Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Bezpłatne porady prawne
2010.05.18 21:17 | aktualizacja: 2010.05.20 14:14

Dobra rada złota warta

15 maja adwokaci w całej Polsce udzielali bezpłatnych porad prawnych ludziom potrzebującym wskazówki, których nie stać na opłacenie usługi adwokackiej. Również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego mogli z takiej pomocy skorzystać.

Aby otrzymać fachową radę od prawnika wystarczyło zgłosić się do odpowiedniej kancelarii prawnej, która udzielała darmowej porady.

W akcji na terenie całego kraju udział wzięło ponad 900 adwokatów i aplikantów adwokackich.

Na terenie naszego miasta również można było taką pomoc uzyskać. Porad w zakresie prawa bezpłatnie udzielał adwokat Zbigniew Bednarczyk oraz aplikant adwokacki Irena Kubat. Była to jedyna kancelaria adwokacka w Biłgoraju, w której można było otrzymać wskazówki dotyczące zawiłości prawnych. Po poradę, do kancelarii, mieszczącej się przy ul. Lubelskiej, przyszło bardzo wiele osób. Już od samego rana drzwi się nie zamykały. Kancelaria pełniła dwa dyżury. Od godz. 9 do 12 dyżur pełnił mecenas Zbigniew Bednarczyk, a od godz. 12 do 15 dyżur pełniła aplikant adwokacki Irena Kubat. Bezpłatne porady prawne otrzymało około 15 osób.

Większość porad jakich udzielała kancelaria dotyczyła spraw cywilnych w zakresie spraw spadkowych. - Udzielaliśmy również porad na temat spraw administracyjnych związanych z prawem budowlanym, oraz na temat spraw bankowych. Jedna z klientek chciała uzyskać poradę na temat postępowania egzekucyjnego, jakie wobec niej się toczy - informuje Irena Kubat, aplikant adwokacki.

Większość osób, które zgłaszały się po wskazówki, przynosiła ze sobą dokumenty związane ze sprawą. - Było to duże ułatwienie dla nas, ponieważ nie zawsze dana osoba jest w stanie precyzyjnie podać wszystkie informacje dotyczące sprawy, a przyniesione przez nią dokumenty wiele nam wyjaśniają - dodaje aplikant Kubat.

Akcja organizowana przez Naczelną Rade Adwokacką odbyła się w Polsce już po raz trzeci, a w kancelarii przy ul. Lubelskiej po raz drugi. Akcja organizowana jest dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Jej pomysłodawczynią była prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agacka-Indecka, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem.

Organizowanie takich przedsięwzięć o charakterze "pro bono", nawiązuje do podstawowej misji adwokatury, jaką jest pomoc potrzebującym. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym państwo nie zapewnia osobom niezamożnym bezpłatnej pomocy prawnej zanim sprawa trafi do sądu.

En
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Dobra rada złota warta, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
En dodany
 
Odsłon: 9901
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
dzisiaj, 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
dzisiaj, 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
dzisiaj, 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl