Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.14 11:39

Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Prace remontowe na dwóch ulicach w Biłgoraju: ul. Armii Kraków oraz ul. Generała Sikorskiego dobiegły końca. Trwają jeszcze prace kosmetyczne i poprawki usterek. Ale jak zapewnia p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w tym tygodniu inwestycja zostanie odebrana.
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja
Jeszcze w tym tygodniu ukończona zostanie kolejna inwestycja

Pod koniec lipca br. rozpoczął się remont dwóch ulic w Biłgoraju: ul. Sikorskiego i ul. Armii Kraków. Bilgorajska.pl pisała o tym w artykule pt. Rusza remont ul. Sikorskiego i Armii Kraków. Teraz inwestycja jest już prawie gotowa. Jeszcze w tym tygodniu dokonany zostanie odbiór techniczny zadania.

Przebudowa ul. Armii Kraków oraz ul. Gen. Sikorskiego wraz z mostem funkcjonalnie dopełnia dwie zrealizowane przez samorząd miejski inwestycje tj. przebudowę ul. Kościuszki oraz ul. Al. Jana Pawła II.

- Inwestycja została przygotowana pod względem techniczno-administracyjnym w roku 2014. Wniosek o dofinansowanie zadania złożony był przez Powiat na początku bieżącego roku. Dotację otrzymaliśmy w miesiącu czerwcu - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Maria Góralska, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Całkowity koszt wynosi ok. 3mln. zł. z czego ok. 50% pochodzi z budżetu państwa. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetów samorządów: miejskiego i powiatowego. Dotacja została wykorzystana w 100%, a mieszkańcy przed świętami mogą korzystać z ulicy bez utrudnień drogowych. Wykonawcą zadania jest firma SKANSKA S.A.

- Z realizacją nie było łatwo, ponieważ ulicą Gen. Sikorskiego odbywał się objazd związany z budową mostu za Kauflandem na Al. Jana Pawła II. Musieliśmy również skoordynować nasze prace w ul. Armii Kraków z przebudową elektroenergetycznej linii napowietrznej prowadzonej przez Rejon Energetyczny w Zamościu - mówi dyrektor ZDP i dodaje: - Mamy nadzieję, że na wiosnę znów ruszymy z robotami drogowymi na ul. Długiej, Boh. Monte Cassino, Komorowskiego, Prusa, i Bankowej. Czekamy na zatwierdzenie listy rankingowej, na której nasz wniosek jest na 3 miejscu. Powstaną kolejne nowe nawierzchnie, chodniki, oświetlenie, pasy dla rowerzystów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5161
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
73d-a4e
~ Usterki   Krytykanci cieszcie się tym, co teraz macie. Zamiast wybrzydzać zgłaszajcie usterki...
16 grudnia 2015
+1
-0
DE
a36-101
~ ,,,  do ~ Jarosław Kaczyński   Hahaha, te słynne biłgorajskie nadzory.
Ulicę Wiejską też niby nadzorowali, a ja wygląda w okolicach studzienek każdy wie.
http://bilgo-raj.com.pl/img/6/2-lata-po-zakonczeniu-inwestycji-droga-jak-poligon-/
Ulicę Kościuszki też nadzorowali i po 2 laatch się zaczyna sypać:
https://bilgorajska.pl/aktualnosc,10884,0,0,0,Ulica-nowa-a-studzienki-coraz-nizej.html
Ponitowskiego też nadzorowali i się zaczęła sypać:
http://bilgo-raj.com.pl/img/18/powrocili-lepia-dalej-poniatowskiego/
Zamojską też ktoś nadzorował i po roku trzeba było poprawiać.
http://bilgo-raj.com.pl/img/401/studzienki-na-zamojskiej-przed-rondem-z-lesna-wyrownuja-28082014/
15 grudnia 2015
+4
-1
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński  do ~ Andrzej Duda   Każda inwestycja jest objęta gwarancją a poza tym ktoś to na pewno nadzoruje i nie potrzeba tam pomocy pseudo fachowców od budowy dróg i mostów z Biłgoraja.
15 grudnia 2015
+2
-1
PL
770-089
~ Andrzej Duda  do ~ Jarosław Kaczyński   Jeśli jest źle zrobione to dlaczego to tak zostawić?
To wszystko robione za pieniądze podatników.
15 grudnia 2015
+6
-1
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński  do ~ do: myśląca   Szeliga odpuść!!!
15 grudnia 2015
+4
-3
PL
52b-6af
~ Jarosław Kaczyński   Idź jeden z drugim na ulicę Sikorskiego, weź suwmiarkę, poziomicę, kątownik i węsz, sprawdzaj i knuj!!! Tylko szybko, bo zima idzie.
15 grudnia 2015
+8
-4
FR
971-3d9
~ fff  do ~ Mac   Spokojnie, ma być to poprawione, niby w tym roku, ale to tez zależy od warunków pogodowych.
Może lepiej niech się nie spieszą, bo znowuj wyjdzie fuszerka.
Poza ty patrząd na stan malowania po tygodniu to do wiosy większość farby odpadnie i cała Sikorskiego będzie w ramach gwarancji jeszcze raz malowana. Już po 5 dniach farba odchdozi łatami na przejściach i na liniach. Jak zaczną sypać piaskiem i solą to do wiosny niewiele zostanie.
Niestety, ale grudzień to nie jest dobry moment na malowanie.
14 grudnia 2015
+3
-3
DE
5bc-b9d
~ lll  do ~ LM   Bo w sumie tak było.
Najpierw połyżyli na całości Moniuszki i Łąkowej byle jak, a potem fragmentami zdzierali (tam gdzie było aż tak źle że nadzór nie mógł przymknąć oka) i układali łaty.
14 grudnia 2015
+3
-0
PL
b04-fbd
~ Mac   Kiedy zostanie poprawiony wjazd ze ścieżki rowerowej na pasy dla rowerów (od ronda w stronę centrum) . Sa wykonane niezgodnie z projektem.
14 grudnia 2015
+5
-5
PL
052-a17
~ LM   A Moniuszki wygląda jakby była łatana odcinkami...
14 grudnia 2015
+3
-3
PL
d9a-181
~ w papierach wszystko jest ok   więc nie ma co wysilać się
14 grudnia 2015
+2
-1
NL
43f-24c
~ do: myśląca   Dziennikarzom nie chce sie zająć sprawą to trzeba ich wyręczyć:
/
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112 poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji publicznej w zakresie:
Dotyczy inwestycji: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych w Biłgoraju" - powtórny przetarg z dnia 10.04.2015:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
-----
Dotyczy inwestycji: Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów podmiejskich i miejskich do dróg wojewódzkich nr 835 i 858 poprzez przebudowę ulic: nr 2916L Moniuszki, nr 2986L Łąkowa:
1. Proszę o podanie terminu ukończenia inwestycji według umowy oraz podanie informacji o ewentualnych aneksach zmieniających ten termin (liczba aneksów i nowe terminy zakończenia inwestycji).
2. Proszę o podanie daty zakończenia odbioru inwestycji.
3. Proszę o informację, czy wykonawcy zostały naliczone kary umowne za nieterminowe ukończenie inwestycji, a jeśli tak to proszę o podanie wysokości naliczonych kar.
14 grudnia 2015
+8
-4
PL
550-0a6
~ tak   W rzeczywistości wypity alkohol wcale nie ogrzewa, za to zwiększa ryzyko hipotermii.
14 grudnia 2015
+2
-0
PL
5c1-b37
~ lol   Na ul. Kochanowskiego UM wykonał oświetlenie. W październiku. Ale zapomnieli włączyć prąd. Do tej pory oświetlenie nie działa. Ale latarnie piękne stoją...... Bareja miałby się od kogo uczyć.
14 grudnia 2015
+1
-1
PL
d21-f7c
~ bngfhyfh   Przepraszam bardzo a kiedy będą opłatki w urzędach?Czy jak zwykle stare komuchy okażą się wzorowymi katolikami z których trzeba brać przykład?
14 grudnia 2015
+4
-4
PL
afd-dee
~ ,   Za solary też miały być kary dla wyknawcy, tak twierdził Dec w Kronice Tygodnia.
Ciekawe czy coś z tego wyszło?
14 grudnia 2015
+3
-3
PL
3b4-9a8
~ myśląca   a co tam z karami finansowymi dla wykonawcy ul.Moniuszki i ul.Łąkowej za przekroczenie terminu umowy i zpie...enie roboty!?
14 grudnia 2015
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl