Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TERESZPOL
2014.07.10 08:10

18 zarzutów korupcyjnych

Usłyszy 49-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. - Obecnie zastosowaliśmy wobec podejrzanego nadzór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Wkrótce stanie przed sądem - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Zbigniew Reszczyński, szef biłgorajskiej Prokuratury.
18 zarzutów korupcyjnych
18 zarzutów korupcyjnych

Biłgorajska Prokuratura zainteresowała się sprawą po wniesieniu skargi przez jednego z mieszkańców. Śledztwo rozpoczęło się 2 września 2013 roku w sprawie niedopełnienia obowiazku i przekroczenia uprawnień przez, byłego już, pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tereszpolu. - W wyniku szeregu podjętych działań ustalono, że osoba ta wykorzystując posiadaną dokumentację osób ubiegających się o pomoc rodzinną fałszowała dokumentację, a uzyskane pieniądze przelewała na własne konta bankowe - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Zbigniew Reszczyński, Prokurator Rejonowy.

Podejrzany, 49-letni Janusz K., 2 lipca br. usłyszał zarzuty. Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem paszportu. 49-letni Janusz K. złożył obszerne wyjaśnienia w których przyznał się do winy. Prokurator przedstawił mu 18 zarzutów korupcyjnych związanych z przekroczeniem uprawnień w związku z pełnieniem funkcji publicznej w celu osiągnięcia korzyści materialnej. - Istnieje możliwość, że zarzuty zostaną jeszcze rozszerzone. Łączna kwotą jaką przywłaszczył sobie 49-latek to ponad 19 tysięcy złotych, przeznaczonych na pomoc społeczną - dodaje prokurator Reszczyński. Postępowanie ma szanse zakończyć się jeszcze w tym roku. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
18 zarzutów korupcyjnych, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8663
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
fb5-f34
~ Bolek   P.Prokuratorze tj.pikuś w Gminnej Spółdzielni SCH w Tereszpolu p.prezes sprzedała majątek na 1 mil.zł i nie ma pieniędzy na pobory załogi i zapłatę za dostarczony towar.to jest afera .
12 lipca 2014
+1
-0
PL
916-fd1
~ cf   Z jakiego artykułu byłeś sądzony?
11 lipca 2014
+1
-1
PL
dc8-937
~ xdf   A kiedy pan prokurator przesłucha Sienkiewicza Belkę i Sikorskiego?
10 lipca 2014
+3
-1
PL
e22-549
~ ak   A mnie córeczka podłego przyjacielstwa /kanalie ,okradli mnie / wrobiła w kradzież a spotkanie w restauracji to się bała,że zostanie zdemaskowana to nawymyślała jakichś kolejnych gróźb,incydentów i cudów śmieszno karalnych jak grożenie na nosie palcami obu rąk .No i wymyślała incydenty ze mną w tle i mnie załatwiali za plecami .A ona mnie podpuszczała
Tego Reszczyńskiego nie byłona sali a miał tupet oszczerniać jak przylazł po skruszeniu podłej bestii psychopatki Eweliny Kluczny jak się przyznała pod Sędzią Kaczorowska a jak przylazł kanalia to z tą szują fałszerką sędziną wrobili mnie .Zdeprawowali podsądną tak ,że ta kolejne incydenty wymyślała aż o mało w pierdlu bym wylądował. A wszystko jako zlecenie korupcyjne . No i się pokazywali te szubrawce na podstawie sfałszowanych papierów ,prawdziwe zeznania mej niewinności zniszczyła i w ***** mają byle oni wleźli w ***** Chmielowi/czwarty wpływowy na sąd z ustawki sądowej/ i jego pociotkę i oszustom zdemaskowanym pracownikom z BRWSA .
Nie wchodźcie do Dyrekcji na Krzeszowskiej bo te oszczercze świnie wrabiają z zmowie a potem skorumpowany sądem ***** !!! mało tego mogą zrobić czubem co im się ze mną nie udało .
Drżyjcie udziałowcy bo was los może kiedyś być podobny i zostaniecie oskubani z udziałów.
--------------------------------
Firma wisi mi 200 000 PLN na Rehabilitację albo na Srasburg i 50 000 PLN za UODO wielokrotnie i haniebnie łamane i ani myśli mi je dać .
Kaczorowska okradła mnie z tego i z dodatkowej kwoty 21 000 PLN jak nie odda to odda Chmiel zleceniodawca zbrodni wraz z karnymi odsetkami .
-------------------------------------
Ciekawe do czego jeszcze się posuną te wszystkie przeklęte ? jedne z drugimi w zmowie.
W Biłgoraju to sami widzicie, że za nich Lublin sądzi bo bo Biłgoraj jest zblazowany i nie godny zaufania w kwestii deprawowania podsądnych i stronniczy przekupny a Zamość to ich kłamliwa klakiernia.
10 lipca 2014
+2
-4
PL
5dc-a1d
~ mnv kuf   Może trzeba się również przyjrzeć majątkom prokuratorów i sędziów
10 lipca 2014
+2
-0
PL
a9a-b48
~ jaśnie pan hrabia   ściganie przestępców
np. amber gold
facet wziął od ludzi ok 700 mln złotych
z tego żeby mieć 10 procent i wolność
to jaki prokurator na to nie pójdzie
100 mln prokurator
100 mln premier
100 mln prezydent
100 mln a niech tam i biskup ma
to ile zostanie jeszcze
to jest tyle kasy że zaczyna działać prawo mamony
i nie ma prawa ponad to
10 lipca 2014
+1
-0
PL
a9a-b48
~ jaśnie pan hrabia   definicja na karę za kradzież
kara za kradzież jest odwrotnie proporcjonalna do zdefraudowanej sumy,
czym mniej ukradniesz tym więcej posiedzisz
a mianowicie
jak oszukam ludzi na 100 mln złotych to jaka kara same nagrody
podzielić się trzeba z kim trzeba i kary niema
10 lipca 2014
+3
-0
PL
e5d-97e
~ wsioki   tak to rządzą PSL w urzędach wyrwani od pługa
10 lipca 2014
+6
-1
PL
564-9b3
~ do manuś   Jesteś naprawdę umysłowo upośledzony!Tyle co ci mam cepie do powiedzenia.
10 lipca 2014
+4
-1
PL
022-d45
~ chomik   ......... albo Łukasz B.
10 lipca 2014
brak ocen
PL
52b-6af
~ manuś   jak czytałem to myslałem że będzie pisać Janusz R.... szkoda....
10 lipca 2014
+0
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
dzisiaj, 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
dzisiaj, 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w sobotę, godzina 10:07 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
dzisiaj, 08:48 Powiat
Ostrzeżenie IMGW. Na drogach może być bardzo ślisko
dzisiaj, 09:05 Biłgoraj
Charytatywny pokaz baniek mydlanych
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w czwartek, godzina 10:26 Biłgoraj
Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w czwartek, godzina 11:55 Lubelszczyzna
Spadła liczba nowych zakażeń
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl