Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.14 11:39

Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Prace remontowe na dwóch ulicach w Biłgoraju: ul. Armii Kraków oraz ul. Generała Sikorskiego dobiegły końca. Trwają jeszcze prace kosmetyczne i poprawki usterek. Ale jak zapewnia p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w tym tygodniu inwestycja zostanie odebrana.
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Pod koniec lipca br. rozpoczął się remont dwóch ulic w Biłgoraju: ul. Sikorskiego i ul. Armii Kraków. Bilgorajska.pl pisała o tym w artykule pt. Rusza remont ul. Sikorskiego i Armii Kraków. Teraz inwestycja jest już prawie gotowa. Jeszcze w tym tygodniu dokonany zostanie odbiór techniczny zadania.

Przebudowa ul. Armii Kraków oraz ul. Gen. Sikorskiego wraz z mostem funkcjonalnie dopełnia dwie zrealizowane przez samorząd miejski inwestycje tj. przebudowę ul. Kościuszki oraz ul. Al. Jana Pawła II.

- Inwestycja została przygotowana pod względem techniczno-administracyjnym w roku 2014. Wniosek o dofinansowanie zadania złożony był przez Powiat na początku bieżącego roku. Dotację otrzymaliśmy w miesiącu czerwcu - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Maria Góralska, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Całkowity koszt wynosi ok. 3mln. zł. z czego ok. 50% pochodzi z budżetu państwa. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetów samorządów: miejskiego i powiatowego. Dotacja została wykorzystana w 100%, a mieszkańcy przed świętami mogą korzystać z ulicy bez utrudnień drogowych. Wykonawcą zadania jest firma SKANSKA S.A.

- Z realizacją nie było łatwo, ponieważ ulicą Gen. Sikorskiego odbywał się objazd związany z budową mostu za Kauflandem na Al. Jana Pawła II. Musieliśmy również skoordynować nasze prace w ul. Armii Kraków z przebudową elektroenergetycznej linii napowietrznej prowadzonej przez Rejon Energetyczny w Zamościu - mówi dyrektor ZDP i dodaje: - Mamy nadzieję, że na wiosnę znów ruszymy z robotami drogowymi na ul. Długiej, Boh. Monte Cassino, Komorowskiego, Prusa, i Bankowej. Czekamy na zatwierdzenie listy rankingowej, na której nasz wniosek jest na 3 miejscu. Powstaną kolejne nowe nawierzchnie, chodniki, oświetlenie, pasy dla rowerzystów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3895
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
73d-a4e
~ Usterki   Krytykanci cieszcie się tym, co teraz macie. Zamiast wybrzydzać zgłaszajcie usterki...
16 grudnia 2015
+1
-0
DE
a36-101
~ ,,,  do ~ Jarosław Kaczyński   Hahaha, te słynne biłgorajskie nadzory.
Ulicę Wiejską też niby nadzorowali, a ja wygląda w okolicach studzienek każdy wie.
http://bilgo-raj.com.pl/img/6/2-lata-po-zakonczeniu-inwestycji-droga-jak-poligon-/
Ulicę Kościuszki też nadzorowali i po 2 laatch się zaczyna sypać:
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,10884,0,0,0,Ulica-nowa-a-studzienki-coraz-nizej.html
Ponitowskiego też nadzorowali i się zaczęła sypać:
http://bilgo-raj.com.pl/img/18/powrocili-lepia-dalej-poniatowskiego/
Zamojską też ktoś nadzorował i po roku trzeba było poprawiać.
http://bilgo-raj.com.pl/img/401/studzienki-na-zamojskiej-przed-rondem-z-lesna-wyrownuja-28082014/
15 grudnia 2015
+4
-1
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński  do ~ Andrzej Duda   Każda inwestycja jest objęta gwarancją a poza tym ktoś to na pewno nadzoruje i nie potrzeba tam pomocy pseudo fachowców od budowy dróg i mostów z Biłgoraja.
15 grudnia 2015
+2
-1
PL
770-089
~ Andrzej Duda  do ~ Jarosław Kaczyński   Jeśli jest źle zrobione to dlaczego to tak zostawić?
To wszystko robione za pieniądze podatników.
15 grudnia 2015
+6
-1
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński  do ~ do: myśląca   Szeliga odpuść!!!
15 grudnia 2015
+4
-3
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński   Idź jeden z drugim na ulicę Sikorskiego, weź suwmiarkę, poziomicę, kątownik i węsz, sprawdzaj i knuj!!! Tylko szybko, bo zima idzie.
15 grudnia 2015
+8
-4
FR
971-3d9
~ fff  do ~ Mac   Spokojnie, ma być to poprawione, niby w tym roku, ale to tez zależy od warunków pogodowych.
Może lepiej niech się nie spieszą, bo znowuj wyjdzie fuszerka.
Poza ty patrząd na stan malowania po tygodniu to do wiosy większość farby odpadnie i cała Sikorskiego będzie w ramach gwarancji jeszcze raz malowana. Już po 5 dniach farba odchdozi łatami na przejściach i na liniach. Jak zaczną sypać piaskiem i solą to do wiosny niewiele zostanie.
Niestety, ale grudzień to nie jest dobry moment na malowanie.
14 grudnia 2015
+3
-3
DE
5bc-b9d
~ lll  do ~ LM   Bo w sumie tak było.
Najpierw połyżyli na całości Moniuszki i Łąkowej byle jak, a potem fragmentami zdzierali (tam gdzie było aż tak źle że nadzór nie mógł przymknąć oka) i układali łaty.
14 grudnia 2015
+3
-0
PL
b04-fbd
~ Mac   Kiedy zostanie poprawiony wjazd ze ścieżki rowerowej na pasy dla rowerów (od ronda w stronę centrum) . Sa wykonane niezgodnie z projektem.
14 grudnia 2015
+5
-5
PL
052-a17
~ LM   A Moniuszki wygląda jakby była łatana odcinkami...
14 grudnia 2015
+3
-3
PL
d9a-181
~ w papierach wszystko jest ok   więc nie ma co wysilać się
14 grudnia 2015
+2
-1
NL
43f-24c
~ do: myśląca   Dziennikarzom nie chce sie zająć sprawą to trzeba ich wyręczyć:
/
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112 poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w zakresie:
Dotyczy inwestycji: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych w Biłgoraju" - powtórny przetarg z dnia 10.04.2015:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
-----
Dotyczy inwestycji: Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów podmiejskich i miejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: nr 2916L Moniuszki, nr 2986L Łąkowa:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
14 grudnia 2015
+8
-4
PL
550-0a6
~ tak   W rzeczywistości wypity alkohol wcale nie ogrzewa, za to zwiększa ryzyko hipotermii.
14 grudnia 2015
+2
-0
PL
5c1-b37
~ lol   Na ul. Kochanowskiego UM wykonał oświetlenie. W październiku. Ale zapomnieli włączyć prąd. Do tej pory oświetlenie nie działa. Ale latarnie piękne stoją...... Bareja miałby się od kogo uczyć.
14 grudnia 2015
+1
-1
PL
d21-f7c
~ bngfhyfh   Przepraszam bardzo a kiedy będą opłatki w urzędach?Czy jak zwykle stare komuchy okażą się wzorowymi katolikami z których trzeba brać przykład?
14 grudnia 2015
+4
-4
PL
afd-dee
~ ,   Za solary też miały być kary dla wyknawcy, tak twierdził Dec w Kronice Tygodnia.
Ciekawe czy coś z tego wyszło?
14 grudnia 2015
+3
-3
PL
3b4-9a8
~ myśląca   a co tam z karami finansowymi dla wykonawcy ul.Moniuszki i ul.Łąkowej za przekroczenie terminu umowy i zpie...enie roboty!?
14 grudnia 2015
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
ogłoszenie
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:05 Biłgoraj
W 158. rocznicę powstania styczniowego
W sobotnie popołudnie, 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy powstania styczniowego. - Walka była przegrana, ale historycy twierdzą, że bez tego zrywu Polska by się tak nie odrodziła, że nie mielibyśmy takiej tożsamości narodowej jaką zyskaliśmy - mówił podczas mszy św. ks. proboszcz Witold Batycki.
we wtorek, godzina 11:53 Biłgoraj
Zaginął Konrad Koziara
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
Mieszkanka DPS w Biłgoraju skończyła 102 lata
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
dzisiaj, 08:21 Powiat
48 interwencji strażaków w ciągu doby
w poniedziałek, godzina 10:12 Powiat
Niebezpiecznie na drogach. Policja już otrzymała kilkanaście zgłoszeń
19 stycznia 2021 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
dzisiaj, 09:15 Biłgoraj
Apel o usuwanie śniegu z dachów
w niedzielę, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Dziś oblodzone drogi, jutro zamiecie śnieżne
16 stycznia 2021 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
20 stycznia 2021 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
dzisiaj, 11:07 Lubelszczyzna
20 nowych zakażeń w powiecie, 1 osoba zmarła na COVID-19
w poniedziałek, godzina 16:32 Biłgoraj
Torby medyczne dla 7 jednostek OSP przekazane
W poniedziałkowe południe, 25 stycznia, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyło się spotkanie, w trakcie którego nastąpiło przekazanie toreb medycznych, służących do udzielania pomocy przedlekarskiej siedmiu jednostkom OSP z terenu powiatu biłgorajskiego.
dzisiaj, 14:22 Biłgoraj
Czyj to rower?
we wtorek, godzina 11:46 Sól
Zjechał na lewy pas, zderzył się z ciężarówką
w piątek, godzina 11:38 Kraj
Będzie mniej zaszczepionych niż zakładano
Dziś (piątek, 22 stycznia) ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 wśród kolejnej grupy, tym razem zgłaszać się mogą seniorzy powyżej 70 roku życia. O tym jak obecnie wygląda sytuacja ze szczepieniami mówił podczas piątkowej konferencji minister Michał Dworczyk. W związku ze zmianą harmonogramu do końca pierwszego kwartału tego roku zaszczepionych zostanie maksymalnie 3,1mln osób.
dzisiaj, 07:21 Biłgoraj
Sukces uczennic ZSZiO w olimpiadzie hotelarskiej
w poniedziałek, godzina 08:54 Lubelszczyzna
2. stopień zagrożenia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl