Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.07.25 11:18

4 oferty na przebudowę Parku Solidarności

Na remont Parku Solidarności oraz przebudowę ul. Kopernika władze Biłgoraja przekazały 200 tys. zł. We wtorek, 23 lipca, dokonano otwarcia ofert w przetargu na wybór wykonawcy zadania, w ramach którego ułożona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej, ale także remont ul. Kopernika. Prace mają ruszyć już w sierpniu.
4 oferty na przebudowę Parku Solidarności
4 oferty na przebudowę Parku Solidarności

Kwota 200 tys. zł na ten cel przekazana została podczas marcowej sesji Rady Miasta, o tym pisaliśmy w artykule pt. 200 tys. zł na Park Solidarności.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, ale środki te pozwolą również na przebudowę istniejących ciągów pieszych i chodników oraz roboty branży elektrycznej. Przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania ogłoszony został w środę, 3 lipca. Więcej na ten temat znajdą państwo w artykule pt. Ruszą prace w Parku Solidarności.

We wtorek, 23 lipca, nastąpiło otwarcie ofert. Do postępowania przystąpiły 4 podmioty. - Najniższa oferta opiewała na 262 tys. zł, kolejne na 376 tys. zł i 488 tys. zł. Najdroższa oferta to kwota to ponad 550 tys. zł - poinformował w romowie z portalem bilgorajska.pl Jerzy Sosnowski, z-ca kierownika referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji UM Biłgoraj. - Jako, że z budżetu miasta przekazano 200 tys. zł przed podpisaniem umowy z wybranym wykonawcą konieczne są dalsze rozmowy, dotyczące brakującej kwoty. Być może potrzebną sumę dołoży Fundacja FLZB - wyjaśnia kierownik Sosnowski.

Umowa z wykonawcą może być podpisana jedynie po zagwarantowaniu finansowania zadania. To powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace ruszą w sierpniu, zakończenie inwestycji ma nastąpić jesienią.

Przypomnijmy: Z inicjatywą przebudowy biłgorajskiego Parku Solidarności w ubiegłym roku wystąpiła Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Poza pomysłem niezbędne były także środki na jego wykonanie, dlatego Fundacja zachęcała do współudziału prywatnych przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta, w ten sposób zgromadzono ok. 67 tys. zł. Udało się także pozyskać100 tys. zł.ze środków programu Lokalne Partnerstwo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 200 tys. zł przekazał samorząd Biłgoraja. Niestety łączna kwota nie pozwoli na wykonanie wszystkich zakładanych elementów, najprawdopodobniej odłożony zostanie np. remont fontanny.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
4 oferty na przebudowę Parku Solidarności, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4249
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
532-85a
~ alfa omega  Jak ma nie być fontanny to dajcie sobie spokój. W Biłgoraju nie ma żadnych ciekawych obiektów które by zdobiły to miasto. Patrzcie na Frampol tak jest skromna, prosta fontanna, ale z podświetlonym strumieniem wody i wygląda to bardzo ciekawie. Jak robicie modernizacje to konkretnie, żeby było atrakcyjnie i się większości podobało.
25 lipca 2013
+31
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
d51-739
~ Gość   Bardzo mnie ciekawi co to będzie za park, jeżeli z niego już niewiele zostało. Teraz jak tam robią rondo, to dokładnie widać. Więc po co wyrzucać pieniądze. Wg mnie lepiej by zrobili coś z czego mogłyby korzystać dzieci (chociażby park linowy) jest w Zamościu, Janowie - ale nie w Biłgoraju.
27 lipca 2013
+2
-1
PL
764-cd0
~ asdfasdf   W sumie jak fontanna ma wygladac tak jak teraz wyglada to lepiej, zeby wcale nie bylo
26 lipca 2013
+4
-0
PL
511-923
~ h   bilety za wstęp będą?
25 lipca 2013
+6
-1
PL
703-651
~ asdf   tylko musza sie wyrobic na wakacjach ! bo jak nie to jaki bedzie sens jezdzic tamtędy 15 razy dziennie moja nowa be-m-ka ? :(
25 lipca 2013
+2
-1
NL
920-3c0
~ FAKT   Czego się czepiacie, mamy już nad zalewem płatną zjeżdżalnię wodną do piasku to i możemy mieć park z imitacją fontanny a może wkrótce za podziwianie tryskającej wody będzie trzeba uiszczać opłatę. A może będą wejściówki aby wejść do parku. Pamiętajcie każda inwestycja musi się zwrócić.
25 lipca 2013
+8
-0
PL
689-85a
~ ko   Czyi kumpe na tym zarobią?
25 lipca 2013
+4
-2
PL
332-859
~ Jacek   Ja jestem ciekaw jak udało się zbić 1 firmie cenę o ponad 100 tys ?
25 lipca 2013
+6
-1
PL
ebb-ceb
~ Akid   Fontanna zostanie wyremontowana pozniej jak beda fundusze bez niszczenia tego co juz teraz zrobia. Bilgorajska juz o tym pisala
25 lipca 2013
+4
-7
PL
532-85a
~ alfa omega   Jak ma nie być fontanny to dajcie sobie spokój. W Biłgoraju nie ma żadnych ciekawych obiektów które by zdobiły to miasto. Patrzcie na Frampol tak jest skromna, prosta fontanna, ale z podświetlonym strumieniem wody i wygląda to bardzo ciekawie. Jak robicie modernizacje to konkretnie, żeby było atrakcyjnie i się większości podobało.
25 lipca 2013
+31
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
nekrolog
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl