Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POTOK GÓRNY
2014.11.12 11:19 | aktualizacja: 2014.11.12 11:28

Radiowóz przejechał kurę, 76-latka ukarana mandatem

Do zdarzenia doszło w czasie wakacji. Przejeżdżający przez wieś radiowóz potrącił przechodzącą kurę. Po zwierzę wyszła 76-letnia mieszkanka Potoka Górnego. Od policjantów dowiedziała się, że za niestosowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia kodeks wykroczeń przewiduje karę nagany lub mandat wynoszący do 250 zł.
Radiowóz przejechał kurę, 76-latka ukarana mandatem
Radiowóz przejechał kurę, 76-latka ukarana mandatem

- Zwierzęta powinny być ogrodzone w taki sposób, aby nie miały możliwości biegania po jezdni i zmuszania kierujących do gwałtownego hamowania bądź innych niebezpiecznych manewrów w celu uniknięcia zderzenia. Doszło do naruszenia prawa, zwierze stworzyło potencjalne zagrożenie na drodze, dlatego wyciągnięte zostały konsekwencje zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń. Błędem jest sugerowanie, że niektórych przepisów można nie przestrzegać, gdyż prawo stanowi jasno a ustawowym obowiązkiem policji jest jego egzekwowanie - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Milena Wardach, rzecznik biłgorajskiej policji.

- Byłem w szpitalu i matka mówi, że policja przejechała kurę na szosie. Matka za to, że nie upilnowała kury dostała mandat. Policja stwierdziła, że kury trzeba pilnować. A kura jak to kura: i przez płot przeskoczy - opowiadał w programie "Interwencja", Roman Bastrzyk, którego matka zapłaciła mandat za kurę.
Jak twierdzi mandat powinien zapłacić on, gdyż jest właścicielem zwierzęcia, a nie jego 76-letnia mama, nigdy do tej pory nie karana.
Innego zdania jest jednak policja . Tytuł prawny trzymania zwierzęcia jest obojętny, to nie musi być właściciel, ale każdy kto faktycznie zwierzę trzyma. - Będąca na miejscu kobieta oświadczyła, że zwierzę należy do niej, nie negowała swojej winy za nieupilnowanie kury, która nie powinna znaleźć się na drodze publicznej. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusz zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu wykroczeń, nałożył w tym przypadku najniższy możliwy mandat karny w wysokości 50 zł. Natomiast przypadkiem jest że nadjechał radiowóz, w każdej podobnej sytuacji z udziałem innego samochodu interwencja zakończona zostałaby tak samo - wyjaśnia dalej rzecznik Wardach.
Nasuwa się pytanie dlaczego starsza pani nie otrzymała pouczenia, a została od razu ukarana mandatem? - Na zastosowanie pouczenia wobec sprawcy wykroczenia wpływają okoliczności zdarzenia jak i zachowanie sprawcy. W tej sytuacji kobieta oznajmiła, że jej zwierzęta od zawsze chodziły wolno poza posesją i nadal chodzić będą. W związku z czym mając świadomość że popełniła wykroczenie, stwierdziła jednoznacznie że nadal będzie je popełniać, w tej sytuacji nałożenie mandatu karnego było jak najbardziej uzasadnione - twierdzi pani rzecznik.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Radiowóz przejechał kurę, 76-latka ukarana mandatem, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 20013
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (69)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7af-b17
~ zxc  10 mniej ratuje życie. Po prostu nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.
12 listopada 2014
+99
-7
PL
873-0ed
~ Świadek  Gdyby jechali z godnie z przepisami i nie rozmawiali w tym czasie przez telefon na pewno by ją zauważyli , ciekawe czy tak samo by sie tłumaczyli gdyby to było dziecko...
12 listopada 2014
+63
-5
PL
b4f-7e7
~ mm  Co policjanci z tak małego posterunku maja do roboty???
NUDA
NUDA
TYLKO NUDA !!!!!!!!!!!!!!!!
A tu nagle na ulicę wybiega kura,to trzeba interweniować, co nie-takiej okazji nie mogą przepościć!!!!!!!!!
12 listopada 2014
+38
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
aa7-4b2
~ jtd   W Anglii zakładają kurom kamizelki odblaskowe. To nie żart
18 stycznia 2015
brak ocen
PL
aa7-4b2
~ zpp   10 więcej i dawno ich by tam nie było. - Jak mnie wkurzają tacy ludzie, powtarzający tekst z 10 mniej, który ze statystycznego punktu widzenia nie działa.
18 stycznia 2015
brak ocen
PL
c80-713
~ Jasia   Nie dostosowali prędkości do warunków..! za takie morderstwo, szafot. Kurę reanimować dowalić 500 zł mandatu za brak kamizelki, kabareciarze nie wstyd wam..!!!!!
17 stycznia 2015
brak ocen
PL
a0e-cfe
~ ares   rozumiem że jak mi pod koła wejdzie policjant znaczy pies to mogę domagać się odszkodowania od ko(mendy) policji której potrącony podlegał że nie upilnowali zwierzaka i wystawić im notę do zapłaty a jak odmówią zapłaty skierować wniosek do sądu grodzkiego? Absurdalne jak potrącenie kury.
16 stycznia 2015
+2
-0
PL
a8a-7a5
~ rodak   byleby mandat wystawić, nie ważne komu za co
plan wykonany- debile
16 stycznia 2015
+2
-0
PL
e62-833
~ KURAK   ..OD KIEDY KURA JEZT ZWIERZĘCIEM? JEST PTAKIEM,A PTAKA KTO UPILNUJE ,PRZEJECHAŁEM BAŻANTA I WEZWANA POLICJA KOGO BY W TYM PRZYPADKU UKARAŁA?
16 stycznia 2015
+4
-0
PL
d9a-3ff
~ nec   Ciekaw jestem z jaką prędkością jechała policja ?
Jeśli policjanci rozjechaliby bażanta to komu wystawiliby mandat ?
Nie zachowali odpowiedniej prędkości do warunków panujących na wiejskiej drodze !
16 stycznia 2015
brak ocen
PL
32e-522
~ martyw   Jako prawnik zadaję sobie jedno pytanie. Czy faktycznie Policjanci poinformowali Panią iż może odmówić przyjęcia mandatu i wtedy sprawa ta zostanie oddana pod rozstrzygnięcie sądu grodzkiego? Myślę że nie, ponieważ odnoszę wrażenie że Sąd na tym wniosku o ukaranie nie zostawiłby suchej nitki, a tak Pani rzecznik w uproszczeniu stoi na stanowisku że nic się nie stało, przecież ukarana mandat przyjęła - tylko , czy wiedziała co robi? Czesto ulegamy podpisując mandat karny bojąc się samego Sądu lub zwiększenia kosztów. Nic bardziej błędnego. Mamy prawo niezgadzać się ze stanowiskiem funkcjonariuszy.
16 stycznia 2015
+1
-0
PL
10f-95a
~ biszcza   działo zbiera punkty na kurach bo w biszczy pod sklepem nie ma kogo łapac
18 listopada 2014
+2
-0
PL
766-1a2
~ konrad  do ~ buuuuuuu   zgadzam sie.. zwykły szacunek do osoby starszej, w tak błahej sytuacji by sie przydał.
18 listopada 2014
brak ocen
US
bd0-7a7
~ ryszklim  do ~ mm   Dopros sie w nocy interwencji.
18 listopada 2014
brak ocen
PL
819-bef
~ konrad   Po akcjach "Pasy", "Pieszo do PKS" nastał czas na akcję "Kura"... czym dalej tym lepiej
17 listopada 2014
+3
-0
PL
50b-a1a
~ slabej tanecznicy przeszkadza rąbek spódnicy..   a ten kierowca radiowozu to kiedy prawo jazdy dostal?pewnie za kury i kaczki
17 listopada 2014
+3
-0
PL
fe8-4a7
~ buuuuuuu   Starowinkę za kurę to potrafią ukarać (cud że jej na glebę nie położyli...), kozaki nasze. A jak przyjadą na interwencję koło Małpiego i widzą pijących, śmiecących i wydzierających się (swoją drogą jeżeli wszyscy pijani to kto prowadzi samochód? ) to kończy się pogrożeniem palcem. Nawet im śmieci i puszek nie każą pozbierać. Ech, kozaki nasze ;-)
16 listopada 2014
+2
-0
PL
942-b2b
~ ak   Zbłaźnili się ale rozsławili jełopy miejscowość. :-)
:-) :-) :-)
14 listopada 2014
+10
-0
GB
334-41c
~ george   to jest policja stalinowska a moze bardziej represyjna,kiedys z milicjantem mozna bylo dojsc do porozumienia
13 listopada 2014
+8
-0
PL
2d3-dcd
~ ktos   Kurica nie ptica, polsza nie zagranica :) Jak widać prawie Azja a policjanci to jak milicjanci z Rosji
13 listopada 2014
+9
-0
PL
76e-cf0
~ qwerty   do policji! a to was znaki nie obowiązują ?!przed każdą wsią stoi jak byk znak ostrzegawczy z krową podobnie jak przed drogą biegnącą przez las z jeleniem i to was obliguje do odpowiedniej ostrożności pa ca ny nie wmawiajcie tu że kury biegają jak dzikie po drogach bo to wersja dla debili - jak sie jedzie przez teren zabudowany ok 50km/h to choćby ta kura tańczyła jezioro łabędzie nie sposób jej nie ominąć a mandat zaplacić ppowinien sprawca przejechania kury
13 listopada 2014
+13
-0
PL
c8e-427
~ ale teraz kura to jest zwierze boze cos polske   i tych szmaciarskich redaktorkow..
13 listopada 2014
+3
-2
PL
c8e-427
~ radny  do ~ Świadek   jakby dziecko zabili to wiekszy mandat bo wieksze uszkodzenia , dzieci [owinno sie trzymac w domu albo ogrodzeniu bo po 18 roku zycia musza do 67 roku tyrac na panstwo za 1200 zł
13 listopada 2014
+2
-0
PL
8f5-4b9
~ tutejsza  do ~ Wacus   Kura to ptak, a ptak to zwierzę. A co to osoby starsze są poza prawem? Przecież w artykule pisze, że staruszka sama przyznała, że jej kury zawsze tak łaziły i łazić będą, więc dlatego zastała ukarana mandatem. Może gdyby powiedziała, że to pierwszy raz i od teraz lepiej będzie kur pilnować to dostałaby pouczenie.
13 listopada 2014
+3
-7
PL
8f5-4b9
~ tutejsza   A ja się z tą akcją zgadzam. Kobieta słusznie dostała mandat, bo kura szlajać się po drodze nie powinna, a pouczenia nie dostała bo jak wytłumaczyła pani rzecznik, kobieta stwierdziła, że jej kury zawsze łaziły po drogach i łazić będą, więc recydywa. Mnie samą coś trafia jak jadę samochodem i widzę co rusz jakieś zwierzę, a to psa, a to kurę i choć jeżdżę przepisowo to i tak jeszcze zwalniam zbliżając się do do takiego "bezpańskiego" osobnika bo nie wiadomo kiedy wskoczy pod koła. Nic przyjemnego przejechać zwierzę, a i ewentualne szkody w pojeździe to też lipa. Taki przepis tak naprawdę chroni zwierzęta, które prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarza ulica, dlatego to właściciel powinien ich pilnować, a jeżeli tego nie robi i jego zwierzaki łażą sobie gdzie im pasuje stwarzając zagrożenie dla kierowców to kara mu się należy. Dodatkowo, jeżeli np wbiegający pod koła pies stanie się przyczyną uszkodzenia naszego auta to mamy jakieś podstawy do ubiegania się o pokrycie kosztów naprawy (pod warunkiem, że wiemy czyj to pies). W tej całej sprawie razi mnie tylko to, że bilgorajska pisze o takich banałach.
13 listopada 2014
+12
-14
PL
1f4-1aa
~ kierowca   Kierowca jechał 60 gdy na drogę wbiegła kura. Kierowca zaczął hamować po ponad sekundzie - to czas reakcji. Auto uderzyło w kurę z prędkością 46 km/h. Kura poniosła śmierć na miejscu, pasażerowie i kierowca z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala. 10 mniej ratuje życie !!!
13 listopada 2014
+11
-1
PL
291-4ed
~ maria   Wjeżdżając do lasu każdy kierowca może spotkać dziką zwierzynę.Przejeżdżając przez wieś możemy spotkać ludzi,zwierzęta domowe,ptaki i inne.Każdy normalny obywatel ma tego świadomość i noga z gazu a oczy dookoła głowy.Najwyrazniej nasza policja nie ma świadomości obywatelskiej i za wszelką próbuje robić z siebie głupków.Wstyd się przyznawać skąd człowiek pochodzi ,bo albo p.Palikot,albo p.Szeliga ,szarpanina policji z człowiekiem na Komorowskiego a teraz doszła kura.Ciekawe dlaczego po przejściu nie przechodziła?Czy w powiecie biłgorajskim nie ma prawdziwych problemów? Może za dużo jest policjantów?
13 listopada 2014
+19
-3
PL
ed7-a4f
~ logan   te kury z Potoka to najlepiej Franek wylapie radarem
13 listopada 2014
+4
-0
PL
e21-e40
~ Wacus   Proszę mi wytłumaczyć czy kura to jest zwierzę czy ptak. A dlaczego nie zastosowali pouczenia, przecież jest taka forma biorąc pod uwagę, że jest to starsza osoba. Jest to chyba pierwszy przypadek takiego wykroczenia w województwie, ale Pawlak też miał sprawę o kota tu już niema wątpliwości, że to zwierzak. . Ale wynik to jest wynik. Tak działać aby statystki dobrze wychodziły.
13 listopada 2014
+10
-2
PL
1f4-1aa
~ antek ze wsi   rozwiązac tą dziadowską bilgorajską POlicjie, cwaniaki się znaleźli sami jezdza nawaleni po wsi 100 na godzine. Kolejny raz Biłgorajska Policjia ośmieszyła nasz powiat
12 listopada 2014
+18
-2
US
506-d9c
~ Jan-Czemu nie głosujemy na Burmistrza Rosłana   Czemu nie głosujemy na Burmistrza Rosłana
1. Kiedy mielismy powódź w Biłgoraju To Janusz Roslan nic nie zrobił po powodzi aby pomóc tym ludziom każdy odbudowywał czy remontował dom na
własny koszt. Graniczna,Nowakowskiego zagłosuje cie na Rosłana po tym co wam zrobił obiecał pieniadze na odbudowe i nigdy wam ich nie dał.
Zaglosujecie na niego???. Wyborco z innego regionu miasta ciebie tez traktuje jak Szanownych państwa z tych dwóch ulic.
2. Zima zawsze dokuczała Januszowi Rosłanowi tak mówił. A on dokuczał tobie drogi wyborco tym że nie potrafił razem z Korniakiem zadbać o to
aby można było jedzić podczas tej zimy. Drogi wyborco prawda jest inna Janusz Rosłan nie chciał dbać o drogi bo na tym oszczedzał czyli
oszczedzał na państwa zdrowiu i dobrze że nikomu nic sie nie stało. Pieniadze natomiast trafiały do BCK zaoszczedzone w tak Hańebny sposób

3. Biłgoraj stracił na budowie Hali Sportowej Osir kilka milionów przez pośpiech i nieroztropność Janusza Rosłana. Fajnie że hala jest ale
wyborco przez to musisz placić wieksze podatki poniewaz Janusz Rosłan nie przyzna sie do błedu a stracone pieniadze trzeba gdzieś odnaleźć
najlepiej w kieszeni podatnika podnosząc mu podatki. Tak Janusz Rosłan buduje swój sukces.
4. BUdowa i Remont BCK to czysta fuszerka. Dach przecieka podłoga juz była zrywana i kładziona nowa po kilku tygodniach od otwarcia. Dwa razy
Aneksowano umowe o to aby przedłużyć czas na na oddanie BCK do użytkowania. Dziwne prawda normalny Burmistrz brał by kary umowne. Najgorsze jest
to że Pan Szmit dyrektor BCK i Pani Maryla Olejko (żona Janusza Rosłana) Pobierali wynagrodzenie podczas remontu BCK. A ty wyborco szukałeś
pracy i wiazałeś ledwo końec z końcem kiedy oni mieli pełne geby nic nie robiąc. Zagłosujesz na Rosłna wyborco??
5. Remont zalewu Bojary gdzie miał powstać całkiem nowy zalew a mamy kosmetyczne zmiany a zapłacono za te prace sumy które były przeznaczone na
całkowite odnowienie zalewu.
6. Teraz szkoły które Janusz Zbigniew Rosłan chciał zamknąć ponieważ mało mamy dzieci. Wiec Januszu Zbigniewie Roslanie dobrze wiemy że Prawda ma
drugie dno. Chce pan zamknac szkoły poniewaz Pan swoimi błednymi decyzjami zadłuzył miasto i szuka pan pieniedzy wszedzie tylko nie w własnej
kieszeni. Wyborcy Nauczyciele zagłosujecie na Janusza Roslana. Pamietajcie skreslając karte przy urnie ile Janusz Rosłan wyrządził wam
przykrości próbując was zwalniać.
7. Żona Pana Burmistrza Janusza Rosłana pracując w BCK zarabia około 10 tysiecy zotych. Tak czytałem oświadczenie Burmistrza. Ale Burmistrz Janusz
Rosłan sie sprytnie broni nie powiedział że daje żoni dzieło na wykonanie na tak zwana umowe-zlecenie. Wyborco zagłosujesz na Janusza Rosłana
kiedy on na calego pompuje pieniadze publiczne do kieszeni własnej żony????. Wyborco tam Robi 11 emerytów???. Czy wiesz że oni pobieraja
emeryture i pensje. Szanowny wWyborco czy nie czas aby z tym zrobić porządek???. Każdy z was może zrobic porządek przy urnie wyboczej w najbliższą
Niedziele.
8. Temat Ikei zbulwersował wielu mieszkańcow. Janusz Rosłan odrzucił oferte Ikei bo nie miał terenów pod inwestycje. A ja Zapytam cie Januszu
Zbigniewie Rosłanie co Pan robiłes przez 12 lat ze tych terenów nie wypracowałes????. Jak widzicie jako ojciec Biłgrajan nie zadbał o to aby im
żyło sie lepiej tylko podatki w góre,taki sposób ma łatanie dziury budżetowej. Drodzy Rodzice dzis może wasze dziecko pracowało by w Biłgoraju
a Janusz Rosłan wysłał je na emigracje.
9. Sytuacja przykra i drastyczna bo eksmitował kobiete schorowaną bezprawnie z domu. Zobaczcie ile ma współczucia w sobie Janusz Rosłan.
Zamiast pomóc to szkodzi na zdrowiu mieszkaniców Biłgoraja. Przez eksmisje i to ciezkie przeżycie, doprowadził do tego że tą Panią zabrała
Karetka. Zagłosujesz na Janusza Rosłana???. Pamietaj że jutro moze eksmitować ciebie bo mu sie tak spodoba. Pozwolisz aby Janusz Rosłan cie
eksmitowal???. W najbliższą Niedziele wybory i możesz mu odebrać prawo do eksmitowania schorowanych bezbronnych ludzi.
10.Teraz Kościuszki i 250 usterek. Wyborco jak 250 usterek to słaba jakość wykonania prawda.Skoro słaba jakość to świadczy to o tym że Janusz
Rosłan nie powinien rządzić miastem poniewaz zmarnotrawił publiczne pieniadze na tej ulicy a dodam że w ogóle nie powinna byc robiona bo to droga
wojewódzka. Wyborco zagłosujesz na Janusza Rosłana który marnotrawi publiczne pieniadze. Jak bedzie dalej rządził miastem to na twojej ulicy
może być 500 usterek. Ulica zamknieta a ty nie masz czasu a czas to pieniadz wyborco. Wyborco zagłosujesz na Janusza Rosłana marnotrawiciela
publicznych pieniedzy??? Pamietaj czas to pieniadz a Biłgoraj juz czasu nie ma tak zaniedbał miasto Burmistrz Janusz Rosłan. ON nie ma programu
i powiedział by ci tak ja nie mam programu ale chce rządzić i dalszego uznania.
11.Szkoła podstawowa Nr 3 w Biłgoraju i klasy integracyjne. Jak mozna robic eksperyment na dzieciach chorych. Janusz Rosłan nie ma dzieci ponieważ
uważa że dzieci to samo zło bo drą sie i krzyczął.Pozwolisz na to aby o twoim dziecku decydował Pan Burmistrz Rosłan co nie ma dzieci??.
Mamy wy możecie zdecydowac kto ma decydowac o waszych dzieciach juz w najbliższą niedziele przu urnie pokazmy czerwona kartke bezdzietnemu
Burmistrzowi.
12.Cała awantura o PCK wywołana błednymi decyzjami Janusza Rosłana spowodowała gorszą jakośc usług gdzie chorymi opiekuje sie firma
Telemedicaa. Poraz kolejny jest pokazane jak Janusz Rosłan chce zaoszczedzić na chorych i pielegniarkach w skutek szukanie oszczedności
o błednuch decyzjach. Przez błedne decyzje kilka opiekunek straciło prace i środki do życia. Winny Janusz Rosłan bo swoimy błednymi decyzjami
spowodował dziure budżetowął. Sobie nie odbierze ale innym zabierze środki do życia. Opiekunko zagłosujesz na człowieka Janusza Rosłana który
zabrał ci prace lub próbował dać nizszą stawke na godzine. 5.25 za godzine to niewolnicza stawka. Opiekunko dla Rosłana jestes niewolnikiem i
pamietaj że żona Burmistrza Rosłana zarabia 4100zł brutto= 3060zł na reke + umowy zlecenia = około 10 tysiecy na reke na miesiąc.
Opiekunko pozwolisz na takie praktyki????. Pamietaj w Niedziele najbliższą wybory możesz zmienić Burmistrza Rosłana na nowego.
13.Wiecie Państwo że Janusz Rosłan dostał wyrok sądowy i do niego sie ni dostosował. Miał zapłacić 2 tysiące złotych i nie płacił a co sąd mu
może zrobić. Patrzmy jalka zarozumiałość sąd ma w tyłku. Zapłacił kiedy Sąd wysłał komornika.Prawo ma w Tyłku to co mysli o Biłgorajanach aż
strach pomyśleć.
14 Zlikwidował przedszkole i otworzył nowe o nazwie Junior. Sąd uznał że junior działa niezgodnie z prawem i nakazał zamkniecie Juniora.
Najlepsze jest to co zrobił Janusz Rosłan a natomiast jako dyrektora posadził Mirosława Tujaka człowieka który za kadencji Oleszczaka wyłudził z urzedu miasta
kwote 7 tysiecy na studia bezprawnie. Studiował za ukradzione pieniadze podatników czyli moje i wasze. janusz Rosłan do dzis tych pieniedzy nie
odzyskał a wrecz przeciwnie dał mu nagrode Dyrektora Juniora który powinien byc zamkniety. Na to wychodzi że Janusz Rosłan za Złodziejstwo
nagradza. Junior powinien byc zamkniety a mimo wszystko działa i złodziej Mirosław Tujak w nagrode za defraudacje pieniadza podatnika zarabia dziś
5 tys brutto czyli 3500 na reke. Po tym co mam mysleć o Burmistrzu jaki on jest Janusz Rosłan jak nagradza złodzieja funkcją dyrektora.
Odpowiedź jest prosta jaki jest Burmistrz. Wyborco czy chcesz aby nami rzadzili tacy ludzie dosłownie skorumpowani.W najbliższą Niedziele wybory
Pokaż czerwona kartke za takie praktykiJanuszowi Rosłanowi.
15.Po oddaniu ulicy kościuszzkispadła wieksza ilość deszczu i cała ulica pływała. Ludziom przy kościuszki domy załało.Studzenki były wymieniane
na nowe wiec czemu tyle wody. Poprostu źle wykonana inwestycja. Czas zmarnowany a czas to pieniadz. Wyborco pozwolisz na to aby nasz czas był
marnowany????.
16,Janusz Rosłan zapomniał w jakim kraju żyje i myśli że to Izrael a nie Polska. Organizuje kilka razy w roku Żydowskie świeta a dni Biłgoraja
czy Sylwestra pod Ratuszem nie ma pieniedzy. Koszt Fajerwerków to 3 tys złotych I Rosłan mówi że nie ma .Wyborco ale na otwarcie BCK miał dla
ziecia byłego prezydena Olka 40 rys za wystep na otwarciu. Młodzieży pozwolisz abyś była marginelizowana dalej. wybory już w najbliższą
Niedziele zmienimy gospodarza zaglosuj przeciw szkodnikowi januszowi ROsłanowi.

Dla mnie jest jasne że głoujemy na każdego tylko nie na Rosłana. Jak zaczynał miasto miało 10 milionów długu dzis po podliczeniu nowych
kredytów wynosić bedzie poza 40 milionów zoltych jak doliczymy obsługe kredytów to mozna by powiedzieć że 60 milionów. Tak Wyborco tak gospodarnie.
Wiecie czemu nie powinniście głosować na Janusza Rosłana bo jak przychodzisz do niego na spotkanie to sprytnie patrzy jakie masz buty
i traktuje cie według wartości butów. A ja zapytam jak można traktować człowieka w ten sposób. Chcesz Być traktowany Wyborco jak But
a może jak buc bo tak nas traktuje, W Niedziele głosujemy przeciw Januszowi Rosłanowi. Dziekuje za przeczytanie wyborco.
12 listopada 2014
+12
-11
PL
a9a-b48
~ takie są koleje losu   nie prawdą jest to że każdy (nie tylko policja) kto rozjechałby kurę to właściciel dostałby mandat lub naganę
bo jak ja bym przejechał kurę to nawet nie zatrzymałbym się
kobita zakopała by ptaka i tyle by było
a że to policja była to nie mogli od tak pojechać dalej
no bo ludzie by gadali
oczywiście jeszcze jakby jechał ktoś miastowy autem za pół bańki to babkę z całego majątku by obdarł że dorobek życia na kurce podrapał się
różnie mogło się to skończyć
jednak nie znany jest los kury która na koguta radiowozowego chysła
12 listopada 2014
+5
-1
PL
b4f-7e7
~ mm   Co policjanci z tak małego posterunku maja do roboty???
NUDA
NUDA
TYLKO NUDA !!!!!!!!!!!!!!!!
A tu nagle na ulicę wybiega kura,to trzeba interweniować, co nie-takiej okazji nie mogą przepościć!!!!!!!!!
12 listopada 2014
+38
-1
PL
67c-d5b
~ Artur   Pani kierownik wprowadziła nowe rządy. Jakie polecenia i dowództwo takie ich wykonywanie. A niby baba ze wsi. Co za ..... ją tam wsadził. Większej przysługi nie mógł jej zrobić. Tak w Biłgoraju przełaziła by do emerytury a tak musi się odezwać i podjąć decyzją i cały czar "gołębicy" pryska. Chyba że policjanci za to że ich "kapuje" do góry robią jej taką przysługę.
12 listopada 2014
+5
-1
PL
f10-c29
~ abcd   to był osioł. Jest wielu świadków jak donoszą regionalne wieści
12 listopada 2014
+3
-3
PL
2ce-6d1
~ xxx   Brawo nowa pani kierownik świetna współpraca z samorządem,i społeczeństwem lokalnym, będzie nagroda!!!!!!!
12 listopada 2014
+6
-1
PL
b06-4da
~ i  do ~ czytelnik   jezeli niewiesz to przeczytaj informacje pod ustawionymi znakami
12 listopada 2014
+4
-0
PL
d3a-339
~ zadłużenie   ZADŁUŻENIE GMIN POWIATU BIŁGORAJSKIEGO; NA PODSTAWIE SPRAWOZDAŃ ZŁOŻONYCH DO REGIONALNEJ IZBY OBRACHUNKOWEJ W LUBLINIE ; NA KONIEC III KWARTAŁU 2014 ROKU
BIŁGORAJ (M) 25 527 475,00
ALEKSANDRÓW 0,00
BIŁGORAJ( Gm) 7 165 150,00
BISZCZA 8 684 565,84
FRAMPOL 3 962 770,00
GORAJ 1 422 533,00
JÓZEFÓW 10 250 000,00
KSIĘŻPOL 49 000,00
ŁUKOWA 755 000,00
OBSZA 2 625 034,43
POTOK GÓRNY 2 971 000,00
TARNOGRÓD 6 807 987,43
TERESZPOL 3 706 314,62
TUROBIN 5 689 632,00
12 listopada 2014
+1
-2
PL
fb6-b16
~ czytelnik  do ~ i   jak jesteś taki mądry to powiedz kto może tam wjechać?
12 listopada 2014
+0
-3
US
8d8-f48
~ asdfg  
BIŁGORAJ wioska cudów...
12 listopada 2014
+1
-1
PL
ded-656
~ jk   We wtorek ta sprawa była nawet w Interwencji.
12 listopada 2014
+4
-0
PL
ded-656
~ Wójt   Biłgorajscy policjanci to banda kretynów. Potem cała Polska się śmieje z tych idiotów we wtorek nawet Interwencja poświęciła temu zdarzeniu odcinek.Ciąg dalszy nastąpi?
12 listopada 2014
+13
-3
smigol   niezle z nich goscie powinni jezdzic po wsziach i duzo mandatów bystawili statystyki by mieli ze ho ho ho
wy
12 listopada 2014
+5
-1
PL
ded-a95
~ nazwa   No to miała najdroższy rosół w życiu!
12 listopada 2014
+8
-0
PL
568-9b2
~ wachmistrz_soroka   gdyby kierowca radiowozu jechał 10km/h mniej to by przecież wychamował... tak cudownie jak w reklamie.
brak słów jak to biedne społeczeństwo jest rypane przez organy władzy
12 listopada 2014
+12
-2
PL
bc6-b90
~ stal   Jaki posterunek takie problemy.
12 listopada 2014
+11
-2
PL
342-fb5
~ sdsd   brawo "ELFY" tak dalej :)
12 listopada 2014
+3
-0
PL
252-68d
~ ,,   Do zdarzenia doszło podczas wakacji a dopiero teraz jest to opisane? A jest tak ważna informacja podana dopiero ponieważ TV ogólnopolskie dopiero to pokazały więc biłgorajska też musiała o tym wspomnieć.
12 listopada 2014
+8
-1
PL
a9b-ace
~ ij   to co ta po pie rdo lo na rzecznik mówi jest po niżej jakichkolwiek standardów.Albo jest mało inteligentna,albo wręcz głupia.Tyle w temacie.
12 listopada 2014
+12
-2
PL
5a2-23f
~ dziadek   Pies przejechał kurę i od razu wielka afera
12 listopada 2014
+9
-2
PL
6a6-f38
~ z boku   a pies wam mordę lizał!
12 listopada 2014
+4
-0
PL
e54-9b0
~ czytając   Zabawne ale faktycznie, taki ptak na jezdni ( bo kura to ptak przecież i czasem fruwa)zagraża bezpieczeństwu dla użytkowników drogi , zwłaszcza dla osób w samochodzie, bądź na motocyklu lub rowerze. Tylko pieszym kura nie zagraża. Babcia miała pecha, bo kura się jej wymknęła na drogę, za karę powinna ptaka skazać na niedzielny rosół.
12 listopada 2014
+8
-2
PL
96b-618
~ qqq   Beka, ale nasza Biłgorajska POLICJA powinna troszkę łapać na Kościuszki, bo to co się dzieje to porażka!!!
12 listopada 2014
+3
-0
PL
50a-1b1
~ www   piejo kury piejo ,a może to był kogut?
12 listopada 2014
+3
-1
PL
5ba-2e9
~ hejże hola   Na pewno statystyki wykrywalności wykroczeń się poprawią, nie wspominając o bezpieczeństwie na drogach.
Pani Milena nic nie wspomina o promilach, a to ciekawe.
12 listopada 2014
+4
-3
Drakkar   Tradycyjnie już.
http://www.bilgo-raj.com.pl/
oraz rzeczona kura
12 listopada 2014
+3
-0
PL
417-47f
~ Big Mac   I już wiadomo dlaczego w Warszawie na marszu tak bija się z policja Kochana policja.
12 listopada 2014
+4
-4
PL
563-aec
~ takie tam   Wniosek nasuwa się jeden: nie przyznawać się do potrąconego zwierzęcia. puki co kury jeszcze nie są kolczykowane jak krowy. czy już są?
Pozdrawiam
12 listopada 2014
+8
-2
PL
351-ef4
~ seba   Jeśli przy wjeździe do wsi był znak A18a to policjanci powinni zapłacić mandat i ponieść koszty szkody. Pozdrawiam.
12 listopada 2014
+9
-2
PL
9f5-64c
~ ona   Są chybą ważniejsze rzeczy do roboty niż wlepianie mandatów za szkodę którą sami spowodowali. A swoją drogą biedna ta pani, 50zł może być dla kogoś dużą kwotą.
12 listopada 2014
+14
-2
PL
224-b04
~ i  do ~ zxc   Bilgorajska policja czuje sie ponad prawem i czepia sie nieswiadomych starszych ludzi,ale jak mlodzierz pije i cpa wieczorami pod ratuszem bilgorajskim to ich niena czesto trudno tymdeptakiem przejsc bo jest traktowany jak ruwnolegla ulica,a przecierz stoja znaki kto moze tam wjezchac.
12 listopada 2014
+15
-6
PL
7af-b17
~ zxc   10 mniej ratuje życie. Po prostu nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.
12 listopada 2014
+99
-7
PL
9b7-2cf
~ Obserwator  do ~ Świadek   Dzieci też trzeba pilnować to niczego nie usprawiedliwia jak jesteś kierowca to powinieneś wiedzieć jak te zwierzęta chodzą po ulicy jak byś sobie auto zniszczył na byle psie czy nawet na tej kurze to troche inaczej byś mówił
12 listopada 2014
+6
-5
PL
3b3-940
~ lulek   A wystosujecie jestescie tepi !!!
12 listopada 2014
+1
-1
PL
873-0ed
~ Świadek   Gdyby jechali z godnie z przepisami i nie rozmawiali w tym czasie przez telefon na pewno by ją zauważyli , ciekawe czy tak samo by sie tłumaczyli gdyby to było dziecko...
12 listopada 2014
+63
-5
PL
caf-afc
~ aaa   ciekawe czy oddali ta kure czy sobie rosół ugotowali,a gdzie ta szanowna policja tak sie spieszyła moze do Wrszawy na marsz szkoda ze kura ich zatrzymała ,dostali by pare razy po łbach to by zaczeli myslec,
12 listopada 2014
+5
-3
PL
8e7-423
~ Jaś.   Czy ta kura była cała, czarna?
12 listopada 2014
+1
-2
PL
9b7-2cf
~ Przemyslaw Cz.   I bardzo dobrze że policja kara tak samo i psów dużo chodzi po drodze powinny być większe kary na właścicieli może by ich to czegoś nauczyło , w Biłgoraju też trzymają kury na ulicy Cieszkowskiego niejaki sroka dlaczego nikt nic z tym nie zrobi? wchodzą na podwórka grzebią za psa podatek trzeba płacić a za kury w mieście dlaczego nie płacą ? Z tego co wiem w mieście niewolno trzymać zwierząt hodowlanych np. kur swiń itp
12 listopada 2014
+8
-8
PL
e8a-6cc
~ xD   Kisnę mocno xD
12 listopada 2014
+3
-0
PL
a9a-b48
~ gdzie obrońcy praw zwierząt   znając życie jechało paru cwaniaczków z nadmierną prędkością i kura nie miała szans uciec
12 listopada 2014
+16
-4
PL
9b2-eba
~ ...   Ale atrakcja!
12 listopada 2014
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
dzisiaj, 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 11:58 Lubelszczyzna
Ani jednego zgonu wśród zakażonych osób na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 10:10 Biłgoraj
Czujny 45-latek ujął nietrzeźwego kierowcę
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
dzisiaj, 10:49 Powiat
Ostrzeżenie o oblodzeniu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
dzisiaj, 07:10 Goraj
W Goraju powstał Klub Seniora
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
w niedzielę, godzina 13:09 Lubelszczyzna
78 533 testów i 22 389 zakażeń
w sobotę, godzina 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
Kolejny rok z rzędu motocykliści zorganizowali akcję z myślą o najmłodszych, mieszkających w Wiosce Dziecięcej SOS. Z bagażnikiem pełnym słodyczy i zabawek pojechali do maluchów w niedzielne przedpołudnie 5 grudnia.
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
"Wyraź to w Pixel-ACH!"
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
W listopadzie było mniej zachorowań na grypę niż w październiku
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
w niedzielę, godzina 16:59 Biłgoraj
Karatecy walczyli o Puchar Świętego Mikołaja
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl