Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Z obrad Rady Powiatu
2013.01.31 23:19 | aktualizacja: 2013.02.01 10:26

Anomalie pogodowe = nieprzejezdne drogi powiatowe

28 jednostek sprzętowych, 2 tysiące 900 ton mieszanki solno-piaskowej - tym wszystkim dysponują drogowcy z Zarządu Dróg Powiatowych do walki z zimą. W tym roku okazało się, że to za mało. Anomalie pogodowe wygrały.
Anomalie pogodowe = nieprzejezdne drogi powiatowe
Anomalie pogodowe = nieprzejezdne drogi powiatowe

Podczas styczniowych obrad Rady Powiatu pojawił się temat stanu dróg podczas tegorocznej zimowy. Komentarza do tegorocznej sytuacji udzieliła Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

28 jednostek sprzętowych, 2 tysiące 900 ton mieszanki solno-piaskowej - tym wszystkim dysponują drogowcy z ZDP do wali z zimą. W tym roku okazało się, że to za mało. Dyrektor Góralska na wstępie zaznaczyła, że największe nakłady finansowe ZDP przeznacza na drogi powiatowe w mieście Biłgoraj - W obecnym czasie zimowym wystąpiły dwie anomalie pogodowe, których nie pamiętają osoby pracujące po 30 lat w Zarządzie Dróg Powiatowych. Pierwsza z nich to lodowica. Padający deszcz i ujemna temperatura - 5 stopni spowodowała lodowicę. W takich warunkach nie działa sól, nie działa mieszanka solno - piaskowa. Następnie temperatura tak się obniżyła, ze nasze pługi nie dawały rady. Nie tylko zresztą nasze. Najgorsza sytuacja była w gminie Biłgoraj i południowej części powiatu - mówiła Maria Góralska,p.o. dyrektora ZDP. Pani dyrektor przypomniała, że lodu na ulicach nie dało się zepchnąć, jedynie posypywać, aby nie był tak śliski. Środki do zwalczania śliskości stosowane od kilkunastu lat w obliczu takiego zjawiska okazały się mało skuteczne.Podkreśliła, że najwięcej skarg, jakie wpłynęły do ZDP, dotyczyło ulic Kościuszki i Zamojskiej, czyli dróg wojewódzkich.

Druga anomalia to drzewa łamiące się pod ciężarem lodu (przyp.red. bilgorajska.pl informowała o tym w artykule Strażacy walczą ze skutkami oblodzenia)

- Wszystkie siły i środki były przeznaczone na to, żeby drogi uczynić przejezdnymi. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować strażakom z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, którzy pomagali przy odblokowywaniu dróg - podkreśliła pani dyrektor. - Według naszych obserwacji stosowanie czystej soli drogowej też nie przynosiło pożądanych efektów. Musimy się nad tym zastanowić, być może w przyszłości zaczniemy używać chlorku wapnia - stwierdziła dyrektor Góralska. Dodała także, że na dzień 31 stycznia 2012 wszystkie drogi powiatowe są przejezdne. Za współpracę w walce z zimą, podziękowania dla dyrektor Góralskiej złożył Ryszard Korniak, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej.

Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju administruje drogami powiatowymi o łącznej długości ok. 600 km na terenie 14 gmin (w tym: 1 gmina miejska -
miasto Biłgoraj, 3 gminy miejsko - wiejskie oraz 10 gmin wiejskich) W sezonie zimowym 2012/2013 do dnia 28 stycznia 2013 roku na łagodzenie
skutków zimy zużyto 2151 ton mieszanki piaskowo -solnej oraz wykorzystano 70% zabezpieczonych środków finansowych.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 11926
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
21b-16b
~ kierowca  To jakiś żart! Zdjęcie zrobione na skrzyżowaniu w Puszczy, gdzie na światłach w środę była stłuczka za stłuczką. Sam wpadłem w poślizg, auto sprawne, a zero reakcji na hamowanie- pod oponami lód. Zaznaczam w ŚRODĘ!!! Sam dzwoniłem na policję, bo żadne inne służby nie odpowiadały i dopiero po kilkakrotnym zgłaszaniu problemu posypano ten odcinek drogi!
31 stycznia 2013
+27
-2
PL
f07-7ee
~ Papa Romeo Alfa  To całe miasto jest anomalią... Jakoś w innych miastach można odśnieżyć, tylko tutaj przez pół zimy jest Syberia. Nie mieszkam w Biłgoraju już dłuższy czas, ale tylko tutaj jak przyjadę to obserwuję wesoło pomykające pługopiaskarki z uniesionym lemieszem ;)
31 stycznia 2013
+24
-2
PL
d44-c11
~ zz  I jeszcze coś, bo Pani Dyrektor jest uprzejma nieco ściemniać.
Sól drogowa topi śnieg i lód do temperatury -6°C, chlorek wapnia aż do -22°C.
Zastosowanie zimą:
- na padający marznący deszcz,
- na śliskość pośniegową,
- do likwidacji zaległych oblodzeń,
- do likwidacji szronu, śniegu, gołoledzi.
Cytat ze strony jednego z dostawców tych delikatesów.
1 lutego 2013
+22
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
3a6-d86
~ Meg   Może gdyby jaśnie państwo w poniedziałek opuściło ciepłe biura i przeszło się po mieście zorientowali by się co się święci.Padający śnieg a następnie deszcz który natychmiast zamarzał. Wtedy trzeba było działać a uniknęlibyśmy tego cyrku.Od ilu lat ludzie podejmujący ważne dla mieszkańców decyzje pracują na swoich stanowiskach?Jeśli to ponad ich możliwości to powinni odejść.
2 lutego 2013
+3
-1
PL
4b8-9a3
~ kerchaw   Komentarz do zdjęcia. Nowoczesne techniki. Co oni chcą całe miasto szufelką posypać ? Kompromitacja.
Dojeżdzam do pracy w Nisku i często widzę jak rano, nieopodal kościoła w Soli stoi samochód z MSD w Biłgoraju. Czasami nawet pługo-piaskarka odśnieża plac przed kościołem, gdzie w tym samym czasie moje dziedzko brnie po kolana w śniegu do szkoły w Biłgoraju. Ciekawe kto za to płaci ?
2 lutego 2013
+4
-0
PL
a9a-b48
~ Christina   Mieszkańcy Biłgoraja to ponuraki zawsze im coś nie pasuje, szkoda że im tak życie przeleci. Same ideały i są wszechwiedzący. Niech lepiej posprzątają swoje mieszkania.
1 lutego 2013
+3
-3
PL
64e-122
~ do -5 czy do -6 działa sól   zależy od dostawcy, piszącego instrukcję itp.
jedni pisza do -5, inni do -4, a jeszcze inni do -7
chlorki wapnia jedni piszą do -22, a inni do -30 w zależności od dawki
każdy dostawca ubarwia jak może, a u mnie na podwórzu sól nie działała do dzisiaj a było +4
1 lutego 2013
+2
-0
PL
7c3-622
~ kot parszywy   Pracownicy ZDP powinni oddać nasze pieniądze bo źle wykonali swoją pracę. I jeszcze przeprosić.
1 lutego 2013
+6
-2
PL
f18-4d0
~ zenek   do odsniezania chodnikow zagonic straz miejska.w koncu te darmozjady by sie do czegos przydaly!!!!
1 lutego 2013
+11
-1
PL
8f1-b45
~ śnieżynka   Bardzo sympatyczne sformułowanie "anomalie pogodowe" tylko w Biłgoraju... poza granicami Biłgoraja nie ma anomalii i drogi są odśnieżone... może ta anomalia to nieudolność i brak EFEKTYWNEGO zarządzania...;-)
1 lutego 2013
+14
-3
PL
0d3-021
~ IBRA   ta babkaz ZDP już ma ***** ***** ***** przez tych biłgorajskich debili mam zderzak do wymiany oj bedzie *****
1 lutego 2013
+1
-2
andrzejm64   Bardzo bogaty ten arsenał ZDP do walki z zimą, ale uściślijmy pewne sprawy. Gdyby ZDP dysponował tym arsenałem to używał by go do odpowiednich prac w odpowiednim czasie. Bo po co wysyłać na drogę pług gdy warstwa lodu pomiędzy śladami kół (patrz np. zdjęcie) czasem uniemożliwia mniejszym samochodom opuszczenie takiego "torowiska", a więc wracając do ścisłości-ZDP nie dysponuje a jedynie ma w posiadaniu te wszystkie środki do walki z zimą. A to-jak widać na naszych drogach i chodnikach-kolosalna różnica. Po drugie, i tu cytat: "W tym roku okazało się że to za mało." Ha, ha-dobre sobie. Od blisko 25 lat jestem mieszkańcem Biłgoraja i nie przypominam sobie takiego roku, w którym byłoby dobrze w tej dziedzinie. Kłopoty z zimowym utrzymaniem ulicy na której mieszkam skończyły się w momencie gdy tam wprowadził się brat osoby która dysponuje, i to w pełnym tego słowa znaczeniu dysponuje sprzętem do zimowego utrzymania dróg. Nie pomogła zmiana zarządcy drogi (najpierw była to droga miejska, a później i do tej pory powiatowa). To że mam np. w moim garażu taksówkę nie uczyni mieszkańców zadowolonymi z moich usług. Muszę do niej wsiąść i wyjechać do miasta. Pozdrowienia dla wszystkich.
1 lutego 2013
+3
-2
PL
cba-741
~ brak odpowiedzialnego   Za tak katastrofalny stan ulic, już dawno ktoś powinien być zdymisjonowany.
1 lutego 2013
+4
-2
PL
b82-5f2
~ haha   słyszeliscie w radiu co mówili najgorzej odsniezony powiat w Polsce to??????
Pow.biłgorajski woj. lubelskie hehehe
naprawde tak mówili
1 lutego 2013
+12
-3
Drakkar   Marnowanie zdrowia i nerwów na forum nie przyniesie żadnego skutku,co najwyżej śmiech ludzi odpowiedzialnych za taki stan rzeczy na drogach.Prawdopodobnie podanie sprawy do sądu przyniosłoby odpowiedni skutek ale znając dzisiejszy stan sądów równie dobrze można by pisać na Berdyczów.
- Wszystkie siły i środki były przeznaczone na to, żeby drogi były przejezdne.- Musimy się nad tym zastanowić, być moze w przyszłości zaczniemy używać chlorku wapnia - stwierdziła dyrektor Góralska. Dodała także, że na dzień 31 stycznia 2012 wszystkie drogi powiatowe są przejezdne. Za współpracę w walce z zimą, podziękowania dla dyrektor Góralskiej złożył Ryszard Korniak, dyrektor Miejskiej Służby Drogowej.
Podziekowania i nagrody a juści imienia Złotego Głąba...
Swoją drogą za dopuszczenie do zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego ci państwo jeśli mieliby honor powinni podać się do dymisji lub odejść na emeryturę.
1 lutego 2013
+2
-3
PL
4b6-588
~ fsffs   STEK BZDUR ! Był okres kiedy Kościuszki czy Nadstawna były całe w błocie pośniegowym brązowym od posypywania ale luźnym że samochody po prostu grzęzły i żadnego pługu nie było.To że deszcz padał to inna sprawa i tu się zgodzę.Poza tym pługi jeżdżą tak że zwalają błoto pośniegowe na wyjazdy z ulic przylegających.DNO !
1 lutego 2013
+8
-2
PL
0f9-07b
~ krystyna   Dziś w Puszczy koło wpadło w dziurę w jezdni -dobrze że koło nie odpadło .Po takim jeżdżeniu na wiosnę trzeba nowe auto kupować ...
1 lutego 2013
+8
-2
PL
3f1-21f
~ bilgo   ...a firma remontująca ul. Kościuszki chcąc zaoszczędzić podwójnie postanowiła, że:
1. nie będzie odsnieżać
2. po zimie asfalt sam zejdzie
???
na rynku już prawie nie ma asfaltu...
1 lutego 2013
+15
-3
PL
709-43b
~ qwerty   Dam w ryj za mój samochód!! Niech się znajdzie tylko winny za te zasr..ne ulice!! Zawieszenie szlak trafił!Żebym ja płacił za to gó...noo!! Człowiek się cieszy jak coś odłoży to teraz Ja mam płacić za naprawę auta bo tak nas..ne na Kościuszki było ! nie mieści mi się to w głowie!!!! WONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!
1 lutego 2013
+18
-3
PL
d44-c11
~ zz   I jeszcze coś, bo Pani Dyrektor jest uprzejma nieco ściemniać.
Sól drogowa topi śnieg i lód do temperatury -6°C, chlorek wapnia aż do -22°C.
Zastosowanie zimą:
- na padający marznący deszcz,
- na śliskość pośniegową,
- do likwidacji zaległych oblodzeń,
- do likwidacji szronu, śniegu, gołoledzi.
Cytat ze strony jednego z dostawców tych delikatesów.
1 lutego 2013
+22
-1
PL
1ba-597
~ zz   Żaden pług nic nie poradzi jak ryjek w górze, spod ogonka nawet piaskiem nie pierdnie, tylko bryka sobie wesoło. Krzeszowską jakoś dało się oczyścić, a na Kościuszki mamy teraz gruzowisko.
31 stycznia 2013
+14
-1
PL
21b-16b
~ kierowca   To jakiś żart! Zdjęcie zrobione na skrzyżowaniu w Puszczy, gdzie na światłach w środę była stłuczka za stłuczką. Sam wpadłem w poślizg, auto sprawne, a zero reakcji na hamowanie- pod oponami lód. Zaznaczam w ŚRODĘ!!! Sam dzwoniłem na policję, bo żadne inne służby nie odpowiadały i dopiero po kilkakrotnym zgłaszaniu problemu posypano ten odcinek drogi!
31 stycznia 2013
+27
-2
PL
f07-7ee
~ Papa Romeo Alfa   To całe miasto jest anomalią... Jakoś w innych miastach można odśnieżyć, tylko tutaj przez pół zimy jest Syberia. Nie mieszkam w Biłgoraju już dłuższy czas, ale tylko tutaj jak przyjadę to obserwuję wesoło pomykające pługopiaskarki z uniesionym lemieszem ;)
31 stycznia 2013
+24
-2
PL
7ca-a8b
~ pol   niech każdy z solniczek usypie trochę soli i miasto będzie uratowane ,poratujmy burmistrza w tak ciężkiej chwili bo tak się o drogi martwi a nie ma soli
31 stycznia 2013
+17
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl