Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.12.19 18:49

Szkoły otwarte podczas świątecznej przerwy

W tym roku przerwa świąteczna trwa wyjątkowo długo. Do większości szkół dzieci wrócą dopiero 7 stycznia, co oznacza, że spędzą w domu ponad dwa tygodnie, a to problem dla pracujących rodziców. Szkoły jednak nie zamykają swoich drzwi. Zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.
Szkoły otwarte podczas świątecznej przerwy
Szkoły otwarte podczas świątecznej przerwy

W tym roku przerwa świąteczna została ustalony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na czas od 22 do 31 grudnia. Nowy Rok przypada w czwartek, a 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, większość szkół ustaliła zatem, że wolnym dniem od zajęć będzie także piątek, 2 stycznia. Kolejny wolny dzień przypada na 6 stycznia, czyli na wtorek, w związku z tym, uczniowie nie pójdą do szkoły także w poniedziałek, 5 stycznia.

Sumując uczniowie wrócą na lekcje dopiero 7 stycznia. To spory problem dla pracujących rodziców, którzy nie mając pomocy przy opiece nad młodszymi dziećmi zmuszeni byliby wziąć aż 8 dni urlopu. Z pomocą przyjdą szkoły, które w wolne od nauki dni zorganizują zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w swoim liście z początku grudnia napisała, że przerwa świąteczna to wolne dni dla uczniów, ale nie wolne od pracy dla nauczycieli. W związku z tym dyrektor placówki może zorganizować na prośbę rodziców dodatkowe zajęcia.

Tak będzie w Biłgoraju.

- W związku przerwą świąteczną, trwającą od 22.12.2014r. do 6.01.2015r. w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie Biłgoraja zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla wszystkich chętnych uczniów - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty UM Biłgoraj.

Oczywiście godziny pracy każdej z placówek będą ustalone z rodzicami, którzy są zainteresowani posłaniem dziecka do szkoły w czasie świątecznej przerwy.

W oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, w samorządowych przedszkolach oraz w Bajkowym Przedszkolu i żłobku zajęcia będą odbywały się normalnie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Szkoły otwarte podczas świątecznej przerwy, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2998
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
52b-6af
~ kibol  Ale nie ma sprawy! Likwidujmy przywileje wszystkim! Np:
- rolnikom zlikwidować dopłaty unijne, wprowadzić kasy fiskalne, podatek dochodowy, ZUS zamiast KRUS i zlikwidować ulgi na paliwo. Według szacunków rządu w przyszłym roku trzeba będzie dołożyć do KRUS ponad 80 miliardów złotych!
- górnikom zlikwidować tzw. czternastki, wypłacane 4.12. każdego roku (o 13 nie wspomnę), deputaty na węgiel, wprowadzić 8 godzinny czas pracy a nie 6 godzin pod ziemią, zlikwidować przywileje emerytalne. W latach 2003 - 2011 państwo polskie wpompowało w górnictwo prawie 7 miliardów złotych.
- służby mundurowe zlikwidować dodatki do umundurowania, trzynastki,dodatki stażowe, wysługa lat itp. zlikwidować zwroty kosztów za dojazdy do pracy.
- lekarze wprowadzić kasy fiskalne
- księża wprowadzić kasy fiskalne i podatek dochodowy.
- przedsiębiorstwom prywatnym zlikwidujmy tzw. wpuszczanie w koszty, umowy śmieciowe
PS A np. wicestarosta Piskorski bierze ponad 7000 zł miesięcznie na rękę i też ma trzynastki dodatkowo!
19 grudnia 2014
+19
-2
PL
2a1-8f6
~ Asia nauczycielka  Pewnie, najlepiej wypchnąć dzieci z domów do szkoły żeby rodzice mieli święty spokój i mogli spokojnie przygotowywać święta. A my nauczyciele nie mamy do tego prawa? Mamy opiekować się cudzymi dziećmi i koniec kropka. Pracuję zgodnie z przepisami prawa oświatowego, wykorzystuję tyle urlopu, ile mi przysługuje i w czasie określonym odpowiednimi przepisami; szkoda, że społeczeństwo zauważa wyłącznie ten "bardzo długi" urlop, a nie widzi niedogodności związanych z tym, że nauczyciel, jak NIKT INNY nie może wziąć urlopu w dowolnym terminie; Wolałabym mieć JAK WSZYSCY 26 dni urlopu, w tym urlop na żądanie, który mogę sobie zaplanować wtedy, kiedy chcę, a nie wtedy, kiedy chce tego MEN; chciałabym JAK WSZYSCY móc odebrać dzień wolny za święto przypadające w sobotę; chciałabym JAK WSZYSCY móc uczestniczyć w pogrzebie bliskiej mi osoby, niekoniecznie spokrewnionej; mieć możliwość wzięcia w tym przypadku dnia wolnego innego niż urlop okolicznościowy; móc wziąć dzień wolny również w innych nieprzewidzianych okolicznościach; chciałabym pracować JAK WSZYSCY w określone dni i w określonych godzinach i mieć takie warunki pracy, żebym nie musiała przynosić pracy "papierkowej" do domu - nie dlatego, że nie chcę jej wykonywać w szkole, tylko dlatego, że w szkole nie mam ku temu warunków; w przypadku: zebrań, kiermaszy, festynów, a zwłaszcza wielodniowych wycieczek (praca trwająca całą dobę) i innych wydarzeń wymagających pozostania w pracy poza wyznaczonymi godzinami chciałabym otrzymywać JAK WSZYSCY wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.
19 grudnia 2014
+30
-14
Ostatnio dodane komentarze
PL
276-9bb
~ BELFER   Dajcie mi 40 h tydzień pracy!!!!!!!!!!!!
Dajcie mi 40 h tydzień pracy... zlikwidujcie mi kartę nauczyciela..... bardzo was proszę.... będę naprawdę szczęśliwy. Proszę was abym był zatrudniony normalnie... Już wyjaśniam dlaczego:
1. Pracowałbym sobie od 7-15 no nawet pal licho od 8-16.
2. po 16 pier.... bym drzwiami i miał wszystko w 40 ...nie, zaraz nie w 40 ale w 4 literach..
3. Kategorycznie odbierzcie mi wychowawstwo i sami sobie wychowajcie swoje "pociechy", a nie żebym ja musiał nadrabiać braki wychowania waszych pociech. Walczyć z ich lenistwem i bezczelnością. Tym, że nawet o własną higienę nie potrafią zadbać, bo w domu nie powiedziano im, że trzeba się wykąpać czasem i że nie wystarczy codziennie świeży żel na włosy dać albo "tape" na oczy...
4.Guzik by mnie obchodziło, że któregoś ojciec pije spędzając cały dzień pod budką, bo za tyle a tyle nie pójdzie do pracy...bo państwo daaaa. A to jeden z wielu problemów z którymi dzieciaki przychodzą do mnie.
5. Zabierzcie mi te ferie i wakacje.... ja chce te dni wolne wziąć wtedy, kiedy będzie mi to na rękę. Ja też chce pojechać po sezonie do ciepłych krajów za małe pieniądze, tak jak kilku moich uczniów przynosząc zwolnienie lekarskie na jakaś wymyślona chorobę, a sami opaleni na heban.
6. Wszelkie sprawy to nie na mieście czy wydzwaniając po 21 na domowy numer z książki tel. bo wtedy to bym już był po godzinach pracy.
7. Szkolenia i kursy, rady i inne "przywileje" nie popołudniu każdego tygodnia, ale w godzinach pracy a jak nie to proszę extra za nie zapłacić.
8. Na konkursy przedmiotowe, niech rodzice przygotowują sobie prywatnie i niech zawożą sobie sami własnym a nie nauczycielskim samochodem.
9. Dyskoteki, wycieczki i wszelkie imprezki to proszę do 16 i z tych imprezek odbiór osobisty rodziców, nie żebym ja się martwił czy dziecko ma czym wrócić do domu i czy może ja mam go odwieźć.
10. Moge pracować do 65 roku zycia, a co tam...dam rade...tylko teraz płaćcie mi tak jak należy... nie chce zarabiać 200-300 zł więcej od sprzątaczki ( z nauczyciela zawsze można zrobić "konserwatora powierzchni płaskich...odwrotnie to już nie tak prosto")
11...12....itd Ja tez chce wreszcie skończyć remont (już 3 lata) w domu i zadbać należycie o swój dom rodzinny. Ja też chce wyjechać choćby tylko w niedzielę gdzieś czy pójść do kina teatru, przeczytać książkę dla przyjemności... dlatego bardzo was proszę DAJCIE MI TEN 40h tydzień pracy...będę wam wdzięczny i nie będę narzekał obiecuje..
POLSKI NAUCZYCIEL
22 marca 2015
brak ocen
PL
c61-734
~ ta która  do ~ Asia nauczycielka   Chyba Pani zdawała sobie sprawę z tego, że nauczyciel to nie tylko przywileje, ale i obowiązki, i jednym z tych obowiązków jest właśnie pełnienie dyżurów wtedy kiedy trzeba, chyba Pani była tego świadoma, gdy decydowała się na bycie nauczycielką, bo jeżeli tak samo podchodzi Pani do nauczania to ja współczuję Pani uczniom !!!!
To tak samo jakby lekarz miał pretensje, że musi mieć dyżur, lub strażak, policjant czy wiele innych osób, które akurat w tym momencie pracują i nie siedzą w domu z rodziną w świątecznej atmosferze. I uświadom sobie Pani Asiu, że świat na Pani się nie kończy....
24 grudnia 2014
brak ocen
PL
382-6e7
~ WitamyPrzepaśćIntelektualną   Szanowna pani Asiu nauczycielko pozostaje tylko życzyć Pani i całej rodzinie zdrowych świąt oby nie musiała Pani korzystać ze służby zdrowia oraz bezpiecznych co by nie była potrzebna ani straż ani policja gdyż Ci ludzie również mogą sobie pójść Sb na urlop popilnować swoich dzieci, a Pani niech Sb spokojnie siedzi w domu i liczy tylko na Sb...
23 grudnia 2014
+1
-1
PL
215-eca
~ ...  do ~ Asia nauczycielka   NIE OŚMIESZAJ SIĘ KOBIETO...
21 grudnia 2014
+3
-6
PL
527-d04
~ aaa   jak w brw dobrze sie zarabialo to nikt nie chcial sie zamieniac tylko teraz chce!!!!!!!!!
20 grudnia 2014
+6
-1
PL
63c-94e
~ do riggael   znam wielu ludzi z dyplomami z Brw bako i innych co fizycznie pracują i z chęcią by się zamienili na stołki z obecnymi nauczycielami , tylko niech się zwolnią z pracy albo się z nimi zamienią jak mają zle
20 grudnia 2014
+6
-4
PL
728-f62
~ Ciekawe   Ciekawe, co będą robić nauczyciele, jak uczniów będzie za kilka lat mniej o połowę? Też będą narzekać?
20 grudnia 2014
+7
-3
PL
569-3c5
~ 58p   Jaka grupa zawodowa ma urlop płatny dla podratowania zdrowia?To nauczyciel najbardziej ze wszystkich grup traci zdrowie?To mają gorzej od górników?Żołnierzy czy urzędników?Jakoś nie widziałem żeby po pracy na wózkach inwalidzkich kończyli
20 grudnia 2014
+6
-4
riggael   Ludzie zrozumcie. TO nie nauczyciele są źli, tylko system!
20 grudnia 2014
+7
-5
riggael  do ~ 2k   rozwiązanie - prywatna oświata. każdy płaci za siebie, za swoje dzieci.
20 grudnia 2014
+2
-2
riggael   Problem by nie istniał, gdyby szkolnictwo było prywatne. Dzieci uczyłyby się tyle ile rodzicom pasuje. Uczyłyby się tego co rodzice uważają za stosowne. Odpowiedzmy sobie na pytanie: dzieci są nasze (rodziców), czy Państwowe? każdy normalny rodzic odpowie, że dzieci są jego, więc powinien zaakceptować fakt, że to on jest odpowiedzialny za ich wychowanie a nie szkoła, nauczyciel, czy Pani minister... poza tym w prywatnych szkołach zarobki nauczycieli regulowałby rynek, a nie minister. z drugiej strony rodzice wiedzieliby za co płacą i czego oczekują.
20 grudnia 2014
+5
-7
riggael  do ~ do Asia nauczycielka   co stoi na przeszkodzie, żebyś został/a nauczycielem i miał/a te wszystkie wspaniałe przywileje?
20 grudnia 2014
+7
-4
riggael  do ~ 52k   idąc Panskim/Pani tokiem myślenia: nikt nikogo pod pistoletem w BEERWU nie trzyma.jak ciężko, to innej roboty szukać.
20 grudnia 2014
+8
-6
PL
2a7-780
~ JASIEK   Zapraszam złych nauczycieli na system do Jobonu tam dużo ludzi pracuje z dyplomem po 48 godz w tygodniu i nikt nikomu łaski nie robi a że ktoś ma plecy w szkole i etat dostał to jeszcze obrażanie się na system.
20 grudnia 2014
+11
-3
PL
569-3c5
~ 52k   Jak się nauczycielom nie podoba to niech do BRW idą tyrać tam po studiach z dyplomami dużo na produkcji .szybko nauczycie się pokory pod batem braci
20 grudnia 2014
+8
-5
PL
569-3c5
~ 2k   Przecież głosowali na platformę to co płaczą?Że do pracy muszą chodzić?Jeszcze lepsi krętacze to lekarze , szkoli się taki za pieniądze podatników a potem jedzie z kraju leczyć esesmanów albo otwiera prywatny gabinet , to ja dawałem kasę na jego naukę a potem muszę jeszcze mu płacić żeby mnie leczył , niech sami płacą za swoje studia bo dla podatników to żaden biznes
20 grudnia 2014
+8
-3
PL
7f3-d16
~ obserwator  do ~ p2   na koszt rodziców uczni...
20 grudnia 2014
+3
-4
PL
7f3-d16
~ obserwator  do ~ 250bvg   nauczyciele są dla UCZNI...
20 grudnia 2014
+3
-5
PL
660-63f
~ Do Asia nauczycielka   Normalnie rozpłakałem się nad tym że los cię tak okrutnie skrzywdził!! Jesteś idealnym przykładem tego jak bardzo ta grupa zawodowa jest oderwana granatem od rzeczywistości!!
20 grudnia 2014
+10
-7
PL
d24-908
~ p2   Te święte krowy tylko wrzeszczą że im ,zle jaka grupa zawodowa ma urlop płatny 3 lata na podratowania zdrowia?Wolnego płatnego non stop podwójne wypłaty no bo przecież od korków podatku nie płacą tylko okradają kraj , wycieczki i imprezy też na koszt rodziców uczni tylko nauczcielem być a im zawsze mało
20 grudnia 2014
+10
-13
PL
52b-6af
~ kibol   Ale nie ma sprawy! Likwidujmy przywileje wszystkim! Np:
- rolnikom zlikwidować dopłaty unijne, wprowadzić kasy fiskalne, podatek dochodowy, ZUS zamiast KRUS i zlikwidować ulgi na paliwo. Według szacunków rządu w przyszłym roku trzeba będzie dołożyć do KRUS ponad 80 miliardów złotych!
- górnikom zlikwidować tzw. czternastki, wypłacane 4.12. każdego roku (o 13 nie wspomnę), deputaty na węgiel, wprowadzić 8 godzinny czas pracy a nie 6 godzin pod ziemią, zlikwidować przywileje emerytalne. W latach 2003 - 2011 państwo polskie wpompowało w górnictwo prawie 7 miliardów złotych.
- służby mundurowe zlikwidować dodatki do umundurowania, trzynastki,dodatki stażowe, wysługa lat itp. zlikwidować zwroty kosztów za dojazdy do pracy.
- lekarze wprowadzić kasy fiskalne
- księża wprowadzić kasy fiskalne i podatek dochodowy.
- przedsiębiorstwom prywatnym zlikwidujmy tzw. wpuszczanie w koszty, umowy śmieciowe
PS A np. wicestarosta Piskorski bierze ponad 7000 zł miesięcznie na rękę i też ma trzynastki dodatkowo!
19 grudnia 2014
+19
-2
PL
e77-09d
~ do Asia nauczycielka   Co stoi na przeszkodzie żebyś pracowała tak jak inni, miała 26 dni urlopu i zarabiała 1000 zł?
Myślę,że przeszkoda to:najdłuższy urlop,dobre zarobki,wszelki możliwe przywileje i udawanie niezastąpionej.
19 grudnia 2014
+7
-13
PL
2a1-8f6
~ Asia nauczycielka   Pewnie, najlepiej wypchnąć dzieci z domów do szkoły żeby rodzice mieli święty spokój i mogli spokojnie przygotowywać święta. A my nauczyciele nie mamy do tego prawa? Mamy opiekować się cudzymi dziećmi i koniec kropka. Pracuję zgodnie z przepisami prawa oświatowego, wykorzystuję tyle urlopu, ile mi przysługuje i w czasie określonym odpowiednimi przepisami; szkoda, że społeczeństwo zauważa wyłącznie ten "bardzo długi" urlop, a nie widzi niedogodności związanych z tym, że nauczyciel, jak NIKT INNY nie może wziąć urlopu w dowolnym terminie; Wolałabym mieć JAK WSZYSCY 26 dni urlopu, w tym urlop na żądanie, który mogę sobie zaplanować wtedy, kiedy chcę, a nie wtedy, kiedy chce tego MEN; chciałabym JAK WSZYSCY móc odebrać dzień wolny za święto przypadające w sobotę; chciałabym JAK WSZYSCY móc uczestniczyć w pogrzebie bliskiej mi osoby, niekoniecznie spokrewnionej; mieć możliwość wzięcia w tym przypadku dnia wolnego innego niż urlop okolicznościowy; móc wziąć dzień wolny również w innych nieprzewidzianych okolicznościach; chciałabym pracować JAK WSZYSCY w określone dni i w określonych godzinach i mieć takie warunki pracy, żebym nie musiała przynosić pracy "papierkowej" do domu - nie dlatego, że nie chcę jej wykonywać w szkole, tylko dlatego, że w szkole nie mam ku temu warunków; w przypadku: zebrań, kiermaszy, festynów, a zwłaszcza wielodniowych wycieczek (praca trwająca całą dobę) i innych wydarzeń wymagających pozostania w pracy poza wyznaczonymi godzinami chciałabym otrzymywać JAK WSZYSCY wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.
19 grudnia 2014
+30
-14
PL
569-3c5
~ 250bvg   Łaski nauczyciele nie robią ,że pracują , jak się nie podoba to przecież mogą się zwolnić na ich miejsce są inni , droga wolna , powinno się już dawno skończyć z tymi komunistycznymi przywilejami dla nich ja na przykład urlop na podratowanie zdrowia , to górnicy tego nie maja , nauczyciele są dla uczni a nie odwrotnie
19 grudnia 2014
+8
-10
PL
849-433
~ rodzic do wpisu poniżej   nauczyciele pracują 18 godzin stojąc przy tablicy, to tak samo jakbyś porównywał pracę lekarza chirurga który przeprowadza operacje. Jak myślisz ile godzin taki chirurg podczas ośmiogodzinnego dyżuru spędza przy stole operacyjnym? I drugie pytanie: czy chciałbyś być zoperowany przez takiego chirurga,pod koniec jego pracy?
19 grudnia 2014
+11
-9
PL
68b-f7d
~ belfer  do ~ ok   Obawiam się, że nawet gdyby Cię uczyli 40 godzin tygodniowo i tak byś nic nie zrozumiał
19 grudnia 2014
+17
-6
PL
a08-7ba
~ ok   Będzie problem jak nauczyciele się przepracują i tak pracują po 18 godzin tygodniowo.
19 grudnia 2014
+7
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
we wtorek, godzina 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
we wtorek, godzina 16:19 Lubelszczyzna
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa - zmarł pacjent z infekcją COVID-19
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
we wtorek, godzina 08:08 Luchów Górny
126 km/h przez Luchów Górny
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
1 lipca 2020 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:04 Józefów
Samochód dla OSP Majdan Nepryski wybrany
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl