Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Rekrutacja na UMCS w Biłgoraju
2012.09.25 10:03

Trudne czasy Kolegium UMCS

Już wiadomo, że wyniki tegorocznej rekrutacji nie są najlepsze. Od października I rok nauki w biłgorajskim kolegium UMCS rozpoczną kandydaci na politologów. Nie udało się zrekrutować wystarczającej liczby chętnych, aby ruszyła także informatyka.
Trudne czasy Kolegium UMCS
Trudne czasy Kolegium UMCS

Dla wszystkich szkół i uczelni w Polsce nie jest to łatwy rok. Niż demograficzny odczuwalny jest przez placówki każdego typu: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i tym samym uczelnie wyższe. Jednak w ubiegłym roku udało się uruchomić wszystkie zaplanowane kierunki, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. O trudnościach biłgorajskiego Kolegium informowaliśmy w artykule Mało chętnych do studiowania w Biłgoraju W tym roku biłgorajskie Kolegium UMCS prowadziło rekrutację na dwa kierunki politologię (studia dzienne i zaoczne) oraz informatykę (studia dzienne). Już wiadomo, że wyniki rekrutacji nie są najlepsze. Uruchomiony zostanie tylko jeden kierunek politologia o specjalności administracja publiczna. Przedłużono jednak rekrutację na te studia do piątku 28 września 2012. Na dzień 21 września br. chęć studiowania tego kierunku w Biłgoraju wyraziło 27 osób. Do studiowania informatyki zgłosiła się zbyt mała liczba chętnych. - Była połowa kandydatów do wymaganego minimum, czyli 25 osób - dowiedzieliśmy się w biurze rekrutacji. O ciężkich czasach dla uczelni wyższych w kraju, w tym Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej mówił w rozmowie z Biłgorajską Telewizją Kablową, prof. Stanisław Michałowski, rektor Kolegium UMCS.
- W Białej Podlaskiej nie uruchamiamy prawie żadnych kierunków, podobnie jest w Radomiu. Mamy tam studentów z poprzednich lat, ale ich też nie jest zbyt dużo. Jest duży problem z kolegiami. Oczywiście nie chcielibyśmy rezygnować z tak pięknego ośrodka jak Biłgoraj, ale to zależy od młodzieży, do której trzeba apelować żeby tu przyszła. Jak nie będzie młodzieży, nie będzie naborów, staniemy przed perspektywą zamykania kolegiów - mówił prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. W Biłgoraju, na II i III roku kształcą się jeszcze dwa roczniki politologii, razem około 120 osób.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Trudne czasy Kolegium UMCS, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 9922
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
535-fca
~ Adlelle   Tutaj Rekrutacja trwa do końca października: http://www.kpssbilgoraj.edu.pl/
26 września 2012
+1
-3
PL
f6c-c2d
~ Tom35   Komu potrzebna ta niby politologia, chyba tylko dla stada bezrobotnych!
26 września 2012
+5
-2
IT
460-3dd
~ zawiedziona studentka umcs bj   Jak ktoś podjął studia w Lublinie to chyba by nie chciał jeździc do Wrocławia, no nie?? Każdy ma prawo do poprawki więc do,że studiuję w Biłgoraju odbiera mi to prawo? Bezsensowna koncepcja...
25 września 2012
+1
-3
PL
187-38b
~ I tak   Tylko nieudacznicy studiują w Biłgoraju!!
25 września 2012
+6
-13
PL
5b9-3e9
~ do zawiedzionej   Do kogo masz pretensje? Możesz je mieć tylko do siebie skoro nie uczysz się wystarczająco by zaliczyć. może najwyższy czas wziąć się za nauke i nie będziesz miała potrzeby wydawania 30zł na kursik do Lublina tylko z piekną 5tką w indeksie będziesz zdawała egzaminy w pierwszym terminie Najłatwiej narzekać zamiast dać coś od siebie.
25 września 2012
+3
-4
PL
4e4-85a
~ też wieczny student   Zatem dzięki za pozdrowionka .Pozdrawiam i życzę sukcesów w tej Anglii/
A pani studentce oj to naprawdę jest paskudnie .Ale za to jak dobrze brzmi .Tiakoj ma cztejy koła ale za to trzy dobje .
Kombinują jak za PRL-u bo Biłgoraj stał się miastem akademickim .
Kabaret jak u Laskowika odstawiają krwiopijcy.
25 września 2012
+1
-4
IT
490-2f5
~ zawiedziona studentka umcs bj   Nic dziwnego, że mało osób chce studiować na UMCS w Biłgoraju. Na prawie każdą poprawkę trzeba jeździć do Lublina. A wykładowcy nie mają czasu, ponieważ mają swoich lubelskich studentów... Zaczęłam tam studia,lecz jestem bardzo zawiedziona tym,że studiowanie w Biłgoraju powinno się w nim odbywać nie w Lublinie. Bo dojazdy są drogie. Tak, że to troche ściema.. Odradzam te studia....
25 września 2012
+5
-7
PL
9f9-75f
~ Biłorajak   Pozdrowienia,z,Londynu,dla,Serwisu,i,Podatnika,oraz,internautów,na,poziomie.
25 września 2012
+2
-4
PL
d54-954
~ hyccc   Połowa niżej to same nieroby SĄ co piszą, że politolodzy to pasożyty itp. Co żal wam du** ściska, że są pasożytami, a Wy robić musicie??? KAżdy studiuje co mu się podoba!!!
P.S. Panie POprawny proszę zwrócić uwagę na swój styl życia i jeżeli jest Pan jest tak zapracowany to polecam wziąć wolne i cieszyć się życiem tak jak to robią politolodzy! :), a nie tylko tracić "wolny" czas na siedzenie przed komputerem jakby to była jedyna rozrywka (np FACEBOOK).
POZDRAWIAM.
25 września 2012
+0
-6
PL
4e4-85a
~ do bossa   A wiesz Ty musisz być serdeczny gość. A co byś zrobił jak by Ci laska na randkę przyszła z wibratorem w torebce ?
Miałem takich kilka przypadków.Widać ich polityka była dubeltowa ?
Napisz kulturalnie jaką One miały politykę w politologi ?
Konkretnie i bez brzydkich słów proszę.
Od tej pory ja na Palikota ciut inaczej patrzę bo to One się widać na niego zapatrzyły co ?? hehehe! Jak to życie człowieka zaskakuje ?
- a teraz kiedyś dziennikarze skierowali takie pytanie ekologiczne.
Ze w wodzie H2O przez dziurę ozonową zwiększa się ilość wodoru w wodzie już jest dwukrotnie większa od tlenu .I wiesz ilu dało się nabrać ?? a jakie teksy potrafili walić w TV ci ,,ekolodzy"/
Wszystkie nauki po trochu każdemu się przydają ! oto mi chodziło,niech się uczą a my im walniemy komenta.
25 września 2012
+1
-11
PL
7d9-200
~ boss   problem z nauką to podatnik ty masz chyba barania łąko socjolog sie znalazł k....wa jego mać
25 września 2012
+6
-6
PL
63e-a5f
~ obserwator   Nie dość, że drań, to w dodatku dysortograf i zwyczajny nieuk i pijaczura ów komentator, taki jeden
25 września 2012
+4
-3
PL
f64-ad8
~ POprawny   no i sam podałeś przykład że politolodzy to pasożyty - Michałek heh heh
25 września 2012
+4
-4
PL
b0a-369
~ do n/w wpisów - Podatnik   Każde wykształcenie wyższe jest dobre - nawet politologia - o ile jest praca. Politologiem jest prawa ręka Posła Zawiślaka - czyli Mulawa - a więc jeden z polityków zajmujących najwyższy stołek partyjny w powiecie. Obecnie jedyny problem z nauką to przygotowanie się i zdanie matury oraz studia, na których są przedmioty ścisłe. Natomiast wyższych szkół państwowych i prywatnych z kierunkami humanistycznymi jest za dużo, dlatego, że szacuje się, iż z powodu braku chętnych na pierwszych latach w/w studiów nie będzie wykorzystanych kilkanaście tysięcy miejsc.
25 września 2012
+6
-8
PL
f64-ad8
~ POprawny   ludzi którzy w dzisiejszych czasach idą na politologie powinno się od razu likwidować jako jednostki samolubne, próżniacze, wygodne a co najgorsze pasożytnicze - dojąc swoich żywicieli i społeczeństwo udają że robią cokolwiek tak na prawdę nie robiąc nic tylko zużywając tak bardzo potrzebne środki i powietrze
25 września 2012
+8
-6
PL
f64-ad8
~ mexx   slowem, maszynka do produkcji bezrobotnych
25 września 2012
+2
-3
PL
5e8-d4d
~ Politolog   Ale w artykule mówiono o POLITOLOGACH a nie o POLIGLOTACH , czubku jeden !!!
25 września 2012
+6
-5
PL
4e4-85a
~ Poliglota jak to ladnie brzmi ,ale żeby być poliglotą trzeba zmierzać w stronę bycia omnibusem a nawet multimagistrem .Znałem takiego.   Uczcie się na poliglotów .JA też jestem poliglotą .Ale przyszło mi poobserwować a nawet boleśnie niesłusznie i niezasłużenie doświadczyć twórczości pisarskiej pani Sędzi Marzeny K.P.
Ta to się wykazała bujną twórczością pisarską z naginaniem do odniesień i stronniczo-wybiórczej sprawiedliwości ,jejeku ! .Poliglotka z niej nie wąska . Takie steki kłamstw nawypisywała w swym wyroku /kłamliwyum wypierdzie w którym śmiała skalać godło państwowe,fe ! ohydnie prywatą kupczy Temida na zdezelowanym sprzęcie bez opaski z oszukańczą wagą i takimi samymi odważnikami,handlara nie Temida .Powinna mieczem pasztetową na bazarku tak kroić jak oszukuje to by ja ludzie nauczyli ważyć i ciąć. // co u niej zakupił pewien gość,że głowa boli. Nawymyślała i podchwyciła kłamstwa kłamliwych świadków w zmowie ,podopisywała nieistniejące fakty i wszystko skwitowała rzekomą szkodliwością społeczną .Tylko co jak ja nic z tych zarzutów nie robiłem a co robiłem to mi sama powódka pozwalała-Przyznała się i opisała co jak było.
No !!!Pewnie jakiś mięśniak jej nie dogodził i się mści na facetach ,niedorżnięta Megiera jedna z drugą ?/bo powódka roiła że miałem setki kobiet !i robiłem im to co ona...i tu się ugryzła w język i zacichła Ewelincia/
-a to bardzo ciekawe cóż tam takiego było w rzeczywistych faktach a jakie cuda zobaczyłem w tym jej osobistym wypracowaniu na zlecenie, steki kłamstw ??Wstydu nie mająca !!!!
No bo jak w przewodzie została wyjaśniona i potwierdzona przez Powódkę prawda, prawda którą ja potwierdziłem mym majestatem a powódka zeznała i wkopałaswych zmówionych, że ja nie kłamałem,że cały czas mówiłem prawdę ,nie było żadnego incydentu rozwalającego firmę ,zawsze byłem grzeczny itd zeznała ,że to jej świadkowie kłamali i takie tam.No to się pytam gdzie zniknęły te zeznania sędzinie ???
Czemu wrobiła mnie jak było zapowiadane mi we wcześniejszych przeciekach /druga Sędzina + Prokurator się cisnęli do ustawki/, że szykuje się ustawka na zlecenie lokalnego wpływowego fisza.
No to chyba korupcja jest bardzo szkodliwa społecznie a nie puszczanie palcami obu rąk na nosie tzw figielka ?? jako groźby karalnej werbalnej ,aż strach pomyśleć jak bym puścił bączka to pewnie było by grożenie atakiem gazowym werbalnym karalnym !!! Takie mądrale państwo kształci żeby te sobie doiły kasę albo inne korzyści od lokalnych fiszek !!!
Dlatego uczcie się poligloci będziecie mieli jak znalazł jak zostaniecie pracownikami w i jak stronnicza biłgorajska Temida która łamie art 45 Konstytucji RP a art 233 stosuje wybiórczo ,fałszuje ,kasuje dopisuje dokumentacje,gubi i nie nadaje biegu pismom.
Ta sędzia rzuca oszczerstwami ,wrabia na samej górze tego budynku ,idźcie ją sobie studenci pooglądać M.K.-P. ,jeszcze możliwie wygląda ,może sumienie się w niej odezwie i wtedy zbrzydnie.
A Wy grono pedagogiczne uczcie studentów ,niech wiedzą jakie bagienko wisi nad wami przeklęte w dodatku to z tąd są wasze kłopoty finansowe. Dali się przeklnąć klątwą rzuconą w imię Najwyższego przed jego ziemskim majestatem II Instancji Sądem w Zamościu a ta kłamczucha sędzia była nawet w ciąży .Cóż za nierozwaga żeby za dziecko decydować i na nie też brać./pewnie becikowe też wzięła od fiszy albo ci inne ma przyobiecane?/
A niebieski kolor otoki odnosi się do samego Boga to z tąd te i inne symbole.Sąd jak kłamie to nie tylko siebie kala ale i Bogu bluźni a ludzie przeklinają takie szubrawe sądy.
A.K
P.S. Piękny budynek .Szkoda tylko żeby komuś z Unii Europejskiej nie odbiło i nie wyburzyli.
Choć chwilami myślę że lepiej by było jak by zaorali i kartofle posadzili jak takie niegodziwości odstawiają w dodatku na zlecenie przekupni !!! mniej szkodliwe społecznie by było -pani Marzenko/jak czyta/
A JAK będąże mna dalej pogrywać to zastanawiam się nad byciem bardziej upierdliwym ,zacznę umieszczać nazwiska ,opisy faktów oraz komentowac tej jej stek oszustw którym skalała godło państwowe i będę pisał jak nie dać się wrobić ustawką sądową na zlecenie jakiego lokalnego fiszy.Oraz p perfidii wypracowanych działań i pajacowatej usłużności na polecanie Sądów Rejonowych w województwie Lubelskim a chodzi mi o fałszywe przypinanie łatek czubów w lubelskim psychiatryku /co kiedyś ujawniła TV/ a ja na szczęscie się wywinąłem dzięki Bogu .Bo kto by uwierzył czubowi z przypietą łatką że znikneły zeznanaia,dokumenty ,żeswiadkowie nie zostali ukarani za zmowę ,że Prokuratora nie było a jak ta wredna kłamliwa menda przyszedł wezwany komórką to dawaj rzucać już wtedy oszczerstwami.I nie ma bata na te państwa w państwie !!!!!
Teraz przede mną REHABILITACJA i nie grożę niech mi tylko nie dadzą z czego mnie okradli w zbrodni zakrytą zbrodnią sądową to obiecuje wtedy dopiero dobrą zabawę !!! z sypaniem nazwiskami włącznie !!!! w bardzo wielu portalach i nie tylko .Ze mną się nie pogrywa !!!!długo prosiłem ,zbyt długo.
Tych pionków Powódki co łgali to chcecie to napisze kto łgał i gdzie pracują te wrzody na chorym tyłku społeczeństwa ??
Zresztą to są tupeciarze za grosze mnie sprzedali,prace mi ukradli /
Obiecuje moc atrakcji jak nie dostane swego ! i nikomu nie grożę jak mi wmawiali a się wydało, że łgali.
25 września 2012
+1
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 11:21 Biłgoraj
33-latka straciła prawie 300 tys. zł
we wtorek, godzina 08:25 Gmina Biłgoraj
Ruszyła sprzedaż węgla w gminie Biłgoraj. Ile kosztuje tona opału?
2 grudnia 2022 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
W mieście grasuje lis. Jak się zachować?
dzisiaj, 12:05 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w czwartek, godzina 09:47 Biłgoraj
GOPS w nowej siedzibie
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
30 listopada 2022 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 07:50 Dereźnia Solska
Najlepsi z wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej
w czwartek, godzina 17:01 Biłgoraj
Młodzi radni odebrali nominacje
dzisiaj, 14:01 Sokołówka Kolonia
Zderzenie osobówki z łosiem na DW nr 835
W czwartek 8 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca hyundaiem 19-latka wjechała w łosia. Zwierzę nie przeżyło zderzenia.
we wtorek, godzina 10:29 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Lubelskiej. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
1 grudnia 2022 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
30 listopada 2022 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w czwartek, godzina 15:55 Biłgoraj
Zmarł Honorowy Obywatel Biłgoraja
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w środę, godzina 18:33 Biłgoraj
Ile zapłacimy za śmieci? Radni podjęli decyzję
W środę 7 grudnia odbyła się XL sesja Rady Miasta Biłgoraja. Jednym z punktów w porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami. W planach była podwyżka. Jaką decyzję podjęli radni?
dzisiaj, 08:07 Biłgoraj
W Biłgoraju zapłonął znicz olimpijski
w czwartek, godzina 08:05 Lubelszczyzna
Pierwsze powołania żołnierzy rezerwy do 2 LBOT
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl