Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.09.11 15:45 | aktualizacja: 2013.09.12 08:59

Zaktywizować bezrobotnych, czyli projekty Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy realizuje obecnie dwa projekty: "Czas na pracę - czas na zmiany" oraz "ZAGRANICZNY STAŻ - NOWYM DOŚWIADCZENIEM II". Osoby zainteresowane udziałem w projektach mogą zgłaszać się do biłgorajskiej siedziby PUP przy ul. ul. Bohaterów Monte Cassino 38.
Zaktywizować bezrobotnych, czyli projekty Urzędu Pracy
Zaktywizować bezrobotnych, czyli projekty Urzędu Pracy

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja uczestników do realizacji II edycji projektu "Czas na pracę - czas na zmiany" w ramach Poddziałania 6.1.1. Zgłaszać można się jeszcze do końca września 2013r.

- Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej, dostępu do zatrudnienia oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych min. 114 osób bezrobotnych, odpowiednio 57 kobiet i 57 mężczyzn, poprzez aktywizację zawodową w ramach pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego, Indywidualnego Planu Działania, szkoleń zawodowych oraz staży lub robót publicznych - informuje Lucyna Kozak z Powiatowego Urzędu Pracy.

W ramach działań przewidzianych w projekcie każdy z uczestników zostanie objęty kompleksowym wsparciem w formie:poradnictwa zawodowego, Indywidualnego Planu Działania,szkolenia zawodowego, stażu (90 osób) lub robót publicznych (30 osób po 50 roku życia).
Kolejny projekt do którego realizacja rozpocznie się 1 października br. to "ZAGRANICZNY STAŻ - NOWYM DOŚWIADCZENIEM II". To już druga edycja programu, którego głównym celem jest możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych w zawodach: kucharz/kucharka, kelner/kelnerka, opiekun/opiekunka osób starszych i dzieci, pokojowy/pokojowa, stolarz oraz ślusarz w trakcie 9 tygodniowych staży zagranicznych odbywanych w Niemczech w miejscowości Bad Freienwalde koło Berlina. Pierwsza tura wyjazdów na staże zaplanowana jest na luty 2014 roku. Warunkiem podstawowym uczestnictwa w kursie jest znajomość języka niemieckiego w stopniu podstawowym. - Staż ma charakter nieodpłatny, co oznacza, że uczestnik podczas stażu nie zarabia, ale też nie ponosi kosztów związanych z ubezpieczeniem, przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem podczas pobytu za granicą. Uczestnicy będą otrzymywać kieszonkowe - wyjaśnia pani Kozak.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projektach zapraszamy do kontaktu z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju, a także do odwiedzania strony www.pupbilgoraj.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat działań podejmowanych przez PUP oraz na bieżąco aktualizowane są nowe oferty pracy regionie.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 6964
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
774-9a7
~ Czas na pracę czas na zmiany to może komusze układy rozerwać i posłać w końcu na emeryturę  Gonić z Biłgoraja komucho-emerytów. Opanowali Urząd Miejski, spółdzielnię mieszkaniową i spółki miejskie. Taki Rysio Korniak to on i dyrektorem Miejskiej Służby drogowej jest i radnym powiatowym i przewodniczącym rady nadzorczej w sp-ni mieszkaniowej. Jeszcze w PCK jest jakąś figurą dużą. Kiedy ten facet śpi? A taki Radca Batkowski to radcą jest w spółdzielni mieszk. i u Rosłana w Urzędzie Miejskim i jeszcze w Banku spółdzielczym w radzie zasiada. Itaki idzie do pracy do urzędu miasta i pisze pismo do Sp. Mieszkaniowej Łada Na drugi dzień idzie do Spółdzielni i otwiera przesyłke i czyta pismo swoje od radcy z urzędu miasta i się zastanowia co odpowiedzieć ... (TYPOWE ZACHOWANIE JASIA FASOLI CO SAM SOBIE PREZENTY PAKOWAŁ I NA DRUGI DZIEŃ OTWIERAŁ) Co to za paranoja w w tym Biłgoraju Czy taki lewy jak oni czyli Bełżek SLD będzie takie dziwactwa tolerował czy sam jest lewy dziwak!!! Bo Bil jemu to było na rękę przez długie lata/
11 września 2013
+24
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
287-841
~ fgu   my do szwabów na budowy i do mioteł a oni tu na dyrektorów i prezesów już całkiem Polaków za popychadła mają , ale co to obchodzi wnuka dziadka z wermahtu
12 września 2013
+1
-0
PL
3d0-257
~ uczestniczka   A ja byłam na tym stażu i podobało mi się. Oprócz pracy były wycieczki do Berlina i muzeów. Zgraliśmy się z grupą i opiekun tam na miejscu był Polakiem. Ciekawa przygoda - 9 tygodni oderwania od szarej rzeczywistości. Pytanie tylko kto czego oczekuje. Dostałam dokumenty w języku polskim i niemieckim. Polecam.
12 września 2013
+1
-5
PL
75d-399
~ nie_daje_na_tace   POLSKI URZĄD PRACY WYSYŁA POLAKÓW NA STAŻ DO NIEMIEĆ ŻEBY NABIERALI DOŚWIADCZENIA W ZAWODZIE KELNER/KELNERKA. NO LUDZIE CZY WAM NIE WYDAJE SIĘ TO PO****NE???
12 września 2013
+8
-0
PL
95d-82e
~ vbnvb   Czemu ci kierownicy i dyrektorzy z UP nie jada za granicę kibli szorować a innym to każą robić?Fajnie siedzieć za biurkiem i rozkazywać , obyście syfilisa zalapali
12 września 2013
+5
-1
PL
2d3-6c1
~ qw   Pozdrawiam biłgorajską emigrację!!! Trzymajcie się!!!
12 września 2013
+3
-0
PL
2d3-6c1
~ qw   W Polsce bida prywaciarze płaca ochłapy wszystko idzie w górę,a wypłata w dół przykład "wofam"(usłyszane z miasta),a Ci z UP wymyślili szkolenia żeby pozbyć się młodych bezrobotnych ,a potem jedź w ***** i najlepiej nie wracaj
My chcemy być już tu i godnie żyć zasr..ne mydlenie oczu komuną, kryzysem i innymi ***** Ten kto był lub jest za granica wie jak jest....JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI MY ŻYJEMY...
12 września 2013
+2
-0
PL
472-59a
~ xdd   Jak znajdą robotę to na dom odłożą za 100 czy 200 lat?
11 września 2013
+3
-0
DE
1a0-f3f
~ Anonim   Do Tarnowa 1h30od Tarnowa A4 prosta droga, tempomat, uciec szybko, lepsze życie...
11 września 2013
+6
-0
PL
f3e-4be
~ hooot dog   Wyj....ten booordel bo to i tak niczemu nie służy, tylko dooope zawracają, bezrobotnym każą jezdzić po zadoopiach i zbierać podpisy, że ich nie zatrudnią - żenua
11 września 2013
+11
-2
PL
838-3f8
~ AK   są wykonywane czynności i zawody za które jak zaczną płacić to ludzie będą je wykonywali z zadowoleniem a póki płacą grosze to bardzo wiele poszukiwanych zawodów jest wykonywanych po łebkach albo szukają dalej frajerów i jest migracja czyli ludzie uciekają z frajerskich robót.
Przykłady i brak efektów ??? -proszę bardzo spytajcie a sami potwierdzicie choć nie wszędzie a jednak.
----------------------------
W wielu przyległych zawodach panuje frajerstwo nawet Asystent Sędziego ma w nosie tyranie za te grosze ale za to ,,Sołtysy" maja się wyśmienicie.
--------------------------
Złodziejska prywatyzacja robi bardzo wiele złego .
Jak by prywaciarz za spłaty kredytów przez pracowników musiał dawać udziały inaczej by ćwierkali zasrane złodzieje prywaciarze czytaj praworządni obywatele.
11 września 2013
+3
-1
PL
211-693
~ luqas   Wyjazd za granicę do pracy za darmo to się postarał PUP!! Praca jako kelner czy opiekunka do dziecka to nie starze !! tylko zwykła robota dla każdego !!!
11 września 2013
+9
-0
PL
774-9a7
~ Czas na pracę czas na zmiany to może komusze układy rozerwać i posłać w końcu na emeryturę   Gonić z Biłgoraja komucho-emerytów. Opanowali Urząd Miejski, spółdzielnię mieszkaniową i spółki miejskie. Taki Rysio Korniak to on i dyrektorem Miejskiej Służby drogowej jest i radnym powiatowym i przewodniczącym rady nadzorczej w sp-ni mieszkaniowej. Jeszcze w PCK jest jakąś figurą dużą. Kiedy ten facet śpi? A taki Radca Batkowski to radcą jest w spółdzielni mieszk. i u Rosłana w Urzędzie Miejskim i jeszcze w Banku spółdzielczym w radzie zasiada. Itaki idzie do pracy do urzędu miasta i pisze pismo do Sp. Mieszkaniowej Łada Na drugi dzień idzie do Spółdzielni i otwiera przesyłke i czyta pismo swoje od radcy z urzędu miasta i się zastanowia co odpowiedzieć ... (TYPOWE ZACHOWANIE JASIA FASOLI CO SAM SOBIE PREZENTY PAKOWAŁ I NA DRUGI DZIEŃ OTWIERAŁ) Co to za paranoja w w tym Biłgoraju Czy taki lewy jak oni czyli Bełżek SLD będzie takie dziwactwa tolerował czy sam jest lewy dziwak!!! Bo Bil jemu to było na rękę przez długie lata/
11 września 2013
+24
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
w niedzielę, godzina 08:07 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl