Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.19 17:28 | aktualizacja: 2018.10.20 11:58

Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

W piątkowe popołudnie, 19 października, w Biłgoraju gościł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W spotkaniu zorganizowanym przez Komitet Wyborczy Wyborczy Wyborców Sprawiedliwa Polska wzięli udział mieszkańcy miasta i okolic.
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyjechał do Biłgoraja na zaproszenie działaczy Komitetu Wyborczego Wyborców Sprawiedliwa Polska. Wydarzenie zorganizowano w piątkowe popołudnie, 19 października, w budynku przy ul. Nadstawnej. Udział w spotkaniu wzięło ponad 250 osób.

Poruszano lokalne problemy, ale zachęcano też do udziału w najbliższych wyborach samorządowych. - Jesteśmy tu po to, by spotkać się z ministrem, ale również po to, by zastanowić się i podjąć ostateczną decyzję co do zmian jakich potrzebują nasze samorządy - mówiła posłanka Agata Borowiec, wspierająca KWW Sprawiedliwa Polska. Zachęcała też do oddania głosu na kandydatów do Rady Powiatu, rad gmin i wójtów startujących właśnie z tej listy.

Podczas kilkudziesieciominutowego spotkania minister postanowił o poruszaniu jedynie tych kwestii, które zostaną podniesione przez obecnych na sali mieszkańców. Padły pytania m.in. o kwestie rolnicze, w szczególności niewypłaconych należności przez firmę Luxor, czy sytuację biłgorajskiego szpitala, a także Sądu Rejonowego.

- Jesteśmy w przededniu bardzo ważnego wydarzenia jakim są wybory samorządowe, zwłaszcza, że tym razem wybierzemy samorządowców na kolejnych pięć lat. Ważne, by wybrać dobrych ludzi. Moje doświadczenie jest takie, że tam gdzie są dobrzy ludzie tak są też i sukcesy. Natomiast tam gdzie są ludzie słabi źle się dzieje - mówił minister Ziobro i podkreślił, że zgodził się na udział w spotkaniu, by wesprzeć swoją obecnością kandydatów w wyborach samorządowych, gdyż wsparcie w polityce jest niezwykle istotne. - Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach, by dobra zmiana działa się także u was, tu na miejscu - mówił dalej Ziobro.

Odnosząc się do kwestii poruszanych przez uczestników spotkania mówił m.in. o tym, że nie zna sytuacji biłgorajskiego szpitala. - Tak jak zaznaczyłem na wstępie ogromne znaczenie mają ludzie, to nie jest tak, że szpital publiczny skazany jest na upadłość i niebyt. Przykładem może być szpital z Nowego Targu, który nie miał szczęścia do dyrektorów, aż lokalna społeczność dokonała zmiany. Zadłużony na setki mln zł szpital wyprowadzono na prostą i jest szpitalem świadczącym usługi na bardzo wysokim poziomie i wciąż się rozwija, powstają nowe oddziały. Gwałtowna zmiana nastąpiła, bo przyszedł dobry gospodarz. W tym sensie ważne są wybory, dokonujecie wyboru na poziomie osób, którzy będą potrafili wykorzystywać dostępne możliwości. I wasz szpital może dobrze działać, musicie wziąć sprawy w swoje ręce - wyjaśniał minister.

Co do spraw związanych z rolnictwem i oszustwem ze strony firmy Luxor, minister podkreślił, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, ale istotne było wprowadzenie zmian w prawie. Chodziło o to, by groziły większe kary, a podejmowanie takich działań nie opłacało się oszustom. - Jeśli cena jest niewielka, a ktoś nie ma zasad, etyki to będzie oszukiwał i kradł na wielką skalę, ale to samo dotyczy takich firm jak wspomniany Luxor, który okradał rolników. Nie mieli poczucia, że z tego powodu będą mieli kłopoty, mieli poczucie bezkarności, bo takie było prawo uchwalone za Platformy Obywatelskiej. Teraz mogę obiecać, że po wyborach zorganizujemy jeszcze jedno spotkanie i oszacujemy co się da odzyskać dla rolników i czy są w ogóle takie szanse. Trzeba pamiętać, że prawo nie działa wstecz, za pomocą tych narzędzi prawnych, które mamy obecnie nie możemy wyciągnąć konsekwencji wobec sprawców, którzy działali na podstawie dogodnego dla siebie prawa. Robimy wszystko, by w przyszłości takie sytuacje ograniczyć - dodał Zbigniew Ziobro.

Odnosząc się do zarzutów o patologię w biłgorajskim sądzie minister powiedział, że jeśli tylko dostanie odpowiednie materiały świadczące o nieprawidłowościach poleci zbadać każdą sprawę z osobna. - Staramy się pomagać ludziom na ile to możliwe, ale działamy w oparciu o pewnego porządku prawnego i możliwości ludzkich. Każdego miesiąca do Ministerstwa Sprawiedliwości trafia ok. 10 tys. pism od ludzi z całej Polski, którzy czują się pokrzywdzeni, często słusznie - mówił minister i dodał, że trzeba postawić na zmiany systemu, dlatego chce, by znacznie więcej ludzi wkraczało do zawodu sędziego, czy prokuratora, by byli to ludzie merytorycznie i etycznie przygotowani do tej roli. Jednak to mozolny proces.

Na zakończenie spotkania minister otrzymał kwiaty i drobny upominek z lokalnych produktów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10331
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
NGC 224  Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
19 października 2018
+37
-7
LBL  Czy poruszył ktoś kwestię sekretarza gminy Biszcza?
A tak przy okazji może dziennikarze się zainteresują co dalej z tą sprawą?
Miało być niby odwołanie prokuratury i co z tym?
Było, czy sprawa już całkowicie zamieciona pod dywan?
19 października 2018
+33
-5
młody biłgoraj  Płacz , płacz bo rosłan już ci burmistrzem nie będzie🤣
19 października 2018
+44
-19
Ostatnio dodane komentarze
LBL   Czy poruszył ktoś kwestię sekretarza gminy Biszcza?
A tak przy okazji może dziennikarze się zainteresują co dalej z tą sprawą?
Miało być niby odwołanie prokuratury i co z tym?
Było, czy sprawa już całkowicie zamieciona pod dywan?
19 października 2018
+33
-5
młody biłgoraj   Płacz , płacz bo rosłan już ci burmistrzem nie będzie🤣
19 października 2018
+44
-19
Bobek   Łojciec krzestny 😉
19 października 2018
+32
-41
NGC 224   Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
19 października 2018
+37
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
dzisiaj, 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
dzisiaj, 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
dzisiaj, 11:48 Lubelszczyzna
3 nowe zakażenia na Lubelszczyźnie, 2 zgony
dzisiaj, 08:45 Aleksandrów
Próbna ewakuacja obozowiska
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w środę, godzina 21:52 Biłgoraj
Chillout Festiwal już w najbliższy weekend
w czwartek, godzina 09:33 Biłgoraj
Historia Kuby dotarła do Dzień Dobry TVN, o pomoc apeluje też Karolina Gorczyca
9 lipca 2021 Biłgoraj
Ustalono opłaty za żłobek. Są zmiany
Jednym z punktów środowej sesji Rady Miasta (30 czerwca) było pojęcie uchwały w sprawie uchwalenia opłaty za pobyt dziecka w Samorządowym Żłobku. Taka konieczność zaistniała ze względu na wprowadzenie zmian statutowych dotyczących możliwości przyjmowania dzieci spoza miasta. Ile teraz trzeba będzie zapłacić?
w czwartek, godzina 10:30 Biłgoraj
Pijani kierowcy wpadli w ręce policjantów z biłgorajskiej drogówki
w poniedziałek, godzina 12:53 Biłgoraj
To już prawdziwa plaga. Kolejne osoby oszukane przez internet
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w środę, godzina 11:12 Powiat
Exodus Młodych w Górecku Kościelnym - ruszyły zapisy
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w poniedziałek, godzina 11:25 Powiat
Szczepieniobus w powiecie biłgorajskim
w środę, godzina 07:18 Księżpol
Piknik Rodzinny połączony z akcją promującą szczepienia
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
w sobotę, godzina 08:45 Józefów
Nielegalni zbieracze mchu wpadli na gorącym uczynku
w niedzielę, godzina 19:29 Aleksandrów
Festyn "Pokochaj Lubelskie"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl