Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW
Śmiertelny wypadek w Gromadzie
Za sto dni matura [NOWE ZDJĘCIA]
Orszak Trzech Króli po raz piąty
home > Start > Aktualności > 30. urodziny ZTL TANEW
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Koncet galowy z okazji 30-lecia Zespołu Tańca Ludowego Tanew
2012.10.20 22:46 | aktualizacja: 2012.10.24 21:47

30. urodziny ZTL TANEW

W sobotni wieczór, 20 października br., na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, odbył się koncert galowy. Zakończył on obchody jubileuszu 30-lecia Zespołu Tańca Ludowego Tanew.
30. urodziny ZTL TANEW
30. urodziny ZTL TANEW

Obchody jubileuszu 30-lecia istnienia Zespołu Tańca Ludowego Tanew zainaugurowała Msza św. odprawiona 14 października, w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. W środę, 17 października, odbył się koncert, przeznaczony dla rodziców i przyjaciół młodych artystów. Dziś, w sobotę 20 października, 30. urodziny ZTL podsumowano podczas koncertu galowego, który miał miejsce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Wśród obecnych na jubileuszu gości był m.in. Andrzej Leńczuk, Kierownik Oddziału Kultury Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, poseł Piotr Szeliga, gospodarze miasta, powiatu i gminy Biłgoraj: Janusz Rosłan, Marian Tokarski i Wiesław Różyński. Z zaproszenia skorzystali również radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica oraz przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Późniak.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili również kierownicy zespołów folklorystycznych, funkcjonujących na terenie naszego województwa, na czele ze Stanisławem Leszczyńskim, dyrektorem Zespołu Ludowego, działającego przy UMCS w Lublinie.

Wszystkich, którzy sobotni wieczór postanowili spędzić z tańcem i muzyką ludową, powitała na uroczystości dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Renata Socha.

- Zespół Tańca Ludowego "Tanew" powstał we wrześniu 1982 roku. Od początku swojego powstania do sierpnia 2002 r. zespół pracował przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Od września 2002r. siedzibą zespołu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Od 2003 r. prace zespołu wspiera Stowarzyszenie Pokolenia założone przez byłych jej członków i nauczycieli. Stowarzyszenie dba o zachowanie więzi międzypokoleniowych w zespole a także pozyskuje dodatkowe środki finansowe na zakup strojów, dofinansowanie wyjazdów zagranicznych, czy organizację spotkań integracyjnych byłych i obecnych członków zespołu - przypomniała historię Joanna Łukaszczyk z MDK.

Obecnie z zespołem, którego założycielem jest Anna Iskra, pracuje Ewa Chuchro, nauczyciel i choreograf, Jarosław Kloc oraz Andrzej Czernik. Podziękowania za pracę otrzymał także Wiesław Hasiec, prezes Stowarzyszenia "Pokolenia".

- Chcę wyrazić uznanie dla artystycznych osiągnięć zespołu. To zespół Tanew dostarcza nam radości i niezapomnianych wrażeń. Już Jan Kochanowski zauważył, że " Kiedy w bęben przybijają, Samy nogi prawie drgają", taki właśnie jest zespół i taka jego muzyka, porywająca - mówił podczas uroczystości starosta powiatu biłgorajskiego Marian Tokarski. W imieniu Zarządu Powiatu, jak również Rady Powiatu pogratulował jubileuszu, a w dowód uznania wręczył czek na 5 tys, zł.

Nagrody pieniężne dla zespołu ufundowały również władze miasta i gminy. Burmistrz Janusz Rosłan przeznaczył na ten cel 2 tys. zł, wójt Wiesław Różyński nieco skromniejszą kwotę 1,5 tys. zł.Poseł Piotr Szeliga przygotował inną niespodziankę. Zaprosił członków Zespołu Tańca Ludowego Tanew do Sejmu, zaznaczając, że wycieczka odbędzie się na jego koszt.

- Obyście nie ustawali w swojej pracy, oby sukcesy nie były liczone jedynie ilością wyjazdów, ale ilością możliwych działań - gratulowała swoim następcom i członkom zespołu Anna Iskra.

Tuż przed rozpoczęciem koncertu gratulacje za długoletnią działalność zespołu złożył w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Andrzej Leńczuk, Kierownik Oddziału Kultury Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Stwierdził, że ZTL Tanew jest wspaniałym ambasadorem Ziemi Biłgorajskiej, nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

- W tym roku doświadczyliśmy, jak trudna może być trzydziestka, ale mam nadzieję, że państwo zachwycą się, albo przynajmniej docenią naszą wieloletnią pracę - podsumowała Ewa Chuchro.

red.
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
30. urodziny ZTL TANEW, 5.0000 out of 5 based on 5 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 21794

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ea1-5aa
~ człowieku SX .   Bez komentarza.
24 października 2012
+1
-5
PL
4fe-805
~ MS   Brawo Tanew!!!!
Koncert był zachwycający od początku do końca.
Nie mogę się już doczekać następnego.
24 października 2012
+3
-2
PL
959-632
~ małe sprostowanie   Wypowiedz; 'Nie rozumiem' nie była adresowana do 'zdziwiony' tylko do p.Krystyny co Ją słonko 'bardzo' oświeca.
23 października 2012
+2
-3
PL
c8d-ba2
~ SX   Zignorujcie. Piszcie o Tanwi. Występ był wspaniały.
23 października 2012
+2
-2
PL
ea1-5aa
~ Ta sama.   O milczenie zapadło? piszcie dalej bo warto pisać.
Możemy dużo się dowiedzieć kim się otaczany wokoło,jakich mamy w oczy przyjaciół itd.
Z kim pracujemy, rozmawiamy, podajemy pomocne dłonie często.
Warto moi drodzy poznawać ludzi w najbliższym otoczeniu,którzy w poprzedni piątek zemną rozmawiali,uśmiechali się, mówili cześć itd. a za trzy dni oczernia mnie na forum osoba z tego grona, bo zazdrość ją zżera.
która jest pewna że nie wiem kto,nie wiedząc nawet jakie mam duże możliwości aby mieć pewność tego,gratuluję tej złośliwości, ale nie zazdroszczę tej męki noszenia tyle ciężaru nienawiści w sercu do ludzi.
Pozdrawiam serdecznie i uśmiech zostawiam.Krystyna K.
To jest piękny przykład i postawa naszych mieszkańców,pokazać swoje oblicze w takim świetle.Pozdrawiam serdecznie. Krystyna
23 października 2012
+4
-7
PL
ea1-5aa
~ Do SX.   Dziękuję że trafiłam do pani doktor na forum,bo nie wiedziałabym że mi się pomerdało,bo nie ubliżam nikomu i nie poniżam ludzi.
Jedynie według pani rozumiem, są te osoby niepomerdane co szkalują i oczerniają się nawzajem tutaj publicznie.
Troszeczkę myślę inaczej o tym niestety,dlatego z tym mi bardzo lekko żyć.
Pozdrawiam i niech się pani sama nie ocenia tak brzydko,niech ludzie panią ocenią sprawiedliwie, bo ja oceniam panią bardzo dobrze,mimo takich określeń skierowanych w moją stronę,życzę pani samych słonecznych dni i zdrowia to najcenniejszy skarb w życiu.
Życzę pani również,żeby nigdy czarne chmury ludzkich złośliwych słów nie dotarły do pani w odwet pani słów.
Pozdrawiam serdecznie KRYSTYNA K.
23 października 2012
+4
-5
PL
ea1-5aa
~ Do M i nie rozumiem.IP 959-632.   Dlaczego pan pan(i) ludzi porównuje do bestii?
Człowieka trzeba dobrze poznać bliżej,aby go oceniać, ja uważam że do konfesjonału nadaje się taki człowiek który oczernia drugiego,ubliża,poniża i sieje nienawiść.
Ja tutaj zespołowi TANEW nie ubliżyłam,tylko odpowiedziałam na złośliwy komentarz do WIDZ skierowany w stronę pani MARYLI,myślę że mam prawo tu pisać tak jak pan i inni.
Dlatego moje grzeczne słowa są odbierane atakiem, dziękuję serdecznie tym osobom i życzę zdrowia i szacunku do ludzi,to jest najważniejsze w życiu człowieka,a nawet droższe od sukcesów i pieniędzy.
Niestety ludzie sami sobie szkodzą,szkalując innych i nigdy nie będą szczęśliwi z tego powodu,bo mają tylko krótką satysfakcję z tego, gdy komuś ubliżą itd.Spokojnie i z miłym uśmiechem przyjmuję te złośliwe określenia kierowane do mnie.
Jedynie żal mi bardzo tych osób,że tak bardzo się męczą z tą nienawiścią i zazdrością w sercu.
Nie sztuka kogoś poniżyć,rzucić w niego kamieniem, ale sztuka ten kamień odrzucić jak najdalej od atakowanego nienawiścią człowieka, aby go nie zranił.
Jak wiemy każdego człowieka czy to młody czy starszy rana boli jednakowo,czuje taki sam silny ból.
Odwróćmy sytuację, gdyby to nas ktoś tak niewinnie oczerniał i poniżał, a nawet gdyby,to nigdy nie odpłacajmy tym samym,bo
zgoda buduje a zazdrość i złośliwość rujnuje,to prawda moi drodzy.
Pozdrawiam i ubliżajcie mi proszę jeżeli się wam ulży na sercach.KRYSTYNA K.
23 października 2012
+6
-4
PL
966-f76
~ SX   To tylko KRYSTYNIE się pomerdało. Z mojej strony: piękny jubileusz, piękny występ, wspaniała atmosfera i owacje na stojąco. Ach żebym tak była 20 lat młodsza...
23 października 2012
+5
-3
PL
959-632
~ M   Nie wiedziałem,że na ziemi biłgorajskiej jest taki Zespół Tańca Ludowego,z mojej strony przesyłam sympatyczne gratulacje, z pewnością ZTL mogę porównać do Śląska, Mazowsza.Pięknie. Tradycję folkloru uwielbiam.
23 października 2012
+4
-3
PL
959-632
~ Nie rozumiem,   Z czego tu się jest cieszyć? Z ogólnonarodowej biedy moralnej i ekonomicznej.Ktoś tu jest zaślepionym ślepcem/nie chodzi mi tu o zewnętrzny ubiór/Autor poniższego wpisu i innych niech da sobie spokój i się nie wysila, takie epistoły nadają się tylko i wyłącznie do konfesjonału.Reasumując jestem bardzo niezadowolony i wręcz upokorzony postawą niby to ludzi a w rzeczywistości bestii.
23 października 2012
+1
-3
PL
732-df2
~ zdziwiony   ludzie - czy wam się coś nie pomerdało.
Czy te wasze czułe słówka odnoszą się w najmniejszej mierze do jubileuszu Tanwi (którego to forum dotyczy)
Trochę taktu!!
23 października 2012
+2
-3
PL
ea1-5aa
~ Do dorka. KRYSTYNA K.   Witam serdecznie, myślę że powinnaś odróżniać psalm od komentarza.
Ja tak dobitnie odpowiadam bo większość nie rozumie moich komentarzy, dlatego są takie długie.
Do dzisiaj nie wiedziałam o jakichś swoich problemach, dzięki za wiadomość o nich, tylko proszę jeszcze wyszczególnić jakie, bo ja jestem bardzo szczęśliwą kobietą całe życie.
A z problemami nie byłoby we mnie tyle radości i uśmiechu na twarzy.
Ach,domyślam się wreszcie, to są problemy przynoszące mi szczęśliwe dni w życiu i Tobie życzę takich problemów pozytywnych, to nigdy nie zniknie uśmiech z twojej twarzy.
a negatywne słowa twoje kierowane w stronę niewinnych nic Ci osób tu na forum, zamienią się w piękną tęczę.
Nie tytułuj nikogo od nawiedzonych,bo nie rozumiesz znaczenia tych słów.
Jesteś wspaniałą osobą,godna czegoś więcej jak tylko poniżać ludzi, nawet nie wiesz albo nie doceniasz jaki masz wielki skarb w sobie, nie niszcz go sama bo łatwiej jest stracić to co masz dane, niż zyskać coś złośliwością do niewinnych osób.
Pomyśl-- co Ci złego zrobiła osoba? którą chcesz postawić w czarnym świetle na forum. Dlaczego nie masz siły oprzeć się swojej zazdrości i nienawiści,to twoje wrogi i niszczą twoje wnętrze,a osoby szkalowane przez Ciebie są bardzo szczęśliwe.
23 października 2012
+5
-4
PL
ea1-5aa
~ Do 09e-fa4--Krystyna K.   Witam serdecznie i śmiało się podpisuję pod komentarzem swoim,proszę też tak zrobić.
Albo osobiście zapraszam na rozmowę to więcej będzie wieści nic nie mam do ukrycia.
Otóż w mojej odpowiedzi nie ma słów wychwalania, tylko są słowa
które trzeba zrozumieć zanim się odpowie co mówią.
Nie poniżaj nikogo,gdy pod tobą nikt nie kopie dołków.
Nie ja nic nigdy nie zapominam,ale tutaj coś się nie zgadza,mam pytanie-- Co to są WYGIBASY? Ja znam tylko kapelę WYGIBUSY a to jest różnica,proszę pisać nazwę poprawnie.
Tak-- grzecznie odpowiadam, ta blondynka już mnie wygryzła, nie dotarło to jeszcze do Ciebie? Ale ma rację bo zasłużyłam sobie na to,nie śpiewam o niebo a nawet o gwiazdki lepiej od niej.Ktoś musi być zawsze lepszy.Życzę Ci aby tobie nigdy się nie przydarzyło nikogo wygryzać i ubliżać nikomu.Tak tamta miała dobry głos, a teraz nie ma? Pisz tamta ma piękny głos, ja to potwierdzam i nikomu niczego nie zazdroszczę i Ty mi nie zazdrość wdzięków bo nikomu nie ukradłam.Cieszysz się prawda? że już nie jestem w kapeli WYGIBUSY--blondynka ma talent a mnie BÓG nie obdarzył talentem tylko wrażliwym sercem na krzywdę ludzką,to też jest piękny dar-- nikomu nic nie zazdrośćić i nie życzyć nigdy zle.Taka jestem niestety i bardzo szczęśliwa z tego powodu.Życzę radosnych dni i uśmiechu na twarzy,bo złośliwość niszczy ludzi.
Jeszcze raz potwierdzam już dostałam karę zasłużoną od roku i jestem wygryziona, ciesz się bo jest wolne miejsce w kapeli,możesz zająć i śpiewać też powodzenia życzę,każdy musi spróbować ale nie ubliżać i nie docinać nic Ci niewinnym osobom.Boli coś to trzeba przyjść i powiedzieć w oczy nie bać się i nie ukrywać, odwagi życzę i tylko zdrowia to najważniejsze w życiu człowieka.Pozdrawiam serdecznie i cieszę się że tak krótko czekałam na wygryzienie,dwa dni zaledwie a ktoś nie wiedział jeszcze o tym.Ale ważne że ja wiem kto.Bo u mnie jest coś więcej jak tylko wrażliwość.
23 października 2012
+5
-5
PL
09e-fa4
~ do Pani Krystyny   Za co Pani tak wychwala Marylę,co Pani jest taka wrażliwa. Czy zapomniała Pani jak wygryzła Pani swoją poprzedniczkę z Wygibasów. Tamta miała bardzo dobry głos a Pani ma zaś duże wdzięki ale może niedługo wygryzie Panią młoda blondynka, która o niebo lepiej śpiewa.
22 października 2012
+2
-6
PL
7ed-8d1
~ dorka   ło boże to psalm jaki czy co?
słonko świeci dla pani Maryli i nawiedzonej Krystyny.
Jak już napisałam, taki ma sposób bycia i przywykliśmy do tego, ale Krysia to ma jakieś problemy.
22 października 2012
+3
-5
PL
ea1-5aa
~ KRYSTYNA. K.   Do WIDZ.
Poszła pani na koncert czy patrzeć jak się kto ubrał?
Bardzo nie ładnie z pani strony, to zle świadczy o pani.
A może i są osoby którym się nie podoba pani styl ubierania.
Napewno tak jest ale mamy więcej ludzi z kulturą zachowania wobec innych osób.
A pani pokazała swoje złośliwe oblicze kipiące jadem.
Napewno pani Maryla pani chleba nie zabiera,dlaczego pani tak ją
ocenia?
Wiemy do czego pani pije, mnie się bardzo podoba pani Maryli styl ubierania.
Co komu do tego,proszę pilnować siebie,nie sięgać dalej.
Czy ulżyło się pani? Jeżeli tak to napewno na krótko.
Nie można kopać dołków pod kimś bo sami w nich wpadamy.
Dlaczego w was tyle nienawiści,dlaczego chcecie zniszczyć drugiego człowieka swoją złośliwośćią.?
Obudz się rano i zobacz jak pięknie słońce świeci,to słoneczko świeci dla pani MARYLI,A DLA TYCH KTÓRZY JĄ OCZERNIAJĄ TO SŁONECZKO GAŚNIE z każdym dniem.
Pani Maryla ma więcej zwolenników niż przeciwników, i nikt ją nie zniszczy moi drodzy.
Ona nawet nie czyta waszych głupich komentarzy, bo jej to nie dotyczy.
Piszecie i oceniacie sami siebie.Pozdrawiam Was.KRYSTYNA K.
22 października 2012
+4
-5
PL
7b3-79c
~ dorka   Ubrała się jak zwykle, był czas przywyknąć przecie.
22 października 2012
+3
-3
PL
d71-cf8
~ Widz   To dopiero była kultura dla mieszkańców dostępna! Brawo Tanew, brawo mdk i stowarzyszenie.
A propo pani Marylo pięknie się pani ubrała
22 października 2012
+2
-5
MX
6ff-5cb
~ Rodzic   Było naprawdę pięknie i miło. Dziękuję wszystkim za nagrody dla
zepołu i wycieczkę do sejmu.
21 października 2012
+4
-2
PL
8a7-1b6
~ xxx   dać stówę , nie żałować :-)
21 października 2012
+5
-2
PL
267-bbf
~ Dumna mama   Było pięknie. Syn mój tańczy w obecnym składzie zespołu już 5 rok. Jak myślicie powinna mu dumna mama dać stówę za te chwile wzruszenia? Wiem, że to niepedagogiczne ale...
21 października 2012
+11
-2
PL
5ee-123
~ J56   Może by ta napisano z czyjej inicjatywy powstał ten zespół i coś o tej osobie-osobach napisano i im też podziękowano. Jeżeli z przyczyn mi nie znanych/myślę nie politycznych/ osób tych wymienić nie wypada, to może nich dzisiejsi zacni włodarze obchodzą 25 lecie tego zespołu a nie 30 lecie i stwierdzą, że zespół powstał z inicjatywy Tokarskiego, Szeligi oraz któregoś z księży. Całemu zespołowi wszystkiego najlepszego za to co było i za to co będzie ich dziełem.
21 października 2012
+0
-7
PL
8d9-cc1
~ @Niezależny@   Pięknie, naprawdę duże słowa uznania dla pani Anny Iskra i wszystkich którzy przyczyniają się do krzewienia kultury Biłgoraja extra a zazdrośnikom powiem tyle, spróbujcie chociażby na zwykłym weselu walczyka zatańczyć bo pewnie nogi wam się plączą i stąd ta zawiść :D :D
21 października 2012
+4
-2
PL
717-44c
~ Księżpol   Fotka 15 jak myślcie o czym śni radny powiatowy Piskorski? Tyle opowiada o młodych w PSL i odsunięciu starych. Czy taki ma sen? Coś ostatnio mało go w gminie a pełno w Biłgoraju. Mówi że będzie starostą tylko kiedy?
21 października 2012
+1
-3
PL
77f-7ec
~ ryj   Najważniejsze że się mozna napić !!! A tort gdzie ??? Ps. ja też nie preferuje do alkoholu słodyczy
21 października 2012
+1
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl