Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Weź udział w głosowaniu
2012.12.24 01:07 | aktualizacja: 2012.12.24 01:13

Jaka nazwa dla skweru?

Jeszcze tylko dziś, 24 grudnia, mogą państwo wziąć udział w ankiecie dotyczącej nadania nazwy dla skweru położonego u zbiegu ulic: Kościuszki, Zamojskiej i 3 Maja.
Jaka nazwa dla skweru?
Jaka nazwa dla skweru?

Konsultacje społeczne w sprawie nadania nazwy skwerowi rozpoczęły się 10 grudnia, zakończą się natomiast z dniem 24 grudnia br. Mają więc państwo ostatnią szansę na wzięcie udziału w głosowaniu.

Każdy może wyrazić swoją opinię. Konsultacje prowadzone są w formie elektronicznej, poprzez udostępnienie ankiet mieszkańcom Miasta Biłgoraj.

Wystarczy wejść na stronę bilgoraj.pl i wybrać jedną z podanych propozycji. Czy skwer położony u zbiegu ulic: Kościuszki, Zamojskiej i 3 Maja na terenie miasta Biłgoraj powinien nosić nazwę:
1. Skwer Sitarski
2. Skwer Zamojski
3. Skwer Tadeusza Iwanowskiego
4. Skwer Harcerzy Polskich
5. Nie należy nadawać nazwy

Na razie najwięcej głosów uzyskała propozycja pierwsza - Skwer Sitarski, zagłosowało na nią 39% osób biorących udział w głosowaniu. Niewiele mnie, bo 30% osób uznało, że nie ma potrzeby nazywania tego miejsca. 13% mieszkańców uznało, że powinien to być Skwer Tadeusza Iwanowskiego, 12%, że najlepsza będzie nazwa Skwer Zamojski, a jedynie 6% opowiada się za propozycją nazwania skweru imieniem Harcerzy Polskich.

A jak sądzą czytelnicy portalu bilgorajska.pl? Która nazwa podoba się państwu najbardziej? Ostateczne wyniki mogą ulec zmianie.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jaka nazwa dla skweru?, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8033
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
090-6f2
~ jjj   ~ kiepskie są te propozycje Toż nie mogli wymyśleć coś bardziej wpadającego w ucho !!!????!!
Podobnie jak nauczyciel geografii na globus chciał coś wciągać i dzieci z ciekawości chciały się dowiedzieć co to ten globus !!
Zero dosadności ,zero odrobiny krzykliwości,zero dosadności,zero kolorystyki ,zero niebywałości,zero humoru !!!
Nazwa powinna być deczko szumna, z odnośnikiem do godności,szlachetności ,odrobinką humoru jakieś takie coś co by ludzie potrafili przystanąć i podumać co to a kierowcy żeby przejechali z opadniętą szczęką.
Np Plac Złamanej Skarpetki. albo Plac Globusa Biłgoraja .Widział ktoś globus Biłgoraja ?? no właśnie nikt .
-a kto złamał tę skarpetkę ? ano jeden z budowniczych Biłgoraja i wystawić tablicę pamiątkową,że sławetnymi budowniczymi przyczyniającymi lub wnoszącym wkład w sławetny rozwój Biłgoraja i ludzie by byli ciekawi ,wryło by się im nie tylko w twarz ale i w pamięć i kto żyw by walił zobaczyć ,fotę sobie ciachnąć pamiątkową.
W Gliwicach koło komendy Policji stoi czołg po ruskich taki Rudy 102 ,jakie malunki na nim odchodziły ,kiedyś pomalowali go na różowo i na lufę założyli mu smoczek.Niedawno odmalowali go bojowo i sposępniał jak by miał jechać znowu na Berlin rozwalać-wyzwalać pewnie agencje towarzyskie z polek i rosjanek, że o ukrainkach nie wspomnę-jednym słowem bura nuda.
-w Rybniku ,w mieście bardzo wielu Rond to na każdym rondzie poustawiali jakieś kule,rzeźby jakieś kolorowe coś tam i kto pierwszy raz przejeżdża to bywa, że dwa razy objedzie wkoło zobaczyć to kolorowe coś na ładnym zielonym skwerku .
- proponuję przenieść tego karabina na ten plac i pomalować go na różowo jako akt pojednania między narodami pod zjednoczoną Europą i w końcu tyle lat po wojnie to najwyższa pora aby wybaczyć jednym i drugim najeźdźcom a różowe naboje by wyglądały jak globulki antykoncepcyjne po diecie kochanego rządu narzuconego bezrobotnym obywatelom.
Za to karabina proponował bym skierować w kierunku Wawki a nie jak do tej pory stoi wykierowany w moją Biszczę.
-albo nazwać Placem barona Chmiela i też żeby dodać coś kolorowego jakiś ,,zawiasek meblowy trójkolorowy"z pręgierzem,dybami i gilotyną ,żeby się dobrze oglądało i domyślało ludziom i turystom.
Stanowczo coś powinna młodzież wymyśleć w jakimś konkursie a nie jakieś tam odniesienia do historii ???
-odnoszenie się do historii i postaci historycznych jest profanacją dobrego imienia tych ludzi którzy walczyli i ginęli za Polskę a bezpieka odbijała im nerki pałami.
A tak !! bo to co wyrabiają bezczelni zuchwalcy ,i odstawiający prywaty,korupcje,oszustwa i inne haniebności to po co ?? zapytuję ? jest kalana dobra pamięć ludzi walczących o Polskę godną a nie głodną o Polskę prawą a nie pełną bezprawia !!!!
A klechy ?? - wystarczy spojrzeć w historię Konkordatów /bez komentarzy /kiedyś wpadł mi Katechizm gdzie na początku pisało,że Stalin jest Ojcem i takie tam .
JESTEM ZA NEUTRALNOŚCIĄ NAZWY !!! APOLITYCZNĄ I ARELIGIJNĄ .
USZANOWANKO CZYTAJĄCYM ,KOMENTUJCIE PROSZĘ ,CENIONE NAJBARDZIEJ DOSADNE KOMENTARZE BYLE NIE OBRAŹLIWE .
a betonogłowym z Urzędu życzę więcej otwartości na ludzi.
podpisano ,,14 biłgorajki"
30 grudnia 2012
brak ocen
PL
0cd-1e4
~ straszne   Ludzie, święta są. Przerażające jest to co wy tu wyrabiacie!
25 grudnia 2012
+2
-4
PL
5f8-2a2
~ Proszę   "Skwr powojenny" to uniwrsalny miejscownik, bez zabarwienia opcyjnego i obojętny na zapotrrzebawanie doraźne, to potrzeba doraźna. Proszę o zastanowienie
25 grudnia 2012
brak ocen
PL
77d-cbe
~ 4521   Na cześć starszych braci proponuję nazwę -czosnku i cebuli,a koło urzędu proponuję ścianę płaczu imienia Michnika i Geremka
25 grudnia 2012
+3
-2
PL
4d8-75f
~ do młodego nabuzowanego   Podam Ci kilka przykładów /z szacunku do twego rozgoryczenia/
Nie ma nigdzie sprawiedliwości .Mów co chwilę w Sądzie do sędzi ,,Wasza Sprawiedliwość !" a może się wnerwi i ci odkrzyknie, że ,,tu nie ma sprawiedliwości tu jest sąd !!"
-drugi przykład /ciekawszy zostawię jako trzeci przykład/
Pijany facet prowadzi rower chodnikiem ,no bo nie wolno jechać po pijaku a tu wtem podjeżdża radiowóz-suka i dwaj go do środka .Potem dostaje wyrok, że prowadził rower po pijanemu .No tak i na nic jego zaklinanie się, że chodnikiem i piechotą go prowadził -dobrze,że dwóch policjantów nie zeznało, że ma ośle uszy bo by był wg sądu osłem w dodatku wiarygodnym i w swej perfidii nie posłał go do weterynarza /bo 2 szt. świadków na niego zeznało /Kolo samo życie .
-trzeci przykład .
Podjeżdżam w płatną strefę parkowania ,zaparkowałem ,wyłączam silnik szybko chce wyjść a tu nie mogę bo mi dachuje salutem Strażnik Miejski. Słucham o co mu chodzi a ten wrzód plamisty na zdrowej ***** miasta sadzi mi teksty, że nie zapłaciłem w parkomacie za postój !!! Zakipiało we mnie !!! -Jak miałem zapłacić ,argumentuje ?-Jak bym leciał bombowcem to bym go mógł co najmniej zbombardować -ten parkomat ale samochodem to co najwyżej staranować parkomat i tego kłamliwego pałętającego się koło niego bezczelnego bydlaka.
No nic ,ale do głowy przyszły mi 3 myśli odejdę od niego na wszelki wypadek 3 metry bo go palnę w tę czapę i mu dach odleci , druga myśl, na ch.. mi skuli 45 PLN nerwy tracić i jechać do ich Kwatery Głównej i pokazać im gdzie raki zimują ,a trzeci pomysł to pomyślałem sobie, że jak wygram w Lotto to staranował bym bydlakowi ten jego zasrany parkomat żeby miał argument,że w locie nie da się uiścić opłaty za te cholerne parkowanie !!!
A żeby było ciekawie to 4 pomysł i tu się roześmiałem w ten jego kłamliwy pysk, przyszedł mi do głowy lotem błyskawicy-postanowiłem shakować im w zamian 2 parkomaty a wszystko pod bacznym okiem kamer monitujących okolice.Którymi się chwalili,że z odległości 300 metrów widzą na chodniku leżącą jednogroszówkę orłem lub reszką do góry leżącą.
Spłacałem im mój dług pięciogroszówkami w dziurkę i nie myślcie o d u p i e choć to tez przysłowiowa dziurka.Efekt był cudowny ,stałem sobie w progu firmy i obserwowałem jak cała ulica tłumnie nie uiszcza opłat za parkowanie .Chcieć to nie zawsze znaczy móc.I było ze mną kłamliwie zadzierać ?
Tego orła już nie posyłali i nie robili już takich podłości.
Dość powiedzieć, że kasiurę z tych parkomatów kasowała prywatna firma a państwowa Straż im naganiała kasę .Jeden może wygrać wojnę liczy się dobry pomysł -wychowawczy a nie huligański .
-
-dobra w bonusie opiszę Ci i Wam drodzy moi oportuniści jak zamiarowałem ich upokorzyć przed całą Polską ,włącznie w Teleexopresie też .
Zrobił bym dokładną replikę blokady na koła w taki sposób, że zrobił bym wpierw sobie zdjęcie w celu dokładnego odwzorowania szczegółów nawet te czarne rysy i plamy na żółtym tle w celu wykonania kopii tej blokady a było łatwo zrobić lekką i prawie identyczna podróbę bo z kartonu a nawet dwie sztuki tych ich narzędzi zbrodni.
Plan obejmował zrobienie foty z zamkniętym karawanem na pewnym palcu przed którym wystawili tak kretyńską tablicę z regulaminem wjazdu, że byście się uśmieli jak debilna była.
/jak by żonie przed łóżkiem postawił albo przed jakim miejskim szaletem to dopiero by się działo ,uuuu ! aż strach pomyśleć jaka była by rewolucja jak by na Wiejskiej w wiadomym mieście postawili te Municypały jedne !!!
No ale wracając do tematu to plan ośmieszenia obejmował zamknięcie ich wozu bojowego z tymi samymi akcesoriami które tak chętnie zakładają nawet na karawan wedle regulaminu tej debilnej tablicy,służbom awaryjnym i innym wozom technicznej obsługi miasta .
Takie byli bojące o ten swój wóz bojowy znaczy się Straży Miejskiej ,że zawsze siedział w nim jeden pilnujący go Strażak Miejski i pilnował a dwa pozostali szwędali się z tymi dybami na samochody i wrednie blokowali ludziom życie.
Plan obejmował szybkie podejście od tyłu/żeby się od razu nie skapował pilnujący i założenie takiej atrapy blokady a nawet 2 szt szybkie zrobienie zdjęć i ucieczkę jak by był chętny bawić się w bieganie przez opłotki i płotki.
-cz\ujecie te komenty ,że sami na siebie zakładają,że boją się,że im go ukradną to dlatego i takie tam domysły.
Był tam wśród nich też jeden Strażnik -uznawany za wyjątkową mendę i kiedyś mnie trafił i obciąłem mu te blokadę piłką do cięcia metalu na środku pewnego placu .Ludzi się zebrało ze 200 , o mało by ich pogonił rozjuszony tłum ale ,,brodaty" ta niby menda zachował się skubany wprost niebywale grzecznie i bardzo rozważnie. Od tej pory jak się domyślacie rozeszła się wieść, że ,,brodaty" jest gościem na poziomie a ta jego kompanka kobieta to ona jet wredną s...no wiecie i tak ją długo ludzie nazywali .Jej to nawet ja bałem się wleść pod ...blokadę.Kosztowała mnie ta impreza 115 PLN ,super promocja w tej cenie te 15 PLN to nowa kłódka którą,fiu fiu...wiecie jakiś ,,gamoń" odciął i oddalił się pospiesznie przed przyjazdem Straży Miejskiej o czym poświadczył uczciwie zgromadzony tłum w ilości lekko 200 osób .,,Brodaty" kombinował odnaleźć dowód rzeczowy kłódkę i mnie zagiąć od tej strony/żeby miał dowód rzeczowy menda kombinowała/ ale z tłumu ktoś krzyknął,że złomiarze ją wzięli- On widział.
I co da się załatwić sprawę cicho ,grzecznie i wychowawczo ? Szkoda tej 100 ale już nie czepiali się oznakowanych wozów z immunitetem posła RP za szybą i służb technicznych .-
Zycie jest jednak wesołe czego i Tobie życzę . A poza tym jest tyle portali w necie, że możesz opisać tego i owego ,nawet z humorem w bonusie gratis.
25 grudnia 2012
+1
-3
PL
ef7-8c3
~ ciekawy   A ja proponuję nazwę /skwer cudów Ariona/ tym bardziej że kościół jest obok, więc będzie pasowało.
25 grudnia 2012
+9
-0
PL
4d8-75f
~ a ja proponuje nazwę   Plac Kubusia Puchatka i jego połowy czyli ośmiu słoiczków miodu .
25 grudnia 2012
+6
-3
PL
f27-470
~ Aga   rzeczywiście, ale mają problemy....
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
22f-73d
~ ffsfs   Nr 5
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
a36-137
~ sdhj   Ja proponuję dać nazwę ,skwer bohaterskich oficerów służby bezpieczeństwa i oddziałów ORMO
24 grudnia 2012
+5
-2
PL
500-7df
~ za Skwereem Sitarskim   Uważam, że Skwer Sitarski - to odpowiednia nazwa.
24 grudnia 2012
+2
-5
NL
920-3c0
~ fakt   proponuje skwer imienia Rozencwajga, Kugelszwancy, Aprikozenkrancy, Pipmana czy Feldmana chwalmy Biłgorajskie tradycje i oddajmy wszystko żydom ;/
24 grudnia 2012
+4
-0
PL
d24-7c0
~ czytelnik   Proponuję "ABSTYNENCKI" przecież tam wolno tylko wypić mineralną.
24 grudnia 2012
+4
-1
PL
9ae-e2e
~ -?!-   Obrońców Monte Cassino
24 grudnia 2012
+1
-4
PL
f07-901
~ toż Oni już dawno w grobach się przewracają   mój przodek w tym powstaniu bronił Twierdzy Zamość w funkcji Dowódcy Twierdzy ,Protestuję bo jak by zmartwychwstał i zobaczył taką panią M.K-P i T.C. to by chyba poszedł by na kolanach czyścić na powrót te armaty albo sam ułożył się na powrót do trumny i biadał nad Rzeczypospolitą.
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
4b6-758
~ aaa  do ~ bbb   Dobrze ze Ty jestes "jasny". Kultury i Szacunku Ci Zycze.
24 grudnia 2012
+0
-1
PL
310-da7
~ ds   moze park żula 2
24 grudnia 2012
+8
-1
PL
f07-901
~ żenada !!   ta strona http://www.bilgoraj.com.pl to wstyd ,galeria próżnych przechwałek !!! no bo co to za portal jak nie ma adresów internetowych z @ czyli skrzynek internetowych ??/
pingpongi niech sobie pooglądają -kumacie ?murem się robią i do tego takim na którym są namalowane drzwi dla petentów !!!!gamonie !!! nic tylko cmd --> też mi portal ,zero możliwości wyboru nazwy ulicy.
To tak jak by dziecku dać 10 PLN kieszonkowego i wmawiać mu, że może sobie wydać na cokolwiek chce ale niech wrzuci na tace te 10 PLN.
,,14 Biłgoraja"
P.S. wiecie co oni ludzi to i też za debili mają.
24 grudnia 2012
+4
-0
PL
7f0-bb5
~ Sopllus   A może skwer Bohaterów Powstania Listopadowego to najlepsza nazwa przypominam że jest tam pomnik który ich upamiętnaia. Można by też upamiętnić bochaterów partyzantów np Corda, Bartoszewskiego, Kalinę lub ogólnie Bohaterów walk pod Osuchami np?
24 grudnia 2012
+3
-3
PL
f07-901
~ kiepskie są te propozycje   Toż nie mogli wymyśleć coś bardziej wpadającego w ucho !!!????!!
Podobnie jak nauczyciel geografii na globus chciał coś wciągać i dzieci z ciekawości chciały się dowiedzieć co to ten globus !!
Zero dosadności ,zero odrobiny krzykliwości,zero dosadności,zero kolorystyki ,zero niebywałości,zero humoru !!!
Nazwa powinna być deczko szumna, z odnośnikiem do godności,szlachetności ,odrobinką humoru jakieś takie coś co by ludzie potrafili przystanąć i podumać co to a kierowcy żeby przejechali z opadniętą szczęką.
Np Plac Złamanej Skarpetki. albo Plac Globusa Biłgoraja .Widział ktoś globus Biłgoraja ?? no właśnie nikt .
-a kto złamał tę skarpetkę ? ano jeden z budowniczych Biłgoraja i wystawić tablicę pamiątkową,że sławetnymi budowniczymi przyczyniającymi lub wnoszącym wkład w sławetny rozwój Biłgoraja i ludzie by byli ciekawi ,wryło by się im nie tylko w twarz ale i w pamięć i kto żyw by walił zobaczyć ,fotę sobie ciachnąć pamiątkową.
W Gliwicach koło komendy Policji stoi czołg po ruskich taki Rudy 102 ,jakie malunki na nim odchodziły ,kiedyś pomalowali go na różowo i na lufę założyli mu smoczek.Niedawno odmalowali go bojowo i sposępniał jak by miał jechać znowu na Berlin rozwalać-wyzwalać pewnie agencje towarzyskie z polek i rosjanek, że o ukrainkach nie wspomnę-jednym słowem bura nuda.
-w Rybniku ,w mieście bardzo wielu Rond to na każdym rondzie poustawiali jakieś kule,rzeźby jakieś kolorowe coś tam i kto pierwszy raz przejeżdża to bywa, że dwa razy objedzie wkoło zobaczyć to kolorowe coś na ładnym zielonym skwerku .
- proponuję przenieść tego karabina na ten plac i pomalować go na różowo jako akt pojednania między narodami pod zjednoczoną Europą i w końcu tyle lat po wojnie to najwyższa pora aby wybaczyć jednym i drugim najeźdźcom a różowe naboje by wyglądały jak globulki antykoncepcyjne po diecie kochanego rządu narzuconego bezrobotnym obywatelom.
Za to karabina proponował bym skierować w kierunku Wawki a nie jak do tej pory stoi wykierowany w moją Biszczę.
-albo nazwać Placem barona Chmiela i też żeby dodać coś kolorowego jakiś ,,zawiasek meblowy trójkolorowy"z pręgierzem,dybami i gilotyną ,żeby się dobrze oglądało i domyślało ludziom i turystom.
Stanowczo coś powinna młodzież wymyśleć w jakimś konkursie a nie jakieś tam odniesienia do historii ???
-odnoszenie się do historii i postaci historycznych jest profanacją dobrego imienia tych ludzi którzy walczyli i ginęli za Polskę a bezpieka odbijała im nerki pałami.
A tak !! bo to co wyrabiają bezczelni zuchwalcy ,i odstawiający prywaty,korupcje,oszustwa i inne haniebności to po co ?? zapytuję ? jest kalana dobra pamięć ludzi walczących o Polskę godną a nie głodną o Polskę prawą a nie pełną bezprawia !!!!
A klechy ?? - wystarczy spojrzeć w historię Konkordatów /bez komentarzy /kiedyś wpadł mi Katechizm gdzie na początku pisało,że Stalin jest Ojcem i takie tam .
JESTEM ZA NEUTRALNOŚCIĄ NAZWY !!! APOLITYCZNĄ I ARELIGIJNĄ .
USZANOWANKO CZYTAJĄCYM ,KOMENTUJCIE PROSZĘ ,CENIONE NAJBARDZIEJ DOSADNE KOMENTARZE BYLE NIE OBRAŹLIWE .
a betonogłowym z Urzędu życzę więcej otwartości na ludzi.
podpisano ,,14 biłgorajki"
24 grudnia 2012
+2
-4
PL
d01-193
~ no właśnie  do ~ JA   i tak wszyscy mówią o tym miejscu jako "parku koło dorosza" :) możne tak zostać
24 grudnia 2012
+2
-1
PL
0f6-318
~ Icek   Wiele osób za komuny nie współpracowało z SB.To ludzie wyjątkowi bez imienni.Nich ten skwerek będzie nosił ich,nazwę.CZYSTE RĘCE.
24 grudnia 2012
+4
-1
PL
fff-d67
~ yazoo   księdza prałata józefa flisa pasożyta społecznego..
24 grudnia 2012
+12
-3
PL
310-da7
~ hijl   a na h.. to nazwywac wogole, pare dzrew , nawet lawki nie ma
24 grudnia 2012
+9
-0
Drakkar   Skwer im.Stanisława Barei.Patrz polsko-unijne absurdy.
24 grudnia 2012
+3
-0
PL
543-164
~ JA   Skwer Dorosza
24 grudnia 2012
+3
-1
PL
eec-7ee
~ gikl   i tak zrobią co chcą xD
24 grudnia 2012
+2
-0
PL
2b6-869
~ Greg   Proponuję nazwę: PRÓŻNEGO BUDŻETOWCA
Na chwałę beztroskich paniczy lansujących się na cudzej kasie.
24 grudnia 2012
+5
-1
PL
b2b-596
~ bbb   jak znam ta biłgorajską ciemnotę to wybiorą nazwę np: skwer smoleński, lecha kaczyńskiego, lub ojca rydzyka
24 grudnia 2012
+6
-7
PL
4b6-588
~ Edith   Może Skwer Szmalcownika ?
24 grudnia 2012
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w poniedziałek, godzina 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w poniedziałek, godzina 13:00 Lubelszczyzna
Mniej testów, mniej zakażeń
w poniedziałek, godzina 14:10 Biłgoraj
Współpraca się opłaca!
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w poniedziałek, godzina 07:21 Józefów
Spotkania autorskie i "noc historii"
14 września 2021 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
9 września 2021 Biłgoraj
Urodziny Biłgoraja już jutro. Będzie wiele atrakcji
w niedzielę, godzina 08:03 Biłgoraj
Ruszył program Profilaktyka 40 PLUS
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl