Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.08.31 10:47

Zmiany w oświacie - mniej etatów w nowym roku szkolnym

W zbliżającym się roku szkolnym pracę w miejskich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach rozpocznie pawie taka sama ilość nauczycieli jak w roku ubiegłym. Tylko dwie osoby zdecydowały się przejść na emeryturę. Część przedszkolanek została natomiast przeniesiona do szkół podstawowych, gdzie od września będą uczęszczały dzieci 6-letnie.
Zmiany w oświacie - mniej etatów w nowym roku szkolnym
Zmiany w oświacie - mniej etatów w nowym roku szkolnym

Nowy rok szkolny rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 2 września i przyniesie sporo zmian. Jedną z nich jest brak możliwości posyłania dzieci 6-letnich do przedszkola. Zarządzenie burmistrza z lutego br. nakłada obowiązek rozpoczęcia nauki przez dzieci w tym wieku w klasie pierwszej szkoły podstawowej lub oddziale zerowym, jednak również usytuowanym w budynku miejskiej podstawówki. Bilgoraska.pl informowała o tym w artykule pt. 6-latki już nie pójdą do przedszkola.

Druga zmiana, jaką niewątpliwie odczują rodzice, to obniżenie opłat za przedszkola. Od września każda dodatkowa godzina ponad podstawę programową będzie kosztowała nie więcej niż 1 zł, czyli dokładnie połowę dotychczasowej stawki, ustalonej przez samorząd. Temat ten poruszaliśmy w artykule pt. Tańsze przedszkola - 1 zł za godzinę.

Zmiany nie ominą także nauczycieli. Już wiadomo, że w bieżącym roku szkolnym pracę rozpocznie mniej nauczycieli niż w roku ubiegłym. - Dwie nauczycielki zdecydowały się skorzystać z przysługujących im świadczeń emerytalnych - poinformowała w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Anna Florkiewicz, inspektor ds. oświaty UM Biłgoraj. Nie oznacza to jednak, że reszta etatów pozostaje bez zmian. - Właśnie trwa podpisywanie decyzji o uzupełnieniu etatów lub przeniesieniu nauczycieli do innych placówek. Część nauczycieli ma ograniczone etaty, część, w związku z przeniesieniem 6-latków do podstawówek, zmieni miejsce pracy, bez rozwiązywania umów - dodaje inspektor Florkiewicz. Ograniczenia etatów nie dotyczą jednak przedszkoli.

Od września w Przedszkolu Samorządowym Nr 1będzie funkcjonował oddział mniej niż zakładano, problemu z etatami jednak nie ma, gdyż jedna nauczycielka zdecydowała o przejściu na emeryturę. Podobna sytuacja jest w Przedszkolu Samorządowym Nr 3, gdzie zabrakło chętnych dzieci, by możliwe było utworzenie planowanej ilości oddziałów. Z tego przedszkola jedna pracownica została przeniesiona do innej placówki. Również jedna osoba będzie przeniesiona z Przedszkola Samorządowego Nr 2, rozpocznie pracę w szkole. Wszystkie przeniesione nauczycielki mają prawo powrotu do poprzedniej placówki.

Mimo, że rok szkolny za chwilę się rozpocznie nadal trwa opracowywanie aneksów do arkuszy organizacyjnych. Ustalono, że dyrektorzy szkół mają na to czas do 20 września.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zmiany w oświacie - mniej etatów w nowym roku szkolnym, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3822
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
67c-d5b
~ O   no prosze... a prywatne nowe grupy tworzą.
14 października 2013
brak ocen
PL
f6c-c2d
~ Olo37   A co to tacy, czyżby wielcy i mądrzy nauczyciele szczególnie z j. polskiego i historii nie mogą se pracy znaleźć bucheeeee
2 września 2013
+1
-1
PL
858-f5a
~ tak   prawo powrotu mają ale czy będzie po co?
1 września 2013
+1
-1
PL
985-7d5
~ Witek   Czy w szkole w zerówce rodzice też będą płacili za dodatkowe Czy w szkolnej zerówce też rodzice będą płacili za dodatkowe godziny 1 zł.
1 września 2013
+1
-1
PL
c58-e52
~ gd   Czemu księża nie potępią starostwa czy burmistrzów za obcinanie pieniędzy na MDK i za zwalnianie instruktorów?Czy Chrystus nie uczył ,żeby nie być obojętnym na krzywdę innych?A księża co siedzą cicho i widać obojętne im co się dzieje z małymi dziećmi bo kumpli nie będą krytykować, czy to nie obłuda?
31 sierpnia 2013
+2
-2
PL
24a-35c
~ -   Zwalniać, zamykać - to polityka rządu, bo ciemnym narodem łatwiej się kieruje.
31 sierpnia 2013
+3
-2
PL
3ff-195
~ Ola   czy to oznacze ,że przedszkolanki te które maja w tym roku pierwsze klasy w"5" za rok mogą zostawić swoje klasy i spowrotem uczyć przedszkolaków a dzieci zostano pozostawione sobie?
31 sierpnia 2013
+2
-1
PL
527-d04
~ aaa   od korkow chyba nie ma podatku poprostu nie ma ustawy tak jak w przypadku lekarza czy prawnika tak mi sie wydaje
31 sierpnia 2013
brak ocen
PL
ae0-0d2
~ gj   Czy uczciwy nauczyciel płaci podatek od korków?Czy okrada państwo?
31 sierpnia 2013
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 11:06 Żurawnica
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci Kosego
Mieszkańcowi powiatu biłgorajskiego podejrzanemu o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Zamościu.
dzisiaj, 12:19 Józefów
23-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
w środę, godzina 12:46 Biłgoraj
Spokojnie, to tylko... inscenizacja
dzisiaj, 11:29 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany w Lublinie. Usłyszał zarzuty dotyczące pedofilii
W poniedziałek, 22 lutego, doszło do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który jest podejrzewany o czyny pedofilskie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Już usłyszał dwa zarzuty.
w środę, godzina 11:56 Gmina Goraj
Zignorował zakaz wjazdu
dzisiaj, 11:15 Lubelszczyzna
Znów ponad 12 tys. zakażeń, w tym 432 na Lubelszczyźnie
13 lutego 2021 Biłgoraj
W poniedziałek do Biłgoraja dotrze 100 dawek szczepionki przeznaczonej dla nauczycieli
Właśnie została potwierdzona dostawa do biłgorajskiego szpitala 100 dawek szczepionki AstraZeneca. Będzie ona przeznaczona dla nauczycieli pracujących stacjonarnie w miejskich szkołach. Dotychczas chęć zaszczepienia zgłosiło ok. 300 pedagogów.
dzisiaj, 08:14 Biłgoraj
Krwiodawcy mają nową siedzibę
dzisiaj, 09:24 Biłgoraj
Kolejne oszustwo na BLIK
11 lutego 2021 Biłgoraj
Bezrobocie w powiecie wzrosło nieznacznie
Wg danych Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju na terenie powiatu biłgorajskiego bezrobocie na koniec 2020 roku wzrosło o 0,3% w porównaniu do poprzedniego roku. W całym kraju jest to wzrost o 1 punkt procentowy. Jak obecnie wygląda struktura bezrobocia w naszym regionie?
14 lutego 2021 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie o zamieciach śnieżnych i bardzo silnym mrozie
we wtorek, godzina 10:20 Gródki
Wjechał w drzewo i uciekł. Policjantom tłumaczył, że gonił złodzieja
w piątek, godzina 08:14 Powiat
Planowane wyłączenie prądu
Jeszcze w lutym na terenie powiatu biłgorajskiego planowane jest wyłączenie prądu. W jakich miejscowościach to nastąpi i jak długo mieszkańcy będą musieli obejść się bez tego medium?
we wtorek, godzina 08:16 Biłgoraj
Co z budową zbiornika retencyjnego w Brodziakiach?
17 lutego 2021 Radzięcin
Czołówka w gminie Frampol [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 15:52 Biłgoraj
Prawie 150 tys. zł dla OSP z terenu gminy Biłgoraj
W sobotnie popołudnie, 20 lutego, w Urzędzie Gminy Biłgoraj, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania promes na sprzęt strażacki dla 11 jednostek OSP z powiatu biłgorajskiego. Do strażaków trafił sprzęt za 148 466,00 zł.
w środę, godzina 11:29 Lubelszczyzna
Prawie dwukrotny wzrost liczby zakażeń
dzisiaj, 09:10 Kraj
Dopłaty do czynszu
16 lutego 2021 Biłgoraj
Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
We wtorkowe przedpołudnie, 16 lutego, odbyło się szkolenie strażaków z działań na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Strażacy z JRG KP PSP w Biłgoraju ćwiczyli umiejętności ratowania osoby, pod którą załamał się lód ale też samoratowania.
w piątek, godzina 22:23 Biłgoraj
"Za granicą żartu"
w poniedziałek, godzina 09:54 Kajetanówke
Potrącenie rowerzystki w Kajetanówce. Interweniował śmigłowiec LPR
w sobotę, godzina 10:16 Biłgoraj
Rusza remont hali sportowej w ZSBiO
W piątek, 19 lutego, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą remontu hali sportowej w Zespole Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tego dnia wykonawca odebrał plac budowy. Warta nieco ponad 2,5 mln zł inwestycja zakończyć ma się wczesną jesienią br. Prace inwestycyjne prowadzone będą przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
ZUS zakończył wysyłkę PIT-ów
w środę, godzina 16:06 Kraj
"Mały krok w tył"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl