Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wizyta Zbigniewa Ziobro w Biłgoraju
2010.07.02 00:21 | aktualizacja: 2010.07.08 10:23

Te wybory zdecydują o losie Polski

Czwartkowy wieczór 1 lipca zgromadził biłgorajskich sympatyków PiS wokół osoby Zbigniewa Ziobro, europarlamentarzysty, wiceprzewodniczącego partii, który odwiedził nasze miasto, aby "rozmawiać o tym co przed nami".
Te wybory zdecydują o losie Polski
Te wybory zdecydują o losie Polski

- Nasz kraj znalazł się w zupełnie niezwykłej sytuacji. Historia nagle przyspieszyła w związku z tragedią pod Smoleńskiem. Straciliśmy tam głowę państwa wraz z wieloma innymi niezwykle ważnymi dla kraju osobami. Mimo tych trudnych chwil, Jarosław podjął najtrudniejszą w swoim życiu decyzję - stwierdził Zbigniew Ziobro.

Wiceprzewodniczący powiedział, że Jarosław Kaczyński jest silny wewnętrznie i zdyscyplinowany. Wiele lat temu wybrał drogę służby Polsce i konsekwentnie ją realizuje.

Ziobro wymienił także zasadnicze różnice, jakie są między kandydatami na prezydenta podkreślając, że ta decyzja to decyzja o przyszłej linii rozwoju Polski. Przede wszystkim wymienił dysproporcje, jakie zakłada PO w dostępności do środków finansowych, które będą spływać tylko do dużych aglomeracji miejskich, które mają być lokomotywami rozwoju. Wiceprzewodniczący stwierdził, że tak się nie stanie, że rozwój dużych miast zagwarantuje także rozwój mniejszych, a taka polityka prowadzi na bezdroża, gdyż nastąpi kolejna duża fala emigracji z ziem polskich. Były minister sprawiedliwości zarzucił także PO uprawianie polityki serdecznych gestów jako celu samego w sobie, dobrego postrzegania na salonach, czy dobrej prasy.

Pytania jakie padły z sali i zostały omówione przez wiceprzewodniczącego Ziobro dotyczyły głównie obecnej sytuacji politycznej w Polsce, m.in. kwestii zarzutów wobec byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, zapowiadanego przez marszałka Komorowskiego śledztwa w sprawie samobójstwa Barbary Blidy, dalszych losów komisji hazardowej, oddzielenia przez rząd funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości, przywrócenia komunikacji kolejowej w regionie, czy wreszcie zachowania polskiego rządu w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

- Nie oceniam krytycznie działania polskiej prokuratury, która nie ma wiele do powiedzenia w sprawie tego śledztwa. To jest rola rządu, premiera i marszałka jako osoby pełniącej funkcje prezydenta. W tym wypadku bronię prokuratury, ale rzecz ma się inaczej, gdy oceniam pracę rządu. Za granicą pytają mnie jak to jest, że nasz rząd zgodził się, aby wszystkie materiały dowodowe były w rękach obcego rządu. Dlaczego tak się stało? To była kwestia premiera. Pan Tusk nie zażądał równoprawnego udziału polskiej prokuratury w tym śledztwie. Nawet Miedwiediew to deklarował, a nasz premier powiedział: nie dziękuję, my mamy zaufanie do was. Ta decyzja to jest dramat, który będzie miał reperkusje - stwierdził Ziobro. Te reperkusje to brak zaufania, który pojawia się na linii Moskwa - Warszawa, szczególnie w związku z ostatnimi doniesieniami mediów o np. dwóch różnych protokołach tego samego świadka, czy zeznania polskiego pilota, który słyszał komendę wieży, że samolot prezydencki może zejść do 50 m.

Ważną lokalną kwestią poruszoną w trakcie spotkania był los biłgorajskiego szpitala. Danuta Łosiewicz i Dorota Flor ze Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych przedstawiły tragiczną sytuację placówki, informując jednocześnie posła, że decyzję o dzierżawie podjął starosta i radni wywodzący się z PiS - u. - PiS jest zdecydowanym przeciwnikiem prywatyzacji. Nie znam tej sprawy w szczegółach, nie wiem czy decyzja o dzierżawie w waszym wypadku oznacza prywatyzację. Jeżeli tak jest, a zastrzegam, że nie wiem tego, to PiS będzie podejmował stosowne deycyzje. Jeśli polityk PiS-u będzie głosował za prywatyzacją zostanie z PiS-u usunięty, tak jak to miało już miejsce u was w przypadku pana Onyszkiewicza - podsumował Zbigniew Ziobro. Ta deklaracja spotkała się z oklaskami zgromadzonych na sali mieszkańców.

Liczne obowiązki następnego dnia nie pozwoliły na kontynuowanie spotkania, choć pytań i wątpliwości było jeszcze wiele. Już w najbliższą niedzielę przekonamy się, czy Zbigniew Ziobro przekonał do PiS-u tych z mieszkańców, którzy na spotkanie przyszli niezdecydowani na kogo oddać swój głos w najbliższych wyborach prezydenckich.

Kat.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Te wybory zdecydują o losie Polski, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Kat. dodany
 
Odsłon: 7260
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
f00-22b
~ I nie wiadomo   Północ i wciąż nie ma pewności,ostateczny wynik pewnie nad ranem. Którykolwiek wygra, będziemy od prezydenta oczekiwać wsparcia zaniedbywanych dotąd regionów wschodnich, postępowego rozwoju na rzecz całego narodu,mądrej polityki zagranicznej i kultury politycznej i co najważniejsze współpracy ogólnonarodowej.
5 lipca 2010
+1
-0
PL
c42-cdd
~ Miał Pan rację, punkt drugi   Komercjalizacja,
1) dostosowanie działalności danego podmiotu gospodarczego do wymogów gospodarki rynkowej.
2) pierwszy etap prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych dokonywanej drogą kapitałową, polegający na przekształceniu przedsiębiorstw w jednoosobowe spółki akcyjne skarbu państwa.
Procedura przekształcenia regulowana jest szczegółowo przepisami ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego, wymagającymi przedstawienia oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa, projektu aktu założycielskiego spółki oraz projektu preferencji dla pracowników uczestniczących w spółce. Komercjalizacją objęte są przedsiębiorstwa o dobrej kondycji finansowej.
4 lipca 2010
+1
-0
PL
417-6bd
~ Głosuję na Jarka   Polska solidarna a nie liberalna
2 lipca 2010
+2
-1
PL
417-6bd
~ Tylko Jarek   Nas nie trzeba przekonywać i tak zagłosujemy za Jarkiem
2 lipca 2010
+2
-0
PL
26c-0c7
~ xyz   Największym chamstwem jest robienie z ludzi wariatów.A tym właśnie zajmuje się bohater biłgorajskich pseudopatriotów.Nagle zrobił sie lewicowy i dbający o prostych ludzi - i dają się na to nabrać,lecz nie prości ludzie a prostaccy.
2 lipca 2010
+1
-2
PL
417-6bd
~ CHAMSTWU POWIEDZMY NIE   ZAGŁOSUJĘ NA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BY PRZECIWSTAWIĆ SIĘ AGRESJI PLATFORMY, DZIŚ JEST KACZYŃSKI JUTRO MOŻESZ BYĆ TY!
2 lipca 2010
+2
-1
PL
f00-22b
~ do anty-ka   Trudno Ci nie przyznać racji. W naszych realiach nie ma systemu ustrojowego prezydenckiego jak np. w USA i de facto nasz prezydent i jego świta mają fajne synekury i dość ograniczony wpływ na cokolwiek. Jak wiadomo, to większość parlamentarna decyduje (ze swoim rządem). Społeczeństwo ma niestety różny poziom wiedzy ( delikatnie mówiąc), więc wiele osób święcie wierzy specjalne znaczenie statusu prezydenta i liczy na spełnienie obietnic wyborczych.
2 lipca 2010
+1
-0
PL
f00-22b
~ Moim zdaniem   Skandowanie wg mnie było i jest śmieszne.Tak uważam i mam prawo do takiej opinii.Skoro innym się to podoba, to ich sprawa, jak mają taką potrzebę owacji, to niech sobie skandują, okazując uwielbienie bądź poparcie dla swojego kandydata. Rozumiem argument przedmówcy co do tej tradycji sięgającej zjazdów PZPR.
2 lipca 2010
+2
-0
US
b2e-387
~ anty_k   Funkcja prezydenta (w obecnym umocowaniu konstytucyjnym i prawnym) niema żadnego sensu. Stworzono ją po to by zdystansować sie od "komunizmu" i nawiązać do przedwojennych tradycji.Prezydent może pełnić rolę hamulcowego (jeżeli wywodzi się z opozycji) lub marionetki (jeżeli jest związany z partią będącą u władzy).Przykładem była poprzednia prezydentura.Trzeba być bardzo naiwnym by uwierzyć w różne "obiecywanki" padające z ust kandytatów.Jedyną korzyść mogą odnieść partyjni koledzy obu kandydatów -będzie dużo ciepłych posadek w prezydenckim pałacu.Posadki bardzo intratne z zerową odpowiedzialnością.Jeżeli przegra J.Kaczyński będzie to ogromna tragedia dla całej armii różnych partyjnych kolesi - a było ich zatrudnionych w pałacu ponad miarę.WALKA TOCZY SIĘ O KORYTO I KASĘ - reszta to zwykła kiełbasa!
2 lipca 2010
+4
-0
PL
26c-0c7
~ xyz   Ktoś tutaj ma pretensje,za skandowanie imion:"Jarek","Bronek".Musi to być jakiś młodzieniec nie znający historii.Ja jako podeszły wiekiem doskonale pamiętam Zjazdy PZPR na których krzyczano:"Wiesław,Wiesław".Jak widać tradycja nie umiera wraz ze zmianą ustroju.
2 lipca 2010
brak ocen
PL
f00-22b
~ Chętnie fotkę obejrzymy   Nie mogę się doczekać jaka to moja imienniczka sfotografowała się z tym panem w swoje imieniny.
Pozdrawiam.
Też Halina, ale inna.
2 lipca 2010
brak ocen
PL
c42-cdd
~ Halina   DO REDAKCJI:
Proszę zamieszczenia zdjecia, gdzie jestesmy z Panem Ziobro.
2 lipca 2010
+1
-1
PL
f00-22b
~ Co za nerwusy. Spokojnie , bo i tak jest za gorąco w upalny dzień./   I po co zużywać energię w ten sposób? Do czego to doprowadzają sympatie i antypatie polityczne.Pozabijaliby się przy kompach, gdyby to można było zrobić przy pomocy monitorów np.zdalnie sterowanym promieniowaniem. Oglądając kampanię w telewizji, też trochę się wkurzam z powodu okrzyków: "Jarek !!!!Jarek !!!, a lbo "Bronek!!!, Bronek !!! . . . Trochę żenujące to skandowanie, "tykanie", spoufalanie i przesadne oklaski. Aplauz dla tego czy owego kandydata będzie można wyrazić subtelniej, w tajnym głosowaniu w niedzielę. Pozdrawiam.
Wnikliwy obserwator
2 lipca 2010
+1
-0
PL
c42-cdd
~ kloj   co tutaj redaktorzy piszą np. "choć pytań i wątpliwości było jeszcze wiele" ciekawe, pod koniec nie było dużo pytań, albo "na spotkanie przyszli niezdecydowani na kogo oddać swój głos w najbliższych wyborach prezydenckich" A skąd szanowna redakcja wie, czy ja byłem niezdecydowany, mylnie Państwo myślicie, ja jestem zdecydowany, a ta wizyta jeszcze bardziej mnie utwierdzila.
2 lipca 2010
+1
-1
PL
613-ded
~ beton   Jakie osiedla taka frekwencja
2 lipca 2010
brak ocen
PL
3c8-bf4
~ Z innego osiedla   Ta cała działalność jest tyle samo warta co te wotum zaufania.A iluż to mieszkańców przychodzi na te zabrania by uchwalić te wotum?
2 lipca 2010
brak ocen
PL
613-ded
~ z tego samego osiedla   Poziom jaki prezentuje rada osiedla ogrody i ocena pracy tej rady jest bardzo pozytywna. Zarząd Rady każdego roku otrzymuje wotum zaufania do sprawozdania z działalności Rady.Wiem bo zawsze jestem na zebraniach sprawozdawczych podczas , których można się wypowiedzieć.Masz zastrzeżenia to w biurze rady Miasta podadzą ci numer telefonu do przewodniczącego.
2 lipca 2010
+1
-0
PL
417-6bd
~ Podobno zgoda buduje ale co?   No niestety tacy są ludzie PO, obrażać każdego kto nie wyznaje wielkości Tuska
2 lipca 2010
+1
-0
PL
f00-22b
~ obserwator   Nie podobają mi się obraźliwe wpisy. Nie uznaję też "moralności Kalego". Nauczmy się wreszcie kultury politycznej. Różnice przekonań w demokracji są zrozumiałe, co nie oznacza, żeby paskudnie się wzajemnie traktować. Krytykę też można wyrazić na cywilizowanym poziomie.
2 lipca 2010
+1
-0
PL
51f-2dc
~ z osiedla   wyzywa od nierobów bo siedzi tam Późniak - największy nieroba w naszym mieście (nie wypełnia swoich obowiązków)
2 lipca 2010
+1
-1
PL
f00-22b
~ "Nierobów"?   Jakim prawem niejaka "Jola" obraża ludzi naszego regionu wyzywając od "nierobów". Prawda jest taka, że faktycznie od lat, Polska wschodnia traktowana jest gorzej niż reszta kraju. Redystrybucja środków na inwestycje, na wyrównanie zaniedbanych przez państwo województw musi ulec poprawie. Popatrzmy na choćby na drogi itp. Obaj kandydaci przynajmniej w kampanii są w tym zgodni,że obywatele RP muszą mieć równe szanse. Z tym, że jeden istniejące różnice podkreśla, a drugi dowodzi, że ostatnio, za rządów PO podjęto działania na rzecz ściany wschodniej. To bardziej apel do rządu, chociaż wsparcie prezydenta, też ważne, żeby faktycznie nasz region został znacząco dofinansowany. I żeby zaprzestać niesutannie "ładować" pieniądze w bogate województwa, kosztem wschodnich, tak było niestety od dawna.
2 lipca 2010
+2
-0
US
b2e-387
~ pacjent   ..... decyzję o dzierżawie podjął starosta i radni wywodzący się z PiS - u. - PiS jest zdecydowanym przeciwnikiem prywatyzacji. Nie znam tej sprawy w szczegółach, nie wiem czy decyzja o dzierżawie w waszym wypadku oznacza prywatyzację. Jeżeli tak jest, a zastrzegam, że nie wiem tego, to PiS będzie podejmował stosowne deycyzje. Jeśli polityk PiS-u będzie głosował za prywatyzacją zostanie z PiS-u usunięty, tak jak to miało już miejsce u was w przypadku pana Onyszkiewicza - podsumował Zbigniew Ziobro....wszysko wie a nie wie czy to jest prywatyzacja, więc dlaczego Onyszkiewicz został usunięty.Najlepsza odpowiedź - "nie znam sprawy w szczegółach". Kandydat na prezydenta też wie jak wszystko zrobić ale co zrobi tego sam nie wie.
2 lipca 2010
+1
-0
PL
89f-967
~ Jola   Przyjechał do tych ciemnych ludzi do nierobów ściany wschodniej i wciska im ciemnotę
2 lipca 2010
+2
-2
PL
417-6bd
~ Hanka   Bardzo inteligentny człowiek
2 lipca 2010
+2
-3
PL
a2e-8fb
~ a   Jaki elektorat hahaha
2 lipca 2010
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 23:38 Biłgoraj
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość rejon Biłgoraj oraz burmistrz Biłgoraja zaprosili do uczestnictwa w uroczystościach patriotyczno - religijnych z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
dzisiaj, 13:02 Biłgoraj
Wypadki z udziałem rowerzysty, motocyklisty i motorowerzysty
dzisiaj, 12:21 Księżpol
46-latek utopił się w stawie
w czwartek, godzina 12:19 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
w niedzielę, godzina 21:40 Górecko Kościelne
Charytatywny festyn z Rafałem Brzozowskim
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Biegowo-rowerowe zmagania nad zalewem Bojary
w sobotę, godzina 13:22 Sól
Operacja Czysta Rzeka na Białej Ładzie
W sobotnie przedpołudnie 31 lipca ekopatrol Operacji Czysta Rzeka odwiedził powiat biłgorajski. Celem było sprzątnie Białej Łady na odcinku od Soli do Rudy Zagrody.
dzisiaj, 11:15 Lubelszczyzna
9 zakażeń koronawirusem na Lubelszczyźnie
w niedzielę, godzina 08:20 Powiat
Synoptycy prognozują burze. Wydano ostrzeżenie 3. stopnia
23 lipca 2021 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w niedzielę, godzina 21:16 Biłgoraj
Trzeźwo, zdrowo i na sportowo
w sobotę, godzina 08:35 Józefów
Kąpielisko zamknięte. W wodzie wykryto enterokoki
w środę, godzina 08:15 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
dzisiaj, 09:11 Biłgoraj
BCK zaprasza wystawców
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Targi ślubne w Biłgoraju
23 lipca 2021 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
we wtorek, godzina 10:22 Długi Kąt
W powiecie biłgorajskim spadł kilkucentymetrowy grad
w sobotę, godzina 08:17 Powiat
Goraj i Łukowa z dotacją na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych
24 lipca 2021 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w piątek, godzina 13:54 Aleksandrów
Wjechała do rowu
w środę, godzina 10:32 Biłgoraj
Kolizja na światłach
20 lipca 2021 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w piątek, godzina 11:01 Ruda Solska
Wpadł przez brak kasku
we wtorek, godzina 06:55 Biłgoraj
Zaginęła mieszkanka Andrzejówki [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl