Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2014.08.16 10:10

Zwrot akcyzy na paliwo

Władze poszczególnych gmin przypominają rolnikom, że mogą się starać o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski są przyjmowane do końca sierpnia.
Zwrot akcyzy na paliwo
Zwrot akcyzy na paliwo

Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć w urzędzie gminy nie tylko wniosek na odpowiednim formularzu, ale również faktury VAT lub ich kopie za olej napędowy. Dokumenty zakupu mogą dotyczyć tylko paliwa wykorzystanego do produkcji rolnej, nabytego pomiędzy 1 lutego a 31 lipca bieżącego roku. W tym roku maksymalna stawka zwrotu podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej, została ustalona na 81 złotych i 70 groszy za każdy hektar gruntów.

Wypłaty pieniędzy rolnicy mogą się spodziewać w październiku. Zgodnie z zasadami przyjętymi w resorcie rolnictwa, pieniądze w gotówce będzie można odebrać w kasie urzędu gminy, albo oczekiwać na przelew na rachunek bankowy podany we wniosku.

Szczegółowe informacje, dotyczące zasad ubiegania się o zwrot "akcyzy" można uzyskać na stronach urzędów m.in. www.obsza.pl i ministerstwa rolnictwa: www.minrol.gov.pl.

UG Obsza
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zwrot akcyzy na paliwo, 0 out of 5 based on 0 ratings
UG Obsza dodany
 
Odsłon: 3002
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
e1f-a04
~ ROLNIK ZAWODOWY  do ~ głupi ciul   Sprzedałem po 12zł za kilogram szanowny Panie ekonomie, bo przerobiłem i sprzedałem za granicę jako towar pierwszej klasy, więc dalej giełdę sobie oglądaj i licz cyferki, ja bardziej wolę liczyć gotówkę.
17 sierpnia 2014
brak ocen
PL
e1f-a04
~ aniti  do ~ do rolnik   Dlatego ten kto ma role jest kimś, bo nie dość że zarobi na uprawach, ma dotacje, zwroty akcyzy, nowy sprzęt który unia kupiła z klimatyzacją, radiem satelitarnym. To jeszcze może pracować w zakładach pracy i jeździć co roku na inne wakacje do różnych krajów, a nie do niemiec czy belgii robić w polu i narzekać na wszystko dookoła, jak to jest bardzo źle w kraju.
17 sierpnia 2014
+1
-0
PL
f6e-4ee
~ głupi ciul  do ~ ROLNIK   bo debilny rolniku trzeba było się uczyć ekonomi a nie zap... w polu za kruz trzeba czytać giełdę i myśleć o ekonomii ja sprzedałem porzeczkę czarną za 3.80 a ty za ile sprzedałeś ? 040 , 1.20 , 2,50 i widzisz gdybyś czytał giełdę to byś wiedział gdzie sprzedać plony a tak musisz się sporo uczyć . zacznij od tego co to jest giełda
16 sierpnia 2014
+0
-1
PL
420-dc4
~ do rolnik   Widać, że sam jesteś głupi ciul, bez kultury. A praca wcale nie jest już taka ciężka, bo nikt kosą i motyką nie pracuje tylko super maszynami z klimatyzacją.A poza tym, rolnicy mają zwroty,dopłaty i ulgi i jeszcze pracują w zakładach i zabierają miejsca pracy. Jak jest rolnikiem to niech nie pracuje w zakładzie tylko na roli.
16 sierpnia 2014
+4
-0
PL
1e0-1c3
~ xc   Czemu ja jak do pracy jadę to nie mam zwrotu za akcyzę ?Co to za przywileje
16 sierpnia 2014
+4
-0
PL
bd0-966
~ ROLNIK   Tak właśnie GŁUPI CIULU trochę szacunku dla ciężkiej pracy rolnika a tego zwrotu nie ma wcale tak dużo.
16 sierpnia 2014
+1
-5
PL
9fd-2be
~ moim zdaniem   DLACZEGO ROLNIK ma zwracaną akcyzę a ja kupując benzynę do kosiarki , piły , kosy spalinowej nie mam zwracanego podatku drogowego czy rolnik jest lepszy od innego obywatela
16 sierpnia 2014
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl