Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW
2015.02.28 08:02

"Prefabet" międzynarodowy

Sprawa likwidacji oddziału "Prefabetu" w Długim Kącie w gminie Józefów nabiera międzynarodowej rangi. Burmistrz Roman Dziura zwrócił się o mediację z nowym właścicielem do Ambasadora Królestwa Danii w Polsce.
"Prefabet" międzynarodowy
"Prefabet" międzynarodowy

W piśmie skierowanym do Steena Hommela burmistrz Józefowa przyznał, że samorząd stara się zrozumieć decyzję właściciela, który chce zlikwidować zakład w Długim Kącie i poprawić rentowność firmy, ale nie powinien on pomijać znaczenia "Prefabetu" dla rodzin pracowników oraz firm, współpracujących z zakładem. Roman Dziura podkreślił, że społeczna odpowiedzialność biznesu, którą szczyci się Królestwo Danii w Europie, powinna uwzględniać zarówno uwarunkowania historyczne, jak i potrzeby miejscowej wspólnoty samorządowej. - W naszym kraju nie zdarzył się taki przypadek, żeby inwestor zachodni kupił zakłady z zamiarem natychmiastowej ich likwidacji. Jesteśmy wstrząśnięci sposobem postępowania firmy H+H na polskim rynku. Dlatego zwracam się z prośbą o podjęcie mediacji. Negatywny odbiór medialny stawia w złym świetle zarówno duńską firmą, jak i Wasz kraj - napisał burmistrz Józefowa.

Miejscowy samorząd jest zdeterminowany, by zachować miejsca pracy dla prawie 60 osób, ale szanse na odstąpienie od likwidacji "Prefabetu" w Długim Kącie nie są duże, a zwolnienia grupowe już się rozpoczęły. Mimo to władze gminy podejmują wszelkie kroki, by wstrzymać likwidację, a jeśli to nie przyniesie rezultatów nie wykluczają utworzenia nowego zakładu, który nadal będzie produkować beton komórkowy.

Wstępną pomoc w powołaniu podmiotu o nazwie Roztoczański Zakład Produkcji Betonu Komórkowego i szukaniu na ten cel środków zadeklarowali zamojscy parlamentarzyści. Zdaniem Romana Dziury w ten sposób plan zmonopolizowania rynku przez nowego właściciela mógłby stanąć pod znakiem zapytania.

Oddział "Prefabetu" w Długim Kącie zatrudniał 58 osób. Na początku lutego kupił go nowy właściciel z Danii i następnego dnia zapowiedział jego likwidację. By ratować firmę, która w ostatnich latach została zmodernizowana i nie przynosiła strat, józefowski samorząd zaproponował obniżenia kosztów, albo odsprzedanie zakładu innemu podmiotowi, ale nowy właściciel nie przyjął tych propozycji. Władze gminne podkreślają, że zakład w Długim Kącie ma wykwalifikowaną kadrę, złoża piasku potrzebnego do produkcji betonu nawet na kilkadziesiąt lat i rynek zbytu, który po zakończeniu konfliktu zbrojnego na Ukrainie może zwiększyć zapotrzebowanie na materiały budowlane.

UM Józefów
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Prefabet" międzynarodowy, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Józefów dodany
 
Odsłon: 2412
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
5ba-2e9
~ hej   Panie Romku zaproś Steena na przejażdżkę rowerową do Józefowa. Wiem, że jest rowerzystą, może się dogadacie. Trzeba chwytać się różnych sposobów.
1 marca 2015
+0
-1
DE
3bf-0d2
~ ja  do ~ knvb   brak slow.
28 lutego 2015
brak ocen
GB
5c5-53b
~ boss   Ludzie a gdzie był burmistrz jak wykupywano akcje ,gdzie pani Tokarska gdzie jej mąż starosta? Wiadomo było juz dawno co się stanie,nikt nawet palcem nie kiwnął,bo każdy patrzy jak najwiecej mieć dla siebie żeby sie nachapać.Teraz wielkie rozmowy i wszyscy rżną zbawicieli że oni pomogą teraz jak już po ptakach. mało was? wyjść na ulice trzeba miec odwage pomyślcie o waszych dzieciach i o was
28 lutego 2015
+7
-1
PL
d40-a81
~ knvb   A co zrobicie jak zaczną kupować lasy po to żeby je spalić?Albo kupi sobie ktoś rzekę a potem zatruje bo to jego, Jak to Tokarska mówiła - właściciel może robić ze swoim majątkiem co chce?Macie teraz dowód na to na jakich ludzi głosujecie i kto tworzy prawo w Polsce ,jak ktoś z ulicy wybrany na posła może głosować nad ustawami jak on jest fryzjerem albo piekarzem?
28 lutego 2015
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl