Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Weź udział w głosowaniu
2012.12.24 01:07 | aktualizacja: 2012.12.24 01:13

Jaka nazwa dla skweru?

Jeszcze tylko dziś, 24 grudnia, mogą państwo wziąć udział w ankiecie dotyczącej nadania nazwy dla skweru położonego u zbiegu ulic: Kościuszki, Zamojskiej i 3 Maja.
Jaka nazwa dla skweru?
Jaka nazwa dla skweru?

Konsultacje społeczne w sprawie nadania nazwy skwerowi rozpoczęły się 10 grudnia, zakończą się natomiast z dniem 24 grudnia br. Mają więc państwo ostatnią szansę na wzięcie udziału w głosowaniu.

Każdy może wyrazić swoją opinię. Konsultacje prowadzone są w formie elektronicznej, poprzez udostępnienie ankiet mieszkańcom Miasta Biłgoraj.

Wystarczy wejść na stronę bilgoraj.pl i wybrać jedną z podanych propozycji. Czy skwer położony u zbiegu ulic: Kościuszki, Zamojskiej i 3 Maja na terenie miasta Biłgoraj powinien nosić nazwę:
1. Skwer Sitarski
2. Skwer Zamojski
3. Skwer Tadeusza Iwanowskiego
4. Skwer Harcerzy Polskich
5. Nie należy nadawać nazwy

Na razie najwięcej głosów uzyskała propozycja pierwsza - Skwer Sitarski, zagłosowało na nią 39% osób biorących udział w głosowaniu. Niewiele mnie, bo 30% osób uznało, że nie ma potrzeby nazywania tego miejsca. 13% mieszkańców uznało, że powinien to być Skwer Tadeusza Iwanowskiego, 12%, że najlepsza będzie nazwa Skwer Zamojski, a jedynie 6% opowiada się za propozycją nazwania skweru imieniem Harcerzy Polskich.

A jak sądzą czytelnicy portalu bilgorajska.pl? Która nazwa podoba się państwu najbardziej? Ostateczne wyniki mogą ulec zmianie.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jaka nazwa dla skweru?, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8000
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
090-6f2
~ jjj   ~ kiepskie są te propozycje Toż nie mogli wymyśleć coś bardziej wpadającego w ucho !!!????!!
Podobnie jak nauczyciel geografii na globus chciał coś wciągać i dzieci z ciekawości chciały się dowiedzieć co to ten globus !!
Zero dosadności ,zero odrobiny krzykliwości,zero dosadności,zero kolorystyki ,zero niebywałości,zero humoru !!!
Nazwa powinna być deczko szumna, z odnośnikiem do godności,szlachetności ,odrobinką humoru jakieś takie coś co by ludzie potrafili przystanąć i podumać co to a kierowcy żeby przejechali z opadniętą szczęką.
Np Plac Złamanej Skarpetki. albo Plac Globusa Biłgoraja .Widział ktoś globus Biłgoraja ?? no właśnie nikt .
-a kto złamał tę skarpetkę ? ano jeden z budowniczych Biłgoraja i wystawić tablicę pamiątkową,że sławetnymi budowniczymi przyczyniającymi lub wnoszącym wkład w sławetny rozwój Biłgoraja i ludzie by byli ciekawi ,wryło by się im nie tylko w twarz ale i w pamięć i kto żyw by walił zobaczyć ,fotę sobie ciachnąć pamiątkową.
W Gliwicach koło komendy Policji stoi czołg po ruskich taki Rudy 102 ,jakie malunki na nim odchodziły ,kiedyś pomalowali go na różowo i na lufę założyli mu smoczek.Niedawno odmalowali go bojowo i sposępniał jak by miał jechać znowu na Berlin rozwalać-wyzwalać pewnie agencje towarzyskie z polek i rosjanek, że o ukrainkach nie wspomnę-jednym słowem bura nuda.
-w Rybniku ,w mieście bardzo wielu Rond to na każdym rondzie poustawiali jakieś kule,rzeźby jakieś kolorowe coś tam i kto pierwszy raz przejeżdża to bywa, że dwa razy objedzie wkoło zobaczyć to kolorowe coś na ładnym zielonym skwerku .
- proponuję przenieść tego karabina na ten plac i pomalować go na różowo jako akt pojednania między narodami pod zjednoczoną Europą i w końcu tyle lat po wojnie to najwyższa pora aby wybaczyć jednym i drugim najeźdźcom a różowe naboje by wyglądały jak globulki antykoncepcyjne po diecie kochanego rządu narzuconego bezrobotnym obywatelom.
Za to karabina proponował bym skierować w kierunku Wawki a nie jak do tej pory stoi wykierowany w moją Biszczę.
-albo nazwać Placem barona Chmiela i też żeby dodać coś kolorowego jakiś ,,zawiasek meblowy trójkolorowy"z pręgierzem,dybami i gilotyną ,żeby się dobrze oglądało i domyślało ludziom i turystom.
Stanowczo coś powinna młodzież wymyśleć w jakimś konkursie a nie jakieś tam odniesienia do historii ???
-odnoszenie się do historii i postaci historycznych jest profanacją dobrego imienia tych ludzi którzy walczyli i ginęli za Polskę a bezpieka odbijała im nerki pałami.
A tak !! bo to co wyrabiają bezczelni zuchwalcy ,i odstawiający prywaty,korupcje,oszustwa i inne haniebności to po co ?? zapytuję ? jest kalana dobra pamięć ludzi walczących o Polskę godną a nie głodną o Polskę prawą a nie pełną bezprawia !!!!
A klechy ?? - wystarczy spojrzeć w historię Konkordatów /bez komentarzy /kiedyś wpadł mi Katechizm gdzie na początku pisało,że Stalin jest Ojcem i takie tam .
JESTEM ZA NEUTRALNOŚCIĄ NAZWY !!! APOLITYCZNĄ I ARELIGIJNĄ .
USZANOWANKO CZYTAJĄCYM ,KOMENTUJCIE PROSZĘ ,CENIONE NAJBARDZIEJ DOSADNE KOMENTARZE BYLE NIE OBRAŹLIWE .
a betonogłowym z Urzędu życzę więcej otwartości na ludzi.
podpisano ,,14 biłgorajki"
30 grudnia 2012
brak ocen
PL
0cd-1e4
~ straszne   Ludzie, święta są. Przerażające jest to co wy tu wyrabiacie!
25 grudnia 2012
+2
-4
PL
5f8-2a2
~ Proszę   "Skwr powojenny" to uniwrsalny miejscownik, bez zabarwienia opcyjnego i obojętny na zapotrrzebawanie doraźne, to potrzeba doraźna. Proszę o zastanowienie
25 grudnia 2012
brak ocen
PL
77d-cbe
~ 4521   Na cześć starszych braci proponuję nazwę -czosnku i cebuli,a koło urzędu proponuję ścianę płaczu imienia Michnika i Geremka
25 grudnia 2012
+3
-2
PL
4d8-75f
~ do młodego nabuzowanego   Podam Ci kilka przykładów /z szacunku do twego rozgoryczenia/
Nie ma nigdzie sprawiedliwości .Mów co chwilę w Sądzie do sędzi ,,Wasza Sprawiedliwość !" a może się wnerwi i ci odkrzyknie, że ,,tu nie ma sprawiedliwości tu jest sąd !!"
-drugi przykład /ciekawszy zostawię jako trzeci przykład/
Pijany facet prowadzi rower chodnikiem ,no bo nie wolno jechać po pijaku a tu wtem podjeżdża radiowóz-suka i dwaj go do środka .Potem dostaje wyrok, że prowadził rower po pijanemu .No tak i na nic jego zaklinanie się, że chodnikiem i piechotą go prowadził -dobrze,że dwóch policjantów nie zeznało, że ma ośle uszy bo by był wg sądu osłem w dodatku wiarygodnym i w swej perfidii nie posłał go do weterynarza /bo 2 szt. świadków na niego zeznało /Kolo samo życie .
-trzeci przykład .
Podjeżdżam w płatną strefę parkowania ,zaparkowałem ,wyłączam silnik szybko chce wyjść a tu nie mogę bo mi dachuje salutem Strażnik Miejski. Słucham o co mu chodzi a ten wrzód plamisty na zdrowej ***** miasta sadzi mi teksty, że nie zapłaciłem w parkomacie za postój !!! Zakipiało we mnie !!! -Jak miałem zapłacić ,argumentuje ?-Jak bym leciał bombowcem to bym go mógł co najmniej zbombardować -ten parkomat ale samochodem to co najwyżej staranować parkomat i tego kłamliwego pałętającego się koło niego bezczelnego bydlaka.
No nic ,ale do głowy przyszły mi 3 myśli odejdę od niego na wszelki wypadek 3 metry bo go palnę w tę czapę i mu dach odleci , druga myśl, na ch.. mi skuli 45 PLN nerwy tracić i jechać do ich Kwatery Głównej i pokazać im gdzie raki zimują ,a trzeci pomysł to pomyślałem sobie, że jak wygram w Lotto to staranował bym bydlakowi ten jego zasrany parkomat żeby miał argument,że w locie nie da się uiścić opłaty za te cholerne parkowanie !!!
A żeby było ciekawie to 4 pomysł i tu się roześmiałem w ten jego kłamliwy pysk, przyszedł mi do głowy lotem błyskawicy-postanowiłem shakować im w zamian 2 parkomaty a wszystko pod bacznym okiem kamer monitujących okolice.Którymi się chwalili,że z odległości 300 metrów widzą na chodniku leżącą jednogroszówkę orłem lub reszką do góry leżącą.
Spłacałem im mój dług pięciogroszówkami w dziurkę i nie myślcie o d u p i e choć to tez przysłowiowa dziurka.Efekt był cudowny ,stałem sobie w progu firmy i obserwowałem jak cała ulica tłumnie nie uiszcza opłat za parkowanie .Chcieć to nie zawsze znaczy móc.I było ze mną kłamliwie zadzierać ?
Tego orła już nie posyłali i nie robili już takich podłości.
Dość powiedzieć, że kasiurę z tych parkomatów kasowała prywatna firma a państwowa Straż im naganiała kasę .Jeden może wygrać wojnę liczy się dobry pomysł -wychowawczy a nie huligański .
-
-dobra w bonusie opiszę Ci i Wam drodzy moi oportuniści jak zamiarowałem ich upokorzyć przed całą Polską ,włącznie w Teleexopresie też .
Zrobił bym dokładną replikę blokady na koła w taki sposób, że zrobił bym wpierw sobie zdjęcie w celu dokładnego odwzorowania szczegółów nawet te czarne rysy i plamy na żółtym tle w celu wykonania kopii tej blokady a było łatwo zrobić lekką i prawie identyczna podróbę bo z kartonu a nawet dwie sztuki tych ich narzędzi zbrodni.
Plan obejmował zrobienie foty z zamkniętym karawanem na pewnym palcu przed którym wystawili tak kretyńską tablicę z regulaminem wjazdu, że byście się uśmieli jak debilna była.
/jak by żonie przed łóżkiem postawił albo przed jakim miejskim szaletem to dopiero by się działo ,uuuu ! aż strach pomyśleć jaka była by rewolucja jak by na Wiejskiej w wiadomym mieście postawili te Municypały jedne !!!
No ale wracając do tematu to plan ośmieszenia obejmował zamknięcie ich wozu bojowego z tymi samymi akcesoriami które tak chętnie zakładają nawet na karawan wedle regulaminu tej debilnej tablicy,służbom awaryjnym i innym wozom technicznej obsługi miasta .
Takie byli bojące o ten swój wóz bojowy znaczy się Straży Miejskiej ,że zawsze siedział w nim jeden pilnujący go Strażak Miejski i pilnował a dwa pozostali szwędali się z tymi dybami na samochody i wrednie blokowali ludziom życie.
Plan obejmował szybkie podejście od tyłu/żeby się od razu nie skapował pilnujący i założenie takiej atrapy blokady a nawet 2 szt szybkie zrobienie zdjęć i ucieczkę jak by był chętny bawić się w bieganie przez opłotki i płotki.
-cz\ujecie te komenty ,że sami na siebie zakładają,że boją się,że im go ukradną to dlatego i takie tam domysły.
Był tam wśród nich też jeden Strażnik -uznawany za wyjątkową mendę i kiedyś mnie trafił i obciąłem mu te blokadę piłką do cięcia metalu na środku pewnego placu .Ludzi się zebrało ze 200 , o mało by ich pogonił rozjuszony tłum ale ,,brodaty" ta niby menda zachował się skubany wprost niebywale grzecznie i bardzo rozważnie. Od tej pory jak się domyślacie rozeszła się wieść, że ,,brodaty" jest gościem na poziomie a ta jego kompanka kobieta to ona jet wredną s...no wiecie i tak ją długo ludzie nazywali .Jej to nawet ja bałem się wleść pod ...blokadę.Kosztowała mnie ta impreza 115 PLN ,super promocja w tej cenie te 15 PLN to nowa kłódka którą,fiu fiu...wiecie jakiś ,,gamoń" odciął i oddalił się pospiesznie przed przyjazdem Straży Miejskiej o czym poświadczył uczciwie zgromadzony tłum w ilości lekko 200 osób .,,Brodaty" kombinował odnaleźć dowód rzeczowy kłódkę i mnie zagiąć od tej strony/żeby miał dowód rzeczowy menda kombinowała/ ale z tłumu ktoś krzyknął,że złomiarze ją wzięli- On widział.
I co da się załatwić sprawę cicho ,grzecznie i wychowawczo ? Szkoda tej 100 ale już nie czepiali się oznakowanych wozów z immunitetem posła RP za szybą i służb technicznych .-
Zycie jest jednak wesołe czego i Tobie życzę . A poza tym jest tyle portali w necie, że możesz opisać tego i owego ,nawet z humorem w bonusie gratis.
25 grudnia 2012
+1
-3
PL
ef7-8c3
~ ciekawy   A ja proponuję nazwę /skwer cudów Ariona/ tym bardziej że kościół jest obok, więc będzie pasowało.
25 grudnia 2012
+9
-0
PL
4d8-75f
~ a ja proponuje nazwę   Plac Kubusia Puchatka i jego połowy czyli ośmiu słoiczków miodu .
25 grudnia 2012
+6
-3
PL
f27-470
~ Aga   rzeczywiście, ale mają problemy....
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
22f-73d
~ ffsfs   Nr 5
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
a36-137
~ sdhj   Ja proponuję dać nazwę ,skwer bohaterskich oficerów służby bezpieczeństwa i oddziałów ORMO
24 grudnia 2012
+5
-2
PL
500-7df
~ za Skwereem Sitarskim   Uważam, że Skwer Sitarski - to odpowiednia nazwa.
24 grudnia 2012
+2
-5
NL
920-3c0
~ fakt   proponuje skwer imienia Rozencwajga, Kugelszwancy, Aprikozenkrancy, Pipmana czy Feldmana chwalmy Biłgorajskie tradycje i oddajmy wszystko żydom ;/
24 grudnia 2012
+4
-0
PL
d24-7c0
~ czytelnik   Proponuję "ABSTYNENCKI" przecież tam wolno tylko wypić mineralną.
24 grudnia 2012
+4
-1
PL
9ae-e2e
~ -?!-   Obrońców Monte Cassino
24 grudnia 2012
+1
-4
PL
f07-901
~ toż Oni już dawno w grobach się przewracają   mój przodek w tym powstaniu bronił Twierdzy Zamość w funkcji Dowódcy Twierdzy ,Protestuję bo jak by zmartwychwstał i zobaczył taką panią M.K-P i T.C. to by chyba poszedł by na kolanach czyścić na powrót te armaty albo sam ułożył się na powrót do trumny i biadał nad Rzeczypospolitą.
24 grudnia 2012
+1
-0
PL
4b6-758
~ aaa  do ~ bbb   Dobrze ze Ty jestes "jasny". Kultury i Szacunku Ci Zycze.
24 grudnia 2012
+0
-1
PL
310-da7
~ ds   moze park żula 2
24 grudnia 2012
+8
-1
PL
f07-901
~ żenada !!   ta strona http://www.bilgoraj.com.pl to wstyd ,galeria próżnych przechwałek !!! no bo co to za portal jak nie ma adresów internetowych z @ czyli skrzynek internetowych ??/
pingpongi niech sobie pooglądają -kumacie ?murem się robią i do tego takim na którym są namalowane drzwi dla petentów !!!!gamonie !!! nic tylko cmd --> też mi portal ,zero możliwości wyboru nazwy ulicy.
To tak jak by dziecku dać 10 PLN kieszonkowego i wmawiać mu, że może sobie wydać na cokolwiek chce ale niech wrzuci na tace te 10 PLN.
,,14 Biłgoraja"
P.S. wiecie co oni ludzi to i też za debili mają.
24 grudnia 2012
+4
-0
PL
7f0-bb5
~ Sopllus   A może skwer Bohaterów Powstania Listopadowego to najlepsza nazwa przypominam że jest tam pomnik który ich upamiętnaia. Można by też upamiętnić bochaterów partyzantów np Corda, Bartoszewskiego, Kalinę lub ogólnie Bohaterów walk pod Osuchami np?
24 grudnia 2012
+3
-3
PL
f07-901
~ kiepskie są te propozycje   Toż nie mogli wymyśleć coś bardziej wpadającego w ucho !!!????!!
Podobnie jak nauczyciel geografii na globus chciał coś wciągać i dzieci z ciekawości chciały się dowiedzieć co to ten globus !!
Zero dosadności ,zero odrobiny krzykliwości,zero dosadności,zero kolorystyki ,zero niebywałości,zero humoru !!!
Nazwa powinna być deczko szumna, z odnośnikiem do godności,szlachetności ,odrobinką humoru jakieś takie coś co by ludzie potrafili przystanąć i podumać co to a kierowcy żeby przejechali z opadniętą szczęką.
Np Plac Złamanej Skarpetki. albo Plac Globusa Biłgoraja .Widział ktoś globus Biłgoraja ?? no właśnie nikt .
-a kto złamał tę skarpetkę ? ano jeden z budowniczych Biłgoraja i wystawić tablicę pamiątkową,że sławetnymi budowniczymi przyczyniającymi lub wnoszącym wkład w sławetny rozwój Biłgoraja i ludzie by byli ciekawi ,wryło by się im nie tylko w twarz ale i w pamięć i kto żyw by walił zobaczyć ,fotę sobie ciachnąć pamiątkową.
W Gliwicach koło komendy Policji stoi czołg po ruskich taki Rudy 102 ,jakie malunki na nim odchodziły ,kiedyś pomalowali go na różowo i na lufę założyli mu smoczek.Niedawno odmalowali go bojowo i sposępniał jak by miał jechać znowu na Berlin rozwalać-wyzwalać pewnie agencje towarzyskie z polek i rosjanek, że o ukrainkach nie wspomnę-jednym słowem bura nuda.
-w Rybniku ,w mieście bardzo wielu Rond to na każdym rondzie poustawiali jakieś kule,rzeźby jakieś kolorowe coś tam i kto pierwszy raz przejeżdża to bywa, że dwa razy objedzie wkoło zobaczyć to kolorowe coś na ładnym zielonym skwerku .
- proponuję przenieść tego karabina na ten plac i pomalować go na różowo jako akt pojednania między narodami pod zjednoczoną Europą i w końcu tyle lat po wojnie to najwyższa pora aby wybaczyć jednym i drugim najeźdźcom a różowe naboje by wyglądały jak globulki antykoncepcyjne po diecie kochanego rządu narzuconego bezrobotnym obywatelom.
Za to karabina proponował bym skierować w kierunku Wawki a nie jak do tej pory stoi wykierowany w moją Biszczę.
-albo nazwać Placem barona Chmiela i też żeby dodać coś kolorowego jakiś ,,zawiasek meblowy trójkolorowy"z pręgierzem,dybami i gilotyną ,żeby się dobrze oglądało i domyślało ludziom i turystom.
Stanowczo coś powinna młodzież wymyśleć w jakimś konkursie a nie jakieś tam odniesienia do historii ???
-odnoszenie się do historii i postaci historycznych jest profanacją dobrego imienia tych ludzi którzy walczyli i ginęli za Polskę a bezpieka odbijała im nerki pałami.
A tak !! bo to co wyrabiają bezczelni zuchwalcy ,i odstawiający prywaty,korupcje,oszustwa i inne haniebności to po co ?? zapytuję ? jest kalana dobra pamięć ludzi walczących o Polskę godną a nie głodną o Polskę prawą a nie pełną bezprawia !!!!
A klechy ?? - wystarczy spojrzeć w historię Konkordatów /bez komentarzy /kiedyś wpadł mi Katechizm gdzie na początku pisało,że Stalin jest Ojcem i takie tam .
JESTEM ZA NEUTRALNOŚCIĄ NAZWY !!! APOLITYCZNĄ I ARELIGIJNĄ .
USZANOWANKO CZYTAJĄCYM ,KOMENTUJCIE PROSZĘ ,CENIONE NAJBARDZIEJ DOSADNE KOMENTARZE BYLE NIE OBRAŹLIWE .
a betonogłowym z Urzędu życzę więcej otwartości na ludzi.
podpisano ,,14 biłgorajki"
24 grudnia 2012
+2
-4
PL
d01-193
~ no właśnie  do ~ JA   i tak wszyscy mówią o tym miejscu jako "parku koło dorosza" :) możne tak zostać
24 grudnia 2012
+2
-1
PL
0f6-318
~ Icek   Wiele osób za komuny nie współpracowało z SB.To ludzie wyjątkowi bez imienni.Nich ten skwerek będzie nosił ich,nazwę.CZYSTE RĘCE.
24 grudnia 2012
+4
-1
PL
fff-d67
~ yazoo   księdza prałata józefa flisa pasożyta społecznego..
24 grudnia 2012
+12
-3
PL
310-da7
~ hijl   a na h.. to nazwywac wogole, pare dzrew , nawet lawki nie ma
24 grudnia 2012
+9
-0
Drakkar   Skwer im.Stanisława Barei.Patrz polsko-unijne absurdy.
24 grudnia 2012
+3
-0
PL
543-164
~ JA   Skwer Dorosza
24 grudnia 2012
+3
-1
PL
eec-7ee
~ gikl   i tak zrobią co chcą xD
24 grudnia 2012
+2
-0
PL
2b6-869
~ Greg   Proponuję nazwę: PRÓŻNEGO BUDŻETOWCA
Na chwałę beztroskich paniczy lansujących się na cudzej kasie.
24 grudnia 2012
+5
-1
PL
b2b-596
~ bbb   jak znam ta biłgorajską ciemnotę to wybiorą nazwę np: skwer smoleński, lecha kaczyńskiego, lub ojca rydzyka
24 grudnia 2012
+6
-7
PL
4b6-588
~ Edith   Może Skwer Szmalcownika ?
24 grudnia 2012
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 10:15 Biłgoraj
Były poseł skazany. Wyrok usłyszał też inspektor w wydziale komunikacji
Jest nieprawomocny wyrok sądu w sprawie byłego posła Piotra O. Za kupienie za łapówkę prawa jazdy został skazany na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, ma też zapłacić grzywnę. Ukarany został też inspektor Starostwa Powiatowego Krzysztof L.
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Oświadczenie burmistrza po obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego
w środę, godzina 20:23 Biłgoraj
Piknik z Konstytucją. Do Biłgoraja przyjechali m.in. sędziowie Tuleja i Czajka
29 lipca 2021 Zagrody
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego wypadku
Policjanci z Biłgoraja poszukują świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 3 sierpnia 2020 roku około godziny 16:00 na DW 835 w miejscowości Zagrody. Kierowca fiata jadący z przyczepką z nieustalonej przyczyny na łuku jezdni zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący z naprzeciwka ciągnik siodłowy marki Volvo. Policjanci kierują apel do wszystkich, którzy w tym czasie podróżowali tą trasą.
we wtorek, godzina 18:48 Biłgoraj
Pielgrzymi w Biłgoraju
w środę, godzina 11:11 Biłgoraj
Pielgrzymi z Biłgoraja wyruszyli na szlak
w niedzielę, godzina 23:38 Biłgoraj
W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość rejon Biłgoraj oraz burmistrz Biłgoraja zaprosili do uczestnictwa w uroczystościach patriotyczno - religijnych z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
w niedzielę, godzina 21:40 Górecko Kościelne
Charytatywny festyn z Rafałem Brzozowskim
w poniedziałek, godzina 13:52 Biłgoraj
Czołówka na trasie Okrągłe - Smólsko
w sobotę, godzina 13:22 Sól
Operacja Czysta Rzeka na Białej Ładzie
W sobotnie przedpołudnie 31 lipca ekopatrol Operacji Czysta Rzeka odwiedził powiat biłgorajski. Celem było sprzątnie Białej Łady na odcinku od Soli do Rudy Zagrody.
dzisiaj, 10:48 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
Znaleziono dwie suczki [AKTUALIZACJA]
23 lipca 2021 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
dzisiaj, 11:01 Biłgoraj
2. stopień zagrożenia. Ostrzeżenie dla powiatu przed burzami
w środę, godzina 12:04 Gromada
Próba kradzieży katalizatora w Gromadzie. Policja poszukuje sprawców
28 lipca 2021 Smoryń
Potwierdzono ognisko ASF w powiecie biłgorajskim
W jednym z gospodarstw w Smoryniu w gminie Frampol potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń. To pierwsze ognisko choroby w naszym regionie w tym roku. Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii wdrożono procedury likwidacji ogniska.
dzisiaj, 10:25 Powiat
56-latek nie dał się oszukać
w środę, godzina 09:58 Biłgoraj
Skradziono szczeniaka
23 lipca 2021 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 08:35 Józefów
Kąpielisko zamknięte. W wodzie wykryto enterokoki
dzisiaj, 09:09 Goraj
Gra uliczna z kolorowym motywem
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!
Mieszkańcy ulicy Motorowej, przy której znajduje się biłgorajski autodrom protestują przeciwko pomysłowi przebudowy obiektu i chcą konsultacji społecznych w tej sprawie. Chodzi przede wszystkim o drift (zarówno zawody i jazdy szkoleniowe) i związane z tym uciążliwości. Wystosowali oficjalne pismo do Starostwa Powiatowego, w którym zawarli swoje obawy. Co napisali?
w środę, godzina 09:09 Obsza
Policja na festynie
w poniedziałek, godzina 12:21 Księżpol
46-latek utopił się w stawie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl