu Magdy Steczkowskiej
w czwartek, godzina 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
17 października 2021 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w poniedziałek, godzina 11:13 Lubelszczyzna
Prawie dwa razy więcej zakażeń niż tydzień temu
w czwartek, godzina 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Remont hali przy ZSBiO zakończony. Podsumowano 2,5-milionową inwestycję
Pod koniec lutego br. ruszył długo wyczekiwany remont hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Zadanie zakończyło się zgodnie z planem, wraz z końcem wakacji. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł. W czwartek 21 października uroczyście podsumowano zadanie.
we wtorek, godzina 07:38 Biłgoraj
Prawie 12 mln zł na przebudowę infrastruktury sportowej w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 11:14 Lubelszczyzna
Rośnie liczba pozytywnych wyników testów na COVID-19
15 października 2021 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
we wtorek, godzina 07:35 Biłgoraj
Bezpieczne, widoczne dziecko
w poniedziałek, godzina 09:54 Goraj
W Goraju odsłonięto i poświęcono pomnik Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w sobotę, godzina 11:17 Obsza
Akt oskarżenia trafił do sądu. Wnuk odpowie za zabójstwo babci
W maju br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Obsza doszło do tragedii. 26-letni mężczyzna pobił swoją babcię, kobieta zmarła. W połowie października do sądu został skierowany akt oskarżenia.
15 października 2021 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w piątek, godzina 09:40 Powiat
Pijani kierowcy ciężarówki i quada. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi zderzył się z busem
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
19 października 2021 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
20 października 2021 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl