Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.07.06 18:04

Ruszą prace w Parku Solidarności

Miasto Biłgoraj ogłosiło przetarg na modernizację Parku Solidarności, w której będzie tworzona Przestrzeń S.O.W.A. Termin na składnia ofert został wyznaczony na 23 lipca. Inwestycja zakłada przebudowę samego parku, ale także ul. Kopernika. Wartość zadania to kwota 200 tys. zł.
Ruszą prace w Parku Solidarności
Ruszą prace w Parku Solidarności

Miasto Biłgoraj przekazało 200 tys. zł na przebudowę Parku Solidarności. O tym fakcie bilgorajska.pl informowała w artykule pt. 200 tys. zł na Park Solidarności.

Za tę kwotę wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, jak również przebudowa istniejących ciągów pieszych i chodników oraz roboty branży elektrycznej. Przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania ogłoszony został w środę, 3 lipca. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Biłgoraj do dnia 23.07.2013, do godz. 09:00.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Przestrzeń S.O.W.A. w Biłgoraju - Lokalne Partnerstwa PAFW oraz przekazanym darowiznom wykona elementy małej architektury tj. stoliki wraz z ławkami, tablice promocyjne, ławki z oparciem, pergole, trejaże, kwietniki oraz nasadzenia. Niestety park pozbawiony będzie fontanny. O powodach rezygnacji z tej części inwestycji pisaliśmy w artykule pt. Park Solidarności bez fontanny.

- Dzięki naszym wspaniałym darczyńcom do tej pory zebraliśmy kwotę 67 604 zł, dzięki której będziemy w stanie wyposażyć park oraz wykonać nasadzenia w większym zakresie. W przeciwnym razie ograniczylibyśmy się tylko do tablic, ławek oraz niewielkich nasadzeń. Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Dzięki wspaniałej współpracy Fundacji oraz partnerów zbliżamy się do powstania miejsca w centrum miasta doskonale przystosowanego do wykorzystania przez mieszkańców, organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kulturalne - informuje Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Dzięki programowi Lokalne Partnerstwa PAFW zakupiona została również scena, nagłośnienie, oświetlenie, które już są i będą wykorzystywane w Przestrzeni S.O.W.A.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ruszą prace w Parku Solidarności, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5893
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BR
2f7-1e7
~ Irena  Gadajowa zarabia kilkanaście tysięcy i nigdy jej nie ma . Kiedy radni zrobią kontrolę bo machloje są wielkie.
7 lipca 2013
+23
-1
UA
e0b-0ae
~ Zorientowany  Zajmijcie się Gadajową z funduszu kradnie od lat z Rosłanem i to setki tysięcy.
7 lipca 2013
+21
-1
US
ba9-916
~ Romek  Park a jaki to park, to skwerek i w dodatku co za 200 tys zrobicie jak fontanny zrobić nie potraficie. Rosłan i Gadajowa muszą odejść.
7 lipca 2013
+20
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
7c3-622
~ cdn.   Na otwarcie przybędą władze miasta, powiatu, bedzie się szczerzył jeden z marszałków, /wiecie, kto?/, pompa i parada. Oto my, władza, zrobilismy dobrze wam, prostaczkom. I zrobimy więcej, jak nas wybierzecie.
10 lipca 2013
+1
-0
PL
928-6ff
~ x   LUDZIE OPOWIADAJĄ ,JAK KTOŚ PRZYJDZIE PO PORADĘ PRAWNĄ TO ZA 15 MINUT ROZMOWY KAŻĄ PODPISYWAĆ ŻE UDZIELONO 40 GODZIN PORAD.ALE TO CHYBA BUJDA BO TAKIE PRZEKRĘTY BY NIE PRZESZŁY . SWOJĄ DROGĄ CO NA TO PROKURATURA I URZĄD SKARBOWY ?
8 lipca 2013
+1
-1
PL
39e-54b
~ 258   Oczywiście na tej przebudowie zarobią kumple wyzyskiwacze Gadajowej , jakaś przyjazna firma przetarg pewnie wygra,te inwestycje są po to żeby oni na nich zarabiali, tak będą przebudowywać bez końca , jak na przykład na Zamojskiej .Kostkę z 4 razy kładli i zdzierają w koło , bo kanalizacja , bo wymiana itd a prokuratorzy pewnie na wakacjach i nie chce im się przyglądać jak marnowane są publiczne pieniądze
7 lipca 2013
+5
-1
PL
8a7-1b6
~ nono   jaki park dla dzieci w centrum miasta? ludzie opanujcie się i myślcie trochę. Myślenie nie boli.
7 lipca 2013
+4
-3
PL
fd3-f50
~ gf yt   Powinni zrobić go dla dzieci , huśtawki piach itd, tam dużo matek z dziećmi siedzi a dzieciom się nudzi, ale wy zrobicie ławki i siedliska dla starych dziadów co tam będą czytać gazety
7 lipca 2013
+6
-7
PL
104-b99
~ jot'e   A czy to prawda,że mają nawet nadać nazwy alejkom na tym skwerku na wyrost nazwanym Parkiem Solidarności,i są już prawdopodobnie propozycje: 1.Bezrobotnych,2.Rozgrabionego Majątku Narodowego ?
7 lipca 2013
+3
-12
US
ba9-916
~ Romek   Park a jaki to park, to skwerek i w dodatku co za 200 tys zrobicie jak fontanny zrobić nie potraficie. Rosłan i Gadajowa muszą odejść.
7 lipca 2013
+20
-0
BR
2f7-1e7
~ Irena   Gadajowa zarabia kilkanaście tysięcy i nigdy jej nie ma . Kiedy radni zrobią kontrolę bo machloje są wielkie.
7 lipca 2013
+23
-1
UA
e0b-0ae
~ Zorientowany   Zajmijcie się Gadajową z funduszu kradnie od lat z Rosłanem i to setki tysięcy.
7 lipca 2013
+21
-1
PL
ac5-d9a
~ Józef  do ~ Józef   Ten skwer ma powierzchnię co najmniej 5 razy większą od "Parku" Solidarności w Biłgoraju, ale nikomu nie przyszło do głowy nazwać go parkiem.
http://pulawybabij.blogspot.com/2013/05/skwer-niepodlegosci-w-puawach-po.html
6 lipca 2013
+3
-0
PL
ac5-d9a
~ Józef   Zacytuję za Wikipedią
PARK teren rekreacyjny, przeważnie z dużą ilością flory, w tym często zadrzewiony. W miastach ma charakter DUŻEGO, swobodnie ukształtowanego ogrodu z alejami spacerowymi.
SKWER Najczęściej skwer jest terenem zieleni z trawnikami, klombami, krzewami oraz drzewami, a niekiedy znajdują się tam fontanny, alejki, ławki i inny sprzęt rekreacyjny.
Jeżeli skwer może być parkiem to Biłgoraj może być metropolią, co se bedziem żałować !!!
6 lipca 2013
+5
-0
PL
0cc-c77
~ www   bez fontanny ok to niech zrobia jakiś maly plac zabaw
6 lipca 2013
+7
-0
PL
207-481
~ Aules   W sumie jeśli z fontanny miała by lecieć woda jak do tej pory ( czyli raz na miesiąc ) to szkoda sensu ją budować.
6 lipca 2013
+5
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
nekrolog
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl