
O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wnioskować pracodawcy posiadający siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności w powiecie biłgorajskim, potwierdzone odpowiednim dokumentem (w takim przypadku pracodawca może ubiegać się o przyznanie środków wyłącznie na kształcenie pracowników zatrudnionych na terenie powiatu biłgorajskiego).
To forma wsparcia m.in. rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie, czy województwie.
W 2025r. zawody deficytowe w powiecie biłgorajskim to:
elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy;
kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych;
lekarze;
mechanicy pojazdów samochodowych
nauczyciele przedmiotów zawodowych;
operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych;
piekarze;
pielęgniarki i położne;
psycholodzy i psychoterapeuci;
spawacze.
Działania wydatkowane ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2025 roku finansowane są zgodnie z różnymi priorytetami ustalonymi przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Są to m.in. zawody deficytowe, ale nie tylko, to też wdrażanie nowych technologii, przeciwdziałanie dyskryminacji, dobrostanu psychicznego, czy transformacja energetyczna.
Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, powinien wykazać, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy.
Nabór wniosków ruszył 19 maja i potrwa do 23 maja, do godz. 15. Przyznanie dofinansowania kształcenia ustawicznego ze środków KFS nie jest świadczeniem obligatoryjnym i nie podlega procedurom odwoławczym.
Szczegółowe informacje na stronie Powiatowego Urzędu Pracy.