Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.12.28 13:28

Powstał kalendarz ze znanymi postaciami z Biłgoraja

Trzysta sztuk - taki nakład ma kalendarz, który powstał na potrzeby charytatywnej akcji, mającej pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie małego Michałka Telekało. Każda strona to wyjątkowe zdjęcie, wyjątkowej osoby. W projekcie udział wzięli m.in. Andrzej Piekarczyk, Stefan Szmidt, Alicja Jachiewicz, czy Karolina Gorczyca. Już dziś będzie okazja, by nabyć ten niezwykły przedmiot.
Powstał kalendarz ze znanymi postaciami z Biłgoraja
Powstał kalendarz ze znanymi postaciami z Biłgoraja

Już dziś w Biłgoraju o godz. 17 rozpocznie się Gwiazdka dla Michałka - wydarzenie w całości poświęcone choremu na neuroblastomę Michałkowi Telekało (na wydarzenie zapraszaliśmy w artykule pt. Zróbmy to dla Michałka). Podczas imprezy zaprezentowany zostanie kalendarz, na stronach którego znajdują się zdjęcia znanych osób związanych z Biłgorajem i powiatem biłgorajskim.

Kalendarz powstawał wiele tygodni. Najpierw jednak narodził się pomysł.

- Podczas jednej z prób do pokazu mody, który będzie częścią grudniowej Gwiazdki dla Michałka, wpadliśmy na pomysł, by zrobić coś więcej, by powstało coś ciekawego, co zaangażuje wiele osób. Pomyśleliśmy właśnie o kalendarzu. Takiej inicjatywy jeszcze w naszym mieście nie było. Zaprosiliśmy do udziału wiele znanych i lubianych postaci, związanych z Ziemią Biłgorajską - opowiadają pomysłodawcy.

Kalendarz ma dwanaście stron, każda z nich opatrzona jest zdjęciem wyjątkowej osoby, która rozsławiła powiat biłgorajski w kraju. Wśród fotografowanych osób są postacie znane z działalności artystycznej ale nie tylko.

Na stronach kalendarza zobaczymy takie osoby jak: aktorki Magdalena Różańska i Karolina Gorczyca, Andrzej Piekarczyk z kabaretu OTTO, czy projektant Damian Nowacki MADOX.

Zdjęcia powstawały w Biłgoraju i Warszawie. Autorami zdjęć są fotografowie pochodzący z Biłgoraja - Marzena Zawojska oraz Piotr Serafin, za stylizacje i makijaże odpowiedzialna była Marta Tochman.

A czy Państwo zainteresowani są nabyciem kalendarza?

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Powstał kalendarz ze znanymi postaciami z Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 18752
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (49)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
f55-485
~ ...  i Piotrek Osuch ;
28 grudnia 2014
+18
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
e3c-032
~ m  do ~ Ja   schmidt to powinien oddać roczne pobory kiedy był na zwolnieniu lekarskim z BCKu a w tym czasie był na tyle zdrowy żeby grać w filmie
11 stycznia 2015
+1
-0
PL
e3c-032
~ m  do ~ meegi   singer był żydem z frampola a nie biłgrajaninem to niby co b y miał tam robić - tak samo nie rozumiem dlaczego posadzili go w parku
11 stycznia 2015
brak ocen
PL
c3f-d16
~ sdf  do ~ josh   Wszyscy nie mogą być bogaci. To jeden z mitów kapitalizmu, że każdy może się dorobić. Nieprawda. Bogactwo się rozkłada. W socjaliźmie po równo (choć wiadomo są i równiejsi), a w kapitaliźmie nierówno. Wiemy jak złym systemem był socjalizm, ale jesteśmy obecnie ślepi na wady kapitalizmu, jak monopole, koncentracja kapitału, strefy wpływów itp. Win win to największy mit kapitalizmu. Czy każdy może mieć Ferrari? Nie. W kapitaliźmie zawsze sprytniejsi i bardziej bezwzględni oraz mający więcej szczęścia będą korzystali bardziej z pracy innych. Kolejnym etapem w rozwoju społeczeństw jest modyfikacja kapitalizmu poprzez ograniczenie możliwości koncentracji kapitału ponad określone progi tak by ograniczyć monopolizację dając pole mniejszym podmiotom, a więc i większej liczbie ludzi na dorobienie się poczciwych, ale nie ogromnych pieniędzy.
30 grudnia 2014
+3
-1
PL
d8f-8a5
~ nnnnn  do ~ meegi   a kto by chciał mieć palikota w domu? no właśnie....
30 grudnia 2014
+1
-0
PL
85c-301
~ Witt   Do zdjęć to mogli zaprosić burmistrza Rosłana i starostę-znanego Mariana. Wtedy niejeden mieszkaniec kupił by kalendarz i mógłby wyrazić do nich swoje uczucie traktując te fotki jak spluwaczkę.
30 grudnia 2014
+1
-2
PL
85c-301
~ Ja   Schmidt to powinien półroczne pobory z BCK-u oddać a nie fizjonomię na papier wpakował. Emeryturę niezłą bierze, tantiemy z filmów lecą / 20 raz w telewizji puszczają te jego gnioty/ ale kasy szkoda. Z ludzmi po 70 coś takiego się dzieje, że robią się gorsze sknery niż przysłowiowy Szkot. Takiemu jak byś powiedział, że na drugim krańcu Biłgoraja leży zgubiona złotówka to pędem by do niej ruszył tylko laska stukała by po chodniku. Laski nie mylić z tą z hotelu Luksor w Lublinie.
30 grudnia 2014
+7
-0
PL
97c-2f1
~ k  do ~ do bystrzak   Pracowałem dla niego na produkcji przez trzy lata i nie uważałem się za niewolnika.
30 grudnia 2014
+3
-1
PL
3d0-257
~ meegi   żadnego z tych zdjęć nie poznaję, to są znani ludzie? a gdzie singer, szeliga, palikot?
30 grudnia 2014
+2
-1
PL
c95-1bc
~ do bystrzak   Obok fotki Chmiela powinien być niewolnik z rakiem płuc od pyłu ,głuchy i z zawałem serca po wypłacie
30 grudnia 2014
+4
-1
PL
8cc-1a6
~ kal   Czy jeszcze można kupić ten kalendarz?
29 grudnia 2014
+1
-3
PL
a3d-a74
~ josh  do ~ Szukają jeleni   a może ty daj? to, że ktoś coś osiągnał i zarabia konkretne pieniądze nie znaczy, że ma rozdawać na prawo i lewo. Nie nasza wina, że ty akurat nie jesteś w stanie się wybić i za najniższą robisz.
29 grudnia 2014
+3
-6
PL
6a7-795
~ bystrzak   gdy byście zamieścili w kalendarzu wizerunek znanego Tadeusza Chmiela to nie jedna telewizja i nie jedna gazeta zapłaciła by wielkie pieniądze aby taki kalendarz mieć
29 grudnia 2014
+9
-0
PL
4cb-641
~ x   Na pewno trzeba było włożyć dużo energii żeby zrealizować taki projekt. Wreszcie coś się dzieje w Bilgoraju. Brawa dla organizatorow i prowadzącej!
29 grudnia 2014
+7
-6
PL
5a4-4c9
~ Szukają jeleni   A może ci wielcy aktorzy dali by jakąś konkretną pomoc finansową? Oni znowu szukają jeleni pod wzniosłym hasłem sami pysząc się
29 grudnia 2014
+6
-4
PL
295-f43
~ do kkk   A ty myślisz ,że skąd mają kasę ci tzw biznesmeni?Płacą głodowe stawki niewolnikom żeby mieli na kalendarze kochanki , samochody , a dzieci w sklepach żebrają dla innych dzieci ,Jezus jasno powiedział o bogatych to ludzie bez uczuć , łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne jak bogatemu dostać się do nieba
29 grudnia 2014
+9
-0
PL
5a3-e37
~ ja też chcę   mnie też zna dużo ludzi,a jaki jestem kulturalny
29 grudnia 2014
+3
-0
PL
934-0e2
~ Natalia   Najlepiej to krytykować wszystko i wszystkich, myślę że Ci co byli śmiało mogą powiedzieć, że akcja bardzo fajnie zorganizowana, liczy się przede wszystkim cel na jaki zbierano pieniądze a nie kto jest w kalendarzu. Jakby był Palikot to byście też napewno na coś narzekali. Chcecie kalendarz z innymi znanymi ludźmi z Biłgoraja? to przecież nikt nie broni, załatwiacie sesje i wydajecie kolejny, a i przy okazji jakiś szczytny cel można wspomóc.
Ludzie trochę więcej współpracy a naprawdę RAZEM MOŻNA WIĘCEJ !!!
29 grudnia 2014
+6
-7
PL
4d8-6e8
~ na tych fotkach beda tylko ci co to zaluzeni sa :) dla rpozwoju . Gminy Zydowskiej W bilgoraju ,   szkoda ze dla takich celow wykozystuje sie chorobe dziecka
29 grudnia 2014
+9
-1
PL
b7c-311
~ kkk  do ~ 52km   Twój komentarz właśnie pokazał jak mało wiesz, a jednak się wypowiadasz.
Po pierwsze, kalendarz został zrealizowany przez ludzi dobrej woli.
Po drugie, ani jedna złotówka z pieniędzy państwowych (czy nawet Twoich, naszych), ponieważ był to materiał sponsorowany tylko i wyłącznie na potrzeby pomocy małemu chłopczykowi.
Po trzecie, przepraszam, ale nie mogę wytrzymać-walni się w czoło!
29 grudnia 2014
+4
-4
PL
61d-2be
~ Masz  do Drakkar   Masz rację :
wycieczki posłów,
budowy i remonty zusów,
balety urzędnicze,
sprowadzanie i utrzymywanie czeczenów do Polski,
dopłacanie do kopalni i telewizji
28 grudnia 2014
+8
-2
PL
295-f43
~ 52km   na g... zawsze kasa będzie , ale jacy wyborcy takie decyzje władz , zawsze tu było pełno karierowiczów i lizusów
28 grudnia 2014
+6
-4
Drakkar  do ~ Ania   Smutne to kiedy obywatel tego państwa znajduje się w potrzebie to państwo odwraca się od niego i mówi radź sobie sam.Nie ma pieniędzy na ratowanie tego chłopca i pewnie wielu innych dzieciaków,ale są pieniądze na świątynie,muzea i drewniane budynki z których pewnie łysy się cieszy,wycieczki posłów,budowy i remonty zusów,balety urzędnicze,integracje cyganów,sprowadzanie i utrzymywanie czeczenów do Polski,utrzymywanie różnych pożal się Boże artystów,dopłacanie do kopalni,telewizji i stu tysięcy innych pasożytów.
Grochem o ścianę.
28 grudnia 2014
+6
-2
Drakkar  do ~ Ja   Bck czy Osir utrzymują mieszkańcy miasta więc nikt tam łachy nie powinien robić skoro to dobro wspólne.
28 grudnia 2014
+7
-1
PL
52b-6af
~ Ja   Tacy mądrzy jesteście to zróbcie taką imprezę i niech Wam za darmo wynajmą salę BCK czy osir.... Myślicie że oni tacy chetni do darmowego wynajecia sali. Zapłacicie to dadzą. Inaczej nie ma co z nimi rozmawiać. Godzina nie odpowiada? to moze lepiej zrobić to o 8 rano trzeba było, co? czy może jakas telenowela wtedy leci??
puknijcie się w główke ludzie!!!!
28 grudnia 2014
+8
-2
PL
f55-485
~ ...  do ~ Ania   No to pytam organizatorów:
Czy do wszystkich próbowali dotrzeć?
Nie wydaje mi się.
Niech oficjalnie powiedzą, że Palikot, Bąk, Węgrzyn im odmówili!
Jak znam życie to było tak, że zaprosili tych co się lepiej sprzedadzą (tzw. gwizdy szołbiznesu).
28 grudnia 2014
+10
-4
PL
1bf-73a
~ mmm   gdzie można kupić kalendarz????
28 grudnia 2014
+3
-8
PL
71c-0ec
~ Ania   Ludzie ogarnijcie się, teraz będziecie się sprzeczać czy ktoś jest znany czy nie. To, że kogoś nie kojarzycie to nie znaczy, że ten ktoś nie osiąga sukcesów poza rodzinnym miastem. Jest wielu bardziej znanych Biłgorajan ale może niekoniecznie udało się dotrzeć do nich organizatorom. To kto jest w kalendarzu jest chyba najmniej istotne, ważna jest intencja i pomoc dla chorego dziecka i za to należą się brawa organizatorom. Zamiast narzekać sami zacznijcie pomagać !
28 grudnia 2014
+7
-10
PL
2f6-347
~ Q   A w Zamościu będą mieli pierwszy raz od jakiegoś czasu sylwestra tam wybory pomogły
28 grudnia 2014
+6
-3
PL
a71-426
~ ixon  do ~ hehehe   to Pani Monika B. zazwyczaj prowadzaca Festiwal Piosenki Religijnej Soli Deo...no wlasnie,czy jest tak znana , pomimo prowadzenia jakiegoś tam programu na TVP Historia czy kiedyś programu autorskiego w TV Puls? Szkoda , ze nie ma osob którzy przede wszystkim promują miasto,badz sa kojarzeni jak ostatnio Pani Ola która pomimo ze nie pochodzi z Bilgoraja tylko z Aleksandrowa była caly czas kojarzona jako biłgorajanka,swoja droga uczennica MDK .
28 grudnia 2014
brak ocen
PL
f55-485
~ ...  do ~ wtf?   i Piotrek Osuch ;
28 grudnia 2014
+18
-3
PL
faa-73f
~ wtf?   Znani? Panie aktorki to rozumiem i sie zgadzam ale co to za jakieś madoxy albo ta blondyna? Znany z Biłgoraja to jest Palikot, Kazio Węgrzyn, Karpińska....
28 grudnia 2014
+7
-2
PL
9a5-c9e
~ staruch   a rekordzistka świata ?
28 grudnia 2014
+5
-0
PL
f83-be4
~ Kot Filemon   A gdzie słynny Adrian Startek?
28 grudnia 2014
+1
-0
riggael   nie. nie bardzo.
28 grudnia 2014
+0
-2
PL
cb7-84a
~ ..   Nie po to BCK budowali żeby się hołota tam zbierała, wybudowane żeby mieli godne warunki do pracy.
28 grudnia 2014
+5
-2
PL
66a-734
~ Ania  do Drakkar   Dziękuję pięknie za super link. Spędziłam czas na czytaniu bardzo ciekawych i przydatnych informacji.
28 grudnia 2014
brak ocen
PL
712-48a
~ Weronika   Na drugim portalu ogłoszenie że Sitarska tu że szkoła muzyczna. Oba miejsca złe na taką imprezę. Hala OSiR byłaby najlepsza.
28 grudnia 2014
+6
-2
PL
029-a42
~ tak.   "Kalendarz ma dwanaście stron" - a ile stron ma twoj kalendarz?
28 grudnia 2014
+6
-3
PL
18f-6c2
~ Marek   No właśnie BCK to zamknięte dzisiaj? Panie Szmidt w kinie jest więcej miejsca. BCK nie tylko dla poezji Rosłana.
28 grudnia 2014
+9
-0
PL
52b-6af
~ Michał  do ~ Piotrek   I Rosłana ni ma?
28 grudnia 2014
+6
-2
PL
1a6-754
~ Piotrek   A Szeliga jest?
28 grudnia 2014
+7
-7
PL
f55-485
~ abc   No właśnie, gdzie Palikot, przecież to najbardziej znana postać pochodząca z Biłgoraja?
28 grudnia 2014
+10
-6
PL
930-662
~ na gowno kasa jest :)   kalendarz znani nielubiani .. marylki nie ma burmistrz anie ma ? a to szok no i jeszcze ten lysy od baco tez znany jest w izraelu nawet :)
28 grudnia 2014
+8
-6
PL
52b-6af
~ kopsnijszluga   jak nie ma palikota to nie kupuje
28 grudnia 2014
+5
-6
PL
f47-780
~ Olga   Szmidt na kalendarzu a impreza w szkole muzycznej. Wiele osób nie idzie bo jest tam mało miejsca. Ja chodziłam tam wiele lat i występujący zajmą połowe sali. Dlaczego nie BCK? BCK tylko dla poezji śpiewanej? Dużo osób to więcej zebranych środków. Godzina też fatalna bo ludzie będą oglądać skoki narciarskie. Cel i pomysł dobry ale na przyszłość trzeba myślec o widowni. BCK lub OSiR to miejsca na takie imprezy.
28 grudnia 2014
+12
-1
PL
5cb-3dc
~ vnh   Czy mamy się do nich modlić i czcić jak świętych?
28 grudnia 2014
+8
-5
28 grudnia 2014
+1
-0
PL
2a3-87b
~ hehehe   Co to za kobieta na maju?
28 grudnia 2014
+5
-0
PL
3a2-443
~ O.o   Madox najlepszy!
28 grudnia 2014
+2
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:05 Biłgoraj
W 158. rocznicę powstania styczniowego
W sobotnie popołudnie, 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy powstania styczniowego. - Walka była przegrana, ale historycy twierdzą, że bez tego zrywu Polska by się tak nie odrodziła, że nie mielibyśmy takiej tożsamości narodowej jaką zyskaliśmy - mówił podczas mszy św. ks. proboszcz Witold Batycki.
we wtorek, godzina 11:53 Biłgoraj
Zaginął Konrad Koziara
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
Mieszkanka DPS w Biłgoraju skończyła 102 lata
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
dzisiaj, 08:21 Powiat
48 interwencji strażaków w ciągu doby
w poniedziałek, godzina 10:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach. Policja już otrzymała kilkanaście zgłoszeń
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
dzisiaj, 09:15 Biłgoraj
Apel o usuwanie śniegu z dachów
w niedzielę, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Dziś oblodzone drogi, jutro zamiecie śnieżne
16 stycznia 2021 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
20 stycznia 2021 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
dzisiaj, 11:07 Lubelszczyzna
20 nowych zakażeń w powiecie, 1 osoba zmarła na COVID-19
w poniedziałek, godzina 16:32 Biłgoraj
Torby medyczne dla 7 jednostek OSP przekazane
W poniedziałkowe południe, 25 stycznia, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyło się spotkanie, w trakcie którego nastąpiło przekazanie toreb medycznych, służących do udzielania pomocy przedlekarskiej siedmiu jednostkom OSP z terenu powiatu biłgorajskiego.
dzisiaj, 14:22 Biłgoraj
Czyj to rower?
we wtorek, godzina 11:46 Sól
Zjechał na lewy pas, zderzył się z ciężarówką
w piątek, godzina 11:38 Kraj
Będzie mniej zaszczepionych niż zakładano
Dziś (piątek, 22 stycznia) ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 wśród kolejnej grupy, tym razem zgłaszać się mogą seniorzy powyżej 70 roku życia. O tym jak obecnie wygląda sytuacja ze szczepieniami mówił podczas piątkowej konferencji minister Michał Dworczyk. W związku ze zmianą harmonogramu do końca pierwszego kwartału tego roku zaszczepionych zostanie maksymalnie 3,1mln osób.
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Sukces uczennic ZSZiO w olimpiadzie hotelarskiej
w poniedziałek, godzina 08:54 Lubelszczyzna
2. stopień zagrożenia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl