Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.04.20 08:20

Osiedle bez inwestycji?

Żadna z wnioskowanych inwestycji, dotyczących osiedla Batorego, nie została wykonana - m.in. o tym rozmawiano podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego, na którym spotkali się mieszkańcy tego terenu. Zebranie odbyło się w piątkowe popołudnie, 17 kwietnia.
Osiedle bez inwestycji?
Osiedle bez inwestycji?

W piątkowe popołudnie, 17 kwietnia, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze rady osiedla Batorego. Podczas obrad wybrano nową radę i jej przewodniczącego, o czym bilgorajska.pl informowała w artykule pt. Były burmistrz nowym przewodniczącym rady osiedla Batorego.

Tradycyjnie jednak najpierw dotychczasowy przewodniczący zaprezentował sprawozdanie za ostatnie lata działalności rady.

Bogdan Kręt przypomniał, że w trakcie minionej właśnie kadencji rada prowadziła rozmowy ze Starostwem Powiatowym, dotyczące wykonania przejścia przez Al. Jana Pawła II na wysokości ul. Królowej Bony. Ponadto przeprowadzono konsultacje społeczne na temat wyboru metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wielokrotnie prowadzono też rozmowy w sprawie wykonania przystanku przy ul. Lubelskiej. Zgłoszono również do Zarządu Dróg Powiatowych potrzebę ustawienia na ul. Zielonej znaku ograniczającego wjazd pojazdów ciężarowych.

Każdego roku rada osiedla zgłaszała wnioski do budżetu miasta. W sumie zgłoszonych zostało kilkadziesiąt wniosków. - Żadnego z nich nie wykonano, żadnego nie uwzględniono - grzmiał podczas spotkania były już przewodniczący.

Ale ustępująca rada osiedla miała więcej wątpliwości. - Zaniepokojeni jesteśmy faktem nie zrealizowania Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2008-2014. Mieszkańcy naszego osiedla oczekiwali na budowę inwestycji drogowych ujętych w wymienionym planie - dodał Kręt.

Zarzutów do władz miasta było więcej. Pomimo sprzeciwu części mieszkańców zlikwidowano boisko osiedlowe, na tym miejscu powstało nowe targowisko w ramach programu "Mój Rynek". - Ta inwestycja źle się wkomponowała w krajobraz, tereny zielone i Europejski Korytarz Ekologiczny, który tamtędy przebiega - mówił dalej Bogdan Kręt.

Na wszelkie wątpliwości odpowiadał obecny na spotkaniu wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec. Odnosząc się do sprawy targu wyjaśnił, że konieczne było wskazanie nowej lokalizacji ze względu na fakt, iż obecne targowisko funkcjonuje na terenie, który nie należy do miasta i w każdej chwili może zostać sprzedany. - Skorzystaliśmy z programu, dzięki czemu pozyskaliśmy środki na realizację zadania. Targowisko musi w mieście funkcjonować, nie mogliśmy ryzykować - zaznaczył burmistrz Dec.

Dodał, że rozumie zaniepokojenie faktem, że na terenie osiedla realizowana jest mniejsza ilość inwestycji niż w innych częściach Biłgoraja. - W mieście jest 12 osiedli i każde ma swoje potrzeby. Wszystko rozbija się o pieniądze. Rozumiem Państwa stanowisko, walczycie o swoje, ale to nie prawda, że na tym terenie nic nie zostało zrobione w ciągu ostatnich lat - odnosił się Michał Dec, zaznaczając, że miasto realizuje te inwestycje, do których może pozyskać dofinansowanie, bo wówczas wkład miasta jest niewielki, a na drobne przedsięwzięcia nie wystarcza środków budżetowych.

Podczas spotkania rozmawiano także o przystanku na ul. Lubelskiej. Powstanie on w ramach przebudowy Al. Jana Pawła II. Zgłoszono też konieczność poprawy kolektora burzowego w ul. Zielonej, wg mieszkańców studzienki są umiejscowione zbyt wysoko, co uniemożliwia prawidłowe odprowadzanie wody, a tym samym powoduje zalewanie posesji. Wiceburmistrz zapewnił, że sprawą zainteresuje zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Powiatowych.

To już przedostatnie spotkanie, odbywające się w ramach zebrań sprawozdawczo-wyborczych. Na ostatnie zapraszamy mieszkańców osiedla Sitarska - Kępy. Zebranie zaplanowane jest na wtorek, 28 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 18.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Osiedle bez inwestycji?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1902
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d9e-881
~ i   Następne 4 lata będą takie same.... Niestety.
21 kwietnia 2015
+1
-0
PL
2a0-1a1
~ Wojtek   A na Nowakowskiego to nawet wnioskowań inwestycji nie ma.
20 kwietnia 2015
+2
-0
PL
51c-ab0
~ mieszkaniec  do ~ gbg   Ciekaw jestem czy ty jesteś taki "CACY" I nie prawda ,że sami bogacze. Jest jak wszędzie.
20 kwietnia 2015
+5
-3
PL
f67-9f5
~ gbg   Tam mieszkają sami bogacze , raczej trzeba by było przypatrzeć się ich majątkom ,takie domy z wypłat pobudowali?
20 kwietnia 2015
+4
-4
PL
cbf-857
~ osiedle   Ty panie kręt może chociaż raz coś powiedz bez kartki.
20 kwietnia 2015
+6
-0
PL
0b5-e64
~ mieszkaniec   "Wiceburmistrz zapewnił. .." Tak jak i Burmistrz zapewniał, że sprawdzi i zainteresuje się jeżdżącymi cysternami i ciągnikami siodlowymi po osiedlu.
20 kwietnia 2015
+3
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:06 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 11:20 Lubelszczyzna
42 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 09:40 Biłgoraj
Miejskie szalety będą płatne
w czwartek, godzina 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w piątek, godzina 09:48 Korczów
Zderzenie dwóch ciężarówek
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
13 lutego 2021 Biłgoraj
W poniedziałek do Biłgoraja dotrze 100 dawek szczepionki przeznaczonej dla nauczycieli
Właśnie została potwierdzona dostawa do biłgorajskiego szpitala 100 dawek szczepionki AstraZeneca. Będzie ona przeznaczona dla nauczycieli pracujących stacjonarnie w miejskich szkołach. Dotychczas chęć zaszczepienia zgłosiło ok. 300 pedagogów.
w czwartek, godzina 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
dzisiaj, 08:14 Łukowa
Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Łukowa
19 lutego 2021 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
dzisiaj, 10:11 Kraj
Bezpieczniej na polskich drogach
14 lutego 2021 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych i bardzo silnym mrozie
20 lutego 2021 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
w piątek, godzina 07:38 Biłgoraj
Tysiące nowych drzew i krzewów nasadzono w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
Krwiodawcy mają nową siedzibę
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
w środę, godzina 11:56 Gmina Goraj
Zignorował zakaz wjazdu
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
563 mieszkańców powiatu na kwarantannie
20 lutego 2021 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
w piątek, godzina 13:08 Biłgoraj
Stracił prawie 10 tys. zł
w piątek, godzina 08:21 Powiat
32-latek z powiatu współpracował z oszustami działającymi metodą "na policjanta"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl