Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.03.28 10:25 | aktualizacja: 2014.03.28 10:28

Ponad 60% bezrobotnych to ludzie młodzi

Podczas marcowych obrad Rady Powiatu radni zapoznali się z raportem dotyczącym stanu i struktury bezrobocia w Powiecie Biłgorajskim w roku 2013 r. Informacje przedstawiła kierownik Lucyna Kozak. Wśród ogółu bezrobotnych najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowią ludzie młodzi w wieku 25-34 lat, takich osób jest na terenie powiatu 2 tysiące 709.
Ponad 60% bezrobotnych to ludzie młodzi
Ponad 60% bezrobotnych to ludzie młodzi

31 grudnia 2013 roku zarejestrowanych bezrobotnych w biłgorajskim Powiatowym Urzędzie Pracy było 4 tysiące 489 osób, w tym 2 tysiące 126 kobiet. W odniesieniu do analogicznego okresu w roku 2012, liczba bezrobotnych wzrosła o 277 osób. Należy zaznaczyć, że liczba bezrobotnych nie uwzględnia osób poszukujących pracy tj. posiadających gospodarstwa rolne powyżej 2 hektarów przeliczeniowych, renty inwalidzkie i inne źródła dochodów. Wśród ogółu bezrobotnych najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowią ludzie młodzi w wieku 25-34 lat - jest to grupa 2 tysięcy 709 osób, co stanowi 60,3% ogółu bezrobotnych.

W ciągu 2013 roku ogółem zarejestrowało się 8 tysięcy 200 osób. Średnio w miesiącu rejestrowało się 683 osoby. Spośród ogółu rejestrujących tylko 1 tysiąc 364 osób zarejestrowało się w PUP po praz pierwszy, 83,4% osób rejestrowało się po raz kolejny. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba rejestracji zwiększyła się o 610 osób.

Do dnia 31 grudnia 2013 roku w PUP zarejestrowało się 7 tysięcy 590 osób. W 2013 roku z powodu podjęcia pracy z ewidencji bezrobotnych wyłączono 2 tysiące 235 osób, co stanowi 28, 2% ogółu wyrejestrowanych. Stopa bezrobocia dla całego kraju na koniec grudnia 2013r. wynosiła 13,4 %. Wzrost stopy bezrobocia odnotowano również w województwie lubelskim tj. 0,3 punktu procentowego: w grudniu 2012 roku wynosiła 14,1%, zaś w grudniu 2013r. 14,4%. Natomiast stopa bezrobocia w powiecie biłgorajskim na dzień 31.12.2013 roku wynosiła 9,4% i jest wzrost o 0,7 punktu procentowego w stosunku do grudnia 2012r. która wynosiła 8,2%. W grudniu 2013 roku powiat biłgorajski osiągnął najniższy wskaźnik bezrobocia w województwie lubelskim.

Jeśli chodzi o wykształcenie najliczniejszą grupę stanowią osoby z wykształceniem policealnym i średnim zawodowym - 25, 53% ogółu. Druga, co do wielkości grupa to osoby z wykształceniem zawodowym zasadniczym 23,9%. 20,6% z ogółu bezrobotnych posiada wykształcenie wyższe. Najmniejszą grupę bezrobotnych stanowią Ci z wykształceniem średnim ogólnokształcącym 12,% oraz gimnazjalnym i poniżej - 18,2%. Najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowiły osoby bez stażu pracy tj. 1 tysiąc 415 osób (31,5%) Drugą grupą stanowili bezrobotni ze stażem pracy od roku do 5 lat (11%), następnie bezrobotni ze stażem pracy poniżej roku (17,6%). Wśród bezrobotnych kobiet aż 35,7% stanowiły kobiety bez stażu pracy. 64,7% ogółu bezrobotnych zarejestrowanych na koniec 2013 roku stanowiły osoby zamieszkałe na terenach wiejskich.

Największa liczba bezrobotnych występowała w:
- mieście Biłgoraj - 1.239 osób (27,6% ogółu),
- gminie Biłgoraj - 645 osób (14,4% ogółu),
- mieście i gminie Józefów - 375 osób (8,4% ogółu)

Najmniej bezrobotnych było w gminach :
- Łukowa - 125 osób (2,8% ogółu)
- Obsza - 149 osób (3,3% ogółu)
- Aleksandrów - 156 osób (3,5% ogółu).

Do siedmiu grup bezrobotnych kierowane są specjalne formy wsparcia (wynika to z ustawy z dn.20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia). Są to: bezrobotni do 25 roku życia (1 tysiąc 124 osóby), bezrobotni długotrwale (1 tysiąc 860 osób), bezrobotni powyżej 50 roku życia (763 osób), bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych (1089 osób), bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia (253 osób), bezrobotni którzy po odbyciu kary nie podjęli zatrudnienia (54 osób), bezrobotni niepełnosprawni (195osoby).

W ramach posiadanych przez Urząd środków finansowych na dzień 31 grudnia 2013 roku zaktywizowano ogółem 1 tysiąc 184 osoby w tym:
-staże 698 osoby (w tym 10 os. PFRON),
- staże u pracodawcy zagranicznego 18 osób
- prace interwencyjne - 34 osoby
- szkolenia 216 osób, - dotacje - 136 osób,
- wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy - 47 osób,
- roboty publiczne - 25 osób,
- prace społecznie użyteczne - 13 osób.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 4330
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
34f-37b
~ do barana   jeabc skruwieli!!!
29 marca 2014
+1
-0
PL
9b5-15b
~ mhgd6r   tak zwani pracodawcy chcą ,żeby było bezrobocie i bieda bo gdyby było odwrotnie to by musieli więcej płacić i nikt by im nie nadskakiwał za jakieś ochłapy , a oni lubią się czuć ważni
29 marca 2014
+2
-0
Drakkar  do ~ tentyp   To utrzymują podatnicy.
http://crowdfunding.pl/wp-content/uploads/2012/09/nowa_infografikaNEWV1_11.jpg
Płace za to z czego korzystam lub bedę korzystał a co może mi sie okazać naprawdę niezbędne Policja Wojsko,Straż Pożarną,Szpital i ochrona zdrowia do tego ubezpieczenie od nieszcześliwych wypadków,ewentualnie edukacje,infrastruktura jest opłacana z podatku umieszczonego w paliwie.
Nie mam potrzeby dopłacania wielu instytucji państowych z których nie korzystam np TelewizjI,Polskiej,KRRiT,Poczty Polskiej,Koleji,Ministerstwa Sportu,Parti Politycznych,więźniów w mamrach,ordynatów polowych
i kilku innych wymysłow państwa zamieszczonych na mapce powyżej.Mało tego niektórych przypadkach płace dwa razy np.poczta korzystam z ich usług ale dopłacam do niej w podatkach,ide do kina płace za bilet plus płace na ośrodek kultury w podatkach lokalnych choc wcale z niego nie korzystam.
Publiczna słuzba zdrowia niech funkcjonuje kto bedzie chciał niech z niej korzysta ale uwazam ze kazdy obywatel powinien mieć wybór i sam decydować co zrobić ze swoim życiem.
Pomoc socjalna jak najbardziej ale bez udziału urzędu i urzedników organem pośredniczacym będą fundacje które czesto działają czysto społecznie.
Oczywiscie nie musze ci przypominać jak to wszystko działa obecnie stadion narodowy z grube miliardy nie przynoszacy dochodu,drogi które są wiecznie nieskonczone,niewydolna służba zdrowia,zabiegi na które czeka sie miesiacami albo nawet latami,korupcja malwersacje ustawione przetargi,marnowanie pieniedzy podatników innymi słowy wszystko do czego zabiera sie państwo przy tak wysokich podatkach po prostu sie nie udaje.
Filmowe zobrazowanie

I jeszcze krótkie pytanie skoro społeczenstwo nie jest tak głupie to dlaczego musi pracowac do 67 roku życia,ucieka setkami tysiecy z tej zielonej wyspy,popełnia samobójstwa
Zapamietaj też że ten żul od wina ma prawo głosu tak samo prosta kobiecina ze wsi,i osiemnastolatek który nie zawsze ma wyrobiona wiedze o świecie krótko mówiąc ktoś inny nie zawsze
inteligentny ma prawo decydować o tym co bedzie sie z toba działo.Pozdrawiam
28 marca 2014
brak ocen
PL
215-d3d
~ tylko  do Drakkar   korwin brawo!
28 marca 2014
+2
-0
US
9c8-328
~ tentyp  do Drakkar   W teorii wszystko pięknie, ale tylko w teorii.
Żeby nie było, oczywiście zgadzam się, że jakaś tam część środków publicznych jest marnotrawiona, na zbyt dużą administrację i nieefektywne działania, ale nie jest to napewno większość. Wg mnie można by tu uciąć z 10% maksymalnie.
Z tych podatków są finansowane: oświata, służa zdrowia, infrastruktura.
Jak on to sobie wyobraża, że ludzie będą sami w czynie społecznym drogi budować i remontować? (no bo przecież podatki będą pobierane jedynie na policję, wojsko i sądy)
"pracodawca który zaproponuje 1000 zł pensji gdy inni zaproponują 2000 zł nigdy nie znajdzie takiego pracownika "
- To pójdzie szukać na Ukrainę, Białoruś, albo gdzieś indziej
"od 100 lat Korwin Mikke próbuje wam wbić to do głowy"
kurcze, nie wiedziałem, ale dobrze się trzyma, ale może niech nie słodzi 10 łyżeczek, bo do 200-tki nie dożyje ;)
"Ze wszystkim innym każdy obywatel będzie w stanie poradzić sobie sam."
Nawet ten, który miał wypadek i złamał sobie kręgosłup?
Wg Korwina publiczna służba zdrowia to relikt i powinna zostać zlikwidowana, kto ma kasę ten sie leczy.
Ogólnie to zgodnie z polityką Korwina, państwo nie powinno się praktycznie w nic wtrącać,
Kieruje się zasadą: albo ty jesz, albo ciebie jedzą.
Przetrwaja tylko najsilniejsi.
Wg jego wyobrażeń człowiek na wszystko sam zarobi, bo pracodawcy będą więcej płacić i będą mniejsze podatki. Czyli jeśli Kowalski mieła wypapadek, albo z innych powodów nie może pracować, to on i jego rodzina traci wszelkie środki do życia, dzieci przestaja chodzic do szkól (bo są prywatne), nie mogą sie leczyć (prywatna służba zdrowia), etc.
Mimo, że nie jestem lewakiem to powiem:
Boże broń przed rządami Korwina.
Nie ma rozwiniętego państwa na świecie, które by sobie poradziło bez pomocy socjalnej nie mylić tylko z zapomogami dla żuli na wino)
na szczęście polskie społeczeństwo nie jest, aż tak głupie i jego poparcie raczej nie przekracza błędu statystycznego
28 marca 2014
+1
-1
Drakkar   1.państwo obniża podatki usuwa pit i cit itp zbędne rzeczy, zostaje tylko VAT i podatek na wojsko czy jakieś inne podstawowe służby
2.kowalski może kupić więcej produktów za więcej pieniędzy, kupując więcej produktów nadal trafi sporo pieniedzy dzięki vat do budżetu państwa
3.przedsiębiorca musi zatrudnić więcej pracowników aby wytworzyć więcej produktów, w dodaku innych przedsiębiorca musi zrobić to samo, inny też, inny też, czytaj przedsiębiorcy aby wyrobić z produkcją będą musieli nadrabiać produkty.
4.kowalski będzie miał do wyboru kilku pracodawców i wybierze tego co da największą pensję
5.pracodawca który zaproponuje 1000 zł pensji gdy inni zaproponują 2000 zł nigdy nie znajdzie takiego pracownika
6.i od pkt 2 do 5 jest niekończąca się pętla, państwa się rozwija i wszyscy żyją w bogactwie itd itd itd, pensje wzrastają, ceny produktów stoją w miejscu, PKB rośnie, do budżetu państwa trafia coraz więcej piniędzy bo kowalski może kupować coraz więcej więcej i więcej
wszystko to jest konkurencja, a aktualnie sytuacja wygląda tak:
1.państwa nakłada ogromne podatki(około 80% pensji jest zabieranie na start z miejsca)
2.ogromny vat - kowalski kupuje mniej produktów, państwo mniej zarabia bo kowalski mniej kupuje
3.przedsiębiorca nie musi zatrudniać ludzi, a jak już musi zatrudnić to może ustalić dowolną pensję, minimalną jaką się da bo nie ma żadnej konkurencji bo każdy szuka pracy, w dodatku produkcja zalega bo jest mały popyt z powodu podatków i kowalski nie ma pieniędzy na produkty
4.kowalski wybiera to co może i jest dostępne aby przeżyć
5.pracodawca ma nowego pracownika któremu płaci małą pensję bo tylko na taką go stać bo mało osób kupuje jego towar bo ludzi nie stać z powodu ogromnych podatków i małej liczby pieniędzy, przez co nie może dać wiekszej pensji pracownikowi
6.podwyższjac podatki,akcyzy i wszystko inne jak to aktualnie robi PO sytuacja się tylko pogarsza
5.Wiecie dlaczego nasi dziadkowie nie mieli problemów z wychowaniem gromadki dzieci? Wiecie dlaczego nie mieli problemu z wybudowaniem domu bez kredytu? Bo mieli pieniądze!!!! A wiecie dlaczego mieli. Bo nie płacili tak ogromnych podatków jak wy. Wy pieniędzy nie macie bo wolicie , parki rozrywki, centra nauki, 750 tys. opiekunów rządowych i inne zbędne atrakcje. Nie rozumiecie, że to wszystko opłacane jest miesiąc w miesiąc z waszych pieniędzy, które zostały wam zabrane w formie podatków. Zrozumcie każdy pracujący Polak płaci średnio 25 tys. podatku rocznie!!! Czyli Ty i Twoja małżonka płacicie rocznie 50 tys. zł podatku!!!!! A nasi dziadkowie nie płacili i jakoś żyli, baa byli szczęśliwi. Nie potraficie łączyć faktów. Musicie brać kredyty na mieszkania nie dlatego bo mieszkania są drogie, a dlatego że nie macie pieniędzy. Gdyby nie kosmiczne podatki mielibyście pieniądze i nie musielibyście się zapożyczać w bankach... od 100 lat Korwin Mikke próbuje wam wbić to do głowy, ale nie wy wolicie głosować na złodziei. Uprzedzając wasze pytanie odpowiadam. Korwin nie jest fantastą i nie chce likwidacji wszystkich podatków. Żadne państwo nie przetrwa bez podatków. Korwin chce aby podatki pobierane były jedynie na cele wspólne wszystkich obywateli czyli na nasze bezpieczeństwo (policja i wojsko) oraz na sprawiedliwość (sądy). Ze wszystkim innym każdy obywatel będzie w stanie poradzić sobie sam. Właśnie dlatego, że będzie miał pieniądze, których nie zwerbuje mu rząd. Nie będzie się musiał wtedy prosić jak lump o darowe żłobki, przedszkola, służbę zdrowia czy emeryturę. Podatki za Korwina wyniosłą jakieś 3 tys. zł rocznie, a nie jak dzisiaj 25 tys. zł. Nie zmarnujcie tej szansy i głosujcie na Korwina!!!! Wiecie dlaczego poparcie dla Nowej Prawicy Korwina rośnie w ostatnim czasie? Bo ludzie zaczynają powoli rozumieć to o czym wam piszę!!!

Tymczasem codziennie w Parku Solidarności w Biłgoraju
https://pl-pl.facebook.com/KNP.Bilgoraj
28 marca 2014
+4
-1
PL
df0-423
~ Janusz Cebulski   Nie szukaj przyczyny, szukajmy rozwiazania czyja to wina hmm?
28 marca 2014
brak ocen
PL
229-332
~ Rosłan cieszy się, że koryto 12 lat i syte BcK   Ludzie I tak znaczy nasi rodzice Emeryci I Renciści wolą emerytalno-rentową stabilizację I zagłosują na Rosłana. Młodzi wyemigrowali z rodzinami z Biłgoraja jest ich ponad 3000 osób z tego ponad 800 małżeństw z dziećmi, które powinny się uczyć w Biłgorajskich Szkołach a nie poza Biłgorajem I za granicą ale Rosłan wolał ich wypędzić z Biłgoraja nie tworzac nowych miejsc pracy przez 12 kat rządów.
Rosłan wasz burmistrz zawalił ponad 1100 miejsc pracy za swojej kadencji rządów 3 kadencji:
IKEA 600 miejsc pracy zarobki 1500 netto na rękę - Rosłana odpowiedź nie mamy terenów pod inwestycję, (w tym czasie remontowano BCK) - IKEA powstała pod Tarnobrzegiem,
Chmiel - chciał dla BRW na 450 miejsc pracy wybudować w Biłgoraju kier. przy Dereźni magazyn na meble - powstał w Mielcu bo władza nie miała czasu planów zmienić,
itd. za Rosłana i wiele innych możliwych inwestycji - miejsc pracy ale zawsze to samo za Rosłana - odesłał przedsiębiorców z kwitkiem!!!
28 marca 2014
+8
-1
PL
a15-3c0
~ f   Jak mają odejść starzy tak zwani w komentarzach, skoro wiek emerytalny to 67 lat?
28 marca 2014
+3
-0
PL
f61-0bf
28 marca 2014
+1
-0
PL
4bf-5b4
~ ghj   Radni sami myślą o sobie a bezrobotnych mają w d... a nawet jak młody znajdzie pracę to za 1000 i niech się radni zastanowią jak z wypłaty odłożyć na mieszkanie?Mają kraść jak płyta?A może szczaw i mirabelki im wystarczą?
28 marca 2014
+4
-1
PL
689-672
~ Emerytka.   Cholera! Dawno bym poszła na emeryturę wnuki bawić. I co z tego jak muszę jeszcze przepracować 6 lat chociaż mam już 40 lat pracy? Niech ktoś mi powie jak schorowany człowiek któremu renta nie przysługuje (bo otrzymują ją tylko obłożnie chorzy)ma normalnie wypełniać swoje obowiązki. Moje dzieci skończyly studia i są za granica bo tu nie miały pracy. Taki system nam ufundowano:wybranym grupom zawodowym przysluguje wszystko a tym szarym zero
28 marca 2014
+7
-0
PL
18c-3cc
~ tak_jest  do ~ Młodzi! Wypędzcie emerytów z pracy!   starzy powinni odejść ale nie wszyscy mają honor, smutna prawda jest taka że pracuja i czekaja na chorobę lub śmierć oni nie chcą wcale tego wolnego czasu
28 marca 2014
+7
-1
PL
930-662
~ Młodzi! Wypędzcie emerytów z pracy!   Smutne to jest, że dla młodych nie ma zatrudnienia gdyż "starcy" w wieku emerytalnym zajmują im miejsca pracy. Takie czasy, że emeryci wciąż na etatach i jednocześnie pobierają emeryturę. Słowem podwójny szmal a młodzi nie mają za co żyć. Mam nadzieję, że wreszcie młodzi urządzą cwaniakom "Majdan" i wypędzą emerytów z ciepłych posad.
W Biłgoraju też sporo takich jest, w wieku emerytalnym na stanowiskach, słowem do odstawki.
28 marca 2014
+9
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
w niedzielę, godzina 08:07 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl