Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ PGK wprowadza podwyżki
2012.11.30 13:26 | aktualizacja: 2012.11.30 14:11

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki

Już od 1 stycznia 2013r. czekają nas kolejne podwyżki. Od tego dnia będą obowiązywały nowe, wyższe stawki za wodę i ścieki. Wzrost kosztów wyniesie kilka procent.
Zapłacimy więcej za wodę i ścieki
Zapłacimy więcej za wodę i ścieki

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne w Biłgoraju złożyło wniosek o zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miasta Biłgoraj, na 2013r.

Nowe taryfy zakładają podniesienie opłat o 5 gr. brutto, czyli 1,9% za wodę oraz 33 gr. brutto za ścieki, co oznacza wzrost o 5,5%.

Taka też uchwała miała zostać podjęta podczas piątkowej sesji Rady Miasta. Jednak na wniosek radnego Jacka Patro punkt ten zdjęto z porządku obrad. Czy oznacza to, że podwyżek nie będzie?

Wręcz przeciwnie. - Tryb wprowadzania taryf za wodę i ścieki określa konkretna ustawa z 2001r. Spółka na 70 dni przed planowaną datą wejścia w życie nowych taryf przedstawia burmistrzowi wniosek o ich zatwierdzenie. Burmistrz, jako organ wykonawczy weryfikuje koszty uwzględnione w kalkulacji i ustala czy celowe jest ich ponoszenie. Jeśli organ wykonawczy nie znajdzie we wniosku niezgodności to formalnie w opinii dla Rady Miasta zaleca ich zatwierdzenie - wyjaśnił podczas piątkowych obrad Andrzej Furmanek, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju.

Jeżeli Rada Miasta w ciągu 45 dni nie podejmie uchwały zatwerdzającej nowe taryfy to i tak wchodzą one w życie po upływie 70 dni od daty złożenia wniosku.

Oznacza to, że bez względy na działania radnych, podwyżki mamy pewne. Wyższe stawki będą obowiązywały od 1 stycznia 2013r.

Cena za dostarczaną wodę wyniesie: dla gospodarstw domowych, sfery budżetowej, handlu i usług 2,64 zł netto/miesięcznie za 1 m3 wody, przemysł spożywczy - 2,65 zł netto/miesięcznie. Woda przeznaczana na cele produkcyjne będzie kosztowała 2,66 zł netto/miesięcznie.

W ramach opłat abonamentowych każdy odbiorca z jednym wodomierzem głównym zapłaci 10,12 zł netto miesięcznie, odbiorca z wodomierzem dodatkowym - 8,41 zł netto, odbiorca z lokalu budynku wielolokalowego - 8,41 zł netto, odbiorca z wodomierzem ogrodowym (w okresie od kwietnia do września) - 8,41 zł netto/miesiąc, a odbiorca ryczałtowy - 5,67 zł netto/miesiąc.

Nowe taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków na 2013 rok przedstawiają się następująco:

- gospodarstwa domowe - 5,71 zł netto za 1m3;

- sfera budżetowa, placówki szpitalne - 5,71 zł netto za 1m3;

- sfera produkcji materiałowej 5,71 zł netto za 1m3;

- przetwórstwo spożywcze - 5,71 zł netto za 1m3.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 6451
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d5c-514
~ Stop   Ile ludzie wytrzymają tych podwyżek?
5 grudnia 2012
brak ocen
PL
a07-fe9
~ 8 razy w ciągu roku kontrolowali mi nową instalację elektryczną   a potem z nowego licznika założyli mi najnowszy .
Tak na mnie łgali te b-biskie psubraty.
A>K>
1 grudnia 2012
+1
-0
PL
a07-fe9
~ u mnie tez jest podobne oszołomstwo w kwestii pobierania opłat za wodomierze   bo po pięciu latach używania go i tak trzeba sobie samemu kupić nowy ,,legalizowany" .Legalizować się nie opłaci bo cena prawie ta sama i jeszcze trzeba czekać a kasiury nie będę nabijał cwaniakom niech choć ludzie moją robotę na produkcji nowych.
Ale bywa że Spółdzielnie same płacą za nowe elektronicznie podające sygnał ilości zużytej wody -fajny bajer bo nikt mi nie lizie w buciorach do chałupy i podłogi nie depta .
A jak checie zrobić komuś kawał żeby deptali to złóżcie donoś że kradnie wodę i prąd jak mnie moje wredne byłe przyjacielstwo i deptali mi różne łaziki i kontrolerzy ,wtykali jakieś wibratory do gniazdek ,za meble zaglądali i o palpitację prącia mnie przyprawiali.
A może kto wie gdzie i jak zgłosić na nich ,że dwie lewe renty ma On i jego żona w zamian za opieką nad dzieckiem ortopedy ?
A<K< <figielek> do Ewelinki
1 grudnia 2012
+2
-0
PL
fc5-c36
~ Wacus   Panowie czy wam już w głowach poje.... z ta opłatą za wodomierz. Czy wy chcecie ludzi wykończyć nerwowo z tymi podwyżkami. Ja osobiście dbam o wodomierz, muszę go zabezpieczyć przed mrozem i uszkodzeniem a wy takie opłaty wystawiacie. Hańba, wstyd, gdzie są radni , kto was wybrał do tego magistratu. Dziwię się ile jeszcze ludzie wytrzymają tego draństwa.
1 grudnia 2012
+3
-0
PL
3ec-946
~ w temacie   Przyjdą takie czasy ze zabraknie wody słodkiej.Będzie woda ale ona będzie,zła.Kto się napije to dostanie,kota.Jeśli ktoś zrobi zapas to będzie miał problem z sobą. Wszyscy będą mieli kota.A on będzie normalny.I jak żyć w takim,otoczeniu.Wypada tylko napić się wody,złej.Kto widzi inne,rozwiązanie?
1 grudnia 2012
brak ocen
PL
c69-d06
~ w   patro nie ośmieszaj się, co ten twój wniosek miał mieć na celu skoro i tak podwyżki wejdą w życie.powiesz że to nie ty podnosiłeś?
1 grudnia 2012
+3
-0
PL
1ec-2b1
~ ffffffffff   Podwyżki to tradycja a ile za prąd?
30 listopada 2012
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 15:31 Jożefów
Mieszkanka Józefowa skończyła 100 lat
Najstarsza mieszkanka miasta i gminy Józefów Marianna Biszczanik skończyła 100 lat. Z tej okazji rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.
w sobotę, godzina 09:24 Okrągłe
Największa impreza plenerowa w gminie już w niedzielę
dzisiaj, 15:22 Region
Groźny wypadek na DK74. Wśród uczestników mieszkaniec powiatu
w środę, godzina 16:49 Biłgoraj
Ocalony zabytek po 86 latach wraca do Biłgoraja
Po blisko 86 latach do Biłgoraja wraca zabytkowa Tora, pochodząca z miejscowej synagogi, uratowana tuż przed spaleniem świątyni przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Cenny zabytek została odzyskany dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
w niedzielę, godzina 16:29 Tereszpol-Zaorenda
Zacięta rywalizacja strażaków [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Polowanie na dziki w powiecie. Jest decyzja o odstrzale 197 zwierząt
w czwartek, godzina 09:31 Gmina Łukowa
Katastrofa samolotu podczas akcji gaszenia pożaru. Jest wstępny raport
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny dotyczący katastrofy samolotu gaśniczego Dromader, do której doszło 5 maja podczas akcji gaszenia pożaru Puszczy Solskiej. W zdarzeniu zginął pilot maszyny, kapitan Andrzej Gawron.
dzisiaj, 09:10 Powiat
Ponad 800 gospodarstw z powiatu biłgorajskiego pod lupą GUS
dzisiaj, 14:08 Lubelszczyzna
18 wypadków, 1 ofiara śmiertelna i 24 rannych
w czwartek, godzina 14:11 Biłgoraj
Docenieni za służbę i walkę z pożarem Puszczy Solskiej. Lista odznaczonych i awansowanych strażaków
Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 26 maja w Łukowej, uhonorowano strażaków za wzorową służbę oraz udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Poniżej publikujemy listę druhów z powiatu biłgorajskiego wyróżnionych podczas uroczystości.
w niedzielę, godzina 08:38 Gmina Frampol
Tour de Pologne Women przejedzie przez Ziemię Biłgorajską
w niedzielę, godzina 21:44 Biłgoraj
Koncert jubileuszowy i potańcówka "pod chmurką"
26 maja 2026 Łukowa
Powiatowy Dzień Strażaka. Wręczono podziękowania za walkę z pożarem Puszczy Solskiej [NOWE ZDJĘCIA]
We wtorek, 26 maja, w Łukowej zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie znalazło się także wręczenie podziękowań osobom zaangażowanym w akcję ratowniczo-gaśniczą w Puszczy Solskiej.
w sobotę, godzina 09:00 Podnoszenie ciężarów
Wicemistrzyni Polski z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 09:19 Powiat
12 miejscowości bez prądu, na liście Biłgoraj
31 maja 2026 Biłgoraj
Biłgoraj świętuje Dzień Dziecka 2026 [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 31 maja w samo południe na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury rozpoczął się Biłgorajski Dzień Dziecka 2026. W programie znalazły się liczne atrakcje dla dzieci i rodzin, w tym animacje, warsztaty, pokazy służb mundurowych oraz występy artystyczne.
w sobotę, godzina 11:03 Turobin
Konkurs na dyrektora szkoły
w niedzielę, godzina 12:53 Biłgoraj
Biegacze opanowali leśne trasy
25 maja 2026 Łukowa
Zamiast odpoczynku po maturach - walka z żywiołem. Młodzi druhowie OSP docenieni
Mimo trwających egzaminów maturalnych ruszyli do walki z żywiołem. Druhowie OSP uczestniczący w akcji gaśniczej w Puszczy Solskiej zostali uhonorowani przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej i MSWiA.
dzisiaj, 08:38 Powiat
Nasi samorządowcy z odznaczeniami i medalami
30 maja 2026 Biłgoraj
Wielki sukces uczennicy z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 15:25 Okrągłe
Turniej Wsi przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
W niedzielne popołudnie 7 czerwca mieszkańcy gminy Biłgoraj oraz goście spotkali się w Okrągłem, gdzie odbywa się Turniej Wsi. Tegoroczna edycja wydarzenia, które otwiera sezon imprez plenerowych w gminie, przebiega pod hasłem "Na góralską nutę".
w czwartek, godzina 11:50 Biłgoraj
Boże Ciało 2026. Tłumy wiernych na procesjach [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 16:19 Aleksandrów
Jest nowy zastępca wójta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball