Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.10.19 17:28 | aktualizacja: 2018.10.20 11:58

Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

W piątkowe popołudnie, 19 października, w Biłgoraju gościł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W spotkaniu zorganizowanym przez Komitet Wyborczy Wyborczy Wyborców Sprawiedliwa Polska wzięli udział mieszkańcy miasta i okolic.
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyjechał do Biłgoraja na zaproszenie działaczy Komitetu Wyborczego Wyborców Sprawiedliwa Polska. Wydarzenie zorganizowano w piątkowe popołudnie, 19 października, w budynku przy ul. Nadstawnej. Udział w spotkaniu wzięło ponad 250 osób.

Poruszano lokalne problemy, ale zachęcano też do udziału w najbliższych wyborach samorządowych. - Jesteśmy tu po to, by spotkać się z ministrem, ale również po to, by zastanowić się i podjąć ostateczną decyzję co do zmian jakich potrzebują nasze samorządy - mówiła posłanka Agata Borowiec, wspierająca KWW Sprawiedliwa Polska. Zachęcała też do oddania głosu na kandydatów do Rady Powiatu, rad gmin i wójtów startujących właśnie z tej listy.

Podczas kilkudziesieciominutowego spotkania minister postanowił o poruszaniu jedynie tych kwestii, które zostaną podniesione przez obecnych na sali mieszkańców. Padły pytania m.in. o kwestie rolnicze, w szczególności niewypłaconych należności przez firmę Luxor, czy sytuację biłgorajskiego szpitala, a także Sądu Rejonowego.

- Jesteśmy w przededniu bardzo ważnego wydarzenia jakim są wybory samorządowe, zwłaszcza, że tym razem wybierzemy samorządowców na kolejnych pięć lat. Ważne, by wybrać dobrych ludzi. Moje doświadczenie jest takie, że tam gdzie są dobrzy ludzie tak są też i sukcesy. Natomiast tam gdzie są ludzie słabi źle się dzieje - mówił minister Ziobro i podkreślił, że zgodził się na udział w spotkaniu, by wesprzeć swoją obecnością kandydatów w wyborach samorządowych, gdyż wsparcie w polityce jest niezwykle istotne. - Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach, by dobra zmiana działa się także u was, tu na miejscu - mówił dalej Ziobro.

Odnosząc się do kwestii poruszanych przez uczestników spotkania mówił m.in. o tym, że nie zna sytuacji biłgorajskiego szpitala. - Tak jak zaznaczyłem na wstępie ogromne znaczenie mają ludzie, to nie jest tak, że szpital publiczny skazany jest na upadłość i niebyt. Przykładem może być szpital z Nowego Targu, który nie miał szczęścia do dyrektorów, aż lokalna społeczność dokonała zmiany. Zadłużony na setki mln zł szpital wyprowadzono na prostą i jest szpitalem świadczącym usługi na bardzo wysokim poziomie i wciąż się rozwija, powstają nowe oddziały. Gwałtowna zmiana nastąpiła, bo przyszedł dobry gospodarz. W tym sensie ważne są wybory, dokonujecie wyboru na poziomie osób, którzy będą potrafili wykorzystywać dostępne możliwości. I wasz szpital może dobrze działać, musicie wziąć sprawy w swoje ręce - wyjaśniał minister.

Co do spraw związanych z rolnictwem i oszustwem ze strony firmy Luxor, minister podkreślił, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, ale istotne było wprowadzenie zmian w prawie. Chodziło o to, by groziły większe kary, a podejmowanie takich działań nie opłacało się oszustom. - Jeśli cena jest niewielka, a ktoś nie ma zasad, etyki to będzie oszukiwał i kradł na wielką skalę, ale to samo dotyczy takich firm jak wspomniany Luxor, który okradał rolników. Nie mieli poczucia, że z tego powodu będą mieli kłopoty, mieli poczucie bezkarności, bo takie było prawo uchwalone za Platformy Obywatelskiej. Teraz mogę obiecać, że po wyborach zorganizujemy jeszcze jedno spotkanie i oszacujemy co się da odzyskać dla rolników i czy są w ogóle takie szanse. Trzeba pamiętać, że prawo nie działa wstecz, za pomocą tych narzędzi prawnych, które mamy obecnie nie możemy wyciągnąć konsekwencji wobec sprawców, którzy działali na podstawie dogodnego dla siebie prawa. Robimy wszystko, by w przyszłości takie sytuacje ograniczyć - dodał Zbigniew Ziobro.

Odnosząc się do zarzutów o patologię w biłgorajskim sądzie minister powiedział, że jeśli tylko dostanie odpowiednie materiały świadczące o nieprawidłowościach poleci zbadać każdą sprawę z osobna. - Staramy się pomagać ludziom na ile to możliwe, ale działamy w oparciu o pewnego porządku prawnego i możliwości ludzkich. Każdego miesiąca do Ministerstwa Sprawiedliwości trafia ok. 10 tys. pism od ludzi z całej Polski, którzy czują się pokrzywdzeni, często słusznie - mówił minister i dodał, że trzeba postawić na zmiany systemu, dlatego chce, by znacznie więcej ludzi wkraczało do zawodu sędziego, czy prokuratora, by byli to ludzie merytorycznie i etycznie przygotowani do tej roli. Jednak to mozolny proces.

Na zakończenie spotkania minister otrzymał kwiaty i drobny upominek z lokalnych produktów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zbigniew Ziobro w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10584
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
NGC 224  Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
19 października 2018
+37
-7
LBL  Czy poruszył ktoś kwestię sekretarza gminy Biszcza?
A tak przy okazji może dziennikarze się zainteresują co dalej z tą sprawą?
Miało być niby odwołanie prokuratury i co z tym?
Było, czy sprawa już całkowicie zamieciona pod dywan?
19 października 2018
+33
-5
młody biłgoraj  Płacz , płacz bo rosłan już ci burmistrzem nie będzie🤣
19 października 2018
+44
-19
Ostatnio dodane komentarze
LBL   Czy poruszył ktoś kwestię sekretarza gminy Biszcza?
A tak przy okazji może dziennikarze się zainteresują co dalej z tą sprawą?
Miało być niby odwołanie prokuratury i co z tym?
Było, czy sprawa już całkowicie zamieciona pod dywan?
19 października 2018
+33
-5
młody biłgoraj   Płacz , płacz bo rosłan już ci burmistrzem nie będzie🤣
19 października 2018
+44
-19
Bobek   Łojciec krzestny 😉
19 października 2018
+32
-41
NGC 224   Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
19 października 2018
+37
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Spektakl w Parku Solidarności
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
dzisiaj, 12:27 Majdan Nowy
Upamiętnią mieszkańców Majdanu Nowego
dzisiaj, 11:32 Biłgoraj
O ekonomii społecznej w Starostwie Powiatowym
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
dzisiaj, 10:22 Powiat
PGE ostrzega. Oszuści znów aktywni
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
dzisiaj, 09:17 Pływanie
Udane rozpoczęcie sezonu biłgorajskich pływaków
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
we wtorek, godzina 15:45 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
W galerii Drugie Piętro można oglądać wystawę zatytułowaną "Nasi pupile"
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
w niedzielę, godzina 15:44 Aleksandrów
W rocznicę walk wrześniowych pod Aleksandrowem
w niedzielę, godzina 13:39 Tarnogród
"Myśląc o przyszłości pamiętajmy o przeszłości"
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
19 września 2022 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
19 września 2022 Korczów
1,5 promila o 7 rano
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
W piątkowy wieczór 23 września, w Biłgoraju gościli Wojciech Sumliński i Marcin Rola, dziennikarze znani z poruszania kontrowersyjnych tematów. Spotkanie odbyło się w jednej z biłgorajskich restauracji i przyciągnęło prawdziwe tłumy. Sala pękała w szwach. Rozmawiano o pandemii, wojnie na Ukrainie, czy planach globalistów.
w niedzielę, godzina 21:00 Biłgoraj
Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską za nami
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl