Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Zmiany w porządku obrad
2013.01.29 16:28 | aktualizacja: 2013.01.30 11:56

Bez zmian w oświacie

Już na samym początku wtorkowej sesji Rady Miasta, 29 stycznia, pojawił się wniosek o wykreślenie z porządku obrad punktów dotyczących zmian w sieci miejskich szkół. Oznacza to, że utrzymane zostaje status quo, żadnych zmian nie będzie. Nie będzie też głosowania nad podwyżką dla burmistrza.
Bez zmian w oświacie
Bez zmian w oświacie

Jeszcze wczoraj, czyli w poniedziałek 28 stycznia, radni Rady Miasta, burmistrzowie, przedstawiciele związków zawodowych, rodzice i nauczyciele spierali się na temat planów reorganizacji sieci miejskich szkół.

Przygotowane były uchwały, zgodnie z którymi Gimnazjum Nr 2 miałoby być przeniesione do budynku Gimnazjum Nr 1, a Szkoła Podstawowa Nr 4 znalazłaby dla siebie miejsce w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5.

Ten scenariusz jest już nieaktualny.

- Na dzisiejszej sesji mamy w planach podjęcie uchwał oświatowych. Jednak ostatni czas był bardzo intensywny, poświęcony opracowaniu uchwał. Wczorajsze spotkanie komisji oświaty rzuciło nowe światło na problem, co dobitnie pokazało, że należy znacznie więcej czasu poświęcić zagadnieniom zmian w sieci miejskich szkół - powiedział na wstępnie przewodniczący Komisji Oświaty Mirosław Tujak, co z ulgą przyjęli obecni na w sali konferencyjnej Urzędu Miasta rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.

Przewodniczący zaznaczył także, że godna rozważenia jest propozycja, jaką złożyła podczas wczorajszego spotkania dyrektor Gimnazjum Nr 2 Małgorzata Wójcik. Chodzi o połączenie Gimnazjum Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Miejski Zespół Szkół.

Dlatego też został zgłoszony wniosek o zdjęcie z porządku obrad punktów dotyczących przeniesienia Szkoły Podstawowej Nr 4 do budynku "Piątki", jak również Gimnazjum Nr 2 do budynku przy ul. Kościuszki, gdzie obecnie mieści się Gimnazjum Nr 1.

- Uważam, że potrzebujemy więcej czasu na podjęcie tak ważnej decyzji - dodał Mirosław Tujak.

Większość radnych przychyliła się do wniosku, jedynie dwóch radnych, Zygmunt Dechnik i Jacek Piskorski, było przeciwnych.

Na początku sesji przewodniczący Rady Miasta Marian Klecha złożył także wniosek dotyczący zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego podwyższenia uposażenia dla burmistrza Janusza Rosłan. W tym przypadku także większość radnych była "za", przeciw zagłosował jeden radny.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Bez zmian w oświacie, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 6074
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
MY
d9c-63d
~ Rodzic  Ten burmistrz to totalna porażka. Tak samo Patro, Kuszewski, Bara, Niespodziewański i Klecha. Wszyscy nie powinni być radnymi.
29 stycznia 2013
+27
-0
PL
7d7-a1e
~ Irek  Kolejna kompromitacja władz miasta. Po co te nerwy dla ludzi. Nie macie pomysłu na miasto.
29 stycznia 2013
+25
-0
PL
d43-9ec
~ Kamila  Zmienić to trzeba ale burmistrza z większością radnych i to szybko.
29 stycznia 2013
+23
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
384-b1f
~ Adam   Za rok jak będą likwidować Piątkę całkiem to dyrektorki stwierdzą że może powrócimy do planów z tego roku :) i w kółko. Dzieci nie mają dostępu do nowoczesnych technologii nauczyciele uczą ich office zamiast zainteresować technologią w której jest przyszłość nie każdy będzie pracował w biurze. Dyrektorki walcza o swoje a biedni rodzice myśląc że robią dobrze będą chodzić do UM i jęczeć że tak być nie możę:)
31 stycznia 2013
brak ocen
PL
f7a-cae
~ ~~  do ~ Nauczycielka   Głosowałaś na nich a tera się dziwujesz
30 stycznia 2013
+1
-0
PL
93a-708
~ Noel   Skoro jak twierdzicie w Jadwidze pusto to czemu Jadwigi nie przenieść do Batorego ponoć tam lepsze warunki są i sala gimnastyczna, no i stworzyć jeden zespół szkół własnie tam.
30 stycznia 2013
+5
-1
PL
144-830
~ Janek   Wszyscy mówią o trudnej sytuacji w szkolnictwie W mieście chce się likwidować- łączyć szkoły z powodu niskiej liczby uczniów a w wioskach w powiecie biłgorajskim niedługo będzie więcej nauczycieli niż uczniów, których trzeba opłacać i to nie za małe pieniądze.
Może wyjściem było by polikwidować szkoły w tych wioskach i przenieś uczniów do szkół w Biłgoraju a nadmiar nauczycieli porostu zwolnic, bo i tak z nich tam niewielki pożytek a pieniądze by chcieli coraz większe nie mówiąc już o dodatkach, które otrzymują tylko za to, że uczą na wsi.
Suma summarum wyjdzie niezła kwota.
30 stycznia 2013
+7
-0
PL
891-398
~ zdziwiony   Jeszce trochę to będzie jak w szkole podstawowej w Skomacku Wielkim, ośmiu uczniów dziewięciu nauczycieli, no ale czego można wymagać od nauczycieli, takie to środowisko ludzi żyjących bardzo daleko od rzeczywistości. Jak tak dobrze idzie to powinni jeszcze się upomnieć o podwyżki, bo dawno już ten temat był poruszany, bo przecież z tak wysokim wykształceniem to powinni zarabiać o wiele więcej!!
30 stycznia 2013
+8
-3
PL
d4f-c78
~ Nauczycielka   Widziałam. Fundacja XXI jest przeciwko szkołom. 17 radnych było za szkołami, a dwóch radnych: Zygmunt Dechnik i Jacek Piskorski, było przeciwnych. Jeszcze raz wyszło, że niektórzy radni co innego mówią, a co innego robią! Panowie bardzo nieładnie tak oszukiwać mieszkańców.
Nauczycielka
30 stycznia 2013
+4
-5
PL
32b-e7c
~ RADNY   PROPONUJE OTWOZYC PRYWATNE SZKOLY Z OBFITYM DOFINANSOWANIEM OD MIASTA DOBRA OBSADE ZATRUDNIC I ZBIERAC NIE NAGANNE WYNIKI I SZANOWNA RADA NIECH SIE LIZE DALEJ DO BIALYCH KOSCI
29 stycznia 2013
+0
-1
PL
2ff-f1d
~ An   Ważna uchwała, która dotyczy dzieci z wielu rodzin musi być merytorycznie wypracowana w rzeczowym dialogu, a nie pisana na kolanie.
29 stycznia 2013
+3
-0
PL
754-c97
~ Jarek   Po raz kolejny wygrały dyrekcje które szczuły rodzicami nieudolne władze miasta. minister Boni zapowiedział cyfryzacje w szkole i ją wprowadzi. Ale w Biłgoraju każda szkoła dostanie po 1/4 pracowni cyfrowej i będzie tak jak było ale dyrektorki z sytą pensją doczekają emerytury. Zeszłoroczna sprawa piątki pokazała że ludzie nie mają własnego rozumu i idą za okrzykami. Tylko nikt sie nie zastanowił po co i kto krzyczy teraz macie 34 osobowe klasy. Róbcie tak dalej dla dobra swoich dzieci
29 stycznia 2013
+8
-3
US
12a-e0e
~ Olga   Rosłan nie ma dzieci i dlatego chciał naszym dzieciom życie zniszczyć.
29 stycznia 2013
+3
-6
PL
b64-d2c
~ obserwator   To się nazywa konformizm pod naciskiem szantażystów. Jak długo jeszcze władza będzie marnować kasę podatników na fatalną organizację w oświacie, na niepotrzebne dyrekcje i wynajmowanie pomieszczeń w leśniku, w sytuacji pustych klas w budynku na Nadstawnej? Coraz puściej też w gimnazjum Królowej Jadwigi. To jest totalna niegospodarność i uleganie cwaniakom !!!
29 stycznia 2013
+7
-4
US
0e1-094
~ Patryk   Sesja to cyrk z clownem Rosłanem na czele.
29 stycznia 2013
+4
-1
MY
d9c-63d
~ Rodzic   Ten burmistrz to totalna porażka. Tak samo Patro, Kuszewski, Bara, Niespodziewański i Klecha. Wszyscy nie powinni być radnymi.
29 stycznia 2013
+27
-0
EC
e28-863
~ Tomek   Rosłan kolejny raz pokazał że nadaje się na emeryturę. Nic więcej.
29 stycznia 2013
+16
-0
PL
d43-9ec
~ Kamila   Zmienić to trzeba ale burmistrza z większością radnych i to szybko.
29 stycznia 2013
+23
-0
PL
7d7-a1e
~ Irek   Kolejna kompromitacja władz miasta. Po co te nerwy dla ludzi. Nie macie pomysłu na miasto.
29 stycznia 2013
+25
-0
PL
299-067
~ uczeń   won z łapami od szkoły
29 stycznia 2013
+19
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju [WYNIKI]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl